Skocz do zawartości

Ekstraklasa TV


GieKa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
Stacja telewizyjna Canal Plus i - na zasadzie sublicencji - Telekomunikacja Polska S.A. będą pokazywały przez najbliższe trzy sezony (od 2008/09-2010/11) mecze piłkarskiej ekstraklasy - poinformował prezes spółki Ekstraklasa, Andrzej Rusko.

- Uruchomiony w wyniku koprodukcji Canalu Plus Cyfrowego i Telekomunikacji Polskiej S.A. kanał, nazwany roboczo Kanałem Ekstraklasy, pozwoli na obejrzenie na żywo wszystkich 240 meczów w sezonie - powiedział Rusko podczas środowej konferencji prasowej w Warszawie.

 

Tak jak dotychczas, trzy mecze każdej kolejki będą dostępne na żywo na platformie Canal Plus, natomiast pozostałe spotkania będą dostępne na żywo dzięki łączom TP S.A.

W telewizji publicznej dostępny będzie magazyn ligowy, w którym będzie można zobaczyć skróty ze spotkań OE.

 

Według informacji kanału n sport Canal Plus i Telekomunikacja Polska S.A. mają obowiązek zaoferować Kanał Ekstraklasy innym platformom obecnym na rynku i jest to warunek finalizacji tego kontraktu. Oznacza to , ze mecze polskiej ekstraklasy będą dostępne także dla abonentów platformy n .

 

Źródło: onet.pl

 

Czemu będzie w n-ce tylko? A co z Polsatem? Kurde no. n kolaboruje z cyfrą za plecami polsatu teraz? nieładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej szczegółów na temat Ekstraklasy i praw do niej w oficjalnym komunikacie CANAL+. Transmisje będą emitowane w CANAL+ i nowym kanale. Oto komunikat:

 

CANAL+ ZWYCIĘZCĄ PRZETARGU O PRAWA DO LIGI POLSKIEJ

CANAL+ Cyfrowy nabył pakiet wyłącznych praw telewizyjnych do pokazywania wszystkich meczów polskiej ekstraklasy piłkarskiej przez następne trzy sezony. Mecze będą transmitowane na antenie CANAL+ oraz w nowym kanale telewizyjnym przygotowywanym przez CANAL+ Cyfrowy wspólnie z TP. Dzięki tej współpracy wszystkie spotkania Ekstraklasy pokazywane będą na żywo.

 

CANAL+ wygrał przetarg na prawa do pokazywania meczów ligi polskiej w sezonach 2008/2009, 2009/2010 i 2010/2011. Na antenie CANAL+ kibice obejrzą, jak dotychczas, wszystkie 240 spotkania rocznie, z czego blisko 100 na żywo. Ponadto stacja uzyskała prawa do sobotniego oraz niedzielnego magazynu ligowego. Przygotuje także piątkowy magazyn zapowiadający kolejkę. Wszystkie spotkania pokazywane na żywo CANAL+ zrealizuje w technologii High Definition.

 

We współpracy z TP nadawca przygotuje także nowy kanał telewizyjny, dostępny zarówno dla abonentów platformy CYFRA+, jak i Telekomunikacji Polskiej (w ramach usługi multipakiet tp). W nowym kanale na żywo transmitowane będą wszystkie mecze polskiej ligi.

 

„Wynik przetargu to doskonała wiadomość dla naszych abonentów. Wierzę, że za sprawą gwarancji kolejnych sezonów polskiej ligi ich grono znacznie się poszerzy, tym bardziej, że od grudnia 2007 CANAL+ dostępny jest nie tylko w ofercie platformy CYFRA+ i ponad 50 sieci kablowych, ale także jako samodzielna oferta satelitarna Multipakiet CANAL+. Jednocześnie połączyliśmy siły z TP, największą firmą telekomunikacyjną w Polsce, żeby zapewnić jak najszerszą dystrybucję ligi w ramach nowego kanału i umożliwić abonentom oglądanie wszystkich spotkań na żywo.” – powiedział Arnaud de Villeneuve, prezes CANAL+ Cyfrowy.

 

„Cieszymy się z decyzji Ekstraklasy. Wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniom klubów i jako czołowy partner polskiej piłki przedstawiliśmy najpełniejszą ofertę. Mamy wieloletnie doświadczenie i najlepszą ekipę redakcyjno-realizatorską, która już od 13 lat przygotowuje relacje z rozgrywek ligi polskiej, od zeszłego roku w wysokiej rozdzielczości” powiedział Jacek Okieńczyc, dyrektor ds. sportu CANAL+ Cyfrowy.

