Skocz do zawartości

OLED vs QLED


Rekomendowane odpowiedzi

Kolego @Wodzu  coś niecoś wiem o obydwu modelach nad którymi sie zastanawiasz ,i z w 100% mogę Ci polecić Oleda LG.Ja tez mam taki model tv . Mój syn  kupił niedawno qLEDA Samsung 65 cali .Mogę porównać oba modele bo syn jest w pokoju obok .Minusy Qled -brak DTS,nie obsługują kilku plików video ,gorszy obraz na Canal+4K ,gorszy obraz na Netflix dodatkowo brak Dolby Vision .Na LG obraz DV to bajka ,dzwięk to samo.Więc sie nie zastanawiaj tylko bierz LG OLEDA .I napiszę Ci tak jak mi kiedyś napisał pewien gość z strony HDTV zeby sie nie napalać na Oledy Panasonić czy Philips bo przepłacisz za firmę a Oni i tak mają matryce LG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem ten artykuł i nie rusza mnie to , bo odkąd przejął Philipsa Chińczycy jest tylko gorzej pod względem serwisu i raczej bym nie ryzykował , co nie znaczy że TV źle odbiera,  bo jest dobrze  :) Jeśli chodzi o OLED to tylko LG wymienia matryce  na nowe a Philips odmawia  :(

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 5.12.2019 o 21:10, XMAREKK30 napisał:

Czytałem ten artykuł i nie rusza mnie to , bo odkąd przejął Philipsa Chińczycy jest tylko gorzej pod względem serwisu i raczej bym nie ryzykował , co nie znaczy że TV źle odbiera,  bo jest dobrze  :) Jeśli chodzi o OLED to tylko LG wymienia matryce  na nowe a Philips odmawia  :(

Muszę potwierdzić Twoje słowa. U moich bliskich nawalił po trzech latach pracy wysoki model Philipsa. Mieli wykupioną dodatkową pełną gwarancję i to ich uratowało. Wcześniej, bo po dwóch latach nawalił pilot. Dość nietypowy - sterowany radiowo . Okazało się wtedy, że gwarancja nie obejmuje pilota. Trzeba było poszukać takiego na portalach aukcyjnych. Serwis ustalił jego cenę na kilkaset złotych z długim czasem oczekiwania. Udało się go kupić (nowy) za 100 zł . Tym razem nie było już tak łatwo. W ich telewizorze klęknęła płyta główna. Cóż zdarza się. Po zgłoszeniu awarii przyjechali Panowie z serwisu. Potwierdzili usterkę i zabrali telewizor do serwisu. Po około miesiącu i kilku monitach telewizor wrócił do właścicieli. Okazało się, że to już nie ten sam telewizor. Telewizor otrzymał nowy pilot plus nową płytę główną. Nie ma już 3D. Nie działa amibilight. Poprzednio telewizor miał dwa wejścia (kieszenie) modułu CI+, które obsługiwały NC+ i HD+. Obecnie jest już tylko jedna kieszeń, którą nie chce obsługiwać żadnego z poprzednich modułów.

Problem zgłoszony do serwisu. Ponoć ma to rozwiązać wgranie nowego softu oprogramowania. Obecny jest z 2018 roku. Serwis ma się porozumieć w tej sprawie z producentem. Na koniec dodam, że obecnie właściciele nie wiedzą jaki mają typ telewizora. Nie otrzymali bowiem żadnej informacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne porównanie OLED LG B9 vs QLED Q90 w sprawie czerni i tu widać przepaść co potwierdza ten  test domowy przez jednego z  yutubera   :) 

 

 

 

 

Co do Philipsa  to większość  nie poleca już Philipsa przez kiepski serwis a to ma duże znaczenie przy kupnie  :)

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak wygląda serwis w innych krajach. Ogólnie jest słabo i coraz gorzej.  OLEDy  to dramat z wypalaniem patrz tutaj

