Skocz do zawartości

TV Trwam


kulaq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Lannan napisał:
 
 

Zastanawia mnie, dlaczego dopiero teraz przechodzą na HD? 

Zapewne dlatego, że nie chciało im się wydawać więcej pieniędzy na nadawanie w HD z satelity, ani na nadawanie dwóch wersji HD i SD.

3 godziny temu, Bartosz10 napisał:
 
 

Jak budowali siedzibę tv trwam i radia Maryja to pewnie nie mieli funduszy na zmianę urządzeń na HD

A z drugiej strony i tak wszystkie platformy satelitarne i kablowe wolą tv w SD bo zajmuje mniej miejsca i jest tańsza więc po co zmieniać na siłę jak były ważniejsze wydatki

Pewnie gdyby nie przejście na DVB-T2 to by się zbytnio nie śpieszyli z przejściem na HD, właśnie z racji na mniejsze koszty m.in. opłacenia miejsca na satelicie.

2 godziny temu, dvbtowiec napisał:
 
 

 

Nie musi, aby być w zgodzie z obowiązującym standardem nadawania, mogą obraz skalować do HD :)

 

Skalować do HD wyprodukowane w HD programy, które obecnie na swojej antenie skalują z HD do SD?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pavl6 napisał:

Skalować do HD wyprodukowane w HD programy, które obecnie na swojej antenie skalują z HD do SD?  

Jak teraz jest produkowany materiał jest poza moim zainteresowaniem, nie oglądam tego kanału ;)

Odniosłem się jedynie do tego że nie muszą sygnału produkować w HD, zatem inwestycja w sprzęt nie jest wymagana. Wystarczy że przeskalują.

Jeśli już sprzęt HD mają to żaden problem, a dla mnie to obojętne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.01.2022 o 16:53, Bartosz10 napisał:

Po przejściu na nowy standard powinni podwyższyć jakość do HD

Może jeszcze frytki (rozpoczęcie emisji na Hot Birdzie) do tego? Ojciec Rydzyk ma pewnie teraz co innego w głowie niż podniesienie TV Trwam do jakości HD. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, pavl6 napisał:

Staram się śledzić na forum tylko tematy o kanałach, które mnie interesują, a wypowiadać się tylko wtedy, kiedy mam jakieś pojęcie o tym, o czym piszę. Czasem jednak zapominam, że nie każdy musi się stosować do mojej reguły.

A ja staram się nie pouczać innych kiedy mogą zabierać głos. Zwłaszcza że moja wypowiedź dotyczyła technicznej możliwości skalowania do HD sygnału SD co w praktyce jest możliwe.

Jesteś absolutnie przekonany że 100% kamer jest w HD w Trwam i niczego nie będą skalować?

Bo ja nie :)

Nawet TVP do dziś skaluje niektóre programy, w szczególności te nagrywane w ośrodkach regionalnych.

I z tego co wiem przynajmniej na początku TVP3 ma być w HD, ale pasma regionalne w prawie wszystkich ośrodkach skalowane do HD.

Zatem to że Trwam posiada jakieś kamery HD, nie oznacza że nie będą skalować do HD, tam gdzie tych kamer nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pavl6 Równie dużo wątków mamy, zwłaszcza odnoszących sie do NTC, w których można pytać czy kanał będzie miał HD, czy nie.

A o tym była mowa.

Kanał bedzie w HD, bo do tego obliguje decyzja rezerwacyjna. 

A czy będzie to rzeczywości natywne HD, to już inna bajka. 

Palnąleś gafę i starasz sie wyjśc z twarzą. 

Odnieś sie może merytorycznie do tego czy masz pewnośc że 100% sprzętu mają w HD. 

Podobno masz pojęcie, skoro piszesz w tym wątku. Chętnie sie dowiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dysponują sprzętem emisyjnym HD to tylko wybrane materiały mogą być skalowane. 

Zakładam że sprzęt emisyjny mają, bo na razie mówimy wyłącznie o kamerach. 

 

Właśnie równolegle doczytałem że od 14 lutego TVP3 bedzie w HD, pasmo wspólne i wyłącznie ośrodek warszawski w paśmie regionalnym. 

Pozostałe ośrodki bedą skalowane do HD w pasmach regionalnych. Ale to inny wątek. Tylko nadmieniłem żeby zobrazować sytuację że pomimo emisji w HD sporo czasu antenowego będzie skalowane do HD. 

