Skocz do zawartości

Strong 6860


Gość PawelU1981
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

dzięki za pomoc!

poszukam w googlach coś o tym spdif w strongu ( wyjscie to jest podpisane nawet) i dwoiem sie jakiej końcówki użyć:)

a może jakiś forumowicz mial ten sam problem i mi podpowie, jeszcze raz dziękuję!

 

dzeoniłem do cyfry i powiedzieli mi ze czincz tam powinen wejsc, wcisnąłem na chama:) i jest ok. Dollby Digital podczas American Gangster robi wrażenie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam problem. Po przebojach z Cyfrowym Polsatem od dwóch dni jestem szczęśliwym/prawie szczęśliwym abonentem C+. Mimo wielu prób nie udaje mi się obejrzeć kanału MiniMini (podobne rzeczy zauważyłem na Patio i 4fun). Prawdopodobnie ma to coś wspólnego z transponderem 10719 V tp 110 SR 27500 FEC 3/4, gdzie nadają wszystkie te programy. Dziwną rzeczą jest to, że jako abonent CP nie miałem żadnych problemów w Patio i 4fun, więc antena i konwertery (mam "zeza" na Astrę), chyba są w porządku. Przeszukałem obecny temat do roku wstecz i nie znalazłem żadnej podpowiedzi...

Z góry dzięki za pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Przepraszam, że tak długo zwlekałem z odpowiedzią, ale nie chciałem robić zamieszania na forum i zwróciłem się bezpośrednio do Cyfry. Wygląda na to, że wszystkie ustawienia mam w porządku i powodem problemu z odbiorem niektórych kanałów jest zbyt słaby sygnał odbierany przez tuner. Mój znajomy powiedział mi, że może chodzi o czułość głowicy. Mam pytanie: czy istnieje inny tuner do odbioru C+ posiadający lepszą głowicę? Może uda mi się wymienić tuner - mam pakiet Powitalny+, a nie odbieram ani Minimini, ani Planete - co poważnie osłabia atrakcyjność pakietu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli zależy Ci na astrze i chcesz skorzystać z tunerów od cyfry to pozostają z tego co wiem philipsy hd i hd pvr

ja w domu mam stronga i nie mam problemów z odiorem wspomnianych przez Ciebie kanałów. Chociaż ich przy padającym deszczu niestety pojawiają się problemy (nawet przy malych opadach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Konsultowałem się dalej z ludźmi z Cyfry +. Podobno każdy z dekoderów ma różną czułość głowicy (niestety nie zdradzono mi, który ma najlepszą ;-) ), a problemów powinienem szukać w ustawieniu swojej anteny. Cóż - może coś w tym jest... Dziś przez deszcze zanikł mi sygnał praktycznie na wszystkich kanałach... Czy przy naziemnej cyfrowej również będzie liczyła się czułość głowicy dekodera/tunera. Gdzie tego szukać w instrukcji (pod jakim parametrem), żebym za rok znowu nie umoczył ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W żadnych instrukcjach czy danych technicznych nie ma czegoś takiego jak czułość głowicy (dotyczy wszystkich tunerów), a przynajmniej niczego takiego nie widziałem. Jedynie w ofertach handlowych co poniektórzy zachwalają ;).

Można to stwierdzić po testach, że tuner X ma lepsza głowicę niż Y ale ustępuje trochę tunerowi Z, sprawdzone to zostało na następujących transponderach: ...

 

Taki urok sprzętu od operatora, najważniejsze parametry to tanio i proste w obsłudze (chociaż w przypadku Strong'a z prostotą to nie do końca wyszło).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej,

Po zaktualizowaniu na strongu listy kanalow ( w celu dodania min. sci-fi channel) wypadla mi tvp sport - tzn. zniknela z listy kanalow, nie chce czyscic wszystkic kanalow przed nowym wyszukiwaniem, poniewaz zlikwiduje sobie tzw. listy ulubione, które tworzylem dlugo ( hotbird + astra - diseq) czy mozna w strongu wprowadzic tvp sport "manualnie" i jak to zrobic;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna w strongu wprowadzic tvp sport "manualnie" i jak to zrobic;)

Wejdź do menu odbiornika

 

daj menu instalacja instalacja kanałów operator cyfra przycisk czerwony automatycznie pobierze nową listę kanałów ( pełna (255 kanałów) i nie przepadną ci kanału z ulubionych..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby wyszukać ręcznie kanał TVP Sport,należy:

Nacisnąć przycisk MENU,wybrać opcję "Instalacja" i nacisnąć OK. Wybrać opcję "Wyszukiwanie kanałów" i OK. Wybrać pozycję i ustawić żądane wartości, czyli: Satelita - Hot Bird.

Częstotliwość .Po naciśnięciu przycisku OK pojawią się dostępne częstotliwości, z których należy wybrać żądaną czyli 11487.77.

Polaryzacja: określa polaryzację transpondera o podanej częstotliwości czyli H.

Tryb skanowania: „Wszystkie kanały”

Po dokonaniu ustawień należy wybrać proces wyszukiwania , wciskasz żółty przycisk (wyszukiwanie kanałów

z transpondera o podanej częstotliwości)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, jak wrócę z pracy przetestuję i poinformuje, w kwestii Stronga można na Ciebie zawsze liczyć:)

Nie wiem jak mam edytować swój post, więc cytuję...

Niestety nie udalo mi sie, po wprowadzeniu wskazanych paramtrów z tym ze 11488 - i wyszukaniu z transpondera "zolty przycisk" dodal mi tylko Trace Tv.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...