Skocz do zawartości

OLED vs QLED


Rekomendowane odpowiedzi

Ok. w takim razie daje sobie spokój na dzień dzisiejszy z tego typu tv.Choć nie powiem że mnie to całkiem zniechęciło.Albo dopracuja te matryce albo całkiem zmienia ceny bo za takie cos nie dam ok.5 kloców.Nie z racji że nie mam tylko szanuje zarobione pieniądze.I jeszcze jedna sprawa tylko LG potrafi tak rewelacyjne w smart wyświetlać informacje na polecenia głosowe?Bo widziałem chyba na YT i jak dla mnie to rewelacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiechu warte  podaj link do tej wypowiedzi a z chęcią poczytam. I teraz ponawiam pytanie tobie Śmiechu warte podaj mi skalę ile wypaliło się OLED od początku istnienia tej technologii ??? Ok nikt nie twierdzi że OLED to jest super technologia ale jak sam wiesz nie ma takiej . Nie zniechecisz tymi wypowiedziami innych bo ten co zna tą technologię to wie na co się piszę. LCD ma też swojewady i tego nie da się oszukać a mimo to i tak ludzie kupują je i tak samo jest z  OLED ale w obecnej sytuacji i cenie OLED nie ma dla siebie równych i taka jest prawda. I na koniec tego wszystkiego podaj mi regułę jak trzeba użytkować OLED żeby się nie wypalił ??

 

Ja pisałem o tym że Panasonic nie uznaję wypaleń ale teraz ważne pytanie ile skażyło się użytkowników na tą przypadłość??? Póki co może 2 osoby jakie udało mi się znaleźć przez ten długi czas i nikogo więcej. Teraz w Panasonic można dokupić do 5 lat gwarancję na OLED ale tyko w Panasonic Polska. I taka opcja już mnie przekonuje do kupna a jedyny minus to Smart TV,  gdzie np LG ma chyba najlepszy system Smart TV. Panasonic idzie w OLED bo wie LCD  już nie ma przyszłości dla Panasonic. Mam Plazma 13 lat i żeby nie był HD READY czyli 720p to bym nie myślał o wymianie a że jest taka a nie innna to chciałbym wymienić na coś nowszego a czy to będzie Panasonic czy LG a może Samsung  ,to się okaże w swoim czasie. 

 

29 minut temu, czerstwy napisał:

Ok. w takim razie daje sobie spokój na dzień dzisiejszy z tego typu tv.Choć nie powiem że mnie to całkiem zniechęciło.Albo dopracuja te matryce albo całkiem zmienia ceny bo za takie cos nie dam ok.5 kloców.Nie z racji że nie mam tylko szanuje zarobione pieniądze.I jeszcze jedna sprawa tylko LG potrafi tak rewelacyjne w smart wyświetlać informacje na polecenia głosowe?Bo widziałem chyba na YT i jak dla mnie to rewelacja.

 

Jak pisałem każdy ma wybór co kupuje a  jak naczytasz takich wypowiedzi jakie zapodaje Śmiechu warte to się nie dziwię  że boisz się. Tylko LCD będzie dla Ciebie najlepszym wyborem żebyś mógł spać spokojnie , także podałem Ci dwa modele Sony i Samsung które są godne uwagi  :)

 

Tu masz link do pomocy wbwyborze TV 

 

https://hdtvpolska.com/forum/topic/51142-sony-65xg9505-czy-samsung-qled-q80r-lub-q85r/

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 cali w wersji OLED,  coś nowego dla tych co chcą mniejsze ekrany   :)

https://hdtvpolska.com/lg-nowe-telewizory-oled-2020-48-calowy-model/

 

19 minut temu, tracer10 napisał:

Nie karm trolla.

 

 Masz rację ale trzeba zareagować w jakiś sposób , bo tak każdy uwierzy w jego słowa. 

