Skocz do zawartości

Piłka nożna: Ekstraklasa


bogdan425
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To co według Was jest przyczyną, że nasza liga jest tak słaba. Przecież 7 lat temu Legię było stać na wydanie miliona euro na Vrdoljaka, co nadal jest rekordem naszej ligi. Z czym do reszty Europy, kiedy nawet Czesi czy Bułgarzy nas w tym wyprzedzili. Bieda i tyle.

 

Ja już od wielu lat nie mieszkam w Warszawie. :) Absolutnie nie zrozumiałeś mojej, może zbyt emocjonalnej, wypowiedzi. Takie kluby jak Legia, Wisła, Śląsk czy Lech albo Górnik Zabrze lub nawet Widzew z ogromnym zapleczem kibicowskim albo mieszczące się w dużych ośrodkach absolutnie zasługują na duże stadiony, ale Piast czy Podbeskidzie!? Tam nigdy nie było wielkiego zainteresowania tym sportem. Tak samo jak nie rozumiem po co wydano setki milionów zł na renowację Stadionu Śląskiego.

To ja Ci odpowiem ze Śląskim:

- w tym kraju jest nie tylko Warszawa i nie tylko ona musi mieć stadion, bo przez lata go nie miała tylko władza sobie chciała blisko stadion wybudowac

- ten stadion to miejsce wielu sukcesów i zasługuje na taki model jak teraz, a stadion 10-lecia no sry ;)

- mecze kadry powinny się odbywać na Śląskim jak zawsze, ale nie po to władza sobie wybudowała w Wawie wiec nie będzie

- Cieszę się ze moje podatki poszły na Slaski z budżetu województwa a nie na kolejne idiotyczne siłownie powietrzne, aquaparki czy jakiś event polityczny w Wawie.

 

I tak swoją droga kadra powinna grać rotacyjnie tez na stadionach Euro 2012...a nie tylko w Wawie i stadionie, który lansuje się na świątynie sportu, a nie ma 5% historii Śląskiego i był Jarmarkiem Europa...i dalej nie kumam po co tam poszła kasa zamiast odpicowac Śląski...ale wiadomo wolano olać Chorzów i Kraków i zrobić w Wawie na targu ;)

 

 

Uważanie Gliwic za małe miasto jest komiczne ;) To miasto >200k i dodatkowo mające cały Śląsk wokół z 2-3 mln ludzi...GZM aktualnie ma więcej ludzi niż cała Warszawa ;) I sory ale Śląski ma bieżnie, wiec lekkoatletyka zawita tam również.

Edytowane przez Electrixxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest fizyczna? Błagam. Rzeczywiście piękny przykład dałeś Jacha jaki to fizycznie słaby 1.92 cm wzrostu... Majewski nie dawał rady z powodu braków fizycznych? Co za kompletna bzdura z palca wyssana :D

Majewski nie raz też ględził, że z niektórymi rywalami trener Nottingham go sadzał na ławkę, żeby postawić na większych walczaków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale weź specyfikę ligi, tam w Championship niektóre zespoły grają w starym angielskim stylu, laga do przodu, jazda na [beep]ie na wślizgui tyle i tu nawet nie chodzi o warunki fizyczne ale o to, że Radek nie nadaje się do takiej gry bo to jest zawodnik techniczny, dlatego czasem grał czasem nie aczkolwiek on tam bardzo fizycznie się nabudował, to zupełnie inny zawodnik jak przed wyjazdem z Polski.   A tu też wyłania nam się kolejna cecha, dobór odpowiedniego klubu, odpowiedniej ligi do swojego profilu bardzo często na to się nie patrzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja Ci odpowiem ze Śląskim:

- w tym kraju jest nie tylko Warszawa i nie tylko ona musi mieć stadion, bo przez lata go nie miała tylko władza sobie chciała blisko stadion wybudowac

- ten stadion to miejsce wielu sukcesów i zasługuje na taki model jak teraz, a stadion 10-lecia no sry ;)

- mecze kadry powinny się odbywać na Śląskim jak zawsze, ale nie po to władza sobie wybudowała w Wawie wiec nie będzie

- Cieszę się ze moje podatki poszły na Slaski z budżetu województwa a nie na kolejne idiotyczne siłownie powietrzne, aquaparki czy jakiś event polityczny w Wawie.

 

I tak swoją droga kadra powinna grać rotacyjnie tez na stadionach Euro 2012...a nie tylko w Wawie i stadionie, który lansuje się na świątynie sportu, a nie ma 5% historii Śląskiego i był Jarmarkiem Europa...i dalej nie kumam po co tam poszła kasa zamiast odpicowac Śląski...ale wiadomo wolano olać Chorzów i Kraków i zrobić w Wawie na targu ;)

 

 

Uważanie Gliwic za małe miasto jest komiczne ;) To miasto >200k i dodatkowo mające cały Śląsk wokół z 2-3 mln ludzi...GZM aktualnie ma więcej ludzi niż cała Warszawa ;) I sory ale Śląski ma bieżnie, wiec lekkoatletyka zawita tam również.