 

https://community.sony.pl/t5/android-tv/problem-kd-55a1-oled/td-p/2569930

 

large?v=1.0&px=999&nobounce

 

 

Info jak dla idioty

https://www.sony.pl/electronics/support/articles/00173479

 

https://community.sony.pl/t5/smart-tv/uwaga-na-gwarancje-sony-kd-55xd8505-wymiana-na-quot-nowy-quot/td-p/2458412

 

Dalej

Panasonic  tylko w 75'  wstawia panel 120hz. Pozostałe  60hz.   OLEdy i LEdy słaba jasność.

Jest na prawde słabo.

 

Tylko SONY w zasadzie produkuje LCD o janości takiej że nawet  w jednym artukule Gmerowała  nie potrzebne Dolby Vision bo jest tak jasny. Jednak martwi ten art.

 

TCL X10 parametry znane . Dostępność  2 kwartał . Jednak cena

W dniu 5.12.2019 o 20:40, Ucio napisał:

Kolego @Wodzu  coś niecoś wiem o obydwu modelach nad którymi sie zastanawiasz ,i z w 100% mogę Ci polecić Oleda LG.Ja tez mam taki model tv . Mój syn  kupił niedawno qLEDA Samsung 65 cali .Mogę porównać oba modele bo syn jest w pokoju obok .Minusy Qled -brak DTS,nie obsługują kilku plików video ,gorszy obraz na Canal+4K ,gorszy obraz na Netflix dodatkowo brak Dolby Vision .Na LG obraz DV to bajka ,dzwięk to samo.Więc sie nie zastanawiaj tylko bierz LG OLEDA .I napiszę Ci tak jak mi kiedyś napisał pewien gość z strony HDTV zeby sie nie napalać na Oledy Panasonić czy Philips bo przepłacisz za firmę a Oni i tak mają matryce LG

Dolby Vision jest w zasadzie wszędzie a HDR10+  to wygląda tak jakby to był rodzaj dawnej wojny  pomiedzy HD_DVD a Blu ray

 

Tutaj też ciekawe

 

http://filmozercy.com/wpis/telewizory-sony-beda-obslugiwaly-hdr10

 

 

A jak jest sprawa jeśli chodzi o LG dotycząca  wymiany matryc?   w LEdach pakują  fatalne  IPS a w OLED   jak masz po wypaleniu matrycy to mają funkcje  "usuwania"   albo jak się nie da to wymiana matrycy? 

Wszyscy mają matryce OLED od LG jedyna różnica to procesor w telewizorach. LG nie ma najwydajniejszego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pierwszej wypowiedzi to był 1 OLED od SONY jaki wypuściło a po drugie ten model ma mój tato w wersji 65calach  i od pukać jak do tej pory nic się nie wypaliło i nic z nim się nie dzieje i na ten model ma 5 letnią gwarancją producenta,  także jak sam widzisz u jednych jest coś u drugich nic nie ma i niech tak zostanie. Zaznaczam że nikt z tym telewizorem się nie pieści a normalnie użytkuje  :)

 

Co do Panasonic ta firma stawia na OLEDY  w głównej mierze , robi to w czym jest najlepsza,  także nie dziwi mnie to w żaden sposób  :) Plazmy mieli  bardzo dobre,  to teraz stawia na OLED.  Sam bym kupił od nich OLED ale jeden jest kłopot,  kłopot z wymianą matrycy na nową,  co zresztą robi to samo SONY  także żeby nie to już by stał na półce a tak lipa,  bo nie będę ryzykował wydając 10 tyś a później będę się urzerał z Panasonic.

 

Co do Dolby Vision to tylko Samsung nie ma u siebie tego formatu ale w zamian ma HDR10 i HDR10+ ale  nie którzy uważają że jest lepsze niż Dolby Vision  ??

