Skocz do zawartości

Moduł CAM CI / CI+ Polsat Box


Janusz Sulisz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wymieniam CI na CI+ choćby dlatego, że nie działają dwa kanały na określonym transponderze, chyba Nickelodeon HD i Nick Jr. oraz zdarzają się "przycięcia obrazu" na kanałach kodowanych. Cyfrowy Polsat o tym wie i w ramach "dobrej współpracy" wymienia je na CI+. (Mam jeszcze dwa do wymiany :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wątku można domniemać, że chodzi o moduł.

Pewnie, że masz rację, ale to moje nie było złośliwe :smile:

 

Oto co daje "PLUS" w oznaczeniu CI:

 

Ci+ pozwala nadawcom wysyłać w sygnale TV dodatkowe informacje, tzw "Usage Rules Information" (URI). Informacje te służą realizacji specjalnych restrykcji, ograniczających korzystanie z przekazywanych treści. Np można:

 

- dla każdej audycji ograniczyć czas nagrania do 90 min. (Time-Shift-only, jak w niemieckim HD+ lub Sky przy korzystaniu z CAM CI+),

- ograniczyć okres czasu, w którym nagranie może być odtworzone (okres ważności nagrania),

- zablokować możliwości przewijania nagrania

- zablokować możliwość exportu nagrania z urządzenia (np poprzez USB lub LAN),

- ograniczyć rozdzielczość obrazu podczas exportu poprzez analogowe wyjścia, np SCART (Downscaling)

- zakodować sygnał analogowy (Macrovision)

 

Poza tym:

 

- CI+ koduje ponownie nawet niekodowany sygnał, w celu ograniczenia jego exportu,

- moduły (CAM) w standardzie DVB-CI-1.0 (czyli właśnie CI bez plusa) znajdujące się w gnieździe CI+ mogą za pomocą „Host Service Shunning“ zostać zablokowane aby uniemożliwić niezakodowane nagrywanie chronionych audycji,

- brak możliwości dekodowania więcej niż jednego PayTV, jeżeli używają one różne systemy kodujące (np Nagravision i Videoguard, czy Conax), jak w przypadku Twin-CAM czy Multi-CAM.

- Trustcenter z upoważnienia „CI+-Konsortium“ (CI Plus LLP) ma możliwość zablokowania sprzętu obsługującego CI+ na odległość, jeżeli zostanie stwierdzone, że urządzenie to "omija" kodowanie (Revocation).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co przez to rozumiesz

wymiana modułu z kartą CI (który mam bezpośrednio włożony w slot w tv )na moduł z kartą CI+ bo chyba są sparowane karty z modułem, jeśli ma mi chodzić gorzej to lepiej zostanę przy CI,

Jak brałem CI to się zastanawiałem nad CI+ ale nie miał dobrych opinii i myślałem że przez 2 lata coś poprawili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem wymienić tym razem HD5000 na moduł. Po obdzwonieniu kilku zaprzyjaźnionych APSów przez pracownika APSu i kontakcie z centralą dostał info (z supportu CP), że nie mogę wymienić dekodera na moduł, ponieważ mam okres promocyjny (sic!). Ciekawe, co to ma do rzeczy... Coś w tym polsacie mają niezły bałagan, niby się da (informacja od pracownika APSu, konsultanta na infolinii) a jednak się nie da. Spróbuję za 8 miesięcy...

 

Co do modułu, też zostawiam CI, póki działa. Będzie na nim Mini HD, więc nie będzie problemu z Nickelodeon czy Nick Jr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam stuprocentowej pewności, ale taka wymiana jak najbardziej powinna być możliwa, a nawet pożądana z punktu widzenia polityki CP.

 

Miałem już chyba z trzy propozycje wymiany modułu na dekoder.

 

Dzwoniłem do najbliższego aps i powiedzieli, że moduł można wymienić na dekoder bez pvr, z nagrywarką tylko przy podpisaniu nowej umowy. Zapytałem czy nie można nagrywać tylko dlatego, że nie ma nośnika czy funkcja jest niedostępna w oprogramowaniu, odpowiedzieli, że i jedno i drugie. Pozostaje kupno jakiegoś fergusona czy innego, muszę liznąć tematu bo nie jestem na czasie w dziedzinie dekoderów z gniazdem ci+, pvr i działających fajnie z CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]bo są przecież parowane[...]

No właśnie, powiedzmy, nie mam pojęcia jak to obecnie wygląda... dlatego pytam. Czyli karta taka nie będzie działała w innym CAM (też nc+, powiedzmy u sąsiada)? W przypadku zastosowania tego "nc-plusowego, czy polsatowego CAM-u", czy istnieją ograniczenia w nagrywaniu (brak możliwości nagrywania, lub szyfrowanie)?

