Skocz do zawartości

Piłka nożna: Ekstraklasa


bogdan425
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sam sobie odpowiedz na pytanie ile pieniędzy z transferu Bednarka poszło na wzmocnienia? Ile razy Lech grał w ostatnich latach w europejskich pucharach? Naprawdę nie rozumiem ch[beep]a się sprzedażą najlepszych zawodników i jednocześnie odpadania we wczesnej fazie w Europie. Ja już wolę model Legii czy wcześniej Wisły za Cupiała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę potencjał, słabą ligę, to Lech powinien zawsze być co najmniej wicemistrzem i grać co roku w Europie i tego powinni wymagać kibice Kolejorza, a nie kolejnych rekordów sprzedaży. Biorąc pod uwagę budżet, to ustępujecie tylko Legii, resztę stawki zostawiliście daleko w tyle, więc o co chodzi jak nie o zyski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Bjelicą też niespecjalnie lepiej Wam idzie, bo w PP nawet słabiutka Pogoń dała Wam łupnia. I naprawdę nie chodzi mi o to, że ja kibicuję Legii, więc nie szanuję Lecha czy Wisły, ale o realną sytuację. Chodzi mi o to, żeby nasza ligowa kopana była przynajmniej średniakiem europejskim, a nie przysłowiowym chłopcem do bicia. Przecież Lech tuż przed eliminacjami LE rozsprzedał niemal całą defensywę. Przecież to się nie mogło udać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany zmiany.. Za Przeglądem Sportowym:

 
POLSKA PIŁKA OD SEZONU 2019/20:
1.  18 drużyn w ekstraklasie 
To najbardziej prawdopodobny scenariusz. Zniknie tak zwana ESA 37, zastąpiona przez rozgrywki składające się z 34 kolejek. 
Trzy drużyny spadają. Dwie z I ligi awansują bezpośrednio. 
O trzecie miejsce w ekstraklasie walczą zespoły z miejsc 3-6. 
Półfinały: 3. z 6. i 4. z 5. drużyną (wyższe miejsce daje prawo gry u siebie). 
Finał: zwycięzcy półfinałów (gospodarz z wyższego miejsca w tabeli). 
2.  Nowy format kolejki 
Po rozstrzygnięciu przetargu ligowy weekend będzie bardziej skondensowany. Jeden mecz w piątek (20.30), multibox w sobotę (kilka o 15.30) + jeden wieczorem, w niedzielę dwa/trzy spotkania (15.30 i 18.00). Opcja pozostawienia meczowego poniedziałku. 
3.  Szybsze zakończenie sezonu
Minione rozgrywki skończyły się 4 czerwca. Obecne, ze względu na mundial, 20 maja, ale tak może zostać na dłużej. Kluby chcą szybciej kończyć, aby dłużej odpoczywać przed startem okresu przygotowawczego. Pierwsza runda eliminacji europejskich pucharów startuje 10 lipca.  
4.  Nowy Puchar Polski 
Aby zdynamizować rozgrywki i podnieść poziom emocji, ćwierćfinały oraz półfinały będą odbywać się bez rewanżów. Tym samym zostaną zwolnione dodatkowe terminy do organizacji meczów ligowych. 
5.  Ostrzejsze kary dla kiboli
Ekstraklasa chce walczyć z powtarzającym się przerywaniem meczów. To wciąż kwestia dyskusji. Ma zostać wprowadzony taryfikator kar w zależności od czasu przerwy w meczu. Na przykład jeśli mecz zostałby przerwany 2-3 razy, kibice, którzy przebywaliby w sektorze powodującym opóźnienia spotkania nie wchodziliby na kolejne kilka, kilkanaście meczów.  Kluby nie chcą w taryfikatorze kar walkowerów. Argumenty? To mogłoby dać kibicom narzędzie do szantażowania klubów, bądź specjalnego przerywania spotkań, gdy ich drużynie punkty nie dają już nic, a zaprzyjaźnionej ekipie np. utrzymanie w lidze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie zdecydowanie zmiana na misnus że nie bedzie można obejrzeć wszystkich meczów w kolejce mecz z 18 w piątek zmienić na 12-13 w niedzielę a poniedziałek 20 albo 20:30. W Hiszpanii wszytkie mecze rozgrywane są o różnych godzinach i nikomu nie przeszkadza. Chociaż Włodarczyk z PS piszę że to mało prawdopodobne z tym rozkładem weekendu