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dvbtowiec napisał:
 
 

@pavl6 Równie dużo wątków mamy, zwłaszcza odnoszących sie do NTC, w których można pytać czy kanał będzie miał HD, czy nie.

A o tym była mowa.

Kanał bedzie w HD, bo do tego obliguje decyzja rezerwacyjna. 

A czy będzie to rzeczywości natywne HD, to już inna bajka. 

Palnąleś gafę i starasz sie wyjśc z twarzą. 

Odnieś sie może merytorycznie do tego czy masz pewnośc że 100% sprzętu mają w HD. 

Podobno masz pojęcie, skoro piszesz w tym wątku. Chętnie sie dowiem. 

Ale jaką gafę? Zresztą de facto piszemy o jednym i tym samym, tylko innymi słowami. Twoje pierwotne słowa zabrzmiały jak twierdzenie, że TV Trwam nie ma (zupełnie) materiałów w HD (co jest nieprawdą), postanowiłem zareagować. Ja też nigdzie nie stwierdziłem, że na pewno każdy materiał co do jednego będzie w natywnym HD (tym bardziej, że czasem mogą się pojawić jakieś archiwalne). Chyba więc niepotrzebnie się wykłócamy, bo różnica ostatecznie sprowadziła się do sposobu formułowania myśli.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pavl6 Dobrze wiesz o czym rozmawiamy. Pouczasz mnie że nie powinienem pisać w tym wątku skoro Trwam nie oglądam. I do tego się odnoszę A dyskusja jest od tego aby każdy mógł do niej coś wnieść.

Naprawdę żadnego pożaru nie było żebyś musiał "zareagować" :) Wniosłeś swój wkład w dyskusję. Ale proszę bez pouczania mnie na przyszłość.

Dla mnie ciekawe są dyskusje techniczne, niezależnie od tego czy kanał osobiście oglądam, czy nie.

I z tej dyskusji wynoszę że Trwam ma kamery HD, z czego należy się cieszyć. Pytanie jest takie ile ich ma, czy wszystko będzie w natywnym HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którym wątku przeze mnie śledzonym ktoś by zasugerował wbrew prawdzie, że dany kanał nie jest przygotowany na emisję w HD, zareagowałbym tak samo. A, że się potem wyjaśniło, że chodziło trochę o co innego, to druga sprawa. Jak już było w tym wątku podawane, programy TV Trwam, które są bezpośrednio wrzucane do internetu, a nie zgrywane z emisji, są już od jakiegoś czasu w natywnym HD. Jakiś czas temu w emisji TV Trwam otrzymała lekko zliftingowane logo - takie, jakie w internecie już wcześniej było w materiałach w natywnym HD. Tak ostatnio pomyślałem, że może to nie był przypadek, tylko po prostu wtedy zmieniono system emisyjny na nowy i czekają już tylko na przejście na DVB-T2. Trudno powiedzieć kiedy w innych źródłach przejdą na HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, pavl6 napisał:

W którym wątku przeze mnie śledzonym ktoś by zasugerował wbrew prawdzie, że dany kanał nie jest przygotowany na emisję w HD, zareagowałbym tak samo. 

Nic takiego nie było pisane przez ze mnie.

Odpowiedziałem jedynie na pytanie, że nadawca nie musi przechodzić na HD, może przeskalowywać obraz i będzie w zgodzie z rozporządzeniem.

To nie jest równoznaczne z tym że nie przejdzie.

Zacznijmy od uważnego czytania, będzie mniej niedomówień :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesi tak robią. W HEVC udostępniają niektóre kanały skalowane SD do HD, mimo iż są produkowane i emitowane w HD. 

Wiesz z jakiego powodu? Dla kasy. Lepsza jakość po zapłacanie abonamentu. 

Nie przypuszczam aby Trwam w to poszło, ale dobrze mieć taką wiedzę, bo u nas też któryś nadawca może wpaść na taki pomysł. 

Jak dotąd jednoznacznie nie zadeklarował sie Polsat z dużych nadawców. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że wśród oferty kanałów mogłaby znaleźć się taka stacja jak kiedyś Religia TV.

Mniej radykalną i o kontrowersyjnym charakterze jak obecnie TV Trwam.

Powstają klony klonów  kanałów o rozrywkowym charakterze a tu jest nisza do zagospodarowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...