Skocz do zawartości

Strong 6860


Gość PawelU1981
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

witam all :) wiec mam problem typu natury technicznej :( od kilku dni staram sie ustawic antene nawet wezwalem pana co za odplata to robi i niestety nie udalo sie to nikomu zrobic dokladnie wiec sygnal mam na 95/100 ale jakosc sygnalu za licho nieda sie ustawic wiecej niz 5/6 w skali do 10 :( jesli wieje wiatr nieda sie nic ogladac bo caly czas sie zacina obraz :(dekoder czasami sie wiesza tak ze trzeba wylaczyc z pradu bo nic nie dziala a czasami wyskakuje napis brak uprawnien do ogladania tego kanalu nie wspomne ze pokazuje sie to na podstawowych programach :/ zaczynam sie zastanawiac czy zmienic dekoder bo ten jest stary czy konwekter !!?? i czemu niemoge ustawic jakosci 10/10 ;( dzwonilem do serwisu powiedzieli zebym ustawil 10/10 staralem sie im wytlumaczyc ze sie nieda ale nie rozumieli tepaki :/ bede wdzieczny za jakies podpowiedzi jak sie pozbyc problemu!!! z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Podstawowa sprawa: czy na pewno nic nie stoi (drzewo, budynek itp.) na polu widzenia antena - satelita? Jeśli coś jest, to przeliczeń dokonaj korzystając z tej strony: http://sci.pam.szczecin.pl/~pastupam/sa ... index.html

2. Pisałeś coś o konwerterze - ile ma lat? I jaka czasza? Być może problem leży po stronie samej instalacji - może trzeba na nowo zarobić wtyczki "F", czy może też coś z kablem.

3. Dobrze by było, abyś sprawdził tuner na jakiejś innej instalacji, chyba, że ten "pan" ustawiał antenę za pomocą miernika i nie udało mu się znaleźć sygnału. Wtedy do sprawdzenia opcja "1" i "2".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

milo ze sie odezwales:) wiec sprawa wyglada tak ...lekko z prawej strony od anteny jest drzewo nie za duze ale wysokie powiedzmy w odleglosci 5m od domu :/ a najblizszy budynek jest okolo 200m i jest to domek 1 pietrowy wiec raczej nie przeszkadza . co chodzi o kabel to staralem sie ustawic i na kablu co byl juz podlaczony i nawet podlaczylem na krotko nowy kabel ale roznicy nie bylo zadnej :/ konwekter ma 2 lata ale sie przeprowadzalem wiec moze gdzies ucierpial i tego nie widac :( a czy moge podlaczyc dekoder polsatu czy lepiej cyfre ??

 

i co chodzi o ustawienie sygnalu za pomoca miernika to w ostatni weekend ustawilem za pomoca takiego urzadzenia i sygnal wacha sie miedzy 93/96 na 100 wiec jest prawie idealny tylko ta jakosc nieszczesna :( nawet nie wlanczam Tv zeby sie nie W...... :((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy moge podlaczyc dekoder polsatu czy lepiej cyfre ??
Podłącz obojętnie jaki dekoder do anteny. W trakcie obracania anteną trzeba wykazać się precyzją - nie machać nią w rozmaite strony, a delikatnie przesuwając w poziomie i korygując pion ustawić tak, żeby minęło jeszcze tych kilkanaście sekund, aby tuner, czy też miernik mógł wyłapać sygnał. Jeżeli sygnał jest, a brak jakości to znaczy, że z konwerterem powinno być wszystko w porządku. Odłącz tuner od konwertera, jeżeli sygnał z tego jednego paska zniknie, to znaczy, że cała instalacja jest w porządku. Możesz jeszcze zdjąć antenę i łapać sygnał z "ręki" stojąc w innym miejscu. Być może trzeba będzie zamontować talerz w innym miejscu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za rady :) moja cierpliwosc siega zenitu ale jutro wystawie drabine nawierce znowu dziurki tylko jakies 2m dalej i wyzej i postaram sie to ustawic na nowo ;(

 

jeszcze jedna rzecz jest dziwna :/ pada wlasnie deszczyk co normalne w tym kraju i mam glos czasami ale niemam obrazu wogole lub wyskakuje napis Brak uprawnien do tego kanalu media cos tam :/ czy to nie dziwne troche ????

