Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (Technicolor USW4001NCP, ITCA)


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, Pawel napisał(a):

Podłączenie do internetu sprawia, ze dekoder pobiera EPG z sieci a nie z satelity.  Niestety tęgie głowy z C+ nie potrafią opanować tej podstawowej funkcji.

Nie trzeba odłączać dekodera z prądu. Wystarczy wyłączyć połączenie  internetowe a następnie przytrzymać żółty klawisz na pilocie. Aplikacje zostaną zresetowane a dekoder zacznie pobierać klasyczne EPG via sat.

Masz rację, w sumie instrukcja się przyda, bo w najbliższe weekendy planuję coś ponagrywać z MTV Germany z Astry. Niestety w tygodniu trzeba w ustawieniach zmieniać instalację bez diseqc, bo zmiana kanałów na samym hotbirdzie strasznie zamula. Tak że, żeby zaplanować nagrywanie na MTV, najpierw muszę zrobić reinstalację na 2 anteny z diseqc, następnie wyszukać nową listę kanałów. Później odłączam internet, robię restart dekodera, pobieram EPG via satellite, zaplanuję sobie nagrania. Następnie podłączam internet, robię restart dekodera i przez weekend mam zamulony dekoder. Następnie już tylko reinstalacja bez diseqc, żeby w tygodniu dekoder odzyskał szybkość działania ;) Wydaje mi się, że mniej problemów było z odpalaniem starego diesla na mrozie, albo malucha na ssaniu przy minus 25 st. C ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że abonenci, usiłujący korzystać z dekoderów, rzucają mięsem przed telewizorem, zamiast rzucać tymi dekoderami na stoły w APS-ach i domagać się rekompensat w opłatach abonamentowych za brak dostępu do usługi. To jedyna motywacja, żeby operator zainteresował się swoim złomem i coś z tym zrobił. Mając moduł umieszczam go w TV (lub tunerze) i działa. Nie wiesza się, nie sprawia problemów, po prostu działa. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maks27 napisał(a):

Zrobione ustawienia fabryczne z usunięciem nagrań i MMO tego nagrania nadal dostępne 🙃 czyżby to znaczyło że dysk do wymiany ? 

Poza tym okresowo dekoder nie widzi dysku jakby był odłączony, by po pewnym czasie znów działał. W menu dekodera znika wtedy informacja o podłączonym dysku.

Może być wina dysku, może być wina portu w dekoderze. Najlepiej byłoby podłączyć inny, sprawny dysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pawel napisał(a):

Może być wina dysku, może być wina portu w dekoderze. Najlepiej byłoby podłączyć inny, sprawny dysk.

 

Podłączyłem dysk  do innego egzemplarza i takie samy objawy. W tygodniu wymiana dysku w APS. Skoro na dwóch dekoderach takie same objawy to chyba raczej wina dysku. Bez dysku pracują prawidłowo, po jego podłączeniu komunikaty typu: podłącz dekoder do innego wejścia HDMi w tv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dzięki za radę, ale mam jeszcze parę pytań do Was :)

1. Z czego wynika ta przewaga starszego ITCA (Technicolor) nad nowszym JADA (ADB)? Technicolor ma lepsze podzespoły i przez to płynniej działa?

2. Czy jest jakiś, chociażby jeden, punkt, w którym góruje JADA (ADB) nad ITCA (Technicolorem) w takim porównaniu?

3. Czy do obu tych dekoderów jest dodawany taki sam dysk? Jeśli nie, to czy przy wymianie dostanę, również inny dysk (dedykowany ITCA)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lakiman
3 godziny temu, blade1230 napisał(a):

Jedyne co jest zauważalne to słabsza jakość sygnału względem JADA.

Nieprawda, nie tylko to jest zauważalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Developer napisał(a):

Dzięki za radę, ale mam jeszcze parę pytań do Was :)

1. Z czego wynika ta przewaga starszego ITCA (Technicolor) nad nowszym JADA (ADB)? Technicolor ma lepsze podzespoły i przez to płynniej działa?

2. Czy jest jakiś, chociażby jeden, punkt, w którym góruje JADA (ADB) nad ITCA (Technicolorem) w takim porównaniu?

3. Czy do obu tych dekoderów jest dodawany taki sam dysk? Jeśli nie, to czy przy wymianie dostanę, również inny dysk (dedykowany ITCA)?

To są dekodery dwóch różnych producentów. To tak jak byś zapytał dlaczego telewizor Philips jest lepszy/gorszy od np.Samsunga. To nie jest pierwszy przypadek w historii tego operatora, że zamawia u różnych producentów sprzęt. Łączy je wspólne oprogramowanie a że sprzętowo się różnią to wychodzą takie różnice jakie mamy dzisiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawel tyle to ja sam wiem :P

Chodzi mi o bardziej konkretną odpowiedź dotyczącą tych właśnie szczegółów, o które pytam. Jakie są plusy i minusy JADA i ITCA, a także który dekoder ma przewagę i w jakim obszarze? No i przede wszystkim te różnice, o których wspomniałeś na końcu. Po prostu, mam możliwość wymiany JADA na ITCA, dlatego tak szczegółowo dopytuję :)

 

7 godzin temu, lakiman napisał(a):

Nieprawda, nie tylko to jest zauważalne.

@lakiman a co jeszcze jest zauważalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lakiman

Odczuwalne moim skromnym zdaniem jest lepsze odwzorowanie kolorów. Ale to już może zależeć od konkretnego modelu telewizora.

Brak jakiejkolwiek zwiechy. W moim odczuciu lepiej pracuje dekoder. Zamrażanie obrazu na ułamek sekundy po przełączeniu na inny kanał absolutnie nie przeszkadza.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Developer napisał(a):

pod jakim względem dekoder JADA lepiej pracuje? W których momentach jest to zauważalne?

Chyba nikt tego aż tak dogłębnie nie analizował :) nie oczekuj bardzo precyzyjnych odpowiedzi

6 minut temu, _Artek_ napisał(a):

pikselozy z  ADB ni jak nie wyłączysz

Wyłączy na trybie jednokablowym, 

;)

 

Ps na Unicable to nie wyłączysz :)

Edytowane przez PawelTSW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, _Artek_ napisał(a):

10-20% więcej jakości sygnału na ADB przy tym samym ustawieniu anteny. 

To to jest sporo. A z czego to wynika i czy realnie wpływa na zakłócenia przy złej pogodzie?

 

2 minuty temu, PawelTSW napisał(a):

Wyłączy na trybie jednokablowym

Ja mam akurat instalację Unicable, no i po jednym kablu niestety mam do czynienia z częstą pikselozą na JADA. Jest to o tyle zaskakujące, że antenę mam ustawioną idealnie, bo w ustawieniach pokazuje 100%, zarówno jakości, jak i sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...