Skocz do zawartości

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej Rosja 2018 - turniej finałowy


Pepek94
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiadomo, że pewnie wszyscy będziemy kibicować najbardziej lub przede wszystkim reprezentacji Polski, ale mnie ciekawi czy macie może jakieś ukryte opcje? Znaczy się inne reprezentacje, które lubicie lub macie do nich sentyment, a które zagrają na MŚ w Rosji?

Ja oprócz naszej kadrze kibicować będę Islandii i Hiszpanii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nieobecności Włoch bardzo się cieszę. Ile razy się wkurzałem jak grali beznadziejnie i pokonywali pięknie grające inne ekipy. 

Nie przypominam sobie meczu na MŚ, w którym Włosi grając beznadziejnie pokonywali pięknie grające ekipy. Oświeć mnie?

 

Gdy Włosi grają beznadziejnie to na ogół przegrywają albo się kompromitują z Nową Zelandią. 

 

Nienawidzę tych stereotypów dotyczących włoskiej reprezentacji. Kto niby grał od nich piękniej? Argentyna 4 lata temu? rotfl.gif Rzeczywiście prawdziwy sexy football. Ich mecz z Iranem może śmiało rywalizować z nocną ramówką NASA TV HD. 

 

A może Hiszpania 8 lat temu? Mistrz świata, który zdobył najmniej bramek w dziejach mundialu ze swoją pasjonującą grą w dziadka xD Siedem meczów, gdzie w aż pięciu padła tylko 1 bramka.

Nie cierpiałem tych ich napastników typu Rossi, Schillaci czy Inzaghi. Wszyscy według jednego formatu wyszkoleni. Gdzie im do Van Bastena czy Brazylijskiego Ronaldo.

Akurat Inzaghi na MŚ tyle się nagrał i nastrzelał, że hoho

 

Wybrałeś sobie trzech napastników i podciągnąłeś sobie pod nich teorię jakoby oni byli uosobieniem włoskiego futbolu, a przecież oni niczym się nie różnią od wielu, wielu innych napastników z innych nacji, że nie wspomnę chociażby Niemców: Miro Klose, Gerda Mullera czy Thomasa Mullera. Zresztą Niemcy tak naprawdę dopiero od 2005 roku zaczęli produkować większą liczbę piłkarzy o wirtuozerskich zdolnościach i najczęściej są to piłkarze o korzeniach innych niż niemieckie. 

 

PS. Miło, że jako przykład wyszkolenia podałeś piłkarzy znanych z gry we Włoszech. 

Edytowane przez Barti
Usunięto fragment postu stanowiący zbędne docinki pod adresem innego Użytkownika forum prowadzące do kłótni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę ostatnie wielkie turnieje, to najczęściej najdalej dochodzą drużyny, które męczą publikę swoją grą.

Grasz pięknie jak Holandia na EURO2008, to odpadasz w ćwierćfinale z przeciętniakiem. Męczysz się jak Holandia w 2010, to trafiasz do finału. 

Są oczywiście wyjątki, Niemcy cztery lata temu chociażby. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6-7 meczów w niecały miesiąc, gdzie przecież piłkarze na co dzień ze sobą nie trenują tak jak w klubie. Trudno w takich okolicznościach wymagać jeszcze mega zgrania, wielkiego stylu i regularności.    

 

 

 Są oczywiście wyjątki, Niemcy cztery lata temu chociażby. ;)

Właściwie to tylko w dwóch meczach była ta mityczna piękna gra, bo reszta to już remisy i zwycięstwa jedną bramką (2-1 /1-0). Czasami męczarnie więc też bym tutaj nie przesadzał z tymi wyjątkami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat było niemal pewne. Tu skład nieoficjalny http://transfery.info/114419,nieoficjalna-kadra-argentyny-na-mistrzostwa-swiata

Słabiutko to wygląda- bramkarze to jakieś nieporozumienie, obrona też nie robi wrażenia, podobnie pomoc. Czyli jak zwykle wszystko w nogach Messiego. Niestety wyżej ćwierćfinału raczej nie zajdą.

Co innego Hiszpanie, tu na każdej pozycji gwiazda światowego formatu http://transfery.info/114418,oficjalnie-kadra-hiszpanii-na-mistrzostwa-swiata

Mój czarny koń, bo jeśli nie teraz to kiedy Belgowie mają coś osiągnąć http://transfery.info/114415,oficjalnie-szeroka-kadra-belgii-na-mundial-28-nazwisk-ale-gwiazdy-brak Zgodnie z przewidywaniami brak Naigollana, który tak jak Wagner zakończył karierę reprezentacyjną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mnie śmieszy jak ktoś nazywa jednego z głównych faworytów do wygrania całej imprezy czarnym koniem  :lol2: Kumplu, czarnym koniem to może być Arabia Saudyjska a nie taka reprezentacja jak Belgia.

 

Ci bramkarze akurat nie są tacy słabi w Argentynie. Za każdym razem jak Caballero bronił w tym sezonie w Chelsea to prezentował się dobrze a niejednokrotnie ratował zespół świetnymi interwencjami. Co do reszty, Portugalia na papierze wcale nie wyglądała lepiej podczas ostatniego Euro. Na takim turnieju jak MŚ sporo znaczy szczęście i dyspozycja dnia, dlatego takiej Argentyny nie można skreślać, bo wystarczy że Messi zagra na swoim poziomie, Aguero czy Dybala mu pomogą i może być naprawdę ciekawie. 

