Skocz do zawartości

CANAL+ 4K Ultra HD


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe jest to, że na ten moment już praktycznie każdy kanał, poza nielicznymi wyjaątkami typu must carry TVN, Polsat czy główne C+ Sport i PSP 1/2 idzie z satelity gorzej niż w C+ Online (tylko trzeba brać poprawkę na to, że tam sygnał jest w dużej ilości przypadków pobierany z satelity ;)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
Ale tak samo było przy meczu Legi i obecnie Śląska. Ale oczywiście by to widzieć trzeba posiadać tv minimum 55 i pomieszczenie większe niż 4 metry kwadratowe
Jak już zaczepiasz, to są informacje, że Euro 2024 ma nie być w 4K. Po prostu dla większości na chwilę obecną to niepotrzebna technologia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla niego nie skoro ogląda na laptopie  czy 32 calach🤣 Inni jak maja możliwość to oglądają głownie w tej techologi. Oczywiści jak maja na czym by widzieć zalety 4K. Wczorajszy mecz to doskonale pokazał przy ujęciach na trybuny jaki był obraz i porównać to do pikselozy na Viaplay.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już zaczepiałeś @czerstwy to mogłeś zawołać. Zdaję sobie sprawę w przeciwieństwie do niektórych, że SatKurier to nie większość.

Wrzucałem tu statystyki na ten temat ile ludzi jest świadomych, że ma telewizor 4K (i na pewno nie była to większość). Mam C+ i nie uważam, żebym był lepszy od innych.

Oglądałem kiedyś kontent w 4K na 65 calach pisałem - z 2/2,5m są zalety takiego obrazu. Zanim się upowszechni 4K to dużo wody upłynie w Wiśle.

Pisałem kiedyś, że streaming nie jest przyszłością? Pisałem. Ale kontent w większości w 1080i na satelicie to też nie jest przyszłość.

PS Jestem osobą w okularach z nawet średnią wadą, ale to nie przeszkadza mi w ocenianiu jakości obrazu (wiadomo nie będę rozmawiał o gamucie kolorów, czy odcieniach, bo nie mam na tyle drogich okularów, aby coś takiego robić). Nawet bez okularów mogę ocenić, że coś jest mniej ostre od drugiego, ale i tak będzie nieostre.

PS 2 Teraz oglądam Viaplay na WiFi z bardzo oddalonym boxem od routera, żadnego buforowania, oczywiście czasem lekko spada jakość, ale napiszę jedno - w CANAL+ Online, mimo że ustawisz małe opóźnienie to jest trochę tego opóźnienia. Godzę się z tym, bo chcę przenosić czasem telefon, czy na wsi pooglądać (pisałem kiedyś, że trochę tam pomieszkuję). Pewnie masz zapchany internet, że Ci Viaplay buforował wtedy, podaj jakieś pomiary, ale do takich serwerów, z których Viaplay korzysta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto ma trzy kanały na krzyż lub jedna usługę to tego tv np 40cali to dla niego bez znaczenia co ogląda i w jakiej jakości.😂 Jak ktoś ma kilka serwisów czy dostęp do tych treści i je ogląda na odpowiednim sprzęcie to wie o czym piszę. Wystarczy włączyć film lub mecz na C+4K i porównać do zwykłego C+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykły C+ na sat jest w 1080i od tego zacznijmy. Już samo 1080p trochę daje (widziałem i jedno i drugie, choć w Viaplay problemem jest 5 Mbit/s przy tej wyższej jakości, streamy w Eurosport Extra w Player, sprawdzałem, tam nie ma 7 Mbit/s są dużo lepsze, nie pamiętam jaki kodek). Oczywiście np. teraz oglądam Viaplay i wiem, że nie usiądę w pozycji 1,5m do ekranu 32 cale bo będzie widać braki. Leżę se w odległości 2,25m.

Oglądałem mecze w 4K na 65 calach, miałem taką przyjemność. Mundial w TVP 4K. I potwierdzam to, co pisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, piotrek93 napisał(a):

No właśnie dlaczego non stop puszczają w 4K jakieś gnioty z polskiej ligi, której poziom jest daremny zamiast puścić w 4K jedną z najlepszych lig świata(ligę hiszpańską)

Dla mnie liga hiszpańska to gniot 😀. Każdy woli co innego, a nadawca wybierze to co się najlepiej ogląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.08.2023 o 15:05, mejveno napisał(a):

Zrezygnowali z transmisji LaLiga w 4K? Czy po prostu nie ma wolnych slotów obecnie?

No przecież w niedzielę był mecz Barcelony w 4K. O 23:30 z odtworzenia. Wiadomo. W tym czasie był na żywo emitowany mecz najlepszej ligi świata też emitowany w 4K. 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś z kolei na Widzew - Ślask podczas studia przedmeczowego rozmazywanie się obrazu i słabe kolory. Od początku sezonu wszystko było ok ake dzis coś się im tnie na ekstraklasie. Skąd te skoki jakości mogą wynikać? Skoro Ekstraklasa Live Park ma tylko jeden wóz transmisyjny 4K i on robi wszystkie transmisje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wy uważacie ale według mnie w tej transmisji jest tylko i wyłącznie czyste 4K bez HDR bo jak on jest to aż po oczach daje a tu nic 😞

Jest w informacji że niby jest HDR ale według mnie dziś go niema 

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...