Skocz do zawartości

OLED vs QLED


Rekomendowane odpowiedzi

We wrześniu będą targi IFA w Berlinie . Będzie mini LED od TCL. Także licze na jakiś Teścik u Gmerosława lub Maciej coś też zbada.

 

Vicent z hdtv test  pokazał  TV OLED z LG   . Chodził po 20h na dobę.

 

 

 

Niech mi Vincent ten tv wyśle na testy   to ja mu pokaże  wypalenia po krótszym czasie niż poł roku jak zapodamy  Polsat Sport Premium i TVN24. Abosolutne killery OLED jeśli chodzi o loga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asianfan

Wszystko można na siłę zrobić, jak kiedyś pisał Maciej Koper  i ty chcesz to właśnie udowodnić że ty dasz radę za wypalić w szybkim tempie   OLED  a nie pomyślałeś że normalny użytkownik nie będzie tak katował OLED jak ty a użytkował go w normalny sposób ???  Wiadomo że OLED nie jest dla wszystkich ale bez przesady , nie róbmy nagonki , bo z takim myśleniem każdy TV można czy to LCD czy OLED  doprowadzić do wypaleń. Serie B6 lg miały wadę matryc tzn bardziej były podatne  ale z roku na rok jest co raz lepiej i co raz mniej jest tego typu nagonki na wypalenia ( powidoki). Na forum trwa dyskusja jak to jest z tymi wypaleniami czy są czy nie.

 

https://hdtvpolska.com/forum/topic/49138-oled-tv-według-testów-hdtvtest-problem-wypalania-jest-przesadzony/

 

PS W miniony wtorek UHD Alliance ogłosiło wprowadzenie trybu reżysera dla telewizorów LG , PANASONIC , Vizio
 

Źródło: 

https://hdtvpolska.com/forum/topic/49143-lg-panasonic-tryb-reżysera-w-nowych-tv-koniec-upłynniaczy/

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.08.2019 o 01:07, asiafan napisał:

 

 

Niech mi Vincent ten tv wyśle na testy   to ja mu pokaże  wypalenia po krótszym czasie niż poł roku jak zapodamy  Polsat Sport Premium i TVN24. Abosolutne killery OLED jeśli chodzi o loga.

Powiem ci że według mnie jako użytkownika oleda na co dzień to po prostu się ośmieszasz...

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś nie miała na co dzień  obcowania z OLED , to później piszę takie głupoty o wypaleniach nie mając argumentu w rękach :)  Asiafan jak Ci nie pasuje technologia OLED to daj już spokój a bardziej skup się na LCD tam nie ma takich problemów ale są za te inne problemy :)

 

Ps:

https://hdtvpolska.com/forum/topic/49147-sprawdzamy-efekt-hdr-w-tv-lg-oled-c9-e9/

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mówię że nie da się tego zrobić bo już czytałem że komuś to się udało i wymieniono mu matrycę na nową ze 3 razy aż w końcu dostał zwrot gotówki. Większość osób była zdziwiona że jako 1 udało to się zrobić  i to w modelu C8 od LG  :)  Każda  technologia ma wady i tu nie ma się zmiłuj i tu każdy ma wybór co chce mieć i tyle :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.08.2019 o 16:02, mara68 napisał:

Powiem ci że według mnie jako użytkownika oleda na co dzień to po prostu się ośmieszasz...

Jak ktoś  nie ogląda polsat sport premium oraz tvn24  to takimi komentarzami także się ośmiesza.

W dniu 28.08.2019 o 17:00, XMAREKK30 napisał:

Jeśli ktoś nie miała na co dzień  obcowania z OLED , to później piszę takie głupoty o wypaleniach nie mając argumentu w rękach :)  Asiafan jak Ci nie pasuje technologia OLED to daj już spokój a bardziej skup się na LCD tam nie ma takich problemów ale są za te inne problemy :)

 

Ps:

https://hdtvpolska.com/forum/topic/49147-sprawdzamy-efekt-hdr-w-tv-lg-oled-c9-e9/

A tobie Gmeru płaci za każde cytowanie z jego forum?