 

W Hiszpanii z kolei jak we Francji, co te drużyny mają za kłopot bogactwa, ilu świetnych graczy Mundial oglądnie przed telewizorem, o mamo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale dla mnie jest czterech faworytów Niemcy, Hiszpania, Francja i Brazylia. Na razie to Belgia nic nie wygrała nawet w ME, więc z tym faworytem to bym nie przesadzał. Kiedy Aguero czy Dybala zagrali dobry mecz w reprezentacji, bo ja serio nie pamiętam? Większość czasu spędzili na ławce rezerwowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że pewnie wszyscy będziemy kibicować najbardziej lub przede wszystkim reprezentacji Polski, ale mnie ciekawi czy macie może jakieś ukryte opcje? Znaczy się inne reprezentacje, które lubicie lub macie do nich sentyment, a które zagrają na MŚ w Rosji?

 

Ja mam takich kilka:

 

Grupa A: Arabia Saudyjska

Grupa B: -

Grupa C: Australia, Francja

Grupa D: Argentyna, Nigeria

Grupa E:

Grupa F:

Grupa G: Panama

Grupa H: POLSKA, Kolumbia

 

8/32, bywało więcej  :wink:  Raczej nie spodziewam się żeby któraś zawojowała ten mundial, ale liczę, że przynajmniej jedna załapie się do strefy medalowej. Najbliższa z tego zestawu powinna być Francja. 

 

 

Ja to będę kibicował:

Hiszpanii z grupy B

Australii i Francji z gruby C

Argentynie i Chorwacji z grupy D

Serbii z grupy E

Szwecji w grupie F

Panamie z grupy G

Kolumbii z grupy H (poza jednym meczem  :wink: )

Edytowane przez fan tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że pewnie wszyscy będziemy kibicować najbardziej lub przede wszystkim reprezentacji Polski, ale mnie ciekawi czy macie może jakieś ukryte opcje? Znaczy się inne reprezentacje, które lubicie lub macie do nich sentyment, a które zagrają na MŚ w Rosji?

Na MŚ będę mocno kibicował piłkarzom Urugwaju.  :popcorn:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale dla mnie jest czterech faworytów Niemcy, Hiszpania, Francja i Brazylia. Na razie to Belgia nic nie wygrała nawet w ME, więc z tym faworytem to bym nie przesadzał. Kiedy Aguero czy Dybala zagrali dobry mecz w reprezentacji, bo ja serio nie pamiętam? Większość czasu spędzili na ławce rezerwowych.

Brazylia faworytem tak jak cztery lata temu? :rofl:

https://m.youtube.com/watch?v=5LdwB3Mp7Qw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brazylia faworytem tak jak cztery lata temu? :rofl:

Brazylia od tamtego czasu nieco odmieniła swoje oblicze  :wink:

Wagnerowi też sodówa uderzyła zagrał kilka meczów w Bayernie i wielki mi napastnik. Zakończył kariere reprezentacyjną bo ne powołali. Też mi wielki napastnik

Trochę sam jest sobie winien. Jakby poszedł do jakiegoś Leverkusen, Schalke, Dortmundu gdzie miałby realne szanse na pierwszy skład zapewne dziś byłby w gronie wybrańców Loewa. 

 

Jogi nieraz powoływał piłkarzy rezerwowych lub mających problemy w swoich klubach, ale na ogół byli to jego pupilki, którzy też mimo swoich problemów w klubie mieli duże doświadczenie w reprezentacji i przede wszystkim nie zawodzili go na kadrze. 

 

Wagner na miano pupilka jeszcze nawet nie zdążył zapracować. 8 występów w reprezentacji to wciąż za mało, a Loew mimo sympatii dla wielu piłkarzy i przywiązania do nazwisk pewnych granic też nie zwykł przekraczać. 

 

Wagner to:

- piłkarz już nierozwojowy 

- rezerwowy w swoim klubie

- z małym doświadczeniem w reprezentacji

- z małym doświadczeniem także na poziomie 1.Bundesligi

- właściwie bez doświadczenia międzynarodowego

 

Pamiętamy dlaczego Loew nie przepadał za Kiesslingiem, bo ten w jego opinii zawodził w europejskich pucharach. 

 

A teraz porównajmy sobie Kiesslinga z jego najlepszych czasów do dzisiejszego Wagnera i mamy gotową odpowiedź dlaczego selekcjoner reprezentacji Niemiec nie weźmie do Rosji Wagnera. 

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strata na pewno, ale wezmą Roberto i nie będzie najgorzej.

Teraz pojawiają się doniesienia, że jest szansa dla Salaha. Trzeba poczekać na dokładniejsze badania.

 

I co do naszej kadry to jestem ciekaw jak sobie poradzą z Mane. Boję się trochę, że ich będzie objeżdżał jak dzieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strata na pewno, ale wezmą Roberto i nie będzie najgorzej.

 

Teraz pojawiają się doniesienia, że jest szansa dla Salaha. Trzeba poczekać na dokładniejsze badania.

 

I co do naszej kadry to jestem ciekaw jak sobie poradzą z Mane. Boję się trochę, że ich będzie objeżdżał jak dzieci.

Glikson się mu ze 2 razy zamelduje w pierwszych 5 minutach i mu się odechce jak Ronaldo na Śląskim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...