Skocz do zawartości

Piłka nożna: Ekstraklasa


bogdan425
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A gdzie ja piszę o jakimkolwiek sukcesie? To tylko sparing i dlatego śmieszyły mnie te opinie po wcześniejszych porażkach. Dwie jedenastki zagrały. Troszkę więcej będzie można powiedzieć po potyczce z Viktorią Pilzno, w końcu liderem bogatszej(ciągle mnie to śmieszy) od naszej ligi czeskiej. Przygotowania ocenię dopiero 9 lutego podczas pierwszej ważnej potyczki ligowej. Wtedy Legia ma zagrać dobrze. Tak a propos Lecha, to Situm w wywiadzie strasznie chwali Jozaka i Antolicia.

Akurat mecz z Pilznem będzie wiarygodny do oceny ale z innej przyczyny, zagra tam skład który w 99% wyjdzie na 1 ligowy mecz i jako, że są 2 mecze w 2 dni zmian będzie mało.

 

Kolegów zawsze się chwali więc w jego słowach nie ma nic nadzwyczajnego i należy je traktować z przymrożeniem oka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liga Czeska jest bogatsza ponieważ chińskie firmy pompują tam dziesiątki milionów dolarów a w Polsce nie, to wystarczy.

Malutki kraik i potrafi, a my tylko słowa, słowa, słowa i puste obietnice.

@Mad

Dlatego liczę, że mecz z Viktorią pokaże jakim składem zagramy w lidze. Wiele wskazuje na to, że nasz wybitny reprezentant Mąka może zaliczyć ławę, bo świetnie gra Moulin, a Antolicia ściągał Jozak nie po to, żeby go sadzać na rezerwie.

Tak wszyscy się śmiali, że Legia ściąga emerytów, to pozyskaliśmy Kwietniewskiego. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu będzie porażka. Taka jest wizja Lecha, promować i sprzedawać i trzeba przyznać, że robią to bardzo dobrze ale bardzo często kosztem wyników.  I pewnie dość szybko ten rekord pobiją bo kolejni młodzi czekają. Mam tylko nadzieję, że Legia nie wpadnie na pomysł aby to kopiować. 

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert Gumny idzie do Borussii Monchengladbach za 6,5mln euro+1,5mln euro w bonusach.

Żeby polskie kluby chociaż połowę zarobionych pieniędzy przeznaczały na zakup nowych zawodników. Kolejny zawodnik odchodzi z tej ligi po zagraniu dosłownie kilku meczów. A potem będzie "kariera" w stylu Bednarka czy Kapustki. Oby nie.

Legia też się osłabia, bo niestety wszystko wskazuje na to, że odchodzi Moulin do PAOK, czyli klubu Prijovicia. I znowu za przysłowiowe grosze, bo 1,5 mln. A miało być tak pięknie. Nie da się zbudować dobrych klubów, jeśli co rundę będzie z nich odchodziło kilku kluczowych graczy. Lech stracił całą obronę, Legia dwójkę kreatywnych pomocników, bo przecież odszedł Guilherme. Ponoć bliski odejścia jest też Sadiku. A potem znowu zdziwienie, że polskie drużyny w Europie nie istnieją...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu będzie porażka. Taka jest wizja Lecha, promować i sprzedawać i trzeba przyznać, że robią to bardzo dobrze ale bardzo często kosztem wyników.  I pewnie dość szybko ten rekord pobiją bo kolejni młodzi czekają. Mam tylko nadzieję, że Legia nie wpadnie na pomysł aby to kopiować. 

Gdyby Legia za kogokolwiek dostała tak dobrą ofertę, to by się nawet nie zastanawiała... :) Mnie dziwi, że Lech okienko po okienku opycha młodych graczy za wielkie pieniądze, a w Legii nawet nie ma kogo kupić... :)

Edytowane przez ezequiel93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby polskie kluby chociaż połowę zarobionych pieniędzy przeznaczały na zakup nowych zawodników. Kolejny zawodnik odchodzi z tej ligi po zagraniu dosłownie kilku meczów. A potem będzie "kariera" w stylu Bednarka czy Kapustki. Oby nie.

