Skocz do zawartości

Ekstraklasa TV


GieKa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co do kablówek, to zadna nie oferuje Cyfrówki za darmo.

 

E-e Cyfrowa Vectra jest w cenie analoga ;] idziesz po dekoder, płacisz im tylko dychę raz, prawdopodobnie za kartę dostępową... i nie widzisz różnicy w rachunku ;p

Innymi słowy... wciskanie dekoder na siłę ;] bo nie biorąc tracisz tylko na jakości.

Przypominam że "analogowa" Vectra w większości miast nie ma pakietu średniego, ma tylko podstawowy (socjalny) i złoty.

Przypominam taż że celem kablówek jest przejście na DVB-C, a nie oferowanie dodatkowego pakietu, innymi słowy niezależnie w jakiej kablówce jesteś i tak ci w końcu wcisną dekoder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Aster każą sobie płacić 10 PLN za dostęp, do tego kolejne 10 za Basic+ (jest jeszcze C+, HBO i Cinemax), teraz chyba są jakieś promocje, ale dokładnie nie wiem co i jak bo niesprawdzałem.

Napewno nadejdzie taki dzień, że przestaną nadawać w analogu, ale nienastapi to jeszcze przez kilka lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem przeciwnikiem idei utworzenia kanału tematycznego Polska Ekstraklasa TV. Wystąpiłem w nMagazynie w kanale nSport i powiedziałem to i powtórzę to także tutaj.

 

Taki kanał rzeczywiście będzie kanałem premium, co wiąże się z bardzo ograniczoną oglądalnością. Canal+ pracował na swoją pozycję od 1994 roku - ów nowy kanał dopiero zaczynałby zdobywanie abonentów. Nawet jeśli dotrze do 5 mln gospodarstw domowych, co szacują pomysłodawcy, to małe są szanse, że wykupi go znaczna liczba abonentów. Do tego są potrzebne ogromne wydatki na kampanie reklamowe. Sponsorzy, którzy wykupią reklamy na stadionach nie będą zadowoleni. Ludzie bardzo chętnie obejrzą coś za darmo, natomiast jak będą musieli dodatkowo za coś zapłacić, to już opada im entuzjazm. Sądzę, że jeśli ktoś bardzo chce oglądać polską piłkę, to ma już wykupiony Canal+. Poza sezonem i w dni powszednie ten kanał byłby kanałem typowo powtórkowym.

 

Problemów w przypadku Polska Ekstraklasa TV nasuwa się kilka. Pierwszy to dosyć wygórowana cena. 16 zł miesięcznie (rozumiem, że tylko w miesiącach, w których rozgrywane są mecze ligi polskiej) to dosyć sporo w porównaniu z Canal+, który za niespełna 30 zł oferuje również ligę włoską, francuską, angielską, hiszpańską i NBA. Po drugie nie jest jasno określona formuła tego kanału. Nie wiadomo, co będzie pokazywał w pięć dni tygodnia, kiedy nie żadnych meczów. Nie wiadomo też, czy będzie dostępny poza sezonem ligowym.

 

Nie wiadomo również jakie będzie kryterium doboru meczów, które będą transmitowane w prime time, czyli wieczorami. Zawsze znajdzie się nisza odbiorców, która będzie niezadowolona z powodu emisji meczu jej ulubionej drużyny o słabej porze lub ograniczenia się do powtórki spotkania. Najlepszym rozwiązaniem byłoby PPV (pay-per-view). Jednak to w Polsce chyba nie jest opłacalne i nie sądzę, żeby ktokolwiek śladem np. francuskich platform zdecydował się na taki krok. Wtedy wszyscy byliby zadowoleni, bo mecze ich ulubionych drużyn byłyby na żywo. Na pewno nie w HD, bo brakuje wozów transmisyjnych i tylu kamer, ale jednak.

