Skocz do zawartości

Moduł CAM CI / CI+ Polsat Box


Janusz Sulisz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@kolos22 dzięki za informację. Czyli z tego wychodzi że posiadanie modułu nie daje w pełni swobody w zakupie tunera.

 

Co do mojego pierwszego pytania, to pytałem się ponieważ potrzebowałem potwierdzenia tego co mi powiedział sprzedawca w moim lokalnym punkcie CP, co się teraz trochę nie zgrało. Sprzedawca powiedział mi że bez problemu mogę wymienić tuner HD na moduł, a tuner SD na HD, podpisując aneks do umowy. Jako że po odpowiedzi @kolosa22 nabrałem większych wątpliwości niż już miałem, zadzwoniłem na infolinię CP i tam się dowiedziałem że ogólnie to nie mogę wymienić tunera na moduł, i są tylko dwa wyjścia żeby go uzyskać. A mianowicie pierwszy to oczywiście czekać do końca umowy (jeszcze dwa lata, pfff) i wtedy wziąć moduł, albo zakupić za gotówkę i w punkcie CP sparować kartę z modułem i uaktualnić dane w umowie. Co ciekawe z wymianą tunera SD na HD też nie jest "różowo", bo bym musiał podpisać na nowo umowę, gdzie po promocyjnym okresie będę musiał płacić 10zł. więcej niż płacę (z 49,90 na 59,90) a to już mi się nie koniecznie uśmiecha.

 

Teraz takie pytanko (bo zapomniałem konsultanta spytać przez tel.) za ile złotych taki moduł do CP mogę nabyć? Bo na stronie śmigło mi się że za 1zł., ale to raczej przy podpisywaniu nowej umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) A mianowicie pierwszy to oczywiście czekać do końca umowy (jeszcze dwa lata, pfff) i wtedy wziąć moduł, albo zakupić za gotówkę i w punkcie CP sparować kartę z modułem i uaktualnić dane w umowie. (...)

Pierwszy raz słyszę o takiej opcji :shock: albo konsultant wprowadził cię w błąd, albo to jest jakaś nowość :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kolos22 jeszcze raz dzięki za odpowiedź. Najwidoczniej będę musiał się dokładniej wgłębić w temat, bo szczęśliwy po pierwszej rozmowie ze sprzedawcą w okolicznym punkcie CP miałem już kupować nowy tuner, a później przejść się wymieniać tuner Polsatu na moduł, ale że teraz po tych wszystkich informacjach mój optymizm i zapał "zgasł" :(, najpierw doprecyzuje informacje na ten temat w APS CP, a później pomyślę co dalej będę z tym robił.

 

@SatExpert nie wiem tak się dowiedziałem od konsultanta, jak mi powiedział o opcji zakupu modułu, to odruchowo powiedziałem mu że z tego co wiem to karty są parowane z tunerem, a on mi odparł j.w. napisałem że można kartę w punkcie sparować z zakupionym modułem.

 

Z Cyfrowego Polsatu korzystam od roku i większego doświadczenia z nim a tym bardziej z obsługą klienta nie mam, a dopiero teraz zacząłem myśleć nad tym modułem i własnym tunerem do satki. No sorki ale jeżeli sprzedawca w APS CP i konsultant telefoniczny nie wiedzą co mi mówią to ja już nie wiem skąd mam cokolwiek się dowiedzieć, bo z każdej strony w błąd jestem wprowadzany. Na pewno przejdę się jeszcze raz do punktu CP i dokładniej wypytam jak ta cała sytuacja realnie wygląda. Wcześniej miałem Canal + i to u nich było jednym z większych plusów że kartę mogłem umieścić w większości dostępnych tunerów w Polsce i nie musiałem latać za modułami CAM CI, i byłbym za tym żeby każdy operator tak miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zakupu modułu Polsatu , bo mam zamiar zmienić TV .

Czy nagrywanie jakiegoś programu będzie możliwe po wyłączeniu TV , czy TV musi być cały czas włączony podczas nagrywania ?

 

Jak będziesz miał moduł CI+ z CP to zbyt dużo sobie nie nagrasz :D Możliwość nagrywania daje stary cam Ci od CP bo ten CI+ ma zabezpieczenia aby nie nagrywac na zewnetrzna pamięc przynajmniej ich VOD bo programów nie próbowałem nagrywac od nich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zaden dysk tylko przy nagrywaniu VOD na swoja pamięć wyskoczy Ci po paru minutach komunikat ze nie masz uprawnień do narywania tego i materiału i nie pamiętam ale chyba z automatu przerwie Ci nagrywanie bo raz próbowałem coś nagrać na moim CI+ i coć takiego sie pojawiało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głownie zależy mi na nagraniu programów a nie VOD , czasem nie chce mi się siedzieć nocami jak jest coś ciekawego , rec i idę spać .

A jak bedę zmieniał telewizor to chciałbym pozbyć tej porażki HD 5000 i kupić TV z tunerem , lub arive 202e

Na arivie202e będziesz nagrywał i będziesz nawet mógł odtwarzać na kompie.

Natomiast nagrany program na TV z tunerem sat. będziesz mógł odtwarzać tylko na TV.[bynajmniej na samsungu bo taki posiadam]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda nagrywanie kiedy moduł siedzi w Arivie 202E - ktoś wie - da rady coś nagrać na własny dysk ?

Czy moduł CI+ pozwoli nagrać programy ?

Mam Fergusona Ariva 202E i w nim moduł CAM CI+ Cyfrowego Polsatu. Do tunera tego mam także podpięty własny dysk WD Elements 2,5" 1TB.

Nie mam najmniejszych problemów z nagrywaniem jakiegokolwiek programu z platformy Cyfrowego Polsatu na mój własny dysk podpięty do Arivy. :) Również bez problemów nagrywają się filmy z polsatowskiego VOD. :) Mało tego, nagrania te dają się później odtwarzać również na komputerze po podłączeniu do niego tego dysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...