W dniu 29.08.2019 o 16:33, XMAREKK30 napisał:

Ja nie mówię że nie da się tego zrobić bo już czytałem że komuś to się udało i wymieniono mu matrycę na nową ze 3 razy aż w końcu dostał zwrot gotówki. Większość osób była zdziwiona że jako 1 udało to się zrobić  i to w modelu C8 od LG  :)  Każda  technologia ma wady i tu nie ma się zmiłuj i tu każdy ma wybór co chce mieć i tyle :) 

Powiedz mi więc czemu w ogóle dochodzi do wymiany  matryc? lub zwrotu gotówki.

9 godzin temu, rarab napisał:

Ja to ciekaw jestem czy technologii microLED uda się wyprzeć OLEDy - właśnie ze względu na te wypalenia. Ale prace nad nią są jeszcze w powijakach i ciężko w ogóle ocenić, czy zakończą się sukcesem.

Gmerosław zapewne zrobi taki test bokiem. Bo to promotor OLEDa.   OLEDy nie są kierowane dla kogoś kto korzysta tylko z nc+  czy polsatu.  Jak nie masz Blu Raya    czy Ultra Blu    Netflix   to nie wykorzystasz w ogóle możliwości tego TV.    OLED teraz dopiero wraz z premierą    Panasonica GZ2000 osiągnął /przekroczył  barierę 900 nitów. A taki Sony Direct LED już przekroczył  1000.Także tego.

W dniu 28.08.2019 o 14:45, rarab napisał:

Będzie również najwyższy OLED od Philipsa. Zwykle pokazują właśnie na IFA.

Zarówno  DV jak i HDR10+   czyli drugi po Panasonicu TV który ma oba standardy. Ciekawe co wymyśli Samsung  w 2020. Czemu tylko LG robi 77 . Sony ma 75 a nie ma np 70 lub 68.  Czemu mamy wybór  55  65 i tyle.

Zdaje się   LG B7 z 2018 r.  Tak wygląda po roku na ekspozycji

 

https://allegro.pl/oferta/telewizor-55-lg-oled-55b7-4k-uhd-smart-tv-8428977184

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Asiafan 

1

Sam posiadam Plazmę ( 13 lat użytkowania ) a jak wiadomo z wszelki opinii była tak samo podatna na wypalenie jak teraz krytykowany OLED i powiem tak , mam te kanały o których wspomniałeś TVN24 i Polsat Sport Premium. 1 kanału oglądam z 2 godziny a drugiego tyle ile trwa mecz. Ustawienia mam tak ustawione że jasność nie jest na max włączona a na połowę i wystarcza. Nie mam żadnych wypaleń loga tych stacji , także według mnie śmiało OLED nadaje się do oglądania tych stacji po parę godzin ale wszystko z umiarem  :)  Wszystko kwestia ustawień TELEWIZORA a zwłaszcza w OLED FUNKCJA jasność OLED nikt nie ustawiania na 100% a na 45 - 50 % i tu też może być winowajca tych wypaleń przy 100%  , przy dłuższym użytkowaniu.

2.

Gmeru mi nie płaci a wstawiam linki od nich bo są konkretne w info :)

 

3.

Matryce są wymieniane z różnych względów :

branding 

wypalenia 

zafarby 

są specjalne plansze 5% 10% gdzie na nich można wychwycić wszelkie wady matrycy i na tej podstawie można ocenić matryce w jakim jest stanie  a później albo wymiana telewizora 14 dni  albo wymiana matrycy.Z tego co czytam to większość wymienia tv na nowe ale na pewno nie jest to wymiana ze względu na wypalenia  a bardziej na zafarby  albo branding. 

 

4. 

