Skocz do zawartości

Piłka nożna: Ekstraklasa


bogdan425
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tyle, że to drużyna ze stolicy dziwnym trafem jest najwyżej w rankingu UEFA.

Powiem tak: Ranking swoje a boisko swoje, rankingi nie grają i zobaczymy w połowie sezonu czy te transfery wyjdą/wyszły na dobre. Boisko wszystko zweryfikuje.

Edytowane przez pawlo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie grają rankingi jak grają, ranking to odzwierciedlanie wyników na boisku. Z większością się zgodzę to co pisał @Arkon oprócz  2 rzeczy, Antolic to zagrał w kadrze a nie jest reprezentantem Chorwacji(obecnie nie ma na to szans, tam panuje specyficzna polityka i dla takiego klubu  jak Dinamo jest on już emerytem podobnie do kadry chyba, że trafi do jakiegoś zachodniego klubu lig top 5) no i z tym zaplanowanie. Różnica polega na tym, że w tym roku udało się przeprowadzić szybko a to wcale nie oznacza, że rok temu itd nie było plany.  Rok temu zdecydowano się na duże nazwiska których nie udało się ostatecznie ściągnąć. Można oceniać to w kwestii błędu ale na pewno nie tego, że nie było planu.

 

No i co najważniejsze patrząc z perspektywy klubów i nazwisko to na papierze wygląda to dobrze, to są dobrzy piłkarze a inną kwestią jest to, czy oni odpalą i czy rzucanie sporej części na jeden rynek było dobrym pomysłem. A nazywanie takich piłkarzem szrotem jest śmieszne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest powiedziane, że Antolić już nie zagra w kadrze, choć oczywiście jest to mało prawdopodobne, patrząc jaka tam jest konkurencja(Modrić, Rakitić, Brozović), ale mimo wszystko jakieś szanse ma i można nazwać go aktualnym reprezentantem. Ale to szczegół. Przychodzi gość, który regularnie grał w Dinamie, był tam kapitanem i nazywanie go szrotem jest co najmniej dziwne. Podobnie jak Vesovicia. Oczywiście nikt nie da gwarancji, że te transfery wypalą, bo już większe nazwiska okazywały się niewypałem(choćby Torres w Chelsea). Już bardziej obawiam się jak Jozak, który nigdy nie prowadził klubu na takim poziomie, przygotuje Legię do rundy wiosennej. Mimo wszystko od bardzo dawna żaden trener w Polsce ne miał takiego komfortu, że większość wzmocnień ma już na tym etapie przygotowań.

Inna sprawa to ciekawe jak rozwinie się sytuacja z Wolskim, który nie pojechał na zgrupowanie z Lechią. Za pół roku Mundial i taka postawa Rafała jest co najmniej dziwna.

Edytowane przez Arkon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma, tam mają specyficzne myślenie, Mamić ma swoje macki wszędzie, no chyba że Legia będzie szybką promocją do ligi top 5. Co do reszty się zgadzamy, możemy polemizować nad tym co potem napisałeś ale o tym przekonamy się wiosną. Co do przygotowania bym się nie przejmował bo akurat Jozak  jest doktorem kinezjologii czyli mówiąc najprościej nauki o ruchu, jest Sos więc nie ma co tym się przejmować a po 2 to jest też taka mantra złe przygotowania nadużywana bo i tak najwięcej leży w głowie i ważne aby był tylko sprawiedliwym trenerem( a to zgubiło m.i Berga) to reszta będzie ok.

 

Dlaczego dziwna ? Nie płacą, nie chce tam grać ja tam nic dziwnego tam nie widzę. Pewnie wyląduje u nas choć na razie różnica w tym co Legia skłonna byłaby dać a ile chce Lechia to prawie mln euro. 

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, bo może mu uciec powołanie na Mundial.

