Skocz do zawartości

Moduł CAM CI / CI+ Polsat Box


Janusz Sulisz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@aro jestem ciekaw, czy udało ci się usunąć problem.

 

Pozwolę sobie powielić swój wpis z innego forum, bo jestem ciekaw waszej opinii.

 

Dodam że jestem po testach, tj.
moduł i karta na tv Samsungach nowszych niż mój, działa bez problemu, na dekoderze ariva również.
Z tego mogę wnioskować że CP zaktualizowało programowo moduł(nowy soft), który nie jest kompatybilny z moim modelem telewizorka.
Słaboooo icon_sad.gif

ale...
Żona się przyznała, że przed tym jak wystąpił błąd, córka bawiła się pilotem włączając i wyłączając TV.
To podsunęło mi może naciąganą hipotezę, że jakiś stos danych coś w stylu pamięci rom, jest gdzieś przepełniony i nie ma miejsca na nowe dane pobierane przez moduł. (Przy pierwszym uruchomieniu TV, czy dekodera z nowym modułem, dość długo się uwierzytelnia - podejrzewał że gdzieś zapisuje w pamięci podstawowe dane o tym urządzeniu, każde kolejne uruchomienie odbiornika z modułem jest dość szybkie)
Jak myślicie jest to możliwe???Czy fantazja mnie już ponosi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem u siebie czy Moduł pobrał nową aktualizację i u mnie nic takiego nie zaistniało. Podejrzewam że coś nie tak może być z Samsungiem i jeżeli masz u siebie w mieście serwis to spróbuj podjechać pogadać , może mają ; swój techniczny; soft który zgrają na pena . Na oficjalną info Samsunga to raczej szkoda czasu bo będą zaraz zwalali winę na dostawcę kanałów. Kolega miał problem z ; ryczącym dzwiękiem zaraz po włączeniu D 7000 przez pewien czas nie mógł nic zrobić aby wyciszyć dzwięk ( TV już po gwarancji )  i ratował się pomoca infolinii .. ale właściwie to szkoda pisać co oni wymyślali. Podjechał do serwisu powiedział o co chodzi wymienili płytę główną i TV działa dalej. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aro jestem ciekaw, czy udało ci się usunąć problem.

 

Pozwolę sobie powielić swój wpis z innego forum, bo jestem ciekaw waszej opinii.

 

Dodam że jestem po testach, tj.

moduł i karta na tv Samsungach nowszych niż mój, działa bez problemu, na dekoderze ariva również.

Z tego mogę wnioskować że CP zaktualizowało programowo moduł(nowy soft), który nie jest kompatybilny z moim modelem telewizorka.

Słaboooo icon_sad.gif

 

Od dłuższego czasu, nie było żadnej aktualizacji dla modułów cam CP, więc to tylko błędne wnioski.

Prędzej  można wnioskować, że telewizor pobrał aktualizacje która stwarza problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Mam problem z modułem. Gdy włącza się telewizor wyświetla się komunikat "trwa uwierzytelnianie..." i zaraz dochodzi do 100% i ok. Ale czasami jest tak, że cały czas jest na 0%. Moduł został wymieniony na nowy w punkcie, jednak po kilku tygodniach problem powrócił. Dodam, że model tv to LGLF652V. Naprawdę nie wiem już co robić, czy wymieniać na kolejny moduł, czy może załatwić dekoder.. Czy w ogóle CP wymienia moduły na dekoder?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na LG55LF652V zero problemó. Choć mogłoby wszystko szybciej działać

 

Właśnie przesiadłem się z nCAM na moduł CAM CP.

Ten sam model TV, zero problemów, a nawet mam wrażenie że nieco szybciej działa niż moduł nCAM, zwłasza wysuwana lista kanałów "LIST".

Edytowane przez gregmar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@proximus odnośnie twojego pkt. 3:

 

karty Cyfrowego Polsatu zaczynające się na nr 2410XXX posiadają jeszcze CAID 1803, natomiast zaczynające się na nr 2411XXX już posiadają CAID 1861.

 

Poza konkursem: karty Cyfrowego Polsatu zaczynające się na nr 073XXX posiadają CAID 1803.

Edytowane przez Burito
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Czy działają wam Novela.tv i Water Planet?
2) Jaki macie moduł (CI, czy CI+)?
3) Jaki macie rodzaj karty? starszy (1803), czy nowszy (1861)?

 

1 Tak działają oba

2. MODUŁ CI bez plusa;)

3.Karta 1861

 

PS kazda karta 24xxx to 1861 a 1803 to 73xx  więc to nie tak do konca @ burito;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Novela i Water Planet działają z 3 kart:

  • Karta 1803, moduł CI (bez plusa), pakiet Darmowy HD
  • Karta 1803, DSB-H370G, nieopłacony prepaid
  • Karta 1861, DSB-H370G, nieopłacony prepaid
Na kanałach w tej chwili widać tylko oba CAID-y Polsatu, czyli 1803 i 1861. Edytowane przez tomkep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...