Skocz do zawartości

TV Trwam


kulaq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zapy nowej oprawy TV Trwam (tak się ostatnio wziąłem za zapowanie TV Trwam):

http://www.fothost.pl/upload/10/03/543bc0c4.png

http://www.fothost.pl/upload/10/03/1d686598.png

http://www.fothost.pl/upload/10/03/8b05fa42.png

http://www.fothost.pl/upload/10/03/779ac277.png

http://www.fothost.pl/upload/10/03/e7e45489.png

EDIT: Trochę zmodyfikowano graficznie dział videoStream, na stronie TV Trwam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że pracownicy TV Trwam i Radia Maryja mają podobne pomysły jak ja. Chyba czytają w moich myślach, bo jak ja o czymś pomyślę, to za jakiś czas oni to zrobią (jakiś czas temu zainteresowałem się "wirtualnymi spacerami", no i prosze).

EDIT: Wszedłem na stronę realizatora tego projektu i widzę, że wirtualny spacer zrealizowali już dla m.in. WSKSiM i radiowej "Trójki". Całkiem fajnie się to ogląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się. U mnie wszystko dobrze, ale nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, więc ci nie pomogę. Tak z innej beczki: ostatnio TV Trwam emituje dużo transmisji live, a to komisja śledcza, a to wykład (właśnie teraz), a to transmisja z Watykanu. Gdyby chcieli, mogliby uruchomić nowy kanał - Trwam Live :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 lutego startuje nowy program dla młodzieży - Nasze Pasje (będzie o 16:10). Tak pisze w programie na stronie. Jeżeli będzie tak dobry jak dotychczas emitowane - Kalejdoskop Młodych i, choć przeznaczony do małej grupy odbiorców, ale także ciekawy program - Aktualności Akademickie WSKSiM, to z chęcią go będę oglądał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

a ja żałuję że Trwam nie ma na HB13 gdyż przeniosłem się a wczesniej mialem kablówkę a tam była Trwam, teraz jej nie mam i nie odbieram - szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź na stronę TV Trwam, albo na moją i tam jest link do internetowej transmisji. Zawsze to coś. Być może to byłaby dobra decyzja na samym początku nadawania, ale teraz, gdy większość stałych widzów ma anteny wycelowane na Astrę i niektórzy musieliby się sporo natrudzić, żeby przestawić antenę (nie wszyscy muszą być ekspertami) to już jest mniej dobra decyzja, a raczej średnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj TV Trwam zaskoczyła mnie dość ciekawym sposobem pokazywania na żywo posiedzenia komisji śledczej. Świadek był w głównym oknie a pytający w małym okienku w lewym górnym rogu. O wiele lepiej się to oglądało niż w TVP Info. Ale najlepiej w TVN 24 bo tam przez większość przesłuchania ekran był podzielony na dwie równe części: po lewej pytający a po prawej świadek.

 

O 21:00 TV Trwam miał spore problemy z przekazem na żywo z Apelu Jasnogórskiego. Pierwsze 3 minuty transmisji to 1,5 sekundy czarnego ekranu i 0,5 sekundy obrazu. Później przez kolejne 3 minuty stop klatka ze zbliżeniem na Cudowny Obraz. Później było już w porządku. W trakcie tych problemów dźwięk był prawidłowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Komisji to też to zauważyłem, bo przesłuchanie jak zwykle trwało cały dzień. Co do Apelu Jasnogórskiego to takie rzeczy się zdarzają każdemu. Widocznie coś ze sprzętem czy coś. Być może dźwięk jest oddzielnie przesyłany? W RM też jest transmisja, więc może tam nie było żadnych problemów.

Dziś przed południem były dwa fajne filmy dokumentalne (Jak powstawał świat, to zresztą cała seria filmów i Anatolia, a podtytułu nie pamiętam), które bez zbytniego faworyzowania wykazały naukowo, że teoria ewolucji jest zwykłą bujdą (to głównie w tym pierwszym) oraz, że to co pisze w Biblii można potwierdzić przez badania,wykopaliska (w tym drugim było m.in. o tym, gdzie być może był Ogród Eden, czyli Raj i o Arce Noego). Fajnie, że takie programy emitują. Czasami wydaje mi się, że TV Trwam jest bardziej misyjna niż TVP i być może mam rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zauważyłem, że większość materiałów z zagranicy w Informacjach Dnia jest nadawane z pasami (letterbox). Być może realizuje je ktoś inny (albo na ich zlecenie, albo to materiały jakiejś/jakiś tv zagranicznych). Przy kilku było logo, np. Olimpijskie przy materiale z ZIO Vancuover czy NASA przy materiale z kolejnego spaceru kosmicznego. Przy okazji zauważyłem, że oprócz zwykle pojawiających się inf. politycznych czy religijnych są też emitowane takie bardziej ciekawostki, czyli np. spacer kosmiczny itp. Dziś też w jednym z wywiadów Adam Małysz wspomniał o RM (jak mówił, ktoś z RM jest tam w Vancuover i powiedział mu{chyba po pierwszej serii}, aby zrobił krok do przodu, co też zrobił [ja bym powiedział dwa kroki, to by było złoto :D]). Myślę, że to zasługa studentów (zapewne tych pierwszych w WSKSiM, którzy przez te kilka lat już dużo się nauczyli), którzy wnoszą profesjonalizm do stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy kilku było logo, np. Olimpijskie przy materiale z ZIO Vancuover czy NASA przy materiale z kolejnego spaceru kosmicznego.

