Skocz do zawartości

Moduł CAM CI / CI+ Polsat Box


Janusz Sulisz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale z tego co pamiętam to miałem ten wpis wcześniej ale go skasowałem. Jak pisałem mam bardzo rozbudowane tam wpisy i nie będę juz kombinował. Mam antenę z siłownikiem i swojego czasu miałem trochę czasu by się pobawić i pooglądać i tak zostało. Edit to rozumiem może zapobiec zacięciom obrazu? Box głupieje i chce zdekodować z oscama i modułu? A oscam ma zawsze pierwszeństwo?

Edytowane przez czerstwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa i bez wpisów, problem tylko w dublowaniu się oferty z karty z ofertą modułu.  

Do zadań raczej lepiej nie dodawać CAID tylko same programy których nie ma w ofercie karty. Moim zdaniem prościej nagrywać z karty a moduł będzie nagrywał tylko programy które tylko on dekoduje.  

 

Czyli jak karta ma program 1, program 2 i program 3 , program 6, program 7 a moduł ma  program 1, program 2 i program 3,  program 4, program 5, program 8 do zadań dodaje się  tylko   program 4, program 5 i program 8 . Moduł nie będzie dekodował już  program 1, program 2 i program 3 mimo że może , a program 6, program 7 to nie jego pakiet. :) 

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To inny operator i tam albo dodajesz programy albo CAID dla modułu  bo nie ma za bardzo konfliktów z ofertą z polskiej karty o innym CAID i programach.  

Programy z C+ i CP to już inna sprawa bo jeden program czasami  jest u kilku operatorów, w różnych pakietach i ma kilka CAID.  

 

Jak moduł pierwszy włożyłeś to musiał być aktywowany, nic dziwnego że nie działał przez jakiś czas. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, przymierzam sie do rezygnacji (już wyslana) z Canal+, obecnie w TV Philips Oled uzywam moduł CAM i wszystko działa.

Będę wdzięczny za info, biorąc umowę w Polsat jakie są dostępne moduły CAM, na co uważać i co zrobić wg. Waszej wiedzy i doświadczenia by wszystko działało mi bezproblemowo tak jak do tej pory w Canal+?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.09.2022 o 22:03, opensource napisał:

Na początek zacząłbym od wyłączenia oscama i sprawdzenia samego działania modułu PB tzn. nagrywania/odtwarzania z kanałów przypisanych do modułu.

@czerstwy udało Ci się ogarnąć tą konfigurację czy nadal bez efektów?

Nagranie z wyłączonym oscamem bez zmian w oscam.dvbapi poprawne i postępy przy przewijaniu widać. Nie ma zacięcia ekranu czy mozaiki. Ale od wczoraj widze bardzo duże problemy z dekodowanieniem kanałów. Obraz pojawia się raz na jakiś czas na kanałach nie pomaga nawet trzymanie na kanale i 10 minut. Czarny ekran i tyle.Niby ponowiłem sygnał na Polsacie i trzymam z godzine jak nie wiecej i to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jedna rzecz jeszcze - jeśli obraz pojawia się raz na jakiś czas to mnie to nie wygląda na problem uprawnień, bo wtedy miał byś ciemność ciągle na wszystkich lub niektórych kanalach, a uprawnienia od tak sobie nie wyparowują.

Edytowane przez opensource
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt ciągle wyłączony tylko włączony w weekend może nie pobrał wszystkich uprawień. W zeszłym tygodniu z tego co pamiętam było ok. Jak będzie ciągle to samo to sprawdzę jeszcze pod tv modul. Edit po załączeniu oscama zaczął moduł dekodować poprawnie kanały🤣

Edytowane przez czerstwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, czerstwy napisał:

Edit po załączeniu oscama zaczął moduł dekodować poprawnie kanały🤣

Kompletnie to się "kupy" nie trzyma, bo co ma oscam do modułu. Jedynie co to nawzajem mogą sobie przeszkadzać ale nigdy współpracować.

Edytowane przez opensource
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...