Skocz do zawartości

Moduł CAM CI / CI+ Polsat Box


Janusz Sulisz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z karty jest zawsze zdekodowany stream, moduł daje tylko jeden dekodowany a reszta jest zawsze zaszyfrowana.  W końcu to moduł jednostrumieniowy i porównanie nagrywania  z kartą mija się całkiem z tematem.  

To nie wina modułu że potem nie dekoduje nagrań bo tak ma być taka jest technologia szyfrowania że się zmieni z czasem, wszystko to  tylko wina użytkownika że nie postarał  o deszyfrowanie nagrań po nagraniu kiedy moduł jest wolny np. w nocy kiedy tuner jest w trybie czuwania. 

 

To że masz tuner za tysiące wcale nie spowoduje że zacznie działać tak jak chcesz skoro nie robisz tak jak ma być ! 

Tuner ma nagrywać zaszyfrowane a potem deszyfrować na normalne nagranie, od lat tak działa nagrywanie na Vu+ z modułu bez problemów. 

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Ktosiu napisał:

Z karty jest zawsze zdekodowany stream, moduł daje tylko jeden dekodowany a reszta jest zawsze zaszyfrowana.  W końcu to moduł jednostrumieniowy i porównanie nagrywania  z kartą mija się całkiem z tematem.  

To nie wina modułu że potem nie dekoduje nagrań bo tak ma być taka jest technologia szyfrowania że się zmieni z czasem, wszystko to  tylko wina użytkownika że nie postarał  o deszyfrowanie nagrań po nagraniu kiedy moduł jest wolny np. w nocy kiedy tuner jest w trybie czuwania. 

 

To że masz tuner za tysiące wcale nie spowoduje że zacznie działać tak jak chcesz skoro nie robisz tak jak ma być ! 

Tuner ma nagrywać zaszyfrowane a potem deszyfrować na normalne nagranie, od lat tak działa nagrywanie na Vu+ z modułu bez problemów. 

O czym ty człowieku piszesz? Mam ustawione to o czym pisałeś nagrywanie ustawione w nocy  i kanał który ma być nagrywane a następnie tuner do stanu czuwania. Ja nie piszę o nagrywaniu np 2 kanałów czy oglądaniu jednego a nagrywaniu drugiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, czerstwy napisał:

Dziś kolejne nagranie którego nie da się odtworzyć próbuje od ponad godziny. Albo mój sprzęt jest za słaby dla tego modułu albo ten moduł to jedno wielkie dziadostwo. Tym bardziej że był wymieniany z tego samego powodu jakiś czas temu.

 

2 godziny temu, czerstwy napisał:

 

I problemy od zawsze raz mniejsze raz większe. Trafiają sie nagrania sporadycznie gdzie przy przewijaniu widać postęp i tu nagrania są dostępne długo. Inne  nie do otworzenia po kilku dniach. Dziś nie udało się odtworzyć wcale a resetów itp było dziesiątki. Też nagrywałem po 2 nagrania i oglądałem to co nagrałem.

 

 

O tym , przecież to wyraźnie świadczy o tym że nagrywasz nie zdekodowany strumień.     Na komputerze  po skopiowaniu filmu  pewnie też wcale nie możesz odtworzyć tego co nagrałeś. 

 

Jaki masz soft w tunerze. 

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oczywiste bo to można zrobić na każdym sofcie ale tylko  VTI możliwość w ustawieniach dodać funkcję  nagrania zaszyfrowanego i zamianę go potem na deszyfrowany po nagraniu. 

Skoro masz problem z odtwarzaniem tylko i wyłącznie nagrań to jak widać opcja deszyfrowania  nie zawsze działa i  masz czasami  zakodowane nagrania. 

 

Wszystkie nagrania po właściwym przetworzeniu zawsze powinno normalnie odtwarzać  już bez modułu czy poza tunerem.  

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakodowane to mam raczej prawie zawsze bo odtworzenie 90% nagrań po kilku dniach graniczy z cudem. Dodatkowo zacinanie sie obrazu na żywo raczej nic nie ma wspólnego z dekodowaniem nagranego sygnału. Całe szczęście że ta ofertę oglądam od święta a główna i na razie bezproblemową jest C+ na Cameleonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i widzisz, masz źle skonfigurowany tuner do obsługi nagrań tylko z modułu,  nagrania z kart działają zawsze bez problemu bo są deszyfrowane od razu i nagrywana bez szyfrowania. 

Zobacz na forum Sat4all tam znajdziesz rozwiązania problemów z nagrywaniem. 

 

Ważne jest przyporządkowanie odpowiednich kanałów do zadań w module by się nie dublowały z kartą czy drugim modułem.   Jak to jest źle zrobione i nie ustawione deszyfrowanie po nagraniu to potem są problemy z nagraniami robionymi z modułu. 

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...