 

Podsumowując, moim zdaniem ten pomysł to tylko kampania wyborcza prowadzona przez Polsat i N, która ma na celu odebranie wyłączności lub całkowitych praw do transmisji Canal+. Prawa do polskiej ligi powinny trafić do jednego gracza. Nieważne, czy to będzie Polsat Sport, Canal+ Sport, czy nSport. Ważne, żeby widzowie mieli zagwarantowaną wysoką jakość transmisji, bogatą alternatywną ofertę sportową i polskie kluby piłkarskie mogły się rozwijać zarówno z pieniędzy pochodzących od telewizji, jak i praw marketingowych, takich jak kampanie reklamowe na stadionach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się - po pierwsze cena wcale nie jest wygórowana. W Cyfrze trzeba za sam Canal+ zapłacić 30 zł, no a kto bierze w Cyfrze sam pakiet Canal+ ? Jak ktoś już bierze jakąś platformę cyfrową to po to żeby mieć dość duży wybór kanałów a nie sam Canal+, co daje w cyfrze powiedzmy jakieś 80zł miesięcznie (pakiet podstawowy + canal+ + discovery + cos tam jeszcze czego w podstawowym nie ma). Przykładowo w CP wyniosło by to powiedzmy 38 + 16 = 54zł.

Po drugie jeśli ktoś jest zainteresowany polską ekstraklasą (zwłaszcza jak go nie stać na Cyfrę, która jest zdecydowanie najdroższą platformą) to myślę, że na pewno będzie zainteresowany tym kanałem i ten kanał moim zdaniem miałby dość szeroką widownię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś myśli, że w cenie pakietu podstawowego czy komfortowego nie ma ceny za C+ to się grubo myli (przynajmniej tak mi się wydaje ;) ).

Przecież porównanie pakietów CP za 37,90 i C+ za 38zł jest wręcz drastyczne dla Francuzów...

Owszem porównanie 16zł za ETV do 29zł za Canal+ jest na korzyść C+, ale jakby porównać Sport i Motoryzacja + Hity Filmowe + ETV (48zł) do Pakiet podstawowy + Canal+ (67zł) to różnica jest nie tylko w cenie, ale także w zawartości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Tomo21 - Nie musisz brać Cyfry+, żeby oglądać Canal+ (te kanały są dostępne również w sieciach kablowych i jako niezależna oferta satelitarna). 16 zł to dużo jak na kanał przypominający PPV, czyli ograniczony do jednego typu rozgrywek i dostępny tylko okresowo. Na pewno znajdą się najgorliwsi fani polskiej piłki, którzy od razu zdecydują się na tę ofertę. Jeśli będzie ich 200-300 tys. w ciągu 3 lat, to będzie sukces. Canal+ ma ponad milion abonentów (w Cyfrze+ i sieciach kablowych), Polsat Sport ma ponad 4 mln abonentów. Na pewno sponsorzy wolą zapłacić za billboardy na stadionach docierające do takiej grupy niż tylko tych 200-300 tys. (na początku pewnie dużo mniejszej). Szacuje się, że lwia część klientów Canal+ opłaca abonament tej stacji ze względu na polską piłkę. Zapewne tak jest, ale na pewno spora część z tej grupy podchodzi do Canal+ jako całego produktu, czyli dobry futbol+hollywodzkie filmy. Propozycja lansowana przez ITI i Polsat to żaden biznesplan. Dużo w niej haseł, mało szczegółów. Sami działacze Ekstraklasy SA mówią, że to bardziej idea niż oferta.

 

Nie wierzę, że ktoś kto jest np. kibicem Wisły Kraków, której mecze byłyby transmitowane w słabych porach lub tylko retransmitowane zapłaci tyle samo, co ktoś kto preferuje Legię Warszawa, która będzie live w prime time. Nie wierzę też, że Polska Ekstraklasa TV będzie transmitować wszystkie spotkania live jednocześnie. To zbyt droga i nieopłacalna operacja w Polsce. Skoro do tej pory nikt nie uruchomił mimo zapowiedzi PPV, to oznacza, że nie ma w tym kraju zapotrzebowania na takie usługi. VoD też radzi sobie nienajlepiej i miną lata, zanim Polacy się do tego przyzwyczają. Z licznych badań przeprowadzanych przez operatorów wynika, że 90 proc. abonentów płatnej telewizji interesują tradycyjne kanały (stąd m.in. sukces Cyfrowego Polsatu).