 

https://hdtvpolska.com/samsung-microled-tv-ces-2020-rynek-konsumencki/

Edytowane przez XMAREKK30
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W słowa kogo? Buraka co nie ma Oleda, a rżnie cwaniaka w każdym poście? To chyba tylko [beep] łyknie jego bzdury.

@czerstwy

Każdy szanuje kasę, ale zamiast bać się wydać 5k na Oleda [ to będzie chyba najtańszy ] to co chcesz wydać 3-4 tysi na co? Na LCD szajs? Chłopie bierz Oleda z długą gwarancją i jak sam już widziałeś i wiesz to nie pożałujesz.

Kupuj i oglądaj bez wypatrywania powidoków, wypaleń czy czegokolwiek innego jak to co niektórzy czynią robiąc z tego martyrologię swojego życia.?

Edytowane przez tracer10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.01.2020 o 20:14, tracer10 napisał:

W słowa kogo? Buraka co nie ma Oleda, a rżnie cwaniaka w każdym poście? To chyba tylko [beep] łyknie jego bzdury.

@czerstwy

Każdy szanuje kasę, ale zamiast bać się wydać 5k na Oleda [ to będzie chyba najtańszy ] to co chcesz wydać 3-4 tysi na co? Na LCD szajs? Chłopie bierz Oleda z długą gwarancją i jak sam już widziałeś i wiesz to nie pożałujesz.

Kupuj i oglądaj bez wypatrywania powidoków, wypaleń czy czegokolwiek innego jak to co niektórzy czynią robiąc z tego martyrologię swojego życia.?

 

Myślę że twoje słowa tu nic nie zmienią,  bo kolega czerstwy nie jest zainteresowany OLED  a bardziej LCD i woli mieć gorszy obraz niż martwić się czy ekran mu się nie wypali albo włączającą się tzn czyszczeniem matrycy  :) Tu nie ma złośliwości a bardziej prawda. Lepiej spać spokojnie niż się zamartwiac co będzie jak się stanie. W cenie 5tyś  nie ma lepszego TV jak OLED na ten moment  ale i to nie przekona nikogo kto boi się OLED. Sam Samsung już nie długo znacznie produkcję matryc OLED i sam jestem ciekaw co wyjdzie z tego  :)

 

Znamy już modele Sony na rok 2020

 

https://hdtvpolska.com/forum/topic/51187-telewizory-sony-na-2020-rok-znamy-modele-i-szczegóły/

 

https://hdtvpolska.com/tcl-telewizory-2020-vidrian-mini-led-thx-game-mode-8k/

 

Następca GZ2000 to   HZ2000 OLED PANASONIC 

 

https://hdtvpolska.com/panasonic-hz2000-nowy-telewizor-oled-2020-flagowiec/

 

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie chyba trochę wprowadziłem w błąd a raczej sam zostałem wprowadzony.Siostra raczej nie kupiła oleda tylko ten tv https://www.lg.com/pl/telewizory/lg-65UK6500MLA  no chyba że było coś podobnego w 2018 roku oled.Bo tv taki sam i model z 2018 roku.Ale powiem tak obraz na treściach 4K z internetu bajka,Netflix bardzo dobry,kanały z UPC bez szaleństw.Czyli że tak powiem szału nie ma a niby UPC ma na kanałach takie bitrate?Krótko oglądałem ale pierwsze wrażenie że ja raczej nic lepszego od tego tv nie chcę.Mam PC+ i CP ale bez C+4K(cameleon) a to co mam w 4K z satelity to raczej za bardzo ciekawe nie jest czyli ogladanie dla samego obrazu.Siostra ma neta 200 a ja przedział 2-5 mega.Na swoim necie z internetu też 4K nie naogladam.Byłem na szybko w Euro AGD i obraz ten sam na wielu tv i różnicy za dużej nie widać tym bardziej że mam wrażenie poustawiane tak obok siebie by były podobne parametry.By tej właśnie różnicy nie zobaczyć.Ogólnie z tego co usłyszałem polecany tu Sony XF9005 lub XG 9505 ale chyba ten pierwszy to niby odpowiednik Samsunga Q70.Oczywiście jeśli chodzi o obraz a niby Samsung jeszcze lepszy bo nie ma Androida który się zapycha i różnie działa.Na tv Q85-90 nawet nie zwracam uwagi bo ceny są chore a elektronika jaką obecnie klepią to szajs i nie widomo ile to pochodzi.Widziałem jeszcze jakiś model Sony XF czy XG ale nie 9... tylko chyba 8 i powiem że obraz rewelacja ale akurat było coś demo 4K.Ogólnie powiem bardzo ciężki temat bo to co widziałem u siostry to obraz na 4K rewelacja głos bardzo dobry już na głośnikach z tv bo o kinie to nawet nie wspominam ale ma jakieś dobre komplet kosztował chyba 6-7 koła.Tylko na polecenia głosowe różnie regował wybierał co innego niż było mówione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten model co posiada siostra to nie jest nawet średnia półka a te Sony XF9005 lub XG9505  biję  na głowę we wszystkim tego LG. Sam HDR  w tym LG to nawet nie dobija 300 nitów a to jest na potwierdzenie tego co mówię:


