Skocz do zawartości

Strong 6860


Gość PawelU1981
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Ja mam dość regularne dropy około 10-30sek. na Eurosport, a także czasami na Comedy Central PL i MTV. Nie wiem, czy jest to spowodowane tym, że być może ten tuner niezbyt dobrze sobie radzi z SIMULCRYPT'em na tych kanałach (na pozostałych kodowanych jest OK), czy może winny jest przełącznik DiSEqC 1.0 firmy MAXIMUM. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antena jest prawidłowo ustawiona? Spróbuj podłączyć antenę bezpośrednio do tunera omijając przełącznik DiSEqC. Jeżeli problem zniknie to przyczynę już znamy. Winny może być też sam konwerter, więc warto dokładnie go obejrzeć, czy nie został uszkodzony, a nawet podmienić w uchwycie z tym, który służy do odbioru Astry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antena jest ustawiona prawidłowo. Jeżeli problem występuje głównie na Eurosport i czasami, ale bardzo rzadko, na Comedy Central i MTV, to moim zdaniem jest to wina dekodera.

 

Pytanie do użytkowników 6860: Czy u Was również występują podobne problemy z odbiorem Eurosportu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie odradzam zakup tego modelu. Dekoder często łapie trzaski na kanałach (TVP Info, TVN). Miał być lepszy i szybszy ale... Jego bliźniak 6860 przynajmniej po rozwiązaniu umowy dawał możliwość odbioru bezpłatnych kanałów (po wyjęciu karty). 6880 NIE DZIAŁA bez karty. Moim zdaniem dekoder dla ludzi o mocnych nerwach. Jest to najsłabszy dekoder dostępny w Cyfrze. Zdecydowanie polecam ten Philips DSR 3201/91

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

maniek2007 spróbuj zrobić tak, jak zaproponował Palikot. Jeżeli to pomoże, to wielu użytkowników tego tunera miałoby kolejny problem rozwiązany.

 

BTW: Palikot, Tobie usunięcie kanałów i wyszukanie ich ponownie rozwiązało całkowicie problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. To jest recepta na problemy z odbiorem. Należy pamiętać przed tą operacją o wyjęciu karty, a następnie wtyczki z gniazdka na minutę. Po ponownym wsadzeniu do gniazdka i finalizacji inicjowania, należy włożyć kartę.

Potwierdzam powyższe. Pomogło w przypadku opisywanych przeze mnie wcześniej problemów z Eurosport, Comedy Central i MTV. :)

 

Po co wejście (wkrętka) na antenę naziemną z tyłu dekodera ?

To jest wyjście sygnału z konwertera (tzw. "przelotka") i jest w pełni aktywne tylko, gdy dekoder jest w stanie czuwania. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Troszke lamersko sie o takie rzeczy pytac, ale jestem w tym temacie tak zielony, ze nie wiem nawet jak szukac odpowiedzi....

Mam wolny tuner w domu dokladnie taki jak w temacie.

Moje pytanie jest nastepujace:

Czy jest mozliwosc ogladania TV na kompie? Jak podlaczyc tuner bezposrednio do kompa? Podejrzewam, ze karta TV jest wymagana, ale przydalyby sie jakies instrukcje czego szukac i jak.

Z gory dzieki za pomoc i przepraszam za [beep]ne pytania :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Gdyby się nie chciało komuś instalować kanałów od nowa, a miałby problem opisywany kilka postów wyżej z Eurosportem, to doraźnym rozwiązaniem jest naciśnięcie dowolnego z większości przycisków pilota (np. VOL+, VOL-, AUDIO, SUB), co przywraca natychmiast obraz. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Mam problemy z konfiguracja LNB w moim terminalu, instalacja satelitarna jest wyposazona w 4 LNB, jako 1-eutel sat, 2-astra, 3-hotbird, 4-turkay sat. Polaczona jest Multi wlacznikiem DiSEqC. Postepuje wedlug instrukcji dolaczonej do terminala, ale nie moge go poprawnie skonfigurowac. Prosze o pomoc jak to zrobic zeby dekoder dzialal poprawnie...

Zgory dziekuuje za pomoc. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hughmm, przywróć ustawienia fabryczne i spróbuj jeszcze raz. Pamiętaj o wyjęciu wtyczki z gniazdka.

 

jager12, przypisz wszystkie satelity do odpowiednich LNB, zaczynając od LNB2, kończąc na LNB5. Hotbirda przypisz do np. LNB2, nie może być na LNB1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...