Co do tych wypalonych logo stacji w sklepach , to pewnie wiesz że w sklepach chodzą cały dzień a na noc są odłączane z prądu i przez to nie może TV wykonać  kompensacji po 4 godzinach włączonego TV i stąd później są takie a nie inne efekty a nie inne. Nie wiem jakie wytyczne daje LG  OLED dla sklepów ale na pewno sklepy nie stosują się do tego i robią to czego nie powinny po wyłączeniu TV , odłączają je z prądu i przez to TV nie może wykonać kompresji matrycy.

https://hdtvpolska.com/forum/topic/49162-czy-zaleca-się-wyłączać tv-na-noc/

 

Jest na nagonka na OLED ale mimo to i tak się dobrze sprzedaje w przedziale cenowym do 5 tyś w 55 calach i tu OLED jest bez konkurencyjny wobec LCD. Sam będę kupował OLED C9 bo GZ2000  jest za drogi na ten moment w 65 calach około 14 tyś C9 a może taniej a  65 GZ200 bez zł 20 tyś a różnica w cenie jest znacząca :) 

 

Nikt nikogo tu nie namawia na kupno OLED mimo swoich wad ale LCD też ma swoje wady i każdy sam ocenia które są dla niego akceptowalne i wszystko w temacie :) 

 

Jeszcze trochę to 65 cale będzie tym minimum w tv a 77 cale na ten moment są po prostu za drogie i stad może ich mały wybór u producentów  :(  

 

 

Edytowane przez XMAREKK30
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ja miałem na myśli jasność OLED a nie jasność telewizora,  bo  są to dwie różne rzeczy. Miałem przez 2 tygodnie na testy QLED 75Q9F z 2018 model i później  LG C8 w wersji 65 i powiem Ci że OLED jak najbardziej dawał radę w pomieszczeniu gdzie było jasne pomieszczenie. Oby dwa TV są super TV i chciałbym mieć oby dwa ale jednak czerń w OLED jest lepsza bo w Samsungu za bardzo agresywnie ją wyłączyło i to mnie wkurzało strasznie. W QLED 75 cali robi wrażenie i jak bym miał dużo kasy to bym brał OLED w wersji 77 calach:) Jeśli ktoś myśli o QLED to tylko od wersji QLED Q70 bo tylko  ma taki to sens żeby zobaczyć ta różnicę od wersji z zeszłego roku. Ogólnie ciężko już kupić poprzednie modele zwłaszcza 65Q9F są tylko po wystawowe a na allegro sprzedają jakieś poobijane albo widać jakieś ślady na matrycy. QLED Q70 to jest następcą NU8002 , NU8042 , NU8072 jak by ktoś jeszcze szukał NU8002 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasność  OLED a nie jasność  TV?  Po jakiemu to?  NU8002 to nie są flagowce a poza tym już  są wycofane.

 

Tutaj Marek Maciejewski z TCL przestawia produkcje paneli .  Gdzieś  3:41 jest opisane  ilośc nitów jaką Chinczycy będa wprowadzać  1000+ i powyżej. Żaden OLED tego nie osiągnie na teraz.

 

 

 

Tak ogólnie jakby ktoś nie wiedział   OLED to jest 

Organiczna dioda elektroluminescencyjna

Wszystko co jest  Organiczne ulega degradacji.  Skoro nadal OLEdy mają niższa jasność to czemu mimo to są droższe .No i czemu TLC umie coś zrobić czego nie robią Japończycy i Korea

 

Cytat

However, Micro LED has higher brightness and is more stable than OLED because of its inorganic nature. In other words, red, green, and blue Micro LED pixels do not have luminance decay issues. Compared with that, each OLED pixel more or less suffers from luminance decay and the speed of decay varies.

To some extent, that makes Micro LED sound better than OLED, but, the reality is, OLED will not be that easily replaced.

 

Edytowane przez asiafan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na właśnie trwających MŚ w kosza Chińczycy ostro reklamują TCL - 8k Qled, także ten tego ? oznacza to jedno - 4k idzie dp muzeum techniki dawnej. Stad zapewne brak wyboru w dużych przekątnych ekranów, na co wielu tutaj się uskarża.

Poza tym, że COŚ jest organiczne nie oznacza że to COŚ zaraz się rozłoży i zbiodegraduje - przykładem niech będą produkty chemii organicznej - np. olej napędowy albo torebka foliowa - biodegradacja może trwać nawet kilkaset lat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko  TCL reklamuje   Samsung także. Za szybko to 8k wchodzi poza tym  ile osób wie że tak na prawde te TV to upscale. Zdaje się że chyba tylko Sharp ma możliwość natywnego bez upscalu   odtwarzania 8k.

