Skocz do zawartości

HBO GO - pytania, problemy i komentarze


Rasheed
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę mnie zafrapowaliście problemami HBO GO na Androidzie innym niż dedykowana aplikacja, więc postanowiłem pokombinować. Działa przez Androidową przeglądarkę Chrome ustawioną na "komputer", ale...

 

...tym "ale" jest moc sprzętu. Na 8xA53 wyraźnie tnie, wyraźnie brakuje mocy, zatem na wszelakich Boxach itp, nie ma szans na płynny odbiór. Boxy ze względu na śmieszną cenę, najczyściej stawiane na śmiesznych SoC w porywach 4xA53 i przedpotopowych GPU. Podsumowując, połowiczny sukces.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem że taki chromecast-2  również nie będzie się nadawał do takich jak Netflix czy HBO GO ??? Ludzie pisali że działa płynie i nie ma z tym problemu :)

 

https://www.spam.org/chromecast-ii-2017-chromecast2-824781/?utm_source=skapiec.pl&utm_medium=referral

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chromecast działa na innej zasadzie, więc nie wymaga wydajnych bebechów, jednak w tym przypadku też jest jedno "ale". Firma świadcząca usługi VOD może blokować Chromecasta. Nie wiem jak jest teraz, ale nie tak dawno, użytkownicy player.pl płakali ze względu na właśnie taką blokadę. Trzeba byłoby się wgłębić w temat czy HBO też nie blokuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chromecast działa na innej zasadzie, więc nie wymaga wydajnych bebechów, jednak w tym przypadku też jest jedno "ale". Firma świadcząca usługi VOD może blokować Chromecasta. Nie wiem jak jest teraz, ale nie tak dawno, użytkownicy player.pl płakali ze względu na właśnie taką blokadę. Trzeba byłoby się wgłębić w temat czy HBO też nie blokuje. 

 

Wiadomo że przesyłam z telefonu na te urządzenie np w filmik YouTube a tak samo działa HBO GO że tylko dany film przesyła czy po prostu są tam aplikacje??? Sorki że tam pytam ale nigdy nie miałem takiego urządzenia i nie wiem jak on działa a jak kupię TV to już nie będzie problemu dalej a tak to jedyne wyjście :)

 

Ps: już znalazłem

 

Użytkownik po prostu uruchamia w aplikacji wybrany film i dotknięciem ikony Cast przenosi go na telewizor. Całość działa płynnie i bezproblemowo, a jakość obrazu Full HD jest bez zarzutu.

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jutro wybiorę się po chromecast-i zobaczę jak to działa na HBO GO. Fajnie że to podłącza się pod wyjście HDMI przynajmniej jakość jest zachowana tego co się ogląda :) Jak by podłączył  przez USB to by się samo ładowało a tak jak przez HDMI trzeba podłączyć pod prąd  :)
 

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekopiowałem informacje ze strony i z ich forum. Mibox jest z Android 6. Informacja o tym, że działa na Android jest od autora dodatku. Ja będę testował na Windows 7 64bit.

edit:

Działa na Windows 7 ale wszystkie filmy są w HD 720, czyli jakość tak jak z przeglądarki. Dodatek wymaga Kodi w wersji 18. Na android TV jest KODI 17.6 - to informacja z innego forum. Czyli trzeba pobrać najnowszy plik apk. Linki są na stronie z instrukcją.

Edytowane przez jerzyk17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa na Android TV z Kodi 18. Na razie po paru minutach testów mogę stwierdzić, że jakość bardzo dobra jak na HBO GO (mimo że jest info o 720p) i jakość bardzo szybko się ustawia na max, inaczej niż na wcześniejszej aplikacji. Dużym plusem jest możliwość ustawiania wyglądu napisów, rozmiaru czcionki itp. Minusem gorsze wizualnie poruszanie się po katalogach, właściwie brak opisów (obsada, rok rodukcji itp)

 

P.S. Czy udało się komuś zainstalować Amazona na Kodi ? Mozna by wtedy pobrać napisy do Originals.

Edytowane przez Rasheed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Android TV. Niestety po wpisaniu loginu i hasła powraca z powrotem do pola login, tak jak gdyby nie przyjmował tych danych. Być może nie działa w Polsce. Szkoda, bo pomyślałem że mając wtyczkę Amazona i OpenSubtitle można by obejrzeć ich Originals po polsku. Ewentualnie gdyby Ci się chciało to sprawdź u siebie, jeśli masz konto Amazona.

