Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki maaaluśki problemik z tym dekoderem. :) Nie działają mi serwisy internetowe. Połączenie z internetem jest, bo pokazuję mi się w ustawieniach IP itp., ale gdy nacisnę "serw" na pilocie, zmienia się kanał i wyskakuję... "Słaby sygnał..." no w łeb sobie można strzelić. Wersja oprogramowania to 128. Jakieś propozycję co mam zrobić, żeby ten diabeł zaczął współpracować? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy coś się nie zmieniło od czasu fuzji z nc+, ale jeszcze za czasów CYFRY+ oprogramowanie do dekoderów nie było wysyłane cały czas. Philipsy HD PVR miały soft nadawany od poniedziałku (od 2:00) do środy (do 2:00) - spróbuj dziś w ciągu dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie napisać w jaki sposób dokonujecie aktualizacji?Ja wchodzę w menu główne, aktualizacja oprogramowania dekodera, potwierdzam aktualizację po czym dekoder wyłącza się i przez ok. 2min miga czerwona dioda, następnie na chwilę zapala się pomarańczowa, potem czerwona i dekoder samoczynnie się włącza. Wchodząc jednak w parametry techniczne i wersję oprogramowania nie jest ona zaktualizowana (wersja 116). Z góry dzięki za rady.

Odłącz dekoder od prądu , wyjmij na chwilę kartę, odepnij antene satelitarną, po 5 minutach

podlącz dekoder do prądu, podłącz ante satelitarną, potem po skonfigurowaniu zostaw na kanale 11 TVP 1 właczony na 3 godziny, lub najlepiej na noc. :brawo::jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem do czego jest wam potrzebna ta nowsza aktualizacja. Dla chęci jej posiadania? Wczoraj po dłuższej przerwie odpaliłem Filipa. Pierwsze co zrobił, to poprosił o przeszukanie satelity. Dołączył brakujące kanały. I są wszystkie. Jako, że wiem jak wygląda nowa grafika, to ja wole tą starszą – zieloną. Przynajmniej jak korzystam z EPG – to czcionka jest: raz, że czytelniejsza bo czarnym tle, a dwa, że jest większa.

Teraz spróbuję się pobawić i sprawdzić wyższość obrazu pomiędzy Filipem a PACE. Sam jestem tego ciekaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz spróbuję się pobawić i sprawdzić wyższość obrazu pomiędzy Filipem a PACE. Sam jestem tego ciekaw.

I pobawiłem się :) Czas jaki potrzebowałem na przełączenie między jednym a drugim dekoderem, to czas przełączenia pomiędzy HDMI 1 a HDMI 2 w tym samym telewizorze. Badania jakości obrazu dokonałem na plazmie. Wyszło, że Philips "250" jest w tym przypadku był lepszy. Obraz jest wyraźniejszy i jakby ostrzejszy. Najlepiej to widać na kanale TVN24 HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Co do meritum, to PWojciechowska dobrze Ci odpowiedziała. To Ty nie chwyciłeś, że pisząc o dwóch przewodach od monoblocka ma na myśli właśnie twin monoblock. Natomiast Ty jesteś w błędzie myśląc, że z monoblocka twin jeden przewód wychodzi z promiennika na Astrę, a drugi z promiennika na HB. W obu wyjściach jest sygnał z obu satelitów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Mam taki problem z tym pudełkiem iż po wyłączeniu wyświetla poprawną godzinę ale już po jakimś czasie jak przemieli dyskiem już wyskakuję godzina z kosmosu i nic nie udaje mi się nagrać w nocy. Jest rada na to czy zostaję mi po prostu nie wyłączać. Dekoder pracuję w trybie eko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam!

 

Posiadam ten dekoder od 4 lat. Czułem się farciarzem gdyż przez ten okres nic złego sie z nim nie działo, wszystko było tak jak być powinno od nagrywania do funkcjonowania ogólnego. Te aspekty skłoniły mnie do zostania przy nim nawet gdy weszły lepsze (?) modele na rynek. Pisze jednak gdyż od kilku dni (w których jakoś żadnych aktualizacji nie było) 5 może 10 minut po uruchomieniu następuje restart. I nie ma wyjątku, za każdym razem. Czy jego czas już mija, czy może macie też podobnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...