 

EDIT

Aha, rozumiem, że cyfra nie paruje kart z hardware, robi to jedynie CP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie czy ma ktoś wie czy działa moduł CI+ w telewizorze Sony KDL-50W829B.

 

Odpowiedź CP:

 

"Szanowny Panie

 

Uprzejmie informujemy, że podany przez Pana model telewizora również nie był sprawdzany co do pełnej kompatybilności z naszym modułem CAM, co może powodować, że niektóre funkcje lub odbiór kanałów może być utrudniony lub niedostępny. Listę kompatybilnych telewizorów znajdzie Pan na naszej stronie: http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/tele ... ci-plus.cp".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@pixelmann, standard CI+ stworzono NIE dla wygody klienta, tylko nadawcy medialnego, jako że można w ten sposób realizować ograniczenia narzucane głównie przez wytwórnie filmowe i ośrodki telewizyjne.

Na razie nadawcy u nas korzystają z tych ograniczeń jedynie eksperymentalnie, ale w końcu nie po to ustalano ten standard i wydano w tym celu masę dutków, by teraz na to kichać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cel powstania "standardu" CI+ jest ogólnie znany. Problem polega jednak na tym, że standard to standart, a w przypadku tego wynalazku efekty są, jakie są (zobacz posty wyżej). Co to za "standard", gdzie potencjalny użytkownik ze "standardowym" CI+ musi się zastanawiać, czy jego "standardowy" CAM dla CI+ będzie działał, czy nie...

Widziałeś kiedyś podobne pytania dotyczące CI-1.0-Standard ? :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to ma się do tych kanałów, z którymi podobno był problem, czyli chyba Nick i któryś jeszcze?

 

 

Nick Jr i Nickelodeon HD nie działa na module CI. Cyfrowy Polsat kilka dni temu olał moja reklamację, bo w odpowiedzi napisał, że ponieważ zaproponował mi wymianę modułu CI na CI+, to jest zwolniony ze wszelkiej odpowiedzialności. Powołał sie przy tym na Regulamin świadczenia usług § 6 pkt. 12. Ja nie mogę/nie chcę wymienić modułu, bo CI+ nie działa w jednym z moich tunerów. Poza tym mimo wyłączenia kontroli rodzicielskiej CI+ się długo aktywuje w moim telewizorze (Panasonic TX-P50GW20) około 30 sekund.

 

Nawet nie byłbym tak wkurzony na CP, gdyby nie to, że dział techniczny Cyfrowego Polsatu zarzekał sie, że za czas braku dostępu do kanałów, należy sie rekompensata. Wynika to w sposób oczywisty z innego punktu regulaminu. Problem był tylko w tym, że w momencie rozmowy byłem jeszcze w okresie gratisowym, a więc nie mogłem sie domagać rekompensaty za cos za co nie płaciłem w ogóle - to oczywiste. Kiedy napisałem reklamacje po kilku miesiącach "normalnego płacenia" rozmowa była zupełnie inna. Trzeba po prostu nagrywać rozmowy z konsultantami CP.

 

Dlatego złożyłem wypowiedzenie, i zastanawiam się nad modułem Smart HD NC+

 

Cezi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
... Co to za "standard", gdzie potencjalny użytkownik ze "standardowym" CI+ musi się zastanawiać, czy jego "standardowy" CAM dla CI+ będzie działał, czy nie...

To jest zupełnie inna sprawa, bo dotyczy sprzętu CP, który delikatnie rzecz ujmując, pozostawia wiele do życzenia, nawet dla niezwykle mało wymagającej 3,5 milionowej rzeszy klientów tego przaśnego podmiotu.

 

Jakoś moduły dawnej Cyfry+, enki, czy obecnego nc+ nie mają takich problemów z kompatybilnością, szczególnie w telewizorach, bo już z dekoderami jest różnie, jako że jak wiadomo nie obsługują kompatybilności wstecznej ze standardem CI.

... Problem był tylko w tym, że w momencie rozmowy byłem jeszcze w okresie gratisowym, a więc nie mogłem sie domagać rekompensaty za cos za co nie płaciłem w ogóle - to oczywiste. Kiedy napisałem reklamacje po kilku miesiącach "normalnego płacenia" rozmowa była zupełnie inna. ...

To w niczym nie koliduje, więc trzeba było domagać się po prostu wydłużenia okresu promocyjnego, np. o 2 okresy rozliczeniowe i po kłopocie.

To jest praktykowane w CP, rzecz sprawdzona (!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...