To akurat nic dziwnego. W każdej stacji jeśli jest materiał zrealizowany dla NASA to jest logo NASA. Podobnie np. ze skrótami Bundesligi czy naszej polskiej ekstraklasy, więc nie wykluczone że i przy skrótach z IO będzie logo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to dziwne, ale dla TV Trwam nowe. Takie same materiały z logiem IO widziałem na Polsacie. Jeżeli będzie więcej materiałów w letterboxie to może całkiem przejdą na letterbox w Informacjach Dnia :)? To byłby krok do przodu. Taki krok do przodu TV Trwam zrobiła już kiedy wprowadzała Informacje Dnia, zamiast Serwisu Informacyjnego, który wyglądał jakby był tworzony na początku lat 90.XXw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zauważyłem, że większość materiałów z zagranicy w Informacjach Dnia jest nadawane z pasami (letterbox). Być może realizuje je ktoś inny (albo na ich zlecenie, albo to materiały jakiejś/jakiś tv zagranicznych).

Obstawiałbym raczej na to, że są zgrywane nie do końca legalnie z innych stacji telewizyjnych, a czarne pasy "dodające profesjonalizmu" tak naprawdę mają inną funkcję - zasłonić logo zagranicznych stacji. :mrgreen: Czasem w jinglach można oglądać jakieś ujęcia dzikich zwierząt, rodem z National Geographic. Myślicie, że studenci WSKSiM polowali z kamerą w Puszczy Kampinoskiej? To też przecież piractwo z jakiejś zagranicznej stacji, możliwe że z zastosowaniem jakiegoś filtra do usunięcia przezroczystego loga albo powiększenie z oryginalnego kadru, przez co wygląda to jak przeróbka NTSC na PAL. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby mieli zasłaniać loga, to dlaczego nie zasłonili loga IO i loga NASA na niektórych materiałach? Być może to materiały jakiejś zagranicznej telewizji, ale myślę, że legalnie, zapewne coś w stylu tej umowy z TVP, kiedy to dali im dostęp do materiałów o Janie Pawle II. Teraz jakaś inna tv dała im dostęp do tych materiałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale i materiał z NASA i reszta, o których mówimy były w 16:9, a o ile dobrze pamiętam to SKY News i BBC World News mają materiały w 16:9. Poza tym jest sporo agencji/firm, które mogłyby takie materiały dla TV Trwam przygotować. To jest rzeczywiście ciekawe, ale nie musimy nikogo oskarżać o piractwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Karol - to, że TVN tak uważa, nie znaczy, że to jest prawda. Kiedyś na TVN24 podali informację, że w Warszawie nie ma prądu, okazało się, że zepsuła im się kamera...

Tak więc nad tym oszustem się zastanów. Ja nie oglądam TVN-u, bo mi słabo odbiera i jakoś mi nie jest go żal i gdyby nie wasze opowieści, to bym nawet nie pomyślał, że O.Rydzyk robi coś złego. Zawsze jakiekolwiek dzieło tworzone przez duchownych oczekuje wsparcia od słuchacz/widzów itp., zawsze też przewijają się tam tematy społeczne i jakoś tylko przy RM wszyscy są oburzeni. Nie pamiętam, żeby ktoś kiedyś mówił o, np. Imperium Franciszkanów, za czasów TV Niepokalanów. Nie jestem ani za, ani przeciw RM, a jak widać w moim podpisie partie też się nie zgadzają, ale uważam, że aby kogoś oskarżyć o oszustwo trzeba mieć coś więcej niż słowa jakiegoś dziennikarza, który pewnie dostał premie za materiał o RM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie interesy Rydzyka są przejrzyste jak kropla górskiej wody :) Gdyby zrobił przekręt na choćby złotówkę zaraz rzuciłoby się na niego stado dziennikarzy TVN-u. A tak to jedynie mogą filmować ukrytą kamerą jego "wycieczki" do Ameryki Południowej i robić z tego wielką aferę w Teraz My. Nawet już nie ciągną tematu odwiertów bo okazało się że jednak jest to dobry i opłacalny pomysł. Uczelni też nie krytykują bo dzięki niej mają dobrze wykształconych pracowników :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, coś nowego. Ja o jakiś wycieczkach pierwszy raz słyszę. Na pewno do południowej? Może do północnej, bo tam mają studio w Chicago i licznych zwolenników. No chyba, że pojechał do tego redemptorysty, co go krytykował za żart o czarnoskórym księdzu, z którego zresztą ten czarnoskóry ksiądz się śmiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...