https://twitter.com/wlodar85/status/961546352722370560?ref_src=twcamp%5Ecopy%7Ctwsrc%5Eandroid%7Ctwgr%5Ecopy%7Ctwcon%5E7090%7Ctwterm%5E0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@smett A czy zdarzyła Ci się chociaż jedna kolejka w zeszłym roku (ba! nawet kiedykolwiek), że obejrzałeś wszystkie mecze od początku do końca? :wink:

Jak dla mnie z terminów piątkowo-poniedziałkowych powinien zostać tylko ten z piątku 20:30. W sobotę też nie zaczynałbym grać wcześniej, tylko 2-3 mecze o 18:00 i jeden o 20:30. I niedziela tak jak jest obecnie.

Piszę to z perspektywy zarówno kibica oglądającego mecze w tv jak i chodzącego regularnie na stadion.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkich nie, ale w kolejce staram sie obejrzeć to co jest jak mam czas, no chyba, że leci jakiś hit w innej lidze. 6-7 w kolejce oglądałem. A i zapomniałem napisać poniedziałkowy mecz mialby być w tv otwartej z tego co pisał na tt Włodarczyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czołowych ligach Europy tj. angielska Premier League, niemiecka Bundesliga czy francuska Ligue 1 Conforama mamy jeden termin sobotni, w którym rozgrywane jest kilka spotkań o tej samej porze. Okej, w przypadku Anglii wynika to zakazu transmisji wszystkich meczów ligowych na terenie Wielkiej Brytanii. Ale w Niemczech czy Francji już normalnie są mecze transmitowane o tej porze na kilku kanałach (Sky w DE czy beIN w FR). Nie widzę potrzeby, by przy słabszej polskiej Lotto Ekstraklasie każde, nawet najsłabsze i najmniej medialne spotkania były rozgrywane o różnych porach. Z resztą przy podanym formacie i tak jest możliwość zobaczenie w telewizji 5/6 spotkań na żywo na 9 możliwych. Tylko w mojej opinii może lepiej, żeby taki multibox był może w niedzielę (z uwagi na ewentualnie mecze polskich klubów w czwartkowe mecze UEFA Europa League). Choć z drugiej strony uboższy byłby wieczorny magazyn sobotni z skrótami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie zdecydowanie zmiana na misnus że nie bedzie można obejrzeć wszystkich meczów w kolejce mecz z 18 w piątek zmienić na 12-13 w niedzielę a poniedziałek 20 albo 20:30. W Hiszpanii wszytkie mecze rozgrywane są o różnych godzinach i nikomu nie przeszkadza. Chociaż Włodarczyk z PS piszę że to mało prawdopodobne z tym rozkładem weekendu

https://twitter.com/wlodar85/status/961546352722370560?ref_src=twcamp%5Ecopy%7Ctwsrc%5Eandroid%7Ctwgr%5Ecopy%7Ctwcon%5E7090%7Ctwterm%5E0

Byłeś kiedyś na stadionie? Wiesz co to słońce ? Mecze na Legii o takiej godzinie to tragedia nie da się oglądać bo słońce tak daje po oczach. Na innych stadionach też jest podobnie.

 

@smett A czy zdarzyła Ci się chociaż jedna kolejka w zeszłym roku (ba! nawet kiedykolwiek), że obejrzałeś wszystkie mecze od początku do końca? :wink:

Jak dla mnie z terminów piątkowo-poniedziałkowych powinien zostać tylko ten z piątku 20:30. W sobotę też nie zaczynałbym grać wcześniej, tylko 2-3 mecze o 18:00 i jeden o 20:30. I niedziela tak jak jest obecnie.

Piszę to z perspektywy zarówno kibica oglądającego mecze w tv jak i chodzącego regularnie na stadion.

Mi się zdarzała dość często o ile Legia grała na wyjeździe, w sumie jak w domu to i tak na tablecie oglądało się podczas jazdy ten poprzedni mecz.

 

Sobota 15:30 jest ok bo można iść na mecz a potem ruszyć w miasto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...