Skocz do zawartości

Moduł CAM CI / CI+ Polsat Box


Janusz Sulisz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm, ciekawa sprawa z tym BBC Brit HD. Ja mam moduł CAM CI+ Cyfrowego Polsatu, z którego korzystam w moim tunerze Ferguson Ariva 202E. Pakiety mam takie, jak w podpisie tu na forum. Kanał BBC Brit HD również nie jest u mnie dekodowany! Chociaż nie wiem, czy chodzi tutaj tylko o samo dekodowanie. Z transpondera tego nadawany jest jeszcze polski niekodowany (FTA) kanał iTV. On również obecnie u mnie nie odbiera! Zarówno na kanale BBC Brit HD, jak i na tym iTV jest tylko czarny ekran. Nie ma jednak żadnych komunikatów typu "Zakodowane" albo "Brak sygnału". A na kanałach kodowanych, do których nie mam dostępu, komunikat "Zakodowane" się pojawia. Puściłem przed chwilą też ponowne skanowanie tego transpondera i nic się nie zmieniło. Na tych dwóch kanałach nadal mam "ciemność". :shock::roll: Wygląda to tak, jakby coś było nie tak z przekazem tych kanałów, jakby coś było z tym transponderem. :roll: Poziom sygnału (jakość) na tym transponderze mój tuner pokazuje mi w tej chwili w wysokości 70%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Barti jak wiesz mam taką samą konfigurację sprzętową jak Ty czyli dekoder Ferguson Ariva 202e i moduł CAM CI+ Cyfrowego Polsatu. W tej konfiguracji sprzętowej nie mam problemów w odbiorze kanałów z oferty Cyfrowego Polsatu. Problemy się pojawiają gdy w miejsce modułu CI włożę CI+, BBC Brit HD "zakodowane'., natomiast "niekodowane" iTV odbiera bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem dzisiaj jeszcze raz to i nadal to samo. Jednak, gdy będąc na kanale BBC Brit HD wypiąłem z mojego tunera moduł CAM CI+ Cyfrowego Polsatu to na ekranie pojawił się komunikat "Zakodowane". Gdy włożyłem moduł z powrotem do tunera to, po zainicjowaniu się modułu CAM w tunerze, komunikat ten zniknął, jednak obraz nadal pozostał czarny i bez dźwięku. Tak samo sytuacja z iTV. Na tym kanale, po wypięciu modułu CAM z tunera, obraz nadal pozostawał czarny. Mimo, iż jest to kanał niekodowany (FTA).

Chyba coś nie tak jest z tym transponderem. Wcześniej jakoś normalnie mi odbierało BBC Brit, a także niekodowany iTV. Anteny w ogóle nie ruszałem. Wszystkie inne kanały, do których mam dostęp, obecnie normalnie mi "świecą".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skanowałem już wczoraj ten transponder ponownie, bo też pomyślałem, że może kanał zmienił jakieś tam parametry albo coś... Nic to jednak nie pomogło. Jak było "ciemno", tak jest nadal... :?

Z jednej strony wygląda to tak, jakby moduł CAM CI+ Cyfrowego Polsatu miał problem ze zdekodowaniem kanału BBC Brit, ale z drugiej strony zastanawia mnie to, że kanał iTV, nadawany z tego samego transpondera, również jest "ciemny". Dokładnie taka sama sytuacja. Wypięcie modułu CAM nie pomaga. Na skutek tego na kanale BBC Brit pojawia się tylko komunikat "Zakodowane", którego nie ma, gdy moduł CAM jest do tunera włożony. :roll:

Edytowane przez Barti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, powiedzcie mi proszę czy jest jakiś dekoder tv-sat który po włożeniu modułu ci+ z Cyfrowego Polsatu będzie nagrywał na dysku sieciowym. Chodzi mi o to aby na tym dekoderze była możliwość nagrywania i jednoczesnego oglądania innych kanałów oraz aby była możliwość odtwarzania nagrań na innych telewizorach w domu. Dysk sieciowy o którym myślałem to Synology DS215+. Jeśli chodzi o odtwarzanie filmów to myślałem o wykorzystaniu smart tv a docelowo o odtwarzaczu sieciowym w połączeniu z modulatorem DVB-T.

Edytowane przez Shinneko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Barti a czy ty przypadkiem nie masz jakiegoś starego softu w tym Fergusonie Ariva 202e?

 

Właśnie, bo zastawiające jest to, że nie odbiera kanału iTV, który jest niekodowany. Stawiam na antenę lub stary soft.

 

Chyba jestem już w domu. ;)

Przyjrzałem się teraz dokładnie poziomie sygnału z tego transpondera (jakość) i z tego, co widzę to bardzo się on waha. Skacze od 50% do 70%. Wskaźnik "bieżący BER" waha się też cały czas od 25 do 35. Chwilami, tak na sekundę, jakość sygnału spada do 10% i w pozycji "bieżący BER" pojawia się "bad signal". Czyli faktycznie wygląda to tak, jakby antena była źle ustawiona. Problem tylko w tym, że wcześniej kanały z tego transpondera (BBC Brit i iTV) odbierało mi normalnie, bez zakłóceń. Przez ten czas nic przy antenie nie ruszałem. Inne transpondery, np. 111.508 MHz / V (z którego nadawane są m.in. TVN HD i ITVN 24 HD) odbierają mi normalnie. Poziom sygnału (jakość) mam tam w granicach 80%. Są tylko leciutkie wahania +/- 1-2%. Wskażnik "bieżący BER" cały czas pokazuje 0. A to też jest jeden ze "słabszych" transponderów.

