Skocz do zawartości

Ekstraklasa TV


GieKa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Peter Parker
Niektórzy nie zdają sobie chyba sprawy, że za ligę wcale nie będą mniej płacić ile trzeba zapłacić za C+.

Patrząc na minimalny koszt posiadania OE, to kanał ETV będzie jednak tańszy. Oczywiście rozumiem, że w Canal+ są jeszcze inne ligi (angielska, włoska, francuska itd.) i kanały filmowe. Jednak patrząc tylko pod kątem minimalnej stawki, którą abonent musi uiścić aby zobaczyć OE to kanał Ekstraklasa TV wypada lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w tym nawet widzę szanse dla C+. Wystarczy dogadanie się C+ z kablówkami o niewykupywanie tego kanału i z miesiąca na miesiąc CP i N miękną. Czym większe będą starty tym taniej sprzedadzą ten kanał. Na kanał nagle nie rzuci się 2 mln abonentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że jeśli ten kanał będzie w CP i w n a nie będzie go w Cyfrze, to liczba abonentów CP lub n wzrośnie dużo bardziej niż abonentów C+. Nie wiem jak dla innych ale przykładowo dla mnie największą wartością samego Canal+ jest to, że jest tam OE. Przypuszczam, że wiele osób jest podobnego zdania i jak to się skończy to mogą być migracje z C+ do CP lub n :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w tym nawet widzę szanse dla C+. Wystarczy dogadanie się C+ z kablówkami o niewykupywanie tego kanału i z miesiąca na miesiąc CP i N miękną. Czym większe będą starty tym taniej sprzedadzą ten kanał. Na kanał nagle nie rzuci się 2 mln abonentów.

Nie zgodzę się. Po pierwsze: CP i N mogą udostępnić sygnał takiego kanału Cyfrze+, chociaż byłby to dla niej cios, bo fani OE nie wybieraliby Canal+ a nowy kanał - oczywiście nie wszyscy. Po drugie: która sieć kablowa nie zgodzi się na emisję tego kanału, jeśli będzie czerpać z tego zyski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się nie zgadzam i powiem retorycznie tak: jaka kablówka utrzyma się bez tvnów i polsatów? Canal+ nie wymusi "od tak" nie branie tego kanału. Cały czas też mówię, że nieważne, gdzie trafi liga to koszty i tak będą takie same. Canal+ już ponoć zapewnił, że tym razem (ale łaska!) będzie emitował na żywo wszystkie mecze. Do tego mówi się już o kwocie ok. 120 milionów. Także, jeżeli liga trafi do C+ to C+ może mieć takie same problemy z rentownością (tzn na pewno mniejsze, bo już ma sporą bazę abonentów, ale to też moze nie wystarczyć przy przepłaceniu.)

 

Nasuwa mi się tylko jedno z tego całego zamieszania: nieważne kto wygra i tak zyska ITI. Jeśli przepłaci C+ to Legia dostanie więcej kasy. Jeśli liga trafi do ITI i Polsatu ITI będzie jedynie przelewało kasę z jednej swojej firmy do swojej, do tego w zasadzie nieograniczone możliwości marketingowe i rozwój dla N. Co jak co, na biznesie się widać znają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasuwa mi się tylko jedno z tego całego zamieszania: nieważne kto wygra i tak zyska ITI. Jeśli przepłaci C+ to Legia dostanie więcej kasy. Jeśli liga trafi do ITI i Polsatu ITI będzie jedynie przelewało kasę z jednej swojej firmy do swojej, do tego w zasadzie nieograniczone możliwości marketingowe i rozwój dla N. Co jak co, na biznesie się widać znają.

 

Chyba po raz 1 sie z tobą zgadzam ale to jest sedno sprawy. Dlaczego to nie Polsat wymyślił ten kanał? to jest gra ITI na podbicie ceny. Żeby C+ dał więcej. Taktyczna zagrywka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem fanem Ligi Polskiej ale wypowiem sie...

Taki kanał powinien powstać, wtedy liga będzie docierać do większej liczby osób, klient nie będzie zmuszany do płacenia 30zł za Canal+...

Takie rozwiązanie powinni zaakceptować, no chyba że dla nich liczy sie tylko kasa, a nie chęć zdobycia jak największej liczy oglądaczy, nawet za 16zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc dobro platformy n jak i innych mnie nie interesuje :D Niech wygra ten kto zaoferuje najlepsze warunki dla abonenta. Niby te 16 zł to mało ale nie wiadomo co za to dostaniemy? Jeśli to będzie realizacja na poziomie Tele 5 to ja dziękuję :lol:

 

a czy Polsat czy TVn realizują mecze jak Tele5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie patrzeć mają ciut mniejsze doświadczenie, tak parę lat mniejsze. Oczywiście mogą zatrudnić tych samych ludzie ale to może być nie to samo. Pamiętam na TVN-ie mecze Wisełki, tego nie dało się oglądać i słuchać. Nie wiem kto jest komentatorem na nSport, nie mam, ale nikt nie przebije tych z C+. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa... . Nie byłoby tego całego zamieszania gdyby Canal+ zrobił to co w Hiszpanii. Podzielił Canal+ na pakiet Film i Sport za mniejsze ceny i wszyscy są happy. Teraz dostają za swoje. Za poprzedni przetarg. Solorz nie zapomina takich spraw i nie popuści.
Dlatego spóźnił się ze swoją ofertą i co by wtedy zrobił jakby oferta C+ jako jedyna została przyjęta?Taki z niego pokerzysta.Pozdrowienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli razem z ITI wygrają to będziemy to potem nazywać ów "pokerowym zagraniem". Tak na prawdę nie wiemy kiedy zawarto porozumienie ITI - Polsat i czemu Polsat spóźnił się z ofertą - czy zrobił to specjalnie, by nie ujawniać swojej oferty czy przypadkiem. Z drugiej strony być może było tak, że ITI miała gotowy plan na Ekstraklasę TV, ale nie miała takiej kasy by w to wejść - gdy Polsat spóźnił się z ofertą mogło wtedy dojść do porozumienia i ITI wciągnęło Polsat do spółki tym samym zdobywając środki na kanał. Scenariusze są różne, a wiadomo przecież, że Ekstraklasie SA zależy na jak największej ilości zainteresowanych przetargiem i jak najwyższej cenie. Tak więc Polsat i ITI mogą być pewni, że ich oferta pojawi się na stole, bo godzi w interesy Canal+, ich konkurenta. I wszyscy oprócz Canal+ są happy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jak rozumiemy, że ma na to środki. W wywiadzie dla Gazety Prawnej Wejchert twierdził, że ITI jest w stanie zebrać na inwestycje miliard euro. Polsat do biednych też nie należy. Canal+ ma tą przewagę, że ma już działające gniazdka, ale pamiętajmy, że tym razem cena zwiększa się już dwukrotnie, więc wcale nie jest powiedziane, że już teraz ma tyle, że starczy mu na prawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to bardziej ciekawi czy nadal jest propozycja odsprzedawania niektórych spotkań... Nie mówię tutaj o meczach typu Wisła-Legia, ale np. Groclin-Korona :roll: Bo jakoś w tłumie to zniknęło....

 

Co jak C+ zrobi taki kanał? Prawdopodobnie będzie to jeszcze lepszy wybór :)

Tylko co to za różnica dla C+? Oni nie chcą stracić wyłączności (!) na ligę, bo otworzy się furtka dla abonentów do zmiany platform. Dla abonenta to żadna różnica czy ten kanał zrobi X czy Y, ale ma znaczenie, czy ten kanał (w sumie nie kanał, a OE) będzie u konkurencji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...