Skocz do zawartości

Moduł CAM CI / CI+ Polsat Box


Janusz Sulisz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mieszanie pojąć że dany kanał dział ma module jest trochę bez sensu, bo ten sam program w C+ nie będzie dekodowało na module  a program z kartą  CP będzie.  

 

@opensource zgadza się są moduły ze starym interfejsem LEGACY CI i nowym CI+ dla programów 4K. 

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abonenci prawie już nie bo musieli zmieniać moduły na nowe tak samo jak była wymuszana zmiana dekoderów.   Zależy jaki moduł się miało , jeśli SECA to przestawał działać w C+ bo weszła NAGRA. 

W prepaid programy 4K objęte parowaniem nie działają  wcale. 

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ to 4K jest nazewnictwo jak do anten DVB-T2 nic nie daje to nazewnictwo z wyjątkiem konkurencji.Ponieważ tam są dwa modułý pierwszy tylko do dwóch stacji + kanały FTA oraz drugi do odbioru Canal+4K.Tu w Polsacie liczy ogółem dwa dekodery ogólnikowe moduł uniwersalny CI+ wraz kanałami 4K beż blokady ECP.Bardziej liczy się stabilny sprzęt czyli talerz od 100 lub 120cm i konwerter mniejsze talerze nie zaliczają się do dobrego odbioru gdy występuje nawet słaby deszcz lub zachmurzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@viva-91_91

W Polsce to antena 80 cm starcza dla prawidłowego odbioru. Problemem mają ci co ustawiają sami, bez miernika i na oko na podstawie wskaźnika czy tunera . 

Ja nie mam żadnych na antenie 70 cm nawet dla programów 4K bez względu na pogodą. Tylko oberwanie chmury  spowodowało u mnie zanik sygnału. 

 

@opensource to wiadome i nigdy nie będą działać,  programy 4K mają tak inny CAID. To że działały na promocjach modułu 4K ECP w wolnej sprzedaży to już też inna sprawa. 

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o podział CAID dla operatorów, przeciez jeden program może mieć  kilka CAID i używany być przez kilku operatorów na raz z różnym szyfrowaniem.   Ustawienia modułu i karty w nim pozwalają albo nie pozawalają na odbiór 4K w zależności od operatora. np. dla jednego mozna używać tylko w module ECP do 4K by odebrać a dla innego nie potrzeba modułu ECP i jest normalnie 4K. 

Nic nie stoi na przeszkodzie by moduł odbierał 4K poza jego konfiguracją dla karty.    Przy braku  parowania używasz  do karty  byle jaki  modułu działa ok ale bez 4K , używasz do oryginalnego i działa z 4K. 

 

Dla Ciebie CAID z kolei nie ma zastosowania bo masz ten sam w abonamencie jak i prepaid , dopiero abonament pozwala na odbiór. 

W tym momencie masz tylko kwestie uprawnień dla karty zgodnych z kontem abonenta. 

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, opensource napisał(a):

Zastanawia mnie czy istnieją jeszcze abonenci ze starą wersją tego modułu czyli CI i czy operator ich nie zmusza do wymiany, bo ja taki moduł posiadam ale w opcji prepaid i wiadomo że PB nie chce na taki moduł podpisać umowy.

Posiadam Pakiet Darmowy HD na starym module.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsat akurat jeszcze nie wymienia i nie zmienia kodowania,  podstawowe pakiety nie wymagają zmian modułów. Dopiero chęć odbioru 4K dla abonentów zmusi do wymiany modułu na nowy z kartą. Prepaid to raczej nie dotyczy bo tam nie ma kanałów 4k. 

Z czasem niestety będą takie same zmiany jak miał C+ ostatnio. 

 

Dla ścisłości abonenci to ci z abonamentem a prepaid to subskrypcje.  Niby można mieć to samo na obydwóch ale innego typu usługa. 

