Skocz do zawartości

Moduł CAM CI / CI+ Polsat Box


Janusz Sulisz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Podejrzewam, że moduł powrócił do opcji pre-paid. Masz go na swoim koncie w Polsat Box ? Jakbyś chciał go sprzedać to tylko z opcją cesji. Obecnie Polsat Box nie godzi się na podpisywanie nowych umów na sprzęcie własnościowych.

Edytowane przez Burito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Będzie współpracować. Posiadam ariva 220 combo z 2010 i moduł CI+ nie stwarza żadnego problemu. Po włożeniu do kieszeni zalecam od razu wyłączyć blokadę wiekową/rodzicielską. Może pojawić się błąd 09-wejść w icok i ponowić uprawnienia lub zadzwonić do Polsatu aby to zrobili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marchec

W przypadku modułu CAM, żaden OScam nie jest potrzebny. Moduł działa bezpośrednio, bez niego.

W przeciwieństwie np. do Platformy CANAL+, moduł CAM CI+ Polsatu Box posiada tzw. tryb "Legacy", który sprawia, że moduł ten działa również w odbiornikach nie obsługujących natywnego CI+, a jedynie samo tylko CI.

W przypadku modułu nic nie trzeba dodatkowo konfigurować. W przypadku modułu CAM CI+ Polsatu Box, trzeba tylko wyłączyć kontrolę rodzicielską, bo inaczej kanały będą się przełączały bardzo wolno. Kontrolę rodzicielską wyłącza się w menu modułu, do którego wchodzi się z menu odbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Barti@kedar1

Bardzo dziękuję, czekam zatem na kuriera z Polsatu. 

Jeszcze jedno pytanie - mam obecnie w oscamie skonfigurowanego readera. Czy po włożeniu modułu kanały będą dekodowane wyłącznie z karty Polsatu i Oscam będzie ignorowany, czy też reader będzie dalej aktywny i będzie uczestniczył w dekodowaniu? Może ustawia się gdzieś jakieś priorytety z czego ma dekoder korzystać?

Mój sprzęt to VU+ Solo2, oprogramowanie VTI 15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisywanie bez sensu jakiegoś CAID zawsze powoduje problemy. 

Akurat CAID 1870 nie jest dla wszystkich programów Polsat tylko dla programów PREMIUM Polsat. 


W oscam najlepiej jest wykluczyć CAID Polasat a w module dodać każdy program przetwarzany przez moduł indywidualnie.

 

@marchec

Nie wiem po [beep]ę mieszasz oscam z modułem, pod co masz TERAZ skonfigurowanego tego readera ? 

@czerstwy CAID daje radę jeśli ma tylko jeden moduł CI a nie inne karty czy moduły. 

On nie ma aktualne  żadnego modułu to sobie wymyśla problemy na poczekaniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sam konfiguruje to ignoruję programy z modułu i zawsze pierwszeństwo ma karta jeśli kanały się dublują.   Uławia po prostu  nagrywanie a przy okazji przełączanie szybkie kanałów  i zawsze przy nim ignoruje moduł. 

Jedyny wniosek , przy kacie i module dodanie CAID do modułu stwarza problem,  ale dodanie tylko  PID programów  obsługiwanych przez moduł już nie. :)  

Po prostu ten sposób pozwala oddzielić programu dekodowane z karty od tych z modułu. Dla ułatwienie można analogicznie w oscam ignorować programy dekodowane przez moduł. 

Zrobione zgodnie z logiką pozwala naprawdę uniknąć wiele problemów zwłaszcza z nagrywaniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie, myślę że mam jasność. Podpowiedzcie mi jeszcze który plik oscama i jakie polecenie wymusza ignorowanie dekodowania określonego kanału? To chyba będzie szybsze niż klikanie pilotem w dekoderze, ale może się mylę🙂

@Ktosiu trochę masz rację, że wymyślam problemy, ale po prostu chcę się przygotować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...