Skocz do zawartości

Strong 6860


Gość PawelU1981
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepiej posegregować listę "wszystkie kanały" według transpondera/częstotliwości. Nie pamiętam, czy w Strongach da się to zrobić, ale chyba się da. Możliwe, że kanał kryje się na liście pod inną nazwą. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukanie poprzez aktualizację "czerwonym przyciskiem" nie skutkowało... kanal najzwyczajniej w swiecie sie nie pojawial na liscie, wiem ze gdybym usnal wszystkie kanaly i dodal na nowo poprzez użycie" czerwonego przycisku" to by przynioslo efekt ale stracilbym wszystkie ulubione listy tworzone również z astry co jest czasochłonne

Problem już rozwiązałem, pomogła mi Viki ( za co w tym miejscu bardzo jej dziękuję), okazuje się, że program był już wyszukany i należało dodać go do listy CYFRA+, poprzez manu wybierz programy...

byl to ostatni kanal na liscie HotBirda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mam podobny problem, co poprzednik, tylko, że z ID Channel. Średnio mi zależy na tym kanale, ale zdziwiłem się, że pomimo kilku aktualizacji kanał nie pojawia się w na liście kanałów Cyfry+. Skorzystam więc z rady z poprzedniego posta.

 

Mam jeszcze jeden problem. Chodzi o kanał TV Silesia, którą mam na liście pod 15, ale przez 90% czasu widzę "Brak sygnału". Raz, dwa razy w tygodniu mam szczęście i odbieram tę stację normalnie. Moi rodzice nie mają z tym kanałem problemów, mają ten kanał przez cały czas. Zauważyłem, że jak nie mam TVS, to nie ma też i kilku innych niepolskich kanałów z tego transpondera. Czy Wy macie ten sam problem i jak go rozwiązać? Na Satkurierze czytałem, że to może mieć związek z zakłóceniami sygnału, ale jeśli byłyby to zakłócenia, to chyba więcej osób nie miałoby dostępu do TVS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli komuś strzeli do głowy pomysł, żeby do tego tunera włożyć kartę TNK, radzę pięć razy zastanowić się. Godzinę temu tak zrobiłem i... nie mogłem jej wyjąć. Zablokowała się. Wydobycie tej karty jest niemożliwe bez zdjęcia górnej obudowy odbiornika. Całe szczęście plomba gwarancyjna nie została naruszona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj jestem posiadaczem dekodera Strong,aczkolwiek nie jestem w Cyfrze Plus. Przeczytalam juz instrukcje obslugi, powyzsze posty dotyczace tematyki i obawiam sie ,ze boje sie czegokolwiek dotknac gdyz nie chce by mi cos mi walnelo. Kanaly dostrojone sa automatycznie pod HB i Astre. Zauwazylam jednak,ze nie mam TVP Historia. Czy ktos moglby mnie poinstruowac jak to zrobic. Moze istnieje jakis sposob, bym nie musiala likwidowac calosci, ktora sie juz wgrala.Acha i jeszcze jedno, czy jak chce przeszukac satelity w celu wyszukania innych kanalow, to musze cala stara liste wykasowac. Przepraszam za irracjonalne pytania. :oops::cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vabasto12- to chyba nie jest właściwa porada dla kogoś początkującego,prawda?

 

@Lena77

Jak przeszukujesz satelitę, stara lista nie jest usuwana.

Żeby wyszukać nowy kanał najpierw przeszukaj satelitę:

Wybierz Menu-Instalacja-Instalacja kanałów. Wybierz Satelitę Astra wciskając strzałki na pilocie,potem zejdź na częstotliwość, wciśnij OK i znajdź 10773 H lub 10862 H. Wciśnij żółty przycisk na pilocie (transponder). Po przeszukaniu, wyjdź z Instalacji, wejdź w Menu-Wybierz swoje programy. Wciśnij czerwony przycisk -dodaj/usuń. Pojawi się lista kanałów. Żółtym przyciskiem wybierz "Astra", w wykazie kanałów po prawej znajdź TVP Historia i wciśnij OK. Kanał będzie już na Twojej liście.

Powyższe postępowanie jest na podstawie Menu i przycisków w Strongu 6880,ale w 6860 powinno być podobnie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, no zobaczymy czy mi sie uda....Mam nadzieje,ze w przyszlosci bede zadawac bardziej sensowne pytania. :mrgreen:

 

 

Dzis z samego rana postanowilam przeszukac dekoder w celu wylapania nowych kanalow. Wlazlam w menu - instalacja- wyszukaj kanalow, przelaczylam satelite na astre i wcisnelam czerwony przycisk.Udalo sie. Postanowilam zrobic to samo z Hot birdem,ale tu zaczal sie problem.Podczas ,, strojenia'' wyskoczyla mi lista kanalow, ktore juz mam i sie wylaczylo. Co mam zrobic. Na HB mam 285 kanalow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diekuje za to ze ze mna wytrzymujecie. Nauka odnosnie Stronga zostala przeze mnie opanowana.Pozostal tylko jeden problem. Stroilam recznie by doszukac sie TVP Historia. Niestety nie wyszukujetego kanlau na Astrze na podanych czestotliwosciach i jesten to jednyny kanal razem z TV TRWAM, ktorego nie da sie wyszukac.Czy ktos ma podobny problem?. :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie maksymalnej ilości kanałów przypisanych do listy Cyfra+ w strongu. Wczoraj dodając OSI i Eurosport2 ( Nowy) spotkałem się z taką sytuacją, że moglem dodać tylko jeden z tych kanałów. Natomiast po usunięciu z listy jakiegoś FashionTV udało mi się dodać oba kanały, czy ma to związek z maksymalną listą kanałów przypisanych do CYFRA + (255) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takiego wniosku też doszedłem, w takim razie cyfra będzie musiała przebudować listę kanałów wywalając jakiś piach FTA z końca listy, tak żeby wszyscy, nawet posiadacze strongów 6860 mieli dostęp do tej samej oferty....

Dzięki za odpowiedź, można na Ciebie liczyć, swoją drogą OSI i Eurosport2 dodałem "Twoim" sposobem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech...ze mna to sa same problemy.....Albo czytanie ze zrozumieniem mi nie wychodzi,albo cos ze mna nie tak.

Wracamy do tematu transpordera. Jak juz mowilam , brakuje mi niektorych pasm. Stwierdzono,iz winnam je wpisac. Wlazlam w instalacje, nacisnelam ok. Nastepnie wcisnelam wyszukaj kanaly, przy wypranej opicji Astra wlazlam na ,, transporder''.Nacisnelam ok. Wyskoczyla mi lista pasm, ktore ze tak powiem juz sa wgrane.Nadal jednak brak tych moich poszukiwanych.Co ja mam dalej zrobic?Czy jak moge wpisac( jak juz sie zt ym uporam), tylko brakujace czestotliwosci. Jak to zrobic. Nic, tylko kaplica!!! :read:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Symbol to ta duża wartość podana przy parametrach każdego transpondera na tej stronie, którą Ci podałam, np.22000 przy Astrze, 27500 przy HB.

Dla TVP Historia - częstotliwość 10773.25 H symbol 22000, czasem jeszcze trzeba wpisać w dodatkowym polu 5/6

lub 10861.75 H - 22000 5/6 .

Próbuj dalej. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...