 

W Niemczech już eksperymentowano podobnie z Bundesligą. Podobnie było we Włoszech z Serie B. Skończyło się na tym, że powrócono do normalnych transmisji w kanałach premium. Nie wstawiam się tutaj za Canal+, ale za sprawdzonym i stosowanym od wielu lat na świecie modelem. Nieważne, czy przetarg wygra Canal+, nSport, Polsat Sport, czy tych dwóch ostatnich nadawców wspólnie. Ważne, żeby ktoś, kto zdecyduje się na płacenie za polską ligę miał do dyspozycji komplementarną ofertę sportową, a nie potem żałował, że zapłacił za powtórkowy twór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale spójrz na to z punktu widzenia powiedzmy użytkowników Polsatu bądź n-ki. Czy opłaca im się brać dodatko Canal+ (dodatkowy dekoder, dodatkowa antena, dodatkowe 3 dychy miesięcznie bo nie ma możliwości odbierania dodatkowo C+ na dekoderach CP bądź n), czy też bardziej opłaca im się wydać dodatkowo te 16 zł i mieć full kanałów + Ekstraklasa ?

Ja myślę, że to drugie. Nie każdego stać na Canal+, dla większości ludzi jest to wciąż kanał ekskluzywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem abonentów Cyfrowego Polsatu i N. Moi rodzice zrezygnowali z Cyfry+ właśnie ze względu na cenę. A dla mojego ojca głównym argumentem za Canal+ była właśnie polska piłka.

 

Gdziekolwiek będzie liga od nowego sezonu to zawsze znajdą się niezadowoleni. Będą też niezadowoleni, jeśli przyjęte zostanie to rozwiązanie za 16 zł miesięcznie (w tym wypadku niezadowoleni będą abonenci Canal+). Polska liga nie jest na tyle atrakcyjna, żeby ludzie za samą tylko ligę płacili takie pieniądze. To będzie miało sens za parę lat, VoD będzie na tyle rozwinięte i koszty produkcji na tyle tanie, cyfrowe sieci kablowe będą miały na tyle duży udział w rynku, żeby pokazać na żywo w HD każdy mecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Tutaj źle pojmujemy ideę tego kanału ETV. Nie każdy chce być abonentem C+, która ma najsłabszą PODSTAWOWĄ ofertę (nie żartuję). CP i N przeskoczyły w normalnych kanałach C+. Nie każdy chce brać C+ dla OE. Jeśli abonenci CP i N będą mieli możliwość wybrania tego kanału, to część z nich na pewno się skusi. Skąd ten optymizm u mnie? Przede wszystkim widzę co się dzieje z HBO... Szczerze mówiąc myślałem, że będzie dużo mniejsze zainteresowanie (zwłaszcza w CP). Jak widać bardzo się pomyliłem, a newsy na SK mówią nawet o tym, że Nka nie nadąża na infolinii...

 

A co do Bundesligi - wydaje mi się, że w Premiere też jest dodatkowy pakiet Bundesligi za 9,90 Euro (mogę się mylić, więc jak coś to mnie poprawcie !)

 

Ja jestem za kanałem ETV, który byłby dostępny dla wszystkich. OE została zmarginalizowana... tak jak NBA w Polsce teraz...

Piłką nożną interesuje się bodajże 3x więcej osób niż siatkówką. A spytajcie się zwykłego Kowalskiego gdzie gra Garguła i Wlazły. Coś czuję, że więcej poprawnych odpowiedzi będzie odnośnie Wlazłego... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Fiant - to, że piłką nożną interesuje się więcej osób niż siatkówką nie jest takie oczywiste. Wielu mówiło, że Polsat Sport nie podniesie się po stracie Bundesligi i Ligi Mistrzów. Okazało się, że właśnie siatkówka nie tylko utrzymała ten kanał, ale znacząco go wzmocniła (Polsat Sport ma najwyższe przychody reklamowe i jest najchętniej oglądanym kanałem sportowym). Poza tym Cyfrowy Polsat zyskuje w zaskakującym tempie abonentów, a Cyfra+ która ma o wiele bogatszą ofertę futbolową znacznie wolniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym Cyfrowy Polsat zyskuje w zaskakującym tempie abonentów, a Cyfra+ która ma o wiele bogatszą ofertę futbolową znacznie wolniej.