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki sprzęt posiadasz dekoder czy telewizor jeśli telewizor to musisz wiedzieć że telewizory mają całą głowicę mogą dodawać sygnał o dobre 10-20% na odbiorze a dekodery satelitarne nie są na tyle czułe co tuner w TV,więc jak wyczytuje że trzeba być obojętnym na głowice ponieważ niejest winna to trzeba być błedzie statystycznym błędzie o tuż każda głowica jest inna inaczej sygnał podaje i potrzeba wiedzieć i jak przystosować do sygnału.Ważny jest odbył od ściany wysokość anteny ruch góra-dół bok prawo-lewo płaźczyzna talerza oraz lustro czy giba bo ma stabilne oraz czyste niebo bez drzew.

Edytowane przez viva-91_91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, viva-91_91 napisał(a):

telewizory mają całą głowicę mogą dodawać sygnał o dobre 10-20% na odbiorze a dekodery satelitarne nie są na tyle czułe co tuner w TV

Pierwszy raz słyszę taką teorie o głowicach sat.

2 godziny temu, viva-91_91 napisał(a):

Ponieważ to 4K jest nazewnictwo jak do anten DVB-T2 nic nie daje to nazewnictwo z wyjątkiem konkurencji.Ponieważ tam są dwa modułý pierwszy tylko do dwóch stacji + kanały FTA oraz drugi do odbioru Canal+4K

Moduł z ECP w C+ odbiera wszystkie kanały. Nie ma włączonego żadnego ECP na normalnym kanale.  Jest testowo załączony na kanale dla abonentów. Kolejna bajka.

 

Ten pierwszy moduł do jakich 2 stacji jest? 😄

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z modułem CAM CI+ Polsat Box mam do czynienia od kilku lat. Kanały Polsat Box odbieram na telewizorze 4K LG 43 UC73003LC oraz na dekoderze PULSe 4K (z softem openATV 6.4 oraz 7.1). Nie ma dnia abym nie miał kilka zwieszeń obrazu, który można przywrócić poprzez zresetowanie modułu w menu i to na kanale Polsat HD. Te same cyrki sa na module wsuniętym w gniazdo CI+ w telewizorze. Na ta chwilę mam tylko jedną aktualizacje oprogramowania modułu CAM CI+ Polsat BOX. Moduł polsatu testowałem też na ax hd 51 i 61  oraz opticum odin twin (wszystkie mają soft openATV 6.4) - efekt taki jak w przypadku w/w, czyli przy szybkim zmienianiu kanałów zawieszają się kanały i czarny obraz (pomaga tylko reset modułu)

 

A teraz najlepsze:

1)Na tym samym telewizorze i tunerze testowałem moduł CAM CI+ Canal+ 4K z ECP. W czasie testów zero resetów zawieszeń obrazu itp. Operator Canal+ od czasu do czasu wypuszcza aktualizacje oprogramowania do modułu CAM 4K z ecp

2) moduł canal+ i Polsat Box niby są produkowane przez tego samego producenta (?)

3) jestem instalatorem tv-sat i wiem jedno, że podstawą prawidłowego odbioru tv-sat jest ustawienie anteny satelitarnej  profesjonalnym miernikiem (tylko nie takim za 30 zł, bo to jest jedno wielkie g...) Nie wspominam już o tych co ustawiają na oko, na czuja

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, mirkoz napisał(a):

3) jestem instalatorem tv-sat i wiem jedno, że podstawą prawidłowego odbioru tv-sat jest ustawienie anteny satelitarnej  profesjonalnym miernikiem (tylko nie takim za 30 zł, bo to jest jedno wielkie g...) Nie wspominam już o tych co ustawiają na oko, na czuja

Może i jesteś, nikt tego nie zaprzecza- ja doświadczenie w tej branży mam od lat 90 z czasów telewizji analogowej. Nigdy też nie miałem takich problemów z sygnałem z anteny żebym musiał kupować miernik za kilkaset albo kilka tysięcy złotych, o wzywaniu instalatora nie wspominając więc nie przesadzaj. Od strony konfiguracji również nigdy nie korzystałem z takich usług, a wręcz przeciwnie pomogłem jeszcze znajomym jeśli była taka potrzeba. Aktualnie korzystam z ustawienia na 3 satelity 13E, 19E, 23.5E. Uważam że ktoś kto ma przynajmniej podstawowe pojęcie poradzi sobie bez miernika, a tym bardziej bez instalatora.