 

Cytat

 

Jasność maksymalna w trybie HDR jest stała: na planszy 5% wynosi zaledwie 238 cd/m^2. To oczywiście zbyt mało aby mówić o prawdziwym hadeerze.

 Charakterystyka jasności w trybie HDR była nieco zbyt ciemna.

 

 

 

Nie ma czym podniecać , bo samo 4K może i dobrze gra ale reszta kuleje a sam HDR10 to już w ogóle lipa ale z długiej strony w cenie 3 tyś to nie ma czego się dziwić ze takie parametry , takie a nie inne . Q70 to nie jest odpowiedź na XF9005 a  do XG9505 to już w ogóle. Jeśli chodzi o QLED to dopiero od Q80 można się podniecać i tak samo z SONY XF9005 to  jest bardzo udany model i jego produkcja  przedłużyła się jeszcze o rok ze względu na duże zainteresowanie a XG9505 to jest świeży model z mocnym HDR10 i HDR10+ gdzie dochodzi do 1000nitow i tu bije nawet OLED w tej kwestii. Jeśli nie widzisz różnicy między twojej siostry TV a  te SONY to ja nie mam więcej pytań  :) Jeden woli Samsunga drugi LG i to jest kwestia tylko kto co lubi albo przywiązania do danej marki. Ja jak pisałem jak bym miał wybierać w LCD to Sony XF9005 lub XG9505 ale prędzej ten drugi i jeszcze zostaje Samsung  z serii QLED i tu tylko Q85 że względu na One Connect a  jak OLED to tu tylko odpada Philips a reszta to już sprawa indywidualna ale ze względu na serwis to raczej zostaje LG B9 albo C9 bo są już w dobrych cenach i tyle :)

