Skocz do zawartości

Strong 6860


Gość PawelU1981
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name="Informacja własna https://satkurier.pl / Jacek Grzeszczak"]

Platforma Cyfra+ dokonała próbnych zmian w sposobie emisji elektronicznego przewodnika programowego EPG. Dotychczas trzydniową ramówkę przekazywano wyłącznie z tp. 119 satelity Hot Bird 9 (13E) o częstotliwości 10,892 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 3/4. Od 16 listopada trzydniowa ramówka jest transmitowana ze wszystkich częstotliwości wykorzystywanych przez platformę.

tutaj link do artykułu

 

Jeden z komentarzy pod artykułem mówi:

Ta zmiana dla Cyfry + rewelacyjna z EPG zablokowała tunery Strong 6860 z przesyłaniem uprawnień i teraz na wszystkich kanałach z transponderów Cyfry+ zacina i pisze (Brak uprawnień MEDIAGUARD )PO PROSTU TRZEBA PO GRATULOWAĆ TECHNIKOM Z CYFRY + REWELACJA!!!!!!!!

Czyżbyśmy poznali oto powód kłopotów, jakie mają użytkownicy Strong'ów 6860?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym do drugiego pokoju wziąć ten dekoder, ale po przeczytaniu powyżej postów, jestem trochę przestraszony i nie zdecydowany, czy warto brać ten dekoder. Będzie podpięty pod plasmę, czy nadaje się do codziennego uzytkowania w cyfrze, ma służyć tylko oglądania kanałów?

Prosiłbym o podanie wad i zalet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyfra odpisała mi tak

 

odpowiadając na e-mail, uprzejmie informuję, iż sygnał na Pana koncie abonenckim jest włączony. Brak odbioru programów może być spowodowany nieodebraniem przez kartę uprawnień. Uprawnienia do odbioru są odnawiane automatycznie raz na miesiąc.

 

W związku z tym dzisiaj ponownie wysłałem na Pana kartę uprawienia. Żeby reaktywacja mogła zadziałać i pojawił się poprawny odbiór, proszę o włączenie dekodera na kanał TVP Info. W przypadku nie pojawienia się odbioru w ciągu 1 godziny proszę wyjąć kartę, odłączyć dekoder na 5-10 sekund od zasilania, ponownie uruchomić i umieścić kartę cyfrową w czytniku.

 

Jednocześnie informuję, że reaktywacji karty może Pan dokonać samodzielnie w Internetowym Centrum Abonentów (ICA) pod adresem:

 

www.ica.cyfraplus.pl

 

 

niestety to nie pomaga.

jutro idę wymienić na nowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem żadnych nieprawidłowości, o których piszecie.

Zauważyłem, że na niektórych kanałach jest pełniejsze EPG. TVP1 i TVP2 na przykład, miały wcześniej tylko dwie pozycje, obecną i najbliższą, po zmianach jest program na cały dzień. Nie sprawdzałem jeszcze czy działa na kolejne dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśi macie problem z tym dekoderem np. gdy od jakiegos czasu gubi wam urpawnienia to piszcie maila do dzialu technicznego Cyfry.

Ja tak zrobiłem wczoraj i dzis miły pan z Cyfry zadzwonił i zaproponował wymiane darmowa mojego 6860 na Stronga 6880.

Mysle ze to dobra opcja bo juz mialem na wlasna reke brac jakiegos PVR-a.

Wiec jak macie z tym dekoderem problem to dzwoncie lub piszcie do nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swojego 6860 wziąłem pod pachę i poszedłem do punktu cyfry. pani wymieniła go bez zbędnych pytań na nowego 6880 mówiąc,że rzadko który strong 6860 wytrzymuje pełen okres umowy.

 

morał z tego taki.

 

szkoda czasu na zachodzenie w głowę co się z tym modelem dzieje, bierzemy badziewiaka pod pachę i wymieniamy na nowy aby za jakiś czas zapewne znowu sobie ponarzekać na forum tylko nie w zakładce strong 6860 tylko strong 6880. :lol:

 

pozdrawiam i obyśmy za szybko po wymianie nie musieli spotykać się na forum z problemami z 6880

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zainstalowałem wczoraj dekoder Strong 6880. NIestety na niekttórych kanałach opis EPG jest tragiczny, nie ma polskich liter, zastępowane sa dziwnymi znakami, lub pisane jak w sms-ie...niektóre kanały mają piękna polszczyznę....ustawiłem wszystkie języki na polski...więc nie wiem w czym tkwi problem.

 

Inny problem to ustawienie własnej listy kanałów. Czy każdy kanał ma przypisany swój numer i w momencie ich uszeregowania wedle uznania np. kanał C+ z numerem 20 po przestawieniu na pozycję pierwszą, nie pojawia się jako nr 1 z pilota...czy jest mozliwośc zmiany tego i dopasowania kanału zapisanego jak np. nr 20 na 1 ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zmienić numer w menu wchodzisz w liste kanałów póżniej sortuj, dajesz ręcznie wciskasz ok na wybranym kanale i przenosisz go na wybrane miejsce, pozniej przycis zielony tam masz numer kanału kasujesz popzredni i wpisujesz wybrany numer.

uwazaj na dekoder bo moze Ci sie przycinać na niektórych kanalach i gubic uprawnienia, wtedy dzwon do cyfry to Ci go bezpłatnie wymienia na nowszego stronga 6880.

A co do EPg to niestety w tych dekoderach tak jest i musisz sie przyzwyczaic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam problemy z gubieniem uprawnien przez co czasem kanaly sie tna :( Chcialbym go wymienic ale kupilem go tylko pod splitter i nie wiem czy jak zobacza ze byl kupowany gdzie indziej a w umowie mam inny dekoder nie przyrwa sie o to. Moze ktos z Was wymienial go w takiej sytuacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Przez trzy tygodnie walczyłem z tnącym się obrazem i brakiem uprawnień.

Odpowiedz centrum technicznego cyfry była standardowa: włacz wyłącz z pradu, jak nie to to ponowne wyszukanie kanałów, jak nie to to reaktywacja karty, a jak nie to to wina mojej instalacji antenowej.

Dalsza korespondencja z nimi nie miała sensu. Podobna odpowiedz uzyskałem w punkcie cyfry ale zarzadalem wymiany dekodera. Działałem dodatkowo pod presja bo jutro konczy mi sie gwarancja.

Na miejscu dowiedziałem sie ze wyszła nowa wersja softu na 6860 udostepniana do sciagniecia przez weekendy ale dekoder nic nie wykrywał. Dostałem nowego 6880 i wszystkie problemy znikneły. Ponadto ma ładniejszego pilota, chodzi o wiele szybciej i EPG działa troche lepiej. Wiecej uwag i obserwacji zamieszcze w dziale o 6880.

 

pozdrawiam i zycze niezakłoconego odbioru przez świąteczny okres:)

zenez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Mam pytanie do użytkowników tego dekodera: czytałem w instrukcji, że obsługuje standard NTSC. Czy oznacza to, że na przyłączonym do niego (przez złącze np SVHS lub kompozytowe) odbiorniku NTSC (w wersji 60Hz) da się odbierać w kolorze i bez migotania programy Cyfry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...