Skocz do zawartości

Moduł CAM CI / CI+ Polsat Box


Janusz Sulisz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś kolejne nagranie i postępy widać na ekranie jak ostatnie i nagranie ostatnie jeszcze można odtworzyć. Nagrywanie było z wyłączonym oscamem i start nagrywania natychmiastowy bo część gali oglądałem na żywo. Problem z pojawiajacym się obrazem na żywo jest dalej nawet z wyłączonym oscamem. Moduł w tv i problem znika.Czyli ustawienia modułu VTI albo Vu Ultimo 4K jest winne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie mam tej opcji w tym module. Mam tak : informacja o module, informacja o karcie, język, aktualizacja oprogramowania, kontrola rodzicielska i skrzynka pocztowa.

To jest moduł prepaid nieopłacony. Odbieram prawidłowo National Geographic, ale Epic drama i paramount network czarny obraz i nawet epg na nich nie wskakuje z tym modułem. Jakie są jeszcze kanały w darmowym okienku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.10.2022 o 12:18, pilkarz1 napisał:

W tv Sharp ze slotem CI + nie działa prawidłowo stary moduł Polsat bez plusa. Jest szatkowanie obrazu i nie wiem w czym problem. Kontrola rodzicielska modułu wyłączona. Co tu jeszcze zrobić?

Zresetuj telewizor do ustawień fabrycznych i potem włóż moduł. Miałem kiedyś coś podobnego na telewizorze LG. Po aktualizacji oprogramowania przestał widzieć moduł i dekodować kanały. Po przywróceniu ustawień fabrycznych, moduł został wykryty i o dziwo zaczął dekodować kanały.

PS. Po przywróceniu ustawień fabrycznych znikną Ci wszystkie ustawienia, będziesz musiał od nowa zeskanować kanały i ułożyć listę kanałów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Planuję zmianę dekodera Evobox PVR na moduł z kartą do telewizora Philips. 

Czy możecie potwierdzić, że tunery zamontowane w telewizorach są ,, słabsze,, mniej czułe niż te zamontowane w dekoderach? Czyli, czy siła i jakość sygnału muszą być lepsze dla tv z modułem niż dla dekodera?

Sam, kilka razy zaobserwowałem taką przypadłość

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, ircios napisał:

Moduł odpowiada za dekodeowanie sygnału i za nic więcej. Czy jakość sygnału będzie 80%, czy 40% to tak samo rozkoduje sygnał. 

 

Odpowiadać to odpowiada za dekodowanie  i nikt tego nie neguje, przy większej ilości błędów w odbiorze sygnału zwiększa się po prostu czas potrzebny zdekodowania prawidłowego obrazu. 

 

Po to stroi się miernikiem by mieć jak najniższy poziom błędów i wysoką jakość sygnału  a nie tylko jak najwyższy poziom sygnału. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po części masz rację, ale gdy fest leje i spada mi jakość do 15%, ale obraz jeszcze jest, pikseluje to czas przełączania z kanału na inny kanał kodowany, a co za tym idzie rozkodowanie kanału, trwa tyle samo czasu co podczas pięknej pogody przy bardzo dobrej jakości sygnału sat. Tak więc Twoja teoria u mnie się nie sprawdza. Chyba, że tak jest jak piszesz z tv marki Philips.

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

21 minut temu, ircios napisał:

Moduł odpowiada za dekodeowanie sygnału i za nic więcej. Czy jakość sygnału będzie 80%, czy 40% to tak samo rozkoduje sygnał. 

 

Dobra to napiszę inaczej. Nie ważny jest moduł. Pracuję na statku. Mam w kabinie dekoder sat i telewizor z tunerem sat. Oba mają w pamięci tą samą listę kanałów z hotbird.

Kiedy jestem w zasięgu transponderów hotbird, przy Azorach podłączam dekoder i mogę juz oglądać niektóre kanały z najsilniejszych transponderów.  Podłączam antenę do tv i tuner z tv nie widzi jeszcze tych kanałów. W miarę zbliżania się do Europy zawsze więcej kanałów w pierwszej kolejności mogę oglądać z dekodera a później z tv.

Tak samo jest z wyszukiwaniem. Jeśli wykasuję listę kanałów z dekodera i z tv to dekoder zawsze wyszuka więcej kanałów niż tv.

Czy to potwierdza moją tezę o silniejszym tunerze w dekoderze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od telewizora czyli marki zależy jaką ma głowicę. W Samsungu jest bardzo czuły sygnał i konar dębowy zawadza, a TVP1,TVP3,czy anglojęzyczne transponder z TRT World oraz Euronews English HD łapie a w dekoderze Cryptobox 652Combo są problemy z odbiorem i nie odbiera lub szatkuje, więc zdarzają są wyjątki górą są telewizory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na module CI Polsatu bez plusa w tv Sharp bez zmian. Odbieram prawidłowo tylko National Geographic w promocji reszta kanałów promocyjnych Epic drama, Fox i inne dalej czarny ekran. Przywrócenie ustawień fabrycznych nic nie dało. Pozostaje mi chyba przekładać kabel do tunera Amiko bo w nim chodzą wszystkie kanały w promocji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.11.2022 o 16:35, pilkarz1 napisał:

U mnie na module CI Polsatu bez plusa w tv Sharp bez zmian. Odbieram prawidłowo tylko National Geographic w promocji reszta kanałów promocyjnych Epic drama, Fox i inne dalej czarny ekran. Przywrócenie ustawień fabrycznych nic nie dało. Pozostaje mi chyba przekładać kabel do tunera Amiko bo w nim chodzą wszystkie kanały w promocji.

Sprawdź czy do twojego telewizora jest nowy soft (w sekcji aktualizacja oprogramowania), może to rozwiąże problem. Nie wykluczam, ze to i tak guzik da, gdyż problem leży w twoim leciwym już module. Prawdopodobnie masz moduł w pre-paidzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, czerstwy napisał:

Na jakim znowu module 4K? W  PB wszystkie raczej moduły obsłużą 4K bo przy tego typu kanałach jest komplet caid nawet tych najstarszych. 

Działa nawet na kartach z zestawów HD, wystarczą odpowiednie uprawnienia na karcie. ;)

 @irciosjak wchodziło HD na rynek to było podobnie - nawet niektórzy sprzedawcy takie głupoty o wymaganej specjalnej antenie i konwerterze klientom opowiadali. ;) U mnie 4k działa na starym konwerterze Philipsa sprzed 20 lat.

Edytowane przez opensource
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduły to normalne że sa dla 4k i HD , ale sprzęt to zawsze jest pod każdy rodzaj nadawania, nie ma głowic, anten czy konwerterów 4K i nigdy nie było. 

Ograniczenia dla modułów zwykle wprowadza tylko operator parując konkrety model modułu z kartą.     

Karta i tak nie będzie działać w jakimikolwiek module 4K dekodując programy 4K  objęte parowaniem mimo że obsługuje kartę bez problemu przy programach HD. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, viva-91_91 napisał(a):

Polsatbox ma zwykły moduł chyba że przyszłości nowy wprowadzi i nastąpi blokada ECP.

Zwykły czy niezwykły ale ma 2 rodzaje - stara wersja czyli CI z których nadal można korzystać i CI+ który jest aktualnie wydawany od jakiego czasu.

Edytowane przez opensource
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...