Kto bywał na meczach kadry na Śląskim i w Warszawie, ten wie dlaczego kadra powinna grać mecze w Chorzowie. W gruncie rzeczy SŚ jest Stadionem Narodowym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że kiedyś na stadiony chodzili prawdziwi kibice ( no może spora większość ) i naprawdę kupowali bilety, aby oglądać widowisko i ( a może przede wszystkim ) dopingować kadrę. A teraz połowa stadionu kompletne pikniki, tzw. vip ich rodziny, ciotki i inne pociotki. I uwierz mi na Śląskim  będzie to samo - rodzina pzpn.... eh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wisl@k od 40 minuty w Gdańsku i cały mecz z Legią Węglarz bronił że załamanym kciukiem.Przed meczem z Legią dostał zastrzyk znieczulajacy. Bramkarz był potrzebny na gwałt. Tylko on był dostępny z będących bez klubu. A tak apropo czy to nie z nim świetowaliscie Mistrzostwo Polski...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Madekp Oczywiście, że z nim i to nie raz. Współczuję z czysto sportowych powodów, dla mnie to nigdy nie był "pewny" bramkarz, a ostatnio to już w ogóle, mecze życia gra przeważnie przeciwko nam, poza tym nędza. Wiem w jakiej jesteście sytuacji z bramkarzami, dlatego współczuję.

@mad85 Solidny Pawełek.. przecież to oksymoron  :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solidny na tle tych co wymieniłem heh. Wiadomo Pawełek to Pawełek ale do Skaby mimo wszystko mu dużo brakuje, czasem gra mecz życia (z Legią ) heh. 

 

 

Tak na marginesie jak komuś umknęło za poprzedni sezon Polskie kluby dostały od UEFY po 1,2 mln zł za grę Legii w LM. Dla takiego Ruchu czy Łęcznej to potężny zastrzyk gotówki. 

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Madekp Oczywiście, że z nim i to nie raz. Współczuję z czysto sportowych powodów, dla mnie to nigdy nie był "pewny" bramkarz, a ostatnio to już w ogóle, mecze życia gra przeważnie przeciwko nam, poza tym nędza. Wiem w jakiej jesteście sytuacji z bramkarzami, dlatego współczuję.

 

W Wiśle też jest niezly gracz hehe Michał Buchchchalik xdd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to Probierz powinien polecieć już teraz zanim będzie trzeba wyciągać klub z przepaści.

Ogólnie z tą Cracovią jest coś bardzo nie tak. Bogaty właściciel, duże miasto, sporo kibiców, a oni co sezon zamiast się bić o mistrzostwo to kopią się po czołach.

I tak jest co rok z małymi wyjątkami jak za Zielińskiego czy parę lat temu jeden sezon za Majewskiego.

Nie wiem czy to jest kwestia złego zarządzania czy są jakieś inne czynniki, ale jakoś dużo biedniejsze kluby potrafią sięgać po trofea a oni nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny artykuł na weszło podsumowujący wydatki Legii na letnie "wzmocnienia" http://weszlo.com/2017/09/27/wielki-blef-naprawde-kosztowal-sadiku-inni-pilkarze-legii/

Mioduski najpierw obiecywał zatrzymanie Vadisa, a potem przynajmniej próby zastąpienia go  i jeszcze te teksty, że Sadiku kosztował najwięcej w historii ligi. Kolejny blef prezesa. Bez przynajmniej odrobiny ryzyka nigdy nie zrobimy kroku do przodu. Można krytykować Leśnego, ale on przynajmniej próbował i dzięki temu mieliśmy w naszej przaśnej lidze takich grajków jak Ljuboja czy Ofoe, a przede wszystkim rokroczne awanse przynajmniej do fazy grupowej europejskich pucharów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkon błagam :D spójrz na Leśnodorskiego w Legii z szerszej perspektywy, a nie jak typowy Janusz albo Darek ;) Tak, Legia miała awanse, ciekawych piłkarzy i tytuły mistrzowskie, ale gdzie jest teraz? Twoim zdaniem zasługi to dzięki prezesowi Leśnodorskiemu, a obecne problemy to wina nowego właściciela, ale zastanów się chwilę. Jak widać finansowo cały czas było na 0. Klub wcale się nie rozwijał bo sprowadzenie Ofoe dało LM, ale pieniądze z tych rozgrywek były wydawane zanim zostały podniesione z boiska. Zainwestowano w zawodników, którzy się nie sprawdzili i nie ma dla nich przyszłości w klubie. Teraz są w tym miejscu w którym byli kilka lat temu nie licząc kilku trofeów w gablocie i wspomnień typu 3-3 z Realem Madryt. Wiem, że dla większości kibiców najważniejsze są trofea, ale patrząc na takie drużyny jak Ruch Chorzów, Górnik Zabrze czy Wisła Kraków to jednak wypada się zastanowić nad przyszłością, a nie stosować koralikową "odrobinę ryzyka" i potem znaleźć się na finansowym dnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z Sadiku mówił prawdę. Dolicz tą 40% opcje i masz najdroższy transfer i taką sumę, biznes na tym polega aby mówić w taki sposób. 

 

Co do reszty zgoda, ja zawsze powtarzałem, że Mioduski jest zbyt korporacyjny, chce mieć wszystko ułożone na tip top a tymczasem piłka to specyficzny biznes w którym często trzeba działać irracjonalnie jeśli otwiera się jakaś furtka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...