Tak samo jak nie podobają mi się słowa Mioduskiego o Jędzy, że powinien sobie szukać innego klubu. Ja rozumiem, że kontrakt podpisał, jak na polskie warunki horrendalny, ale w końcu Loczek musiał to zaakceptować jako większościowy udziałowiec, podobnie jak kontrakt Chukwu. Obyś miał rację z przygotowaniem,bo po Krzepocie(lepiej mądrze stać niż głupio biegać) ja się o to boję. Już w sobotę zobaczymy wstępnie  jakim ustawieniem będzie chciał grać Jozak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem czepiania się tego kontraktu, stać nas na to to taki podpisali nie było to jakiś no name, podobnie DCC gdyby grali dobrze nie było by problemu. VOO też miał sporo a gdyby nie odpalił a był po kontuzji też by wieszano na nim psy zaczynając od zarobków. Taka nasza polska specyfika. Ja też tych wypowiedzi nie rozumie tym bardziej, że wszędzie są kominy płacowe nawet w Serie A czyli lidze która jest najrozsądniejsza jeśli chodzi o płace. 

 

A co do Krzepoty on po prostu stał się kozłem ofiarnym, kiedyś podobna sytuacja była z Szulem który w Wiśle był ceniony a u nas partaczem. 

 

A co do Rafała mundial mundialem ale ja mu się nie dziwie ile można prowizorkę znosić.  Ta Lechia jest tak śmieszna, że to wykracza za skalę, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska nie jest atrakcyjnym rynkiem i nikt naprawdę dobry tu nie przyjdzie. Przegrywamy sportowo jak i finansowo. Tu nie chodzi tylko o Legię, to całokształt polskiej piłki. Powinniśmy stawiać na naszych, taka polityka jaką prowadzą kluby Ekstraklasy sprowadzając piłkarza na 1/2 czy góra rok , który zapewne zabierze miejsce Polakom, bo nie po Hiszpan w Wiśle czy Jozak sprowadza sobie piłkarzy by nie grali,ale to wszystko krótkowzroczne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można Polaka sobie wychować, nie trzeba go kupować. Gdyby kluby potrafiły przedstawić sensowną wizję rozwoju to może by od razu nie uciekali. Jakoś Lewandowski troszkę w Lechu pograł, okrzepł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewy to wyjątek potwierdzający regułę. Nie mamy najlepszego szkolenia, a i zawodnicy nie mają cierpliwości i giną w lepszych ligach- Kapustka, Bednarek czy sprzedani z Legii Furman lub Wolski. Wiele osób śmieje się z zatrudnienia Eduardo, ale oprócz marketingu, może też być świetnym nauczycielem dla Niezgody czy Szymańskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie grają rankingi jak grają, ranking to odzwierciedlanie wyników na boisku.

Czyli nasza reprezentacja to obecnie faktycznie 7 siła na świecie?! Wszelkie rankingi fifa/uefa są totalnie bzdurne, przekłamujące i w żaden sposób nie odzwierciedlają formy boiskowej.

A wracając do transferowego wypali-nie wypali, to na ocenie graczy w naszej ekstraklasie wykładali się najwięksi fachowcy, a co dopiero my - szaraczki... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelkie rankingi fifa/uefa są totalnie bzdurne, przekłamujące i w żaden sposób nie odzwierciedlają formy boiskowej.

 

Jest zasadnicza różnica między rankingiem FIFA a UEFA bo ten 1 jest dziwny i nie oddaje boiska, jest w nim wiele amonali, jedną z nich wykorzystała nasza kadra a ten klubowy UEFA oddaj boisko.  Ranking UEFA jest jak tabela ligowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewy to wyjątek potwierdzający regułę. Nie mamy najlepszego szkolenia, a i zawodnicy nie mają cierpliwości i giną w lepszych ligach- Kapustka, Bednarek czy sprzedani z Legii Furman lub Wolski. Wiele osób śmieje się z zatrudnienia Eduardo, ale oprócz marketingu, może też być świetnym nauczycielem dla Niezgody czy Szymańskiego.

Ten stan trzeba zmieniać,a nie tkwić w tej polityce, w której to nie buduje się identyfikacji klubu z kibicem, bo niestety nie zbuduje go Carlitos,a ktoś taki jak Głowacki czy braci Brożkowie. Tak wolę by taki Niezgoda czy Szymański grali,a nie Nagy, Sadiku czy emeryci typu Eduardo. Oni muszą grać, nabierać doświadczenia, nie zdobędą go siedząc na ławie i obserwując jak Eduardo kopie piłkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest zasadnicza różnica między rankingiem FIFA a UEFA bo ten 1 jest dziwny i nie oddaje boiska, jest w nim wiele amonali, jedną z nich wykorzystała nasza kadra a ten klubowy UEFA oddaj boisko.  Ranking UEFA jest jak tabela ligowa. 