 

Soft w moim Fergusonie Ariva 202E rzeczywiście jest starszy. Jest to wersja V1.22B5. Celowo nie instaluję nowszej, bo naczytałem się (m.in. tu na forum) o wielu problemach z działaniem tego tunera przy kolejnych nowszych wersjach softu do niego.

 

Wygląda więc na to, że transponder, z którego nadawane są m.in. BBC Brit i niekodowany iTV nagle "osłabł". I raczej nie ma to żadnego związku z wersją softu w moim tunerze, ani tym bardziej z działaniem modułu CAM CI+ Cyfrowego Polsatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie jednak z tą moją antenką dam sobie spokój. ;) Tym bardziej, że dostęp do niej mam trochę utrudniony. Na chwilę obecną nie odbiera mi właśnie tylko ten kanał BBC Brit.  W sumie to i tak tego kanału nie oglądam. Tego niekodowanego iTV również. Pozostałe, które najczęściej oglądam, mam dostępne.

Co do softu dla mojego tunera to w odpowiednim dziale tu na forum naczytałem się o wielu problemach z nowszymi wersjami tego softu, np. rozsypująca się lista kanałów itp. Dlatego też wstrzymałem się z aktualizacjami. Mój tuner na obecnie wgranej wersji softu działa poprawnie.

 

To tak na marginesie, bo nie o tym jest niniejszy wątek. Koniec off-topic. :read:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zależy mi na tym bo odtwarzać to gdzieś indziej tylko na tym tv, tylko czy się da dzięki karcie czy trzeba do pvr mieć dekoder? Bo napewno domyślam się że nie da się oglądać coś innego i coś innego nagrywać, jak w dekoderze 88 ale czy da się choć jeden program nagrywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tv szyfrują nagrania.

TV owszem zwykle szyfrują nagrania na HDD, jednak w niektórych modelach można bez problemu przerzucić pliki na inny sprzęt przez sieć (np. z Panasonic serii DT60). To tak trochę OT.

 

EDIT

Zaś co do modułu Polsat, o ile słyszałem, pozwala nagrywać na dysku podłączonym do tv. Jednak 100% pewności nie mam, najlepiej niech się wypowie ktoś kto posiada taki moduł zamontowany w telewizorze, najlepiej w takim samym lub podobnym modelu. Żeby nie było jak np. z Vectrą, której moduły CI+ mają blokadę nagrywania...

Odnośnie niezależnego oglądania i nagrywania dwóch różnych programów: telewizor musiałby posiadać dwa tunery SAT (istnieją takie modele w przyrodzie, np. wspomniany DT60, są już nowsze), oraz dla odbioru kanałów kodowanych zainstalowane 2 moduły.

Edytowane przez Stanley99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Shinneko: jeśli chodzi o moją poprzednią wypowiedź, to źle zrozumiałeś. Proces jest u mnie dwuetapowy. Najpierw nagrywam, że tak napiszę w sposób tradycyjny, na dysku podpiętym do telewizora przez USB. Potem łączę się z telewizorem (i tymże HDD) przez sieć i w ten sposób "zrzucam" nagrane pliki, np. na komputer, albo nawet od razu na. dysk NAS (mój tv taki dostęp umożliwia, aczkolwiek w instrukcji nieudokumentowany ;)). W ten sposób "wydobyte" pliki są niezaszyfrowane i mogę już potem odtwarzać praktycznie na dowolnym sprzęcie.

 

Natomiast nie wiem, czy są w przyrodzie dekodery pozwalające nagrywać stream bezpośrednio na dysku sieciowym. Nie interesowałem się, nie znam tematu po prostu.

Edytowane przez Stanley99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z modułem ci+ używam go w Technisat HD s2 a mianowicie jak włącze dekoder to dekoduje kanały prawidłowo ale gdy tylko zaczne zmieniać kanały to przestaje dekodowac. Czy można wymienić moduł na dekoder dodam tylko że dopiero co przedluzylem umowę. Proszę o pomoc.

Edytowane przez kikos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ja na twoim miejscu pomyślałbym raczej o wymianie obecnego tunera na inny model, który prawidłowo współpracuje z modułem CAM CI+ Cyfrowego Polsatu, niż o wymianie modułu na dekoder dedykowany. :roll:

Wymiana modułu CAM na dekoder dedykowany (i odwrotnie) możliwa jest raczej tylko przy przedłużaniu umowy.

Rozumiem, że twój moduł CAM w twoim obecnym tunerze podczas przełączania kanałów w ogóle ich nie dekoduje, czy też dekoduje z większym opóźnieniem? Jeśli to ostatnie to sprawdź w menu modułu, czy jest wyłączona kontrola rodzicielska. Jeśli nie to ją wyłącz.

Edytowane przez Barti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wszystko jest jasne. Twój model Technisata nie współpracuje poprawnie z modułem CAM Cyfrowego Polsatu.

Zrobisz jak zechcesz, jednak ja bym się poważnie zastanawiał nad wymianą modułu CAM na dekoder dedykowany (o ile w ogóle jest to możliwe w trakcie trwania umowy). Ja prędzej poszukałbym innego modelu własnego tunera, chociażby jakiegoś Fergusona serii "Ariva", które to działają poprawnie z modułami CAM Cyfrowego Polsatu, o czym zresztą sam też już się przekonałeś sprawdzając swój moduł u kolegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...