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak powiadasz że te Sony są dużo lepsze to taki tv w zupełności by mi wystarczył.Tylko gość mnie nastraszył tym androidem że może być lipa.Ogólnie to nie wim czy na 100% to ten tv z linka bo nawet dokładnie nie wiedziała jaka to nazwa tylko wspominała o 6500 i na bank jest to 65 cali.A tylko taki mi lapek wyszukał więc to raczej taki.O tym Sony XF 9005  dużo dobrego  czytałem ale sie boje tego androida i tego że to dość stary odbiornik i szybko zostanie bez wsparcia.Drugi model czyli XG9505 to jakieś są z nim chore akcje raz jest za ok 4.5 a za dzień prawie 5 klocków.A Ty widzisz różnicę miedzy tv które widzisz 2-3 minuty  na wystawie sklepowej w gąszczu innych tv z sygnałem niewiadomo skąd a tv który widzisz 3h póżniej?Tym bardziej że na tym sprawdzałem Netflixa,HBO Go,4K bez HDR i z HDR.W samym sklepie gdy lecą te ich śmieszne reklamówki na ekranach trudno wyłapać lepszy tv od gorszego.Z tego co widziałem jedne mają jaśniejszy obraz inne nie oraz dodatkowo odrobine inne kolory.Dla mnie nie ma najmnieszego znaczenia marka tylko ma mi odpowiadać głównie obraz itp a napis mnie nie interesuje.Obenie mam 40 cali Toshibe a jechałem po Samsunga w sumie najchętnie  to kupiłbym coś do 50cali ale podobno dla 4K to absolutne minimum to 50cali.Choć nie wiem ile w tym prawdy.Nigdy nie śpieszę się z zakupem bo nie mam ciśnienia ale na dzień dzisiejszy to jeden z tych Sony.Raczej ten tańszy chyba że zrobią rosządną cenę na ten drugi.Była w jakiś sklepie ok.4300 z kalibracją i przesyłką ale poleciała w górę gdy inni podnieśli się o 500 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do samego androida w Sony , to ja nie będę się wypowiadał bo nie wiem ale jak się czyta opnie to ten w Samsung jest stabilniejszy .  Zresztą przykład z brzegu mam  telefon Samsunga S9+ i ponad rocznym użytkowaniu czuć że telefon trochę stał się wolniejszy ale ostatnio robiłem resset telefonu do ustawień fabrycznych i teraz  wszystko gra o buczy jak by był nowy , także każdy system się zamula i pewnie te w telewizorach jest tak samo. Ja bym zainwestował w Sony XF9005 lub XG9505 ale ten drugi  jest nowszy ale XF9005 produkują do teraz a to o czymś świadczy że ten model jest udany. Ogólnie oby dwa modele sa dobre,  ale który byś nie kupił będziesz zadowolony  :) QLED od Samsunga są już droższe,  także pilnuj jakiejś promocji na SONY i jak masz gdzieś salon SONY Center to możesz wejść i zapytać się czy jest promocja na te modele i czy dają gwarancję gratis do 5 lat :)

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie o ile te pierwsze TV z Androidem to faktycznie był problem, ale to było nowe, nie do końca system dotowany do takich rzeczy itd to teraz ten Android TV to już zupełnie coś innego, zresztą jesienią większość TV Sony dostało aktualizacje do 8.0 Oreo TV.  A chyba co najważniejsze w TV jest to, że cykl życia takiego androida jest dłuży, LG nie dawno uśmierciła HBO Go na modelach poniżej 2015 roku a nikt przecież nie będzie wymieniał TV co 2-3 lata płacąc za to grube pieniądze.

 

Popularność choćby MiBoxów itp uprzędzeń też pokazuje, że Android TV coraz bardziej się rozwija. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem Android TV, to nie problem softowy tylko sprzętowy. Po prostu w tańszych telewizorach producent rzeźbi na bebechach, wrzuca mało wydajny SoC, mało RAM i zaczyna się mulenie. Wyższe modele dostają mocniejsze bebechy. Za popularnością Mi Boxa stoi śmieszna cena, a nie stabilność tego sprzętu. Polski cebulak zawsze wybierze tanią chińszczyznę zamiast Shield od nVidii czy NUC od Intela z Windowsem na pokładzie. Będzie resetował, kombinował, po prostu rzeźbił, by jakoś to działało, by zaoszczędzić kilka zł. Tizen i Web OS są skrojone pod TV jednego producenta, więc nie dziwota, że działają jak rakieta. Dla rzeźbiarza nie za bardzo, bo systemy zamknięte.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, śmiechu warte napisał:

Problem Android TV, to nie problem softowy tylko sprzętowy. Po prostu w tańszych telewizorach producent rzeźbi na bebechach, wrzuca mało wydajny SoC, mało RAM i zaczyna się mulenie. Wyższe modele dostają mocniejsze bebechy. Za popularnością Mi Boxa stoi śmieszna cena, a nie stabilność tego sprzętu. Polski cebulak zawsze wybierze tanią chińszczyznę zamiast Shield od nVidii czy NUC od Intela z Windowsem na pokładzie. Będzie resetował, kombinował, po prostu rzeźbił, by jakoś to działało, by zaoszczędzić kilka zł. Tizen i Web OS są skrojone pod TV jednego producenta, więc nie dziwota, że działają jak rakieta. Dla rzeźbiarza nie za bardzo, bo systemy zamknięte.

