Skocz do zawartości

Strong 6860


Gość PawelU1981
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Podobno sagem nie zużywa "uprawnień" modułu dodatkowego i... właśnie chyba też strong "60" lub oba, teraz niestety nie pamiętam... jeśli ktoś tego nie potwierdzi, to w tygodniu popytam właściwe persony i udzielę stosownej odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według tego co piszą w opisie Stronga na stronie Cyfry+: http://www.cyfraplus.pl/cyfra_dekoder-strong-srt-6860.html ma on przelotkę, więc trochę kabla, 2 złączki i można połączyć PVR HD do Stronga. Nie trzeba będzie przekładać już kabla, ale nie jest to niezależne połączenie. Jeśli będziesz chciał oglądać coś na PVR HD, to Strong musi być w trybie Standby - nie można wyłączyć go z sieci. I pkt. 2: może się zdarzyć, że jeśli na Strongu ustawisz jakiś kanał z polaryzacji V, to na PVR HD będziesz mógł oglądać kanały tylko z tej polaryzacji :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem, nie pokazuje mi w dekoderze transpondera kanału eska tv który jest fta wiecie może dlaczego?

Trzeba dodać ten transponder samemu.

Przy wyszukiwaniu kanałów na transponderze naciskasz "OK"

Pokaże się lista transponderów, a potem wciskasz któryś z kolorowych klawiszy... nie pamiętam, albo czerwony albo zielony

...na pewno oznaczony jako "DODAJ"

i wpisujesz 11508, V, 27500 i "OK"

a potem to już tylko przeszukujesz transponder i dodajesz kanał do listy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dla 6880 cały czas jest dostępna aktualizacja. [Z częstotliwości 10719V najlepiej pobierać... np. na kanałach Planete, MiniMini, C+Sport2 lub C+GOL]

Dla 6860 nie jest udostępniana.

 

'Ok dzięki, ale to jednak nie była wina oprogramowania, byłem dzisiaj u siostry i na Pace wszystko działało, a na Strongu nie odbierało niektórych kanałów. Nie pomagała reaktywacja karty ani wyszukiwanie kanałów, ale pomogło Ustawienia fabryczne i ponowne wyszukanie kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

ja właśnie założyłem w domu multiroom

i na moim Strongu 6880 na tych kanałach (Planete, MiniMini, C+Sport2 lub C+GOL) nie mam w ogole sygnalu:/

na drugim dekoderze wszystko działa OK sygnał 90-95% jakość 90%

a na moim Strongu sygnał 90% a na w.w. kanałach jakość 5% i niego ich odbierać

pozostałe kanały działają OK

 

co jest przyczyna takiego stanu rzeczy?

możne coś trzeba w ustawieniach dekodera zmienić?

 

Dla 6880 cały czas jest dostępna aktualizacja. [Z częstotliwości 10719V najlepiej pobierać... np. na kanałach Planete, MiniMini, C+Sport2 lub C+GOL]

Dla 6860 nie jest udostępniana.

możne to o ta aktualizacje chodzi? jak ja pobrać? mi wyskakuje ze nie znaleziono nowych aktualizacji (obecna wersja 9.02.10)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

spoko

czytlaem to zanim napislem tu pierwszy post

niestety moj dekoder skanuje pare minut ale nie wykrywa nowej wersji:/

na inym forum przeczytalem ze akualizacje dostpne sa tylko w okreslone dni ale nik nie pisze w ktore

ktos tez napisal zeby je pobierac z tych kanalow ktore mi nie dzialaja - ale tez niemam pojecia jak to zrobic:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanały Ci nie działają, bo masz za słaby sygnał z tej częstotliwości, a jest to częstotliwość z której dekoder pobiera aktualizacje.

Czyli najpierw skoryguj antenę/konwerter* pod tę częstotliwość, a dopiero potem zaktualizuj soft.

Niedziałające kanały są wynikiem tylko i wyłącznie nieprecyzyjnie ustawionej anteny/konwertera*

Nowa wersja oprogramowania jest dostępna przez cały tydzień.

 

*) niepotrzebne skreślić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy próbowałeś zamieć dekodery miejscami?

...może któryś z elementów instalacji to powoduje - uszkodzone wyjście w konwerterze, źle osadzony ef, wilgoć w kablu antenowym, etc...

Druga sprawa, to że głowice dekoderów mają różną czułość, nie ma co porównywać sygnału na dwóch różnych dekoderach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...