Skocz do zawartości

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej Rosja 2018 - turniej finałowy


Pepek94
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 Ja się śmieje, bo miesiąc temu napisałem, że zrobimy 1 punkt z Japonią, pompują balonik, po kontuzji Gliksona trochę zwolnili... do tego wypowiadają się dziennikarze nie mający nic wspólnego ze sportem... kabaret. Czekam jaki kolor kupki zrobił Robert, do tego helikopter nie nadąża lądować... saga transferowa i foch Roberta na Bayern trwa... (chciało się wysoki kontrakt, to wiedział na ile lat podpisuje)... obstawiam, że znowu bez sztycha, jak 2 lata temu Robert. Choć chciałbym się pomylić... Do tego pełno "Januszy" jakieś piłki na balkony rzucają, śpiewają [beep]oły pod balkonami... wyp... bym to w p... z tego Arłamowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Glik nie pojedzie na Mundial to mamy pozamiatane, bo obrona w której na stoperze zagrają Pazdan i Cionek raczej nie będzie nie do przejścia... :/

Pod nieobecność Glika trzyosobowy blok obronny zaczął nabierać sensu. 

 

Tylko błagam... nie z Piszczkiem. On powinien przede wszystkim biegać na prawej stronie, a nie robić za pół prawego środkowego obrońcę.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje, że taki Peszko może Nam się przydać w kadrze. To nie jest zawodnik do 1 składu, ale może się przydać na 30 ostatnich minut któregoś ze spotkań. Jest szybkim skrzydłowym, jest zadziorny, który gra na pograniczu żółtej lub czerwonej kartki.

Tacy Nam są też potrzebni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peszko jedzie dla robienia atmosfery. Nawałka nie popełnia błędów poprzedników i zabiera ważnych dla kadry piłkarzy. Piłka nożna to pewna grupa ludzi, ona musi się ze sobą dogadywać, tworzyć kolektyw. Teoretycznie podobno w 1978 mieliśmy najlepszą ekipę w historii, jednak konflikty wewnątrz przeszkodziły w osiągnięciu sukcesu. Nie ma co udawać, ostatecznie na Mundialu zagra pewnie 14-15 piłkarzy. Jedyne niespodzianki w kadrze wynikają wydają się z kłopotów zdrowotnych Skorupskiego i Mączyńskiego. Strata Glika niestety chyba przesądzona, to ogromny cios dla reprezentacji.

Niemniej to szansa dla osoby, ktora go zastąpi. Dawniej Mundial kreował gwiazdy,a sukcesy na takiej imprezie były najważniejsze i to one budowały karierę i przechodzenie do historii futbolu. Teraz za najlepszych piłkarzy uważa się graczy , którzy tych najważniejszych osiągnięć z kadrą nie mogą zapisać w swoim CV. To pokazuje jak rywalizacja klubowa w  pewnym sensie wypchnęła znaczenie rywalizacji reprezentacyjnej. Czasy się zmieniły. To takie małe uzupełnienie do świetnego jak zwykle wpisu Alfa ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peszko jedzie dla robienia atmosfery. 

Jak mnie śmieszy ta bzdurna teoria powielana cały czas.  Peszko nie jedzie dla żadnej atmosfery a dlatego, że potrafi wejść na minutę czy dwie na pełnym gazie co wbrew pozorom łatwe wcale nie jest i jest mało takich piłkarzy.  Ale problem polega na tym, że są lepsi nawet do takiej roli, taki Kucharczyk to Peszko wciąga nosem a ma podobne walory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już widzę jak Peszko wchodzi i odmienia losy meczu : D Rozumiem,że zazwyczaj musisz mieć na siłę inne zdanie niż moje. Chłopak nawet regularnie nie grał w słabej lidze polskiej.

