Skocz do zawartości

Moduł CAM CI / CI+ Polsat Box


Janusz Sulisz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety ale moduły CI jak i CI+ Cyfrowego Polsatu są jednostrumieniowe .Jedynymi modułami które są wielostrumieniowe są moduły CI PRO które posiadają możliwość zdekodowania 2 kanałów kodowanych jednocześnie (Opis oraz porównanie tych modułów znajduje się w wrześniowym Satkurierze 2012),praktycznie są nie zdobycia ponieważ wykorzystywane są w kablówkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@Dawid6237, o czym ty właściwie mówisz, skoro moduły wielostrumieniowe są powszechnie dostępne: http://www.hollex.pl/moduly-ci-cams/ , a najprostszy (dwu strumieniowy), to: http://www.hollex.pl/moduly-ci-cams/266 ... 26-seca-ci ?

 

Pozostała część Twojej wypowiedzi mieści się w kanonach, bo rzeczywiście zarówno moduły CP, jak nc+/c+, są jedno strumieniowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@mentoris, mam nadzieję, że żartujesz. :)

 

Oczywiście żadne i to jest jedyna odpowiedź.

 

Każdy sprzedawca mediów ma monopol na "parowanie" swoich kart z modułami/dekoderami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Linki zostały podane TYLKO konkretnie w celu udowodnienia kol. @Dawid6237, że to co mówił o szczególnej niedostępności modułów wielostrumieniowych, to kompletne nieporozumienie.

 

Sądziłem, że jest to jasne jak Słońce i nie będę musiał udowadniać, że nie jestem słoniem. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja miałem na myśli to że jedynym modułem który jest wielostrumieniowy w Cyfrowym Polsacie jest tylko ten CI PRO-wiem, może źle to napisałem i zrozumieliście mnie źle.Co do modułów wielostrumieniowych są one powszechnie dostępne na rynku i zgadzam się z wami Panowie że możliwość ich nabycia jest bezproblemowa. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpocząłem z CP batalię o wymianę modułu CAM CI na CI+, ale karzą mi ten stary moduł wysłać do siedziby CP w celu diagnostyki. Wcześniej jak wymieniałam to nie było problemu, bez sprawdzenia kurier przywiózł nowy moduł a zabrał stary. Chyba coś u nich krucho z modułami CI+, bo tak grymaszą. Ciekawe czy na czas diagnostyki zostanie mi zredukowany abonament. Moduł się zwiesił i cały czas pokazuje "zakodowane", nawet nie pokazuje się żaden błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpocząłem z CP batalię o wymianę modułu CAM CI na CI+, ale karzą mi ten stary moduł wysłać do siedziby CP w celu diagnostyki. Wcześniej jak wymieniałam to nie było problemu, bez sprawdzenia kurier przywiózł nowy moduł a zabrał stary. Chyba coś u nich krucho z modułami CI+, bo tak grymaszą.

albo wydało się to dla nich podejrzane, że ciągle psują Ci się te stare moduły i chcą się upewnić, czy nie robisz ich w konia :D

 

Moduł się zwiesił i cały czas pokazuje "zakodowane", nawet nie pokazuje się żaden błąd.

u to chyba coś poważnego, bo przez ponad 5 lat użytkowania modułu CI nic takiego mi się nie przydarzyło :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem do tego samego dekodera Fergusona Arivy 202e drugi CI, który jeszcze posiadam i od razu "wyskoczył" błąd 09, ponowiłem uprawnienia przez ICOK i po 3 minutach był obraz, więc dekoder dobrze współpracuje z modułami CAM CI od CP.

 

Podejrzewam, że to jakiś problem ze "stykiem" pomiędzy kartą a modułem, dziwne, bo numery karty i modułu można prawidłowo odczytać w menu dekodera.

 

@SatExpert ty też wysyłałeś moduł do ekspertyzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..ale karzą mi ten stary moduł wysłać do siedziby CP w celu diagnostyki.

...bo prowadzisz dyskusję przez ICOK. Dowiedz się najpierw gdzie w okolicy jest dostępny moduł CAM CI+ a następnie udaj się do niego i poinformuj o nieprawidłowym działaniu.

Z mojego doświadczenia ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli APS? Kiedyś nie robili problemy przy wymianie tylko napisali, że "mając na celu dobrą współpracę" wymieniają mi moduł i basta. A teraz cwaniaczki napisali:

 

"Szanowny Panie

 

Uprzejmie informujemy, że bez diagnostyki sprzętu nie jesteśmy w stanie określić jaki sprzęt zostanie do Pana wysłany. Moduł CAM CI, który Pan posiada pozwala na odbiór wszystkich kanałów z pakietu Mini HD, który to pakiet jest u Pana aktywny."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...bo prowadzisz dyskusję przez ICOK. Dowiedz się najpierw gdzie w okolicy jest dostępny moduł CAM CI+ a następnie udaj się do niego i poinformuj o nieprawidłowym działaniu.

Z mojego doświadczenia ... :)

 

Jesteś WIELKI, miałeś rację, mój stały APS, bez wahania wymienił mi na CI+ :brawo::brawo:

 

Stawiam piwko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Burito, patrz, to ciekawe, dokładnie ten sam problem mnie trafił. 5 lat działał idealnie aż tu nagle czary mary i wszystko zakodowane. Błędów brak, komunikacja między modułem a nadajnikiem CP działa tylko ... odkodować się nie daje. Ponawianie uprawnień nic nie daje na tv i dwóch niezależnych dekoderach. Ciekawe że stare CI nagle zaczynają "padać" i co to ma wspólnego z tym że CP pewnie by wolał żebyśmy wszyscy chodzili na smyczy CI+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moduł CAM CI+ będzie współpracował z Ariva 250?

 

Wysłałem to zapytanie do Fergusona, odpowiedzieli, że będzie działał pod warunkiem, że moduł pracuje z trybie legacy.

Zdzwoniłem do działu technicznego CP z pytaniem o tryb legacy, nie wiedzieli o co chodzi, wiec wiem tyle co nic.

 

Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...