 

Na koniec tego wszystkiego LG jako jedyna firma wymienia matryce na nowe ale tylko te z Polskiej dystrybucji z Europejskiej już nie tak brzmi regulamin LG na który się powołuje. 

Co do różnic między LG B9 a LG C9 to nie tylko procesor jak pisałeś ( w C9 jest wyraźnie szybszy względem B9 ) a jeszcze przewaga nad B9 jest to że ma lepszy HDR  B9 jak dobrze pamiętam jest około 500 nitów a w C9 jest prawie 800 nitów a jak znam życie jeszcze by się coś znalazło ,także warto dopłacić w dobrej promocji 500zl do C9 , takie jest moje zdanie:)

 

Życzę wszystkim Zdrowych Wesołych Świąt :)

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może  zapytam tak. Być może u mnie będzie się musiał pojawić taki TV i teraz pytanie bo u mnie także ojciec fan SONY mimo iż posiada tylko odtwarzacz Blu Ray.    Pytanie co  jeśli nie wiem po  2 latach pojawi się  wypalenie?

Skontaktuje się z sony a oni mi pokaża  4 litery?   Dla przykładu   Philips . Co ci powiedzą?  Krótko    "nie umiesz Pan używać telewizora "   " sam jesteś Pan " winny itd.

 

Teraz SONY ma serie A9 jest też A8. W zasadzie identycznie jest jak LB  C8 C9.

 

Panasonic jest najdroższy bo oni mają  THX   oraz wbdowane głośniki Technisata i jaki jedyny posiada tzw system  custom jeśli chodzi o HDR  manualne ustawienia. No i że niby co takie coś powoduje że ma być najdroższy? No może też że jako jedyny OLED posiada  HDR10+  który praktycznie nic nie wspiera poza telefonami  Samsunga i Amazon Video. Bo ile masz filmów?  A Dolby Vision obsługuje więcej kolorów i wyszszy standard obrazu 12bit którego na razie nie wykorzystamy

 

Tu szczególy

https://www.rtings.com/tv/learn/hdr10-vs-dolby-vision

 

Co do LG  mówisz  Polskiej dystrybujcji. A jak zakup   w salonach osobiście czy zakup online ?  No i oczywiście trzeba sobie wykupić 5 letnia gwarancje za ~1000z?    Tylko w ten sposób moge się zgodzić na OLEDA.

Bo to co się wyprawia teraz z LEDami   a sytuacja jest coraz gorsza . Znikają całkowicie LEDy z 120 VA. Produkuje się tylko 60hz    dla mniej wymagających osób.

 

Dodatkowo na jednym art można przeczytać że jasność LEDa ma się nijak do OLEDa.   Jeden gość w zasadzie  youtuber  podczas nagrywania miał  gips  jakieś złamanie nadgartka     postawił po lewej OLEDA z LG a po prawej Samsunga  QLED.  No i jedna rzecz pokazuje na korzyść OLEDA scenę dotycząca gwiazd na niebie . Mianowicie na Samsungu było kompletnie ciemni a na OLEDZIe było tak jakby patrzyć na gwiazdy przez balkon.

 

To jest grubość OLEDA  LG

https://i.rtings.com/images/reviews/tv/lg/c9/c9-thickness-large.jpg

 

Waga trgo tv to jest mniej niż  30kg. Plazmy ważyły nawet z 50.

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem na innym forum to że  SONY jak jest promocja daje w prezencie 5 lat a za kasę na razie nie można dokupić na dzień 26.12  a z  Panasonic i tu nie jestem pewien czy za kasę daje 5 lat  czy nadal jest promocja za free 5 lat ale jest możliwość dołożenia do 5 lat. LG nie daje 5 lat nawet za kasę a te wszystkie dodatkowe ubezpieczenia są nic nie warte :) 

 

Panasonic zawsze był droższym sprzętem to takie AUDI  i stąd się ceni drożej od innych. Gdzieś wyczytałem że Panasonic zamawia na zamówienie matryce od LG  do tych drożysz modeli  i same dalej dopracowuje i stąd obraz z OLED od Panasonic na start jest lepszy od LG czy Sony po wyjęciu z pudełka. Jedna wada PANASONIC , SONY i PHILIPS  jest taka że mało komu wymienili matrycę  na nową , tłumacząc się że taka technologia a z LG już takiego problemu nie ma. 