 

dziwne to wszystko ale np teraz deszcz nie pada nie wieje wiec Tv dziala ale jakosc jest 4/10 wiec to troche malo a;e drzewo nadal stoi przed domem :/ myslisz ze dobrze zrobie jak jutro poprostu zmienie lokalizacje tej anteny o jakies dwa metry ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pytanie czy warto kupować dekoder HD, to już musisz sobie sam odpowiedzieć. Masz już telewizor, który może wyświetlić HD, albo w najbliższym czasie masz zamiar taki zakupić? Jeśli tak, to bierz, a jeśli nadal siedzisz na kineskopie, lub nie planujesz przesiadki na plazmę lub LCD, to wtedy nie warto. Druga sprawa, to zamierzasz wziąć zwykły Philips HD, czy Philipsa HD, ale z nagrywarką? W tym drugim będziesz mógł także korzystać z VoD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Hej,

Po ostatnich "przemeblowaniach" w liście kanałów cyfry, na kilku kanala , min. tvp1, tvp2, info i tv polonia - mam problem z jakością sygnału : spada calkowicie t=do zera, po czym po włączeniu i wyłączeniu dekodera - wzrasta do maks ( 10 ) czy zauwazyliscie u siebie podobny problem, czy jest to tylko moja "przypadłość" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten tuner od listopada 2007 i od tego czasu była jedna aktualizacja softu do pobrania o kolejnych nie słyszałem...

Bardzo dziwnie się zachowuje ten tuner właśnie teraz po dołączeniu History Ch. i zaktualizowaniu listy, wcześniej nie narzekałem .... jest wolny ale był dosyć stabilny nawet przy obsłudze diseq. Widocznie ten problem dotyczy tylko mnie, dziś pomanewruję anteną, może wiatr zrobił swoje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jestem nowy i mam problem z odbiorem kanałów z Cyfry+ na Strongu 6860 . Więc od poniedziałku dzieją się dziwne rzeczy na wszystkich kanałach z transponderów Cyfry+ blokują się kanały , znikają i po paru sekundach wracają albo jest czarna plansza przez parę sekund lub pojawia się napis ( Brak uprawnień do tego kanału MEDIAGUARD ) i po czasie znowu obraz wraca dzieje się to z każdym kanałem z transponderów Cyfry+ ( np. TVP 1,CANAL+,HBO, PLANETE, DOMO itd.) bo z innych transponderów np. TVN lub CP jest wszystko dobrze i nic takiego się nie dzieje także z kanałami FTA jest OK . Robiłem wszystkie możliwe sposoby (wyciąganie wtyczki z prądu na 15 sekund ,wyciąganie karty i przetarcie szmatką , resetowanie , powrót do ustawień fabrycznych ,kasowanie wszystkich kanałów i szukanie na nowo ,zostawianie włączonego tunera na programie przez noc ) i nic ????? POMÓŻCIE CO MAM ROBIĆ !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj sasiad mial tez problemy z tym dekoderem poszedl do APSu i wymienili mu na nowy, ale on myslal ze to jest wina karty pani sprawdzila i powiedziala ze jest wszystko ok. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam identyczny problem co satoon. kłopoty zaczęły się ze 2 dni temu. to dziwne że zaczęło się nam sypać w tym samym czasie. może inni też tak teraz mają. jeśli tak to czekam na nowe posty. jeśli nie to zasuwam reklamować badziewiaka. niedługo minie rok od zakupu więc gwarancja chyba wciąż aktualna.

 

z innej beczki nie studiowałem tego forum zbyt dokładnie ale czy wszyscy macie tak samo okrojone epg tylko 2 pozycje na większości polskojęzycznych kanałów lub wcale.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten tuner od 2 lat i chciałem sie dowiedzieć czy byly do tego tunera jakies aktualizacje?

 

Była jedna aktualizacja, której zamieszczenie na satelicie było wielokrotnie przekładane. Ostatecznie, zgodnie z zapowiedzią Hugo, Cyfra udostępniła nową wersję oprogramowania w kwietniu 2008 roku. O tym fakcie i jego następstwach możesz poczytać tutaj. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...