Ludzie leniwi korzystają z takich usług, bo w rzeczywistości to żadna filozofia.

Edytowane przez opensource
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważ iż piszesz o kimś i o sobie, kto ma pojęcie co robi a nie pierwszy raz wyłazi ustawiać antenę z konwerterem powiedzmy  0.1 dB  4K kupionym za 50 zł w Biedronce...  Niestety takie są realia, Polacy to tacy Janusze nie tylko biznesu ale i pomysłowosci. Ma działać a że działa tak sobie to mało ważne, możesz się pochwalić ze sam robiłeś i kasa została w kieszeni.  Potem tylko panika i szukanie najlepiej kamrata od kieliszka czy piwka by wpadł na jednego pomóc ustawić antenę bo masz podobno  miernik to go weź przy okazji. ;)

Widziałem już takich co kabel sat do domu sztukowali z 4-6 kawałków na beczki bo szkoda było kupić nowy kabel za 50 zł za 50 m. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, mirkoz napisał(a):

jestem instalatorem tv-sat i wiem jedno, że podstawą prawidłowego odbioru tv-sat jest ustawienie anteny satelitarnej  profesjonalnym miernikiem (tylko nie takim za 30 zł, bo to jest jedno wielkie g...) Nie wspominam już o tych co ustawiają na oko, na czuja

Jak kto lubi,  ale nie pisz bajek, że anteny nie można ustawić prawidłowo za pomocą wskaźnika za 30 zł czy nawet pasków informacyjnych z sygnałem w tunerze sat czy tv..

Oczywiście, trzeba mieć jakieś pojęcie o tym co się robi. 

55 minut temu, mirkoz napisał(a):

Na tym samym telewizorze i tunerze testowałem moduł CAM CI+ Canal+ 4K z ECP. W czasie testów zero resetów zawieszeń obrazu itp. Operator Canal+ od czasu do czasu wypuszcza aktualizacje

No wypuszcza,  a ile ich było? 2? Nie przesadzaj 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ktosiu zmierzałem do tego że do ustawienia anteny nie jest wymagany profesjonalny miernik i nie pisałem o "januszach" którzy mają dwie lewe ręce.

 

20 minut temu, ircios napisał(a):

Jak kto lubi,  ale nie pisz bajek, że anteny nie można ustawić prawidłowo za pomocą wskaźnika za 30 zł czy nawet pasków informacyjnych z sygnałem w tunerze sat czy tv..

Dokładnie tak.

Edytowane przez opensource
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pytasz o moduł CAM CI+ to zgodnie ze stroną operatora jest dostępny w wybranych pakietach. Co do działania nie potwierdzam, bo nie mam tego typu sprzętu. Zawsze można zamówić przez internet, a jeśli nie będzie działał to zwrócić. O ile pamiętam to do dwóch tygodni jest możliwy zwrot ale dla pewności można zapytać na infolinii.

Edytowane przez opensource
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduły cam CI+ od Polsatbox bywają awaryjne na częstotliwość 11411H i 11449H tzw. Kanały pod Planete+,Canal+ Kuchnia oraz TVP1,AMC,RomanceTV i wystarczy wtedy załączyć na zwykły Polsat ponieważ bywają odrzucenia tak jak odrzucenia bywają na TVP1 w wraz kartą TNK,Smart oraz nc+ na kartę w jakości HD i też odrzuca uprawnienia dość często.Czas Polsatu aby wypuścił nowe moduły,jak to robi co jakiś czas platforma Canal+.Wymiana w Oddziale platformy łagodz na chwile usterkę lecz nie na długo.Konkurencyjny dostawca posiada najmniej wadliwy sprzęt a większość stacji własnych jest z osobna nadawać  to może z tego bywa stabilizacja uprawnień.

Edytowane przez viva-91_91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...