 

Co do gwarancji od LG to czytałem że gościu kupił z allegro LG C9 i  później okazało się że przy reklamacji  matrycy sam telewizor był z dystrybucji z Litwy i stąd się później biorą tańsze ceny niż z Polskiej dystrybucji  a samo LG odmawia takiej naprawy tłumacząc się że telewizor nie był kupiony z Polskiej dystrybucji a z Europejskiej. Coś za coś jak chce mieć taniej to masz ale później jest problem z gwarancją i trzeba urzerac  się ze sklepem , gdzie sam sklep też umywa ręce i trzeba dochodzić swoich praw  :(  Wiem że z MEDIA MARKT , EURO AGD, NEO NET  mają z Polskiej dystrybucji ale podobno Media Expert już nie ale nie ma problemu z reklamacją:) 

 

Z tymi gwiazdami to widać na tym filmie co wstawiłem z 17.12  i powiem że bardzo słabo to wygląda na Q90 z porównaniem z C9 od LG   i od serii Q9F nie wiele się zmieniło w tej kwestii jest tak samo :(  Wydając taką nie małą kasę to słabo to wygląda ale teraz pytanie się nasuwa  ile osób o tym wie jak niema oby dwóch TV przed sobą ??? Ci co wiedzą o tym to się zastawaniom a Ci co nie wiedza to kupią i będą się cieszyć z dobrego zakupu ., taka jest prawda. Oglądam duże youtube i sam mam obawy co będzie po dłuższym  czasie , bo tam są statyczne obrazy , zwłaszcza jak są jakieś LIVE u kogoś to już w ogóle strach  i tu by kłaniał się QLED od Samsunga. Sam mam problem z kupnem bo nie wiem co wybrać czy OLED czy QLED , bo jedna i druga technologia ma swoje wady a wybrać coś trzeba. 

Co do Philipsa to ładnie to wszystko wygląda ale ja bym nie zaryzykował :)  

 

 

 

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam monitor  ACER  4k  więc mogę zobaczyć więcej . Nagrania są niektóre też w 4k tych  kalibratorów. Pamiętasz  ślepy test  ludzi z ulicy za zaproszenie ?  Był  Maciej był Vincent . Efet?  Wygrał  LG.   SONY i Panasonic na końcu.

A propos modelu C9    ma tylko wyższą jasność o 150nit a nie 400 jak podajesz. Czy osoba 60+   zobaczy różnicę?   Szybszy procesor    yyy  jak wykorzystasz.

 

O to odpowiedź SONY w sprawie zapytania jeśli chodzi o czy to powidoki czy wypalenia

 

dziękuję za kontakt z firmą Sony.

Nawiązując do korespondencji, pragnę poinformować, iż w takim przypadku decyzję podejmuje placówka serwisowa czy dana usterka kwalifikuje się do naprawy lub wymiany.

Dodatkowo przesyłam link do strony, na której znajdują się ogólne warunki gwarancji firmy Sony.

http://services.sony.pl/support/pl/warranty

Także  jeśli oni podadzą że się nie kfalifikuje to zostajesz z logiem kanałów które się wypaliły. Owszem możesz zlecić wymianę matryc ale nie chcesz wiedzieć jaka jest cena takiej matrycy. A matrycy to w zasadzie TV.

 

Warto też kupować w sklepach które mają lokalizacje w terenach wiejskich  patrz KAJT.

