Skocz do zawartości

Strong 6860


Gość PawelU1981
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W konfiguracji LNB ustaw:

 

pasmo LNB - DiSEqC

polaryzacja LNB - DiSEqC

 

nr LNB - wejście DiSEqC 1.0 - satelita

LNB2 - 1 - Eutelsat

LNB3 - 2 - Astra

LNB4 - 3 - Hot Bird

LNB5 - 4 - Türksat

 

Następnie wejdź w opcję 'Instalacja kanałów' i w dowolnej kolejności wyszukaj kanały dla każdego satelity. Pamiętaj o przypisaniu właściwego LNB przed wyszukiwaniem i o wyłączeniu opcji 'operator' przy Hot Birdzie, jeżeli chcesz wyszukać wszystkie kanały z tego satelity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem lalikiem dlatego prosze o pomoc

 

W piątek założyła mi firma z Cyfry + dekoder Stron 6860 i dwa Opticum 4050 i dodatkowo SMARTWI. Dom mam 3 piętrowy.

Problem polega na tym że smartwi czy stoi na drugim pietrze czy jest przy dekoderze strong 6860 za każdym razem pyta BRAK KATY , owszem jak wsadzę oryginalną kartę z CYFRY + to dział bez problemu. A dekoder Opticum 4050 znów zrywa ciągle sygnał z kanałów kodowanych ,trzeba wyłączyć urządzenie, lub wyciągnąć kartę a nawet odczekać .Myślałem że problemy są związane z tym że w domu mam internet radiowy ale nawet jak odłączyłem go to dalej śa problemy. Czy są może winne urządzenia ,nie znam się na tym kompletnie

 

Pozdrawiam

 

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich satmaniaków. Wiem że ten watek jest juz wiele razy przerabiany ale nie znalazłem w nim odpowiedzi jak dokładnie ustawić konfiguracje tych LNB. Mam stronga 6860 antene z zezem i przelącznik diseqc 2.0(nie wiem czy to ma znaczenie bo w specyfikacj tego tunera podane jest diseqc 1.0). Programy z hot birda odbieram bez problęmów poziom sygnału mam 90 a jakośc 100. kal przełaczam na astre i krece konwenterem tym od astry to sygnal ledwo się pojawia. Proszę o pomoc jak powinny być ustawiona konfiguracja do tych konweneterów i czy możliwe jest że nie mam ustawionego zeza kręce tym konwerterem na wszystkie możliwe sposoby i sygnał jest bardzo słaby ledwo się pojawia .Przeczytałem wcześniejsze posty odnośnie tego tematu ale nie bardzo umiem je zastosować Proszę o pomoc i z góry dziękuję.Pozdrawiam tmius8191

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tmius8191, przeczytaj moje 2 poprzednie posty, a poza tym:

 

W konfiguracji LNB ustaw:

 

pasmo LNB - DiSEqC

polaryzacja LNB - DiSEqC

 

nr LNB - wejście DiSEqC 1.0 - satelita

LNB2 - 1 - Hot Bird

LNB3 - 2 - Astra

 

Ustawienia będą prawidłowe, jeżeli do wejścia LNB1 przełącznika podłączyłeś Hot Birda, a do LNB2 Astrę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prześledziłem cale forum i teraz ja.Kolega odkurzył dla mnie te "cudo" ponieważ potrzebowałem zakupić coś na trzeci telewizor i od razu zgrzyty.Brak stacji TVN-u,brak Superstacji,tv4,disney chanel,cartoon i wielu wielu innych.Dzwoniąc do cyfry straciłem przez dwa dni 100 bezpłatgnych minut,a gdy się dodzwoniłem gość proponował mi operacje,które milion razy przeprowadzałem sam,a gdy kazal mi zaczekać...przerwał polączenie i tyle go widzieli.Oprócz tego,że ten tuner to kupa grzejącego się złomu musze powiedzieć,że cyfra powinna polepszyć swoją jakość usług telefonicznych!!!Te telefony po podaniu nr abonenta powinny być darmowe!Nie dość,że czlowiek płaci b.dużo za abonament który jest mocno przesadzony cenowo to jeszcze potem dostaje astronomiczne rachunki za telefony.Na koniec wracam do wątku...dlaczego stacje tvnu czy inne pokazują mi brak sygnału jeśli na thomsonie tsp czy philipsie starej wizji wszystko działa należycie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba cos odkryłem.Tunerem Cyfry(strong) dodatkowym kablem z tyłu posłałem sygnał do tunera N-ki i gdy go wypinam wszystkie kanały dzialają prawidłowo,a gdy jest podłączony ten problem występuje,pomimo tego,że tuner N-ki jest wylączony i rzekomo nie powinien pobierać sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez komentarza.

 

Przede wszystkim przeczytaj regulamin tego forum zanim się wypowiesz. Może wtedy przestaniesz go notorycznie łamać i unikniesz w konsekwencji ostrzeżenia od moderatorów.

 

BTW: Problem który opisałeś był już omawiany na stronie nr 7 tego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka z pracą Stronga 6860 na kanałach Filmbox , więc gdy oglądam Filmbox lub Filmbox Extra i gdy działa info i EPG bo nie działa zawsze to gdy włączę dwa razy info aby przeczytać informację o filmie to tuner za każdym razem wyłącza się i robi STARTING... może to tylko z moim tunerem tak się dzieje a może z każdym modelem 6860.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna ciekawostka z pracą Stronga 6860 tylko ta jest uciążliwa , chodzi o to że jak oglądam Eurosport lub Eurosport 2 i przełączam na inny kanał kodowany z Cyfry+ to obrazu za każdym razem nie ma tylko napis ( Brak uprawnień do tego kanału MEDIAGUARD ) pomaga wtedy tylko zresetowanie wyciągnięcie wtyczki z prądu na 30 sekund lub wyciągnięcie karty z tunera i tak za każdym razem gdy się ogląda kanały Eurosport a potem inny kanał z platformy Cyfra+. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi się wydaje że to wina cyfry a nie dekodera, nagle by wszystkim się pojawił ten sam problem z tunerem, jeżeli wcześniej działało wszystko bez zarzut można by rzec... próbował ktoś się dodzwonić do BOK-u, ja od poniedziałku próbuję ale bez efektu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WYJAŚNIENIE:

Problem leży po stonie nadawcy Eurosportu na ich tp . Najwyraźniej po dodaniu nowego systemu kodowania dla jednej z zagranicznych platform następuje sytuacja powodująca że akurat Strong traci uprawnienia. Dział transmisji C+ pracuje obecnie z Eurosportem nad usunięciem tej usterki. Jedyne rozwiązanie tego problemu to niestety reset jeśli uprawnienia znikną. Na infolinii nic innego Wam nie powiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...