Żaden ranking przedstawiający dane na podstawie ostatnich 5 lat nie jest jak tabela ligowa i nie przedstawia formy boiskowej. Bo chyba nie uważasz Ruchu Chorzów jako 4 siły Ekstraklasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poświęciłem chwilkę na legia:ktoś tam. Sprawdzam wynik 1:3. Tak sobie pomyślałem: może w formie przygotowań wysłać ich na marsa za darmo, miesięczne wynagrodzenie podwyższyć, darmowe wszystko, a oni i TAK NIC nie będą grali!!!!

Ręce opadają... A jak mają grać po jednym czy dwóch treningach!? I tak postawa Legii w drugiej połowie była budująca. Szczególnie pozytywnie zaskoczył Remy. Martwią jedynie kontuzje, szczególnie ta Eduardo.Brutalne wejście zawodnika Barcelony przypominało to w Neymara. Oby przerwa nie była długa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, do USA pojechali robić wytrzymałość i siłę bo taki zestaw ćwiczeń(siłownia + ćwiczenia wytrzymałościowe z piłką) mają na treningach o czym mówił Sos. Wszystko jest rozpisane USA  siła + wytrzymałość  a Hiszpania zajęcia piłkarsko-taktyczne. A to gdzie to robią jest bez znaczenia. Najlepsi jako jeżdżą po różnych krajach i nie mają problemu  z promocją i pracą. Są różne metody, jedni wolą robić to jak Jozak, jedni jak Berg i wiele angielskich trenerów wcale i robić na bieżąco wytrzymałość a inny biegać po lesie i nikt jeszcze nie odkrył co jest lepsze.  Te sparingi to jednostki treningowe . A to czy to była ciężka solidna praca przekonamy się w rundzie wiosennej.

 

@Arkon o tym wspominałem ten gość to szklanka ostatnie pół roku zmagał się z kontuzjami i pewnie będzie tak dalej. 

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznasz jednak, że wejście było brutalne? Ja mam nadzieję, że kontuzja nie okaże się groźna,bo chętnie zobaczyłbym Eduardo w akcji. To jednak był znakomity piłkarz. Nawet gdyby pokazał tylko 50% swojego potencjału, byłby gwiazdą tej zaściankowej ligi. A wyjazd do USA jest znakomitym posunięciem marketingowym. Jeszcze pochwaliłbym Sadiku, widać że koleś walczy o miejsce w składzie i taka postawa mi imponuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręce opadają... A jak mają grać po jednym czy dwóch treningach!? I tak postawa Legii w drugiej połowie była budująca. Szczególnie pozytywnie zaskoczył Remy. Martwią jedynie kontuzje, szczególnie ta Eduardo.Brutalne wejście zawodnika Barcelony przypominało to w Neymara. Oby przerwa nie była długa.

Nie była budująca bo ciężko to ocenić, grały z obu stron zupełnie inne składy i nie ma co wyciągać żadnych wniosków po takich sparingach bo taki mecz to kolejna jednostka treningowa i nigdy głównym założeniem trenera nie jest walka o wynik. Było bardzo ostre ale bez przesady, tylko musisz pamiętać o jednej rzeczy, że jeśli zmagasz się z jakimiś urazami to inne partia ciała są jeszcze bardziej narażone na urazy, przykład Milika a Eduardo ostanie pół roku nie wychodził  z gabinetu lekarza. Remy ma coś chyba z Jodłowca, jeśli chodzi o naturalny zmysł do przodu.

 

@flot dalej to sparing, jednostka treningowa nie mecz. Przypomnę choćby Bayern jak wyglądał w Chinach a jak wyglądał jesienią i jak wygląda dziś. Problem z takimi ocenami bierze się z tego, że u nas nigdy na tym etapie sparingów nie pokazują a nawet najlepsze kluby na świecie jak np. Bayern przygotowania zaczynają od meczów z jakimiś amatorami.  Celem tego zgrupowania jest zbudowanie bazy, jeśli robią to solidnie i  dobrze to wiosną będą wyglądać dobrze. Na wszystko i oceny przyjdzie czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...