 

Samsung płaci duże sumy za marketing. Mają najlepsze SmartV  poszli w HDR10+   razem z Panasoniciem Philipsem [też mają Dolby]  i FoXem.  Samsung biedy nie jest płaci i ma. Tyle że niektóre ich flagowe QLED takie prawdziwe QLEDy czyli takie które posiadają warstwę kwantowych kropek  są droższe od OLEDow.

 

Ja sobie zrobie przegląd tych OLEDow. Wezme nagrania które wymagają płynności obrazu. Nie intersuje mnie nic co ma 60hz

No i kolejny art który mnie martwi na forum Gmerosława

 

Telewizory OLED używają systemu czyszczenia matrycy o którym wspomniałem wyżej a uaktywnia się on zazwyczaj w trybie czuwania. W sklepie telewizory są gaszone z prądu na noc więc niestety ale telewizor nie ma szans poprawnie pracować. Stąd czasami można zaobserwować na półkach sklepowych wypalenia na telewizorach OLED. Aby coś takiego wydarzyło się w domu trzeba by specjalnie znęcać się tygodniami nad takim ekranem i doprowadzać do wyświetlania się stałego obrazu przez wiele godzin i nie dopuszczania do czyszczenia się matrycy. Oglądasz TVN24 24h na dobę i chcesz telewizor na lata? Lepiej kup LCD

Tyle tylko że ja wyłączam u siebie wszystko z prądu bo jestem po 3 serwisach każdego TV właśnie dlatego że były stale na czuwaniu. Teraz mam listy i spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja widzę to różnica jest między B9 a C9 około 200 nitów różnicy a to już widać i pewnie te 150 nitów też robi różnicę ale fakt starsza osoba może nie rozróżnić tego  a te 400 nitów fakt tu pomyliłem się bo źle spojrzałem ale 200 jest na pewno więcej od B9 :)

Co do SONY tu się nie będę mondrował bo wiem  tyle ludzie napiszą  a fakt jest taki że i Panasonic i Sony i  Philips tu jest ciężko o wymianę  na nową matrycę  a LG jako producent matryc OLED nie robi problemu i może wynikać z tego że co raz ciężej kupić LG OLED żeby na dzień dobry po wyjęciu z pudełka zeby było idealnie. Pewnie jedną szt sprawdzą w czasie produkcji czy jest dobrze a reszta leci jak popadnie i stąd później jest tak a nie inaczej  :( Jak czytam dział OLED PANASONIC to nie zdążyło się żeby ktoś narzekał na matryce i to może świadczyć o tym że taktycznie Panasonic zamawia matryce na zamówienie a resztę robi robotę Panasonic i stąd tak dobrze odbierają zaraz po wyjęciu z pudełka.

W poniedziałek będę w Panasonic Polska i zapytam się jak to jest z tą 5 letnią gwarancją producenta czy dają ją razem z kupnem czy osobno można ją kupić,  bo te 5 lat na OLED to powinno być standard i może ludzie by kupowali bez obaw :) Przez święta przemyślałem ze albo Q90 QLED albo C9 OLED lub Panasonic GZ950 wchodzi w grę i tyle. 

Co ostatniej twojej wypowiedzi na temat czyszczenia matrycy to po 4 godzin użytkowania TV to zawsze robi się czyszczenie matrycy po wyłączeniu TV i jak dobrze pamiętam mruga dioda czerwona jakoś tak. Mogę potwierdzićże w np w Media Markt wyłączają wszystkie TV z kontaktu i taki OLED nie możliwości zrobić czyszczenia matrycy i stad wypalenia widać,  bo jak może być inaczej  :( Nie wiem po co to robią skoro na czuwaniu tak miało pobierają prądu ???

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie długo  CES 2020  i są już pierwsze news od Samsung  :) Tylko patrzeć jak zaraz podadzą nowe modele TV na rok 2020 :)

 

https://hdtvpolska.com/samsung-zero-bezel-ces-2020-bezramkowy-telewizor/

 

Od TCL 

 

https://hdtvpolska.com/tcl-ces-2020-zobaczymy-telewizory-4k-i-8k-mini-led-nowej-generacji/

 

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam swoje.