 

Dlatego, że Polsat ma o wiele lepszą ofertę jeśli chodzi o inne typy kanałów. Owszem C+ pod względem sportowym jest lepsza od CP, ale w sumie w Polsacie są też bardzo atrakcyjne ligi: włoska, holenderska, szkocka, portugalska i grecka. Bundesliga jest niestety tylko w n, bo mają SportKlub. Wprawdzie C+ ma angielską, hiszpańską i francuską ale jak dla mnie jedyną jego naprawdę mocną stroną jest OE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adrian ma racje w 100%. Teraz wszystkim się podoba ten pomysł ale jak przyjdzie płacić to zacznie się marudzenie. Że za dużo powtórek ze przez kilka miesięcy nic nie ma a trzeba płacić. Kolejna sprawa transmisja wszystkich meczów. ostanie kolejki zawsze są grane o tej samej godzinie aby pokazać 8 meczy potrzebny jest cały transponder do OE.

Kolejka rozbijana na 4 dni nie wchodzi w grę.

 

 

A co do PPV według środowiska piłkarskiego właśnie to zaoferował C+ tzj 3-4 mecze na Canalach + i resztę w PPV. . Czyli wychodzi na to, że w końcu dostaną te transpondery do centrali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mówimy o Polsacie i N to głupotą jest 8 meczy Live. Ale jak C+ i TP zrobią to samo, to żadnych problemów już nie ma ;) Heh...

 

Poza tym nie rozumiem tego gadania o kosztach... Jakoś w C+ chętni na pakiet Canal+ są i płacą za całą 80-90zł (to, że userzy SK płacą 60-65zł to już inna bajka 8) ). Znajdą się więc chętni w kablówkach, N i CP. Czy to tak źle, że kanał będzie mógł oglądać każdy, a nie tylko abonent C+? Ja nic w tym złego nie widzę. Poza tym przypomnę Wam, że ponad połowa z Was chciałaby płacić osobno za każdy kanał - no to może będziecie mieli szansę zakupić ETV ;)

Zgoda - sam myślałem, że ta cała zabawa to będzie nieco mniej niż 16zł, ale po pierwsze jest to tylko szacunkowa cena, a po drugie - skoro są chętni na HBO (na które są takie narzekania) to i na ETV będą.

 

Jednak żeby na koniec coś powiedzieć - i tak wygra Canal+... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jedna różnica za 29 zł masz Film + Sport. Tutaj za 16 zł masz tylko OE. Przychodzi grudzień, styczeń, luty, czerwiec, lipiec( początek) i co oglądasz? A Polscy należą do marudów. W

A co do transponderów to C+ ma opcje francuską. N się jeszcze rozwija i na pewno doda jakieś kanały a MPEG 4 nie wchodzi w grę ze względu na CP.

Ty nie rozumiesz jednej rzeczy. Nawet jakby C+ sprawił sobie kanał OE to także zainteresowanie tym byłoby małe. Kanał ten nie oferuje nić ciekawego. Tak naprawdę nadaje 3 dni w tygodniu a reszta to same powtórki.

Ludzie narzekają na cenę C+ czyli 29 zł a oferta jest tam bogata a co nie będą narzekać na samą OE za 16?

Z reszta jak mówił Płaczyński jaki na razie to jest jakaś idea zarówno ITI jak i Polsat tak naprawdę nie mają pomysłu na to konkretnego. Ile oni maja zamiar składać docelow.a ofertę? Miesiąc dwa czy trzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z różnicą 29zł za Canal+ a 16zł za ETV to się zgodzę.

Ale nikt nie płaci suchego pakietu Premium, tylko musi mieć coś jeszcze, a 48zł w N (Sport+Film+ETV) lub 53,9zł w CP (familijny+ETV) myślę, że spokojnie może rywalizować z 67zł w C+ za Podstawowy+Canal+...

Odnoszę nieodparte wrażenie, że przewaga N i CP jest tutaj w tym momencie dość znaczna... (a przynajmniej dużo większa niż jeszcze jakiś rok, czy dwa lata temu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C+, która ma najsłabszą PODSTAWOWĄ ofertę (nie żartuję). CP i N przeskoczyły w normalnych kanałach C+.

tutaj się zgodzę,jednak zawsze jest tak,że:Cyfra ma C+ i przyciąga ludzi mimo że kanal premium jest też w n i cP(HBO),

kanal ETV nie byłby w ofercie cyfry jakby powstał,jednak nie wierze że powstanie,ale jakby tak się stało to c+ straciłby dużo bo cp i n mieliby co pokazać w rodzaju premium sport i tym samym dystans oferty c+ a tymi platformami bylby mniejszy-choćby poprzez hbo i ten kanał ETV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyfra miała moim zdaniem 2 argumenty żeby przyciągać ludzi : HBO i Canal+ z polską ligą. Jeden z tych argumentów już straciła (HBO jest taniej w CP i w n), a jeśli powstanie Ekstraklasa TV to straci też drugi.