Niemniej twój post oddaje też istotę i potwierdza co pisałem. Na kadrę niekoniecznie jadą najlepsi, musi być jakiś powód ,że jedzie chociażby taki Peszko,a nie wspomniany Kucharczyk. Klucz doboru- oczywiście aspekty sportowe,ale też kredyt zaufania do piłkarzy grających od dłuższego czasu w kadry jak Błaszczykowski czy Krychowiak, którzy patrząc na obecny sezon nie powinni się znaleźć w tej kadrze. Jednak czynników decydujących o tym czy ktoś znalazł się w kadrze czy nie jest więcej.  Zawodnicy wyróżniający się, prezentujący się ostatnio dobrze jednak nie mający ogrania w kadrze się nie znaleźli. Gdyby np. nie kłopoty Mączyńskiego to nie wiem czy Kurzawa znalazł by się w kadrze pomimo atutu jakim są w jego przypadku wykonywanie stałych fragmentów gry. 

 

Ustawka,ale śmieszna i oddająca istotę roli Peszko w tej ekipie. 

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kozła ofiarnego, to on sam z siebie zrobił przez jego podejście do tego zawodu, do tego nic nie grał w lidze w tym sezonie.

https://www.youtube.com/watch?v=sKAU6Igw1Ko

To kogo byś chciał? Szymański? Słaby fizycznie mógłby więcej popsuć niż pomóc..ludzie to nie FIFA czy inna gra tu jest potrzebne doświadczenie,zgranie a w grupie harmonia i atmosfera..ale połowa z was tego nie rozumie bo dzieci internetu i piłkę to aby w tv widzieli :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czemu słaby fizycznie Messi nie będzie miał problemu aby zakręcić tak mocnym fizycznym Glikiem czy inny obrońcy. To polskie gadanie bzdur, że warunki fizyczne decydują, gdyby taki Messi trener w Polsce to by go wyrzucili z drużyny bo jest za mały.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ja się śmieje, bo miesiąc temu napisałem, że zrobimy 1 punkt z Japonią, pompują balonik, po kontuzji Gliksona trochę zwolnili... do tego wypowiadają się dziennikarze nie mający nic wspólnego ze sportem... kabaret. Czekam jaki kolor kupki zrobił Robert, do tego helikopter nie nadąża lądować... saga transferowa i foch Roberta na Bayern trwa... (chciało się wysoki kontrakt, to wiedział na ile lat podpisuje)... obstawiam, że znowu bez sztycha, jak 2 lata temu Robert. Choć chciałbym się pomylić... Do tego pełno "Januszy" jakieś piłki na balkony rzucają, śpiewają [beep]oły pod balkonami... wyp... bym to w p... z tego Arłamowa...

Ten kabaret jest przy każdej imprezie na jaką się polskim piłkarzom uda dostać. Jacyś dziennikarze polityczni zaczynają [beep] o piłkarzach myląc pozycje, nazwiska i kluby w jakich grają. Co 5 minut serwis o tym czy czasem któryś z kopaczy niestrawności nie dostał. Jeśli o mnie chodzi to w TV oglądałem tylko wczorajsze ogłoszenie kadry i mam zamiar zobaczyć spotkania towarzyskie. Pozostałe serwisy niech oglądają Janusze piłki, którzy aktywują zainteresowanie co kilka lat. Co więcej oni w okresie MŚ czy EURO znają się na piłce jak nikt inny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba czekać na piątek i mecz z Chile, może on wiele powiedzieć odnośnie tego, jak trener Nawałka widzi blok obronny bez Glika. Też obawiam się, tak jak tam wyżej że Piszczek będzie marnowany na stoperze, przez co jedno wahadło może być mocno ograniczone. I co z środkiem pola? Murowanko z Krychą i Góralskim czy jak? 

Edytowane przez Mr. Orbita
Wycięty offtopic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ezequiel

Tylko w graniu "3" jest o tyle problem, że w takim wypadku Cionek, albo Bednarek musiałby grać jako środkowy, a Pazdan na pół lewym, bo tylko on gra lewą nogą.

Obstawiam, że w tej sytuacji będziemy grać "4"

Edytowane przez eLBeG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...