Mój Oled się wypalił w miejscu paska programöw info po 18 miesiącach użytkowania.

Oczywiście nigdy z prądu nie wyłączałem jak i to że programy info grały może 10% ogólnego czasu.

Tv to LG OLED55B7V kupiony i użytkowany w Irlandii.

Po pierwszych zgłoszeniach wypiął się i sklep i LG.

Założyłem sprawę do sądu i czekam.

Wypalenia bynajmniej nie zniechęciły mnie do oledów, ale jak będę kupował następny to tylko z 5 lat gwarancji i nie inaczej.

Mój miał rok tylko bo za 3 lata chcieli 400 euro więcej co uznałem za przesadę bo za 500 euro więcej miałbym Panasa, ale tu już musiałem walczyć też z żonką?

Co do Oled vs Qled  to tu nie ma co porównywać bo to bez sensu.

Jest Oled [ firma obojętna ] jest Kuro, Jest plazma Panasa i gdzies dalej Qled?

 

Edytowane przez tracer10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszecie to te oledy to jeden wielki dramat.Choc nie powiem obraz mają rewelacja.Sam będe miał okazję się przekonać bo siostra kupiła jakiegoś LG oleda 65 cali za ok.3 koła.Gdzieś jakaś wyprzedaż i trzeba było bardzo szybko się decydować i gdzieś tam jechać.Bo ogólnie nie było żadnych planów co do zmiany tv.

Edytowane przez czerstwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie żaden dramat, tylko zdarzają się buble jak np. mój.

Każda technologia ma swoje minusy i tv każdej technologi się psuje.

Mimo to polecam Oled byle z gwarancją 5 lat.

Zresztą podstawą przy takich zakupach jest dobry serwis jak powstaną problemy.

Edytowane przez tracer10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja spędziłem 2 miesiące na forum HDTV nim kupiłem Oleda, i bynajmniej nie żałuję bo zakup był świadomy wad, ale zalety przeważyły.

Na ogladałem się tam zdjęć z wypaleń, sporo negatywnych opinii tez było, ale jednak o wiele więcej pozytywów.

Jedyny mój błąd to taki, że mogłem poszukać w miejscu gdzie będzie dłuższa gwarancja.

A teraz cóż, sąd i czekanie.

Edytowane przez tracer10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko kwestia ceny bo w takiej extra promocji jak siostra kupiła to sam bym się zdecydował.Tylko  ja bym raczej aż tak duzego ekranyu nie chciał. A za np 7-8 koła to tylko gdyby była gwarancja  na minimum 5 lat i to oczywiście w cenie.W sumie to nawet nie wiem czy te gwaracja obejmują matryce bo nigdy się tym nie interesowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle rozumujesz pisząc o jakości jako dramacie. Po prostu jest to nowa technologia na bank niedopracowana. Jakby to było dziadostwo to matryc od LG nie braliby inni to raz.

A co do gwarancji to słusznie prawisz bo zawsze może ci serwis powiedzieć, że źle użytkujesz TV nawet jak zgłosisz wypalenie po miesiącu np. gdzie gwarancja obowiązuje.

Zawsze ale to zawsze jak trafisz na kret.ynów to się wypną mówiąc, że to wina klienta, a nie źle wykonanej matrycy.

Suma sumarum powtarzam jak ktoś chce mieć czy to Netflixa, czy to C+4K w najlepszej możliwej jakości to tylko Oled.

A jak jeszcze podłączy do TV jakiś dobry dekoder [ czytaj nie sprzet operatora ] to po prostu C+4K powala.

Jak masz kasę to bierz jaki model oleda ci pasuje + gwarancja 5 lat i gitara.

Edytowane przez tracer10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...