Nie prawda. Bo ETV może być tak samo oferowany w C+, jak w CP i N bez konieczności wyboru konkretnego pakietu, lecz dowolnego, więc i tak skorzystają abonenci, którzy nawet do dziś nie mieli Canal+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z różnicą 29zł za Canal+ a 16zł za ETV to się zgodzę.

Ale nikt nie płaci suchego pakietu Premium, tylko musi mieć coś jeszcze, a 48zł w N (Sport+Film+ETV) lub 53,9zł w CP (familijny+ETV) myślę, że spokojnie może rywalizować z 67zł w C+ za Podstawowy+Canal+...

Odnoszę nieodparte wrażenie, że przewaga N i CP jest tutaj w tym momencie dość znaczna... (a przynajmniej dużo większa niż jeszcze jakiś rok, czy dwa lata temu).

 

Tylko porównaj co dostajesz. W C+ zapłacisz więcej ale więcej dostaniesz. Zarówno sportowo jak i filmowo C+ bije oba oferty na głowę. Te konkretne pakiety.

Płacenie 16 zł za samą OE to trochę nie halo. 4 z 7 dni kanał będzie nadawał powtórki. Pozostają kwestie techniczne, logistyczne, organizacyjne itd. Tego nie ma w projekcie. Z reszta to jest jakiś plan a nie oferta.

 

To wygląda jako news świetnie dla kibica w TV. TO jest podbicie ceny bo nie ma tam zero konkretów. A nagle nie zrobią wszystkiego a zostało raptem 5 miesięcy na organizacje.

 

To jest podbicie ceny. ITI jest stroną w tym przetargu i dobrze wie co gra.

 

 

A co do HBO to naturalne, że teraz dobrze się sprzedaje. W lutym, marcu, kwietniu krzywa wróci do normy. Tak jest z każda nowością. a HBO jakby nie było to rozpoznawalna marka nie to co Filmbox.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy filmowo jest lepiej w C+ za 67zł niż za 48zł w N...

W N masz Universal Channel, Sci-Fi, AXN, AXN Crime, AXN Sci-Fi, Kino Polska, MGM, Comedy Central, Wojna i Pokój a w C+ Ale Kino i Hallmark (+ Canal+Film). Żeby nie było krzyków - wiem że AXN są w C+, ale są dodatkowo płatne.

Na C+Film są nowsze filmy, ale nie wiem czy to jest warte aż 6 kanałów mniej i 20zł więcej...

 

Akurat mi sport bardziej odpowiada w C+, ale nie powiedziałbym że oferta sportowa w C+ jest lepsza niż ta ze zlepka 7 kanałów (nie licząc TVN Turbo) w N... . W C+ jest tylko Eurosport... Poza tym jeśli liczymy 48zł vs 67zł to trzeba powiedzieć, że w tych 48zł N jest OE, a w 67zł C+ nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i oto chodzi,wtedy przewaga cyfry plus(c+) nad n i cp nie bedzie taka duża,

bo popatrzmy: cyfra: pakiet podstawowy+c+ +c+hd to cena 73 złotych

w n: pakiet hity filmowe+sport+ETV+HBO to cena 73 złotych,

co lepsze?i tu i tu kanał premium filmowy,w n sport tez byłby na poziomie(LM,Bundesliga,Liga Polska której by nie było w cyfrze jakby powstał ten kanał-takie są głosy),a dodatkowo przecież w cyfrze za dekoder hd trzeba płacić miesięcznie 15 zlotych a za hd prv 20 zlotych co wychodzi dodatkowy pakiet w n,

a kto wie czy ETV nie byłaby zwykłym pakietem a nie pakietem dodatkowym?wtedy sport+ETV+HBO to cena 57 złotych i oferta naprawdę niezła,

 

narazie bryluje cyfra-i jak nie wygra przetargu na OE to może byc różnie na obecnym rynku,bo nie ma co ukrywac że wtedy renoma c+ nieco zasłabnie-u konkurencji znak firmowy c+ OE i kanał premium HBO,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...