No ale ja jestem  na nie. Z powodu takiego że i tak filmy 4k które mamy połowa z nich to FAKE 4k. Jak tak to ma wyglądać to po co nam 8k?

 

Porównuj chemie do diody elektro. ?

Tak nie od razu ale na jednym z kanałów pewnego youtubera można znaleźć ciekawy komentarz . Napisał tak : Zakupił LG OLED w październiku  2017 następne we wrześniu 2018  padła mu matryca od tak. Wymienili mu matryce ale tylko dlatego że jeszcze był na gwaracnji. Gdy dowiedział się o kosztach wymiany bez gwarancji to powiedział że żałuje że wybrał LG.

 

 

Dla zainteresowanych  ostatnie OLEDy Philipsa  mają  HDR10+  oraz Dolby Vision . Promotor  OLED czyli Gmerosław zrobił "swoje" przedstawienie do obejrzenia na słynnym forum.

Jest to druga marka po Panasonic która obsługuje  oba standardy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asiafan ale ty jesteś negatywnie nastawiony do tej technologi OLED , bo za każdym razem coś wyciągasz jak teraz. Teraz można mieć gwarancje 5 letnią  i nie trzeba się bać. To mogło stać się każdemu i nie musiał być to OLED a na przykład LCD ale nie przykładem musi być że to OLED się psuje najwięcej. Nudny jesteś już po prostu z tymi nagonkami to jedno a drugie jak Ci się nie podoba forum chłopaków to czemu tam ciągle wchodzisz  a później tu ich krytykujesz ??? Nie podoba Ci się to nie wchodź tam i po sprawie a nie za każdym razem ich krytykujesz , jest tyle innych recenzentów pewnie mądrzejszych niż oni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty jesteś jedyny który promuje OLED  i krytykuje LED.  Zobacz że  największy promotor OLED  Gmerosław w ogóle niewypowiada się w sekcji LED. Tyle w temacie

 

 

 

Ja jeszcze czekam na info czy te wszystkie TCLe  maja 100hz  panel. Bo jak to będzie 60hz  to będzie   ŻART.

Edytowane przez asiafan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asiafan w którym miejscu krytykuje LCD  ??? Wiadomo że LCD na ten moment nie dorówna czerni jaką daje OLED a OLED na ten moment nie dorówna jasnością , także jak widzisz trzeba wybrać mniejsze zło. Mam plazmę i dla mnie OLED to jest dobra przesiadka z Plazma ale jak bym miał kasę na zbyciu to bym kupił obie te technologie . QLED do pokoju gościnnego a OLED do sypialni i dopiero wszystko by się zgadzało :) Nie da się wszystkiego pogodzić , bo zawsze będzie zgrzyt co wybrać.  

 

Co do Gmeru to zawsze był zwolennikiem Plazm a  teraz OLED za czerń i stąd może bardziej mu bliżej do OLED niż LCD LED. Z tego co dobrze pamiętam to chyba  Gmeru ma TV Samsunga 82 calowy z serii 8072 , ze względu na cenę , bo OLED w takim rozmiarze nie było :)  

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ w co drugim poście powołujecie się na jakiegoś GURU Gmerosława z innego Forum, to tak że ten tego ? zapytam :

czy ten GURU mierzy parametry ekranów własnym okiem i uchem,  czy bazuje na danych z folderów reklamowych, czy też może dostał spadek z USA i kupił w Japan  profesjonalne laboratorium za parę baniek eur ?  

???

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają taki sprzęt że mało kogo było by stać na kupno a oni muszą mieć sprzęt profesionalny żeby pomiary były jak najlepsze i miarodajne :) Są różne portale tego typu ale według mnie są w porządku chłopaki . Marcin Koper jest specem kalibracji a Gmeru od testowania sprzętu i tyle w skrócie:) Czyli razem tworzą zgrany duet:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XMAREKK30 dobrze gada - w Polsce nie ma od telewizorów lepszej ekipy. Zerknij na ich bogate recenzje, porównania tabele, pomiary kolorów. Ja połowy nie rozumiem, ale dla takich jak ja piszą czy ten parametr jest okej czy nie. Tak więc piszą i dla osób mocno wkręconych w temat, ale laik też zrozumie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...