 

Nabycie praw do Ekstraklasy na kolejne sezony wpisuje się w stałą politykę programową stacji. CANAL+ posiada też prawa telewizyjne do rozgrywek najlepszych lig europejskich: angielskiej, hiszpańskiej, włoskiej i francuskiej, rozgrywek piłkarskiego Pucharu Anglii i wybranych meczy reprezentacji Anglii, spotkań koszykarskich lig NBA, WNBA oraz Euroligi, mityngów lekkoatletycznych Golden League, a także zawodów żużlowych z cyklu Grand Prix oraz Drużynowego Pucharu Świata. Ponadto stacja prezentuje liczne gale bokserskie i najciekawsze wydarzenia sportowe w innych dyscyplinach (np. finałowe mecze NFL czy zawody snookerowe), a także własne magazyny sportowe, m.in. Liga+, Liga+ Extra i Sport+.

 

Źródło: cyfraplus.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super nie [beep] bzdur. 39 zł to ogromna kasa jak nie wiem co. Więc nie pisz bzdur bo jest to tańsza oferta niż konsorcjum ITI i Polsatu( sam kanał OE 16 zł + minimalna liczba pakietów czyli około 50 zł)

Liga to taki sam produkt jak Mercedes nie stać cie nie kupisz go proste. To nie dobro publiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo, że przetarg na pokazywanie rozgrywek piłkarskiej Ekstraklasy wygrała płatna telewizja Canal+, to rozgrywki będzie można śledzić także na konkurencyjnych platformach cyfrowych, wynika z doniesień medialnych.

 

Jak dowiedział się sportowy kanał nSport , Canal+ i Telekomunikacja Polska mają obowiązek zaoferować nowy kanał Ekstraklasa innym platformom obecnym na rynku i jest to warunek finalizacji tego kontraktu.

 

Aktualizacja:

"Dementuję informacje, jakoby Canal+ zobowiązał się udostępnić nowy kanał wszystkim zainteresowanym, czyli także konkurencyjnym platformom" - poinformował nas rzecznik prasowy Canal+.

 

Źródło: media2.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lol. 39 to chyba za samą paczkę C+. A jakby ktoś chciał kupić platformę cyfrową to chyba nie po to, żeby mieć tam tylko 3 kanały. Pomyśl logicznie.

A co to kogo obchodzi co Ty chcesz? Multipakiet kosztuje 39 PLN i koniec, a to że chcesz więcej kanałów, to już twoja sprawa. Stać cię to bierzesz, nie stać oglądasz TV naziemną, proste jak budowa cepa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem, że JA CHCĘ, tylko że większość ludzi jak kupuje platformę to po to żeby mieć więcej kanałów a nie tylko same Canal+. A w takim wypadku oferta CP +kanał ETV byłaby na pewno tańsza i bardziej opłacalna dla abonentów. Platformy powinny zainteresować się trochę dobrem swoich klientów a nie tylko i wyłącznie nabijaniem kasy, tak jak robi to Cyfra+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ligowej piłki nożnej nie oglądam i nie bedę oglądał. Piszę to jako postronny obserwator tej burzliwej dyskusji. Gdybym był jednak zainteresowany OE, to zamiast płacić 16 zł za jeden kanał (Ekstraklasa TV) tylko z polską ligą, wolałbym kupić Multipakiet Canal+ za 39 zł. Miałbym wtedy sporo piłki nożnej i innych dyscyplin sportowych za 19,50 i najnowszą ofertę filmową również za 19,50zł.

Podzieliłem sobie cenę za Multipakiet na pół.

Na razie wystarcza mi Cyfrowy Polsat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na konferencji Ekstraklasy SA w sprawie praw telewizyjnych. Najpierw prezes Rusko powiedział, że powstanie kanał Ekstraklasy. Potem podali, że mecze pokaże Canal+ i TPSA. Zapytałem więc czym ten kanał będzie się różnił od transmisji Canal+ i TP. Uzyskałem odpowiedź od dyrektora marketingu Ekstraklasy - Wojciecha Dobrzyńskiego, że pojęcie kanał wiąże się z usługą PPV. Domyślam się, że Polska Ekstraklasa TV nie będzie linearnym kanałem, tylko usługą PPV, podobną np. do włoskiego Calcio, gdzie emitowane było kilka meczów jednocześnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...