 

Co do wtyczki HBO GO, to dzięki Kodi wiemy jaki bitrate ma HBO GO. Marne ok. 2,5 mb/s, do tego 720p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość HBO GO jest też zależna od aplikacji. Jest to opisane na helpcenter HBO GO.

8. Czy jest możliwość oglądania HBO GO w jakości HD? Maksymalna jakość obrazu jest uzależniona od urządzenia na którym korzystasz z HBO GO i prędkości połączenia internetowego. Rozdzielczość 1080p (full HD) dostępna jest w aplikacjach SmartTV i na wybranych dekoderach, a 720p na komputerach.

http://m.hbogo.pl/pages/template.aspx?id=faqs

 

Dodatek do Kodi nie jest oficjalnym oprogramowaniem HBO. Udaje przeglądarkę i dostaje 720 jak wszystkie przeglądarki. Ktoś gdzieś kiedyś pisał, że Edge z Windows 10 potrafi wyświetlić w lepszej jakości (1080).

Samsung już jakiś czas temu zapraszał na premierę serialu Pakt zrealizowanego w technologii UHD 4K, który można obejrzeć na jego telewizorach w HBO GO.

http://www.samsung.com/pl/promocje/aplikacje/hbogo/

Jak marnym sprzętem się łączymy to marną jakość mamy...

Edytowane przez jerzyk17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

@jerzyk17, PS4 Pro marnym sprzętem nie jest, a jakość jaką dostaje jest lekko pisząc słaba. Więc nie pisz bzdur.

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jerzyk17, PS4 Pro marnym sprzętem nie jest, a jakość jaką dostaje jest lekko pisząc słaba. Więc nie pisz bzdur.

 

http://m.hbogo.pl/pages/template.aspx?id=faqs

 

W punkcie 8 na powyższej stronie napisali:

Rozdzielczość 1080p (full HD) dostępna jest w aplikacjach SmartTV i na wybranych dekoderach, a 720p na komputerach.

 

Skoro PS4 nie dostaje 1080 to jest to marny sprzęt do HBO GO bo tak jak napisałeś "marną jakość nam serwują".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Kolego APV i Netflix mam w super jakości już nawet nie pisze o 4K.

Więc nie pisz coś o czym pojęcia nie masz.

Nawet jeśli faktycznie PS4 daje 1080p to porównując to do konkurencji słabo to wyglada.

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem zamiaru nikomu podnosić ciśnienia. Wiem, że PS4 to bardzo dobry sprzęt.
Mam TV Sony i raczej nieprędko obejrzę na nim HBO GO w porządnej jakości.
Pisałem wcześniej o reklamie Samsunga. Teraz to samo ze strony HBO:

Serial HBO „Pakt” został wyprodukowany w technologii Ultra HD (4K) i w takiej jakości będzie dostępny dla użytkowników serwisu HBO GO posiadających telewizory Samsung Smart TV UHD (Ultra High Definition) oraz SUHD (Super Ultra High Definiton) z 2015 roku. Do płynnego odtwarzania w jakości UHD rekomendowane jest łącze internetowe min. 20 mb/s.

http://www.hbo.pl/article/nowy-serial-hbo-pakt-dostepny-w-ultra-hd-unikatowa-aplikacja-wirtualnej-rzeczywistosci-na-samsung-gear-vr_52242

A dla reszty 720, które wygląda gorzej jak SD z satelity czy z telewizji naziemnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 120 Mb/s. Mam Samsunga ze smart TV. Do czasu uwolnienia HBO GO w marcu na moim telewizorze wszystko leciało w porządnym 1080. Po uwolnieniu usługi nie da się nic oglądać. Jakość streamu co kilkanaście sekund skacze- raz jest 1080 a po chwili chyba 240p. Ewidentnie ich sprzęt "nadawczy" nie wyrabia i tyle. Takich huśtawek jakości to się wytrzymać nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna sprawa to rozdzielczość a ina to bitrate. Od biedy można by te 720p jakość oglądać gdyby podniesli bitrate z tych nędznych 2,3 mb/s. Na satelicie Canal+ nadaje w 720p ale wygląda to o niebo lepiej niż HBO GO bo mają lepszy bitrate. No i te skoki jakości, chcą pozyskać nowych abonentów a nie mają do tego odpowiedniego sprzętu (serwerów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...