Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (Technicolor USW4001NCP, ITCA)


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

SKY zapowiedział tylko brak swoich  zestawów anten co nie znaczy że anteny nie kupisz w sklepie bo to tylko normalna antena. Oni rezygnują z zakładania klientom swoich anten w ramach promocji czy nawet odpłatności bo stało się to po prostu nie opłacalne ze względu na koszty. 

Tak po prawdzie o połowę taniej zawsze założy antenę dowolny instalator. Zresztą antenę można samemu zamontować i ustawić bez kombinowania z miernikami, sygnał jest na tyle silny że czasem trzeba go tłumić bo przesterowywuje tunery.

 

Przejście na stream jest po prostu nie możliwe w krótkim czasie i przynajmniej potrwa kilka lat że względu na słaby dostęp do internetu poza miastami gdzie w sumie ma najwięcej użytkowników i statystycznie najmniej abonamentów rezygnujących z usług jak i najwięcej nowych abonentów z satelity. 

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Ktosiu napisał:

w nie da się zmienić częstotliwości transpondera, zestrojony jest do anteny. By wprowadzić zmiany należy dostarczyć nowy transponder. Na ziemi też nie tak łatwo przestawić kanały na istniejących już transponderach. 

Wiem że na pewno ułatwieniem było by umieszczenie wszytkiegi co  nadawane w jednym wycinku pasma ale to nie takie proste. 

Np. Niedługo dołączy czwarty satelita Hot Bird 

 

To był skrót myślowy z mojej strony. Chodziło mi o zmianę transpondera, który nadaje z innej częstotliwości. Bo bazą jest to, żeby to była częstotliwość z określonego zakresu i na tym skupiona była moja pierwotna myśl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po rezygnacji z MR resetowałem dzisiaj dekoder do stanu fabrycznego. Z ciekawości nie skonfigurowałem połączenia internetowego i faktycznie bez neta EPG ma pełne opisy z rokiem produkcji, obsadą i długim opisem treści czyli takim jak było na starym sofcie. Po podłączeniu neta EPG zmienia się na wersję skróconą. Dlaczego i po co ? Mam nadzieję, że to jeden z błędów które zostaną poprawione. Inny trochę wkurzający błąd to zamykanie okna z opisem przy przełączaniu kanałów klawiszami góra/dół. Na starym sofcie można było wywołać opis pozycji i następnie zmieniać kanały a okno z opisem nie znikało.Aktualizowała się tylko zawartość.Teraz po wywołaniu opisu i zmianie kanału okno z opisem zamyka się i trzeba ponownie klikać Info by je otworzyć. Bezsens kompletny.

Zdublowanie funkcji pauzy na klawiszu Play tez jest niezrozumiałe. Nie mogę się do niego przyzwyczaić. A było tak prosto i przyjemnie. Komu to przeszkadzało ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Pawel napisał:

Po rezygnacji z MR resetowałem dzisiaj dekoder do stanu fabrycznego. Z ciekawości nie skonfigurowałem połączenia internetowego i faktycznie bez neta EPG ma pełne opisy z rokiem produkcji, obsadą i długim opisem treści czyli takim jak było na starym sofcie. Po podłączeniu neta EPG zmienia się na wersję skróconą. Dlaczego i po co ? Mam nadzieję, że to jeden z błędów które zostaną poprawione. Inny trochę wkurzający błąd to zamykanie okna z opisem przy przełączaniu kanałów klawiszami góra/dół. Na starym sofcie można było wywołać opis pozycji i następnie zmieniać kanały a okno z opisem nie znikało.Aktualizowała się tylko zawartość.Teraz po wywołaniu opisu i zmianie kanału okno z opisem zamyka się i trzeba ponownie klikać Info by je otworzyć. Bezsens kompletny.

Zdublowanie funkcji pauzy na klawiszu Play tez jest niezrozumiałe. Nie mogę się do niego przyzwyczaić. A było tak prosto i przyjemnie. Komu to przeszkadzało ?

Sprawdzałeś może czy po resecie i podłączeniu internetu wróciła opcja multiroom w ustawieniach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej lista nie powinna mieć na to wpływu. Ja też odłączyłem dostęp do internetu. Dekoder usypia mi się całkowicie i nie ciągnie non stop kilkanaście watów. Powróciły opisy wszystkich programów w epg. Jedyne co jest trochę wkurzające to to, że dekoder włącza się teraz 2 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.10.2022 o 10:26, pepe40 napisał:

Raczej lista nie powinna mieć na to wpływu. Ja też odłączyłem dostęp do internetu. Dekoder usypia mi się całkowicie i nie ciągnie non stop kilkanaście watów. Powróciły opisy wszystkich programów w epg. Jedyne co jest trochę wkurzające to to, że dekoder włącza się teraz 2 min.

Tak przeważnie bywa.Coś za coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz i mnie dopadł problem brak EPG na technicolor szczególnie wkurzające jest to jak niema na np.Polsacie bo jak niema to nie można ustawić nagrywania bo przecież nie włączę sobie w replay tv a szkoda ale zrobiłem tak jak ktoś gdzieś tu chyba pisał odłączyłem neta uruchomiłem ponownie tak żeby pisało offline I widzę że są 2 różne EPG z neta i z sat no I pojawiło się z sat na offline i ustawiłem nagrywanie włączyłem zpowrotem neta zobaczymy czy się nagra....

Edytowane przez Bunio Bunio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bunio Bunio napisał:

Teraz i mnie dopadł problem brak EPG na technicolor....

Teraz dopadł ?Problem jest od momentu aktualizacji i jak pisaliśmy ja czy inni użytkownicy o niedopracowanym bublu to klakierzy m.in w Twojej osobie wychwalali jaki to cudowny soft w końcu dostały nasze dekodery. Kwestia przyzwyczajenia i inne dyrdymały wtedy pisano. Dzisiaj się oczy otwierają jak chce jeden z drugim skorzystać z podstawowej funkcji pvr i nie można zaprogramować nagrania, bo EPG zabrakło  😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...