 

Co tego to się zgodzę że to tych tańszych TV że tam sam tv jest za słaby na tego Androida a co do tych lepszych to pewnie jest jak mówisz , tam to pewnie działa sprawniej  :)  Nigdy nie miałem do czynienia z Android w telewizorach ale teraz to już chyba Android 9 zaczyna wchodzić to tv z Android i pewnie jeszcze lepiej to chodzi : ) 

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, XMAREKK30 napisał:

 :) QLED od Samsunga są już droższe,  także pilnuj jakiejś promocji na SONY i jak masz gdzieś salon SONY Center to możesz wejść i zapytać się czy jest promocja na te modele i czy dają gwarancję gratis do 5 lat :)

Z tego co widzę coś tam jest ale nie w tej części miasta w którym od czasu do czasu bywa.Ale z tego co widzę i ich cenę na porównywarkach.Tylko że gdzie indziej można wychaczyć z tego co widzę taniej i np kalibrację za free.Tylko w tego typu sklepach to może być różnie z ewentualna reklamacją.Ale pośledzę trochę temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie daj się naciągnąć na tą kalibrację bo to nic innego jak gotowe ustawienia a nie typowa kalibracja , gdzie pod telewizor jest podłączany komp i inne mierniki , także tego typu kalibracja to jawne oszustwo :)  Każdy tv jest inny i tak samo z matrycą , także takie ustawienia  gotowe nie muszą u Ciebie się sprawdzić a na pewno się nie sprawdzą :(   Nie kupuj z allegro bo ostanio są same problemy później z reklamacją i lepiej już może dopłacić ciut drożej ale z pewnego źródła. Media Mark daje 30 dni na zwrot a to jest dużo :)  

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną  jest tak że SONy LED ma najprawdopodobniej  najwyższą jasność z wszystkich LED   . A sam OLED jaśniejszy już  nie będzie . Tam w zasadzie się już nic nie rozwija od dawna.  Natomiast Marek Maciejewski już zapowiada wjazd mini leda do Europy  pierwszy i drugi kwartał 2020 .  SONY w tym roku poza tym że razem z LG wprowadzi 48 OLED to w zasadzie niczego innego nie wprowadza poza swoim WIDE ANGLE w niższych modelach jeśli chodzi o cale.

 

Jednak tu jest dopiero bomba.   Widze że nie tylko Samsung  pójdzie w mini ledy.   Przypominam mini ledy się nie wypalają.

 

 

Edytowane przez asiafan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyt. z powyższego linku

"Nie ma jednak produktów idealnych a temat, który jest dość często podnoszony na forum w dyskusjach to trwałość i wypalanie się telewizorów OLED. O obu zagadnieniach napisano już chyba wszystko przez ostatnie lata. Czego bym tutaj nie napisał to zawsze będzie to podlegać dyskusji. Nie można na pewno zaprzeczyć, że temat nie istnieje jednak moim zdaniem jest mocno przesadzony i nie może równać się nawet w części do tego co działo się z plazmami".
 

A niektórzy - nawet tutaj - do dziś się upierają, że w ich plazmach nic się nie wypala.

?

 

Edytowane przez Max Taadjen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OLEDy wypalają się jak plazmy z początków tego wieku ;). I o ile w przypadku plazmy większość wad została wyeliminowana wraz z popularyzacją tej technologii, tak w przypadku OLEDów mamy takie protezy jak na filmiku wyżej. Już widzę jak super ten system działa na pasku TVN24 albo belce z wynikiem i czasem na meczu ;). W ogóle może niech wszelkie statyczne grafiki zasłonią prostokątami migającymi we wszystkich kolorach żeby matryca nie cierpiała... 

 

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...