Legia też się osłabia, bo niestety wszystko wskazuje na to, że odchodzi Moulin do PAOK, czyli klubu Prijovicia. I znowu za przysłowiowe grosze, bo 1,5 mln. A miało być tak pięknie. Nie da się zbudować dobrych klubów, jeśli co rundę będzie z nich odchodziło kilku kluczowych graczy. Lech stracił całą obronę, Legia dwójkę kreatywnych pomocników, bo przecież odszedł Guilherme. Ponoć bliski odejścia jest też Sadiku. A potem znowu zdziwienie, że polskie drużyny w Europie nie istnieją...

Akurat Lech ma już gotowe zastępstwo za Gumnego, ja jakoś tak czuję że to Olkowski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadasz głupoty bo po 1 celem Lecha jest promowanie zawodników i ich sprzedaż (w tamtym sezonie kosztowało ich to mistrzostwo bo 1-2 mecze więcej Robaka choćby z Legią i strzelby te 2-3 gole więcej). Oni to robią świetnie ale coś kosztem czegoś. 

 

Po 2 czego ty oczekujesz, że za 27 letniego piłkarza ktoś będzie płacił 5 mln albo więcej ? Lech sprzedaje potencjał podobnie jak Dinamo Zagrzeb to robi, my sprzedajemy ukształtowanych piłkarzy. I po raz kolejny przykład Dinamo i transfer Antolicia ? Dlaczego puścili go do Legii za takie drobne ? W naszym warunkach tj. słabych ligach można zarabiać tylko na potencjale czyli tylko młodych zawodnikach, zawodnicy powyżej 25 lat zawsze będą odchodzili za drobne. Potencjał może się jeszcze bardziej rozwinąć, ukształtowany piłkarz już się nie rozwinie i to jest zasadnicza różnica ceny. A żeby zbudować markę i podbić cenę ukształtowanych piłkarzy, trzeba zbudować markę regularną grą w pucharach w szczególności na wiosnę .

 

Tak jeszcze przykład nie z naszej ligi, Brazylia, Luan,najlepszy zawodnik w Ameryce Południowej, zawodnik gotowy którego nikt nie chce w Europie ledwie 25 baniek dają słabe kluby a tymczasem za Artura czy Viniciusa najlepsze kluby płacą po 50 baniek. Sytuacja identyczna.

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pach... miały być miliony, nie ma milionów. W sumie zaskoczyli mnie Ci Niemcy wczoraj, taką kasę dawać za obrońcę z Ekstraklasy. Ja się tam nie znam, ale jak dla mnie to on nie jest wart nawet 1/4 tej kasy.

A w Wiśle dopinają nowego inwestora na pakiet mniejszościowy. Czyżby lepsze czasy? :popcorn:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o jakiej kasie myślisz ? Wbrew pozorom on jakiejś gigantycznej pensji by nie dostał, pewnie w okolicach max 0,5 mln euro za sezon nie są to kwoty rzucające Polaków na nogi bo tyle można zarobić w ESA nawet.

 

@wisl@k05 BVB za podobnego gracza zapłaciła ponad 20, płaci się za potencjał rozwoju bo wiadomo, że na dziś musi się wiele chłopak jeszcze nauczyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, rozumiem, potencjał.. rozwój.. młody.. perspektywiczny. Ale on zagrał ledwo 29 meczów w E-sie, a tak na dobre to gra ledwo pół roku. I jak dla mnie to przesadnie się nie wyróżniał, ot solidny ligowiec. No i obrońca, oni zawsze są "tańsi". Gdyby faktycznie zgarnęli za niego taką kasę to czapki z głów dla działaczy Kolejorza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to samo jak np. w Dinamo Zagrzeb czy nawet ci Brazylijczycy Vinicius i Artur oni nie zaistnieli w seniorach a płacą za nich po 50. To już stało się biznesem biorą zawodników których mogą rozwinąć i zarobić na nich. Lech ma success story ze swoimi wychowankami dlatego te ceny będą rosły.  Czy nawet Bielik, Arsenal zapłacił za niego 2 banki jak dobrze pamiętam a ile on zagrał meczy ? 2 ?

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że Krystian był 3 lata młodszy a pewnie gdyby był Chorwatem z Dinama to by poszedł za 10 .Źle trochę do sum moim zdaniem podchodzi, ze złej perspektywy naszej a nie tej zachodniej.  6 mln wydane dla klubu Bundesligi to jest mniej więcej tyle co 200k dla klubu ESA. Piłka zrobiła ogromny postęp jeśli chodzi o przychody, Nas te sumy mogą szokować tam to jest normalność za takich piłkarzy, bo wydają nawet więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...