Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam. Czy używa ktoś PHILIPS DSR 7201/91 250GB na antenie 60 cm (satelita). Jeśli tak to jak się sprawuje ?, czy p[beep]sa ? U mnie na splitterku Mediasat (Pioneer), oraz Pace - oba SD chodzą jak złoto,

natomiast kilka Philipsów 6010, (zmieniałem na próbę) oraz rzeczony PVR 7201 dostają czkawki :( - to nawet nie jest reset po prostu obraz gaśnie na dłuższą, lub krótszą chwilę i powraca na ten sam kanał. Częstotliwość tego jest nieregularna, jak ma kaprys tak sobie robi. Może trzeba zmienić "talerz na większy". A może konwerter typu twin ? Czy druga linia ma wpływ na odbiór, czy to tylko kwestia spokoju podczas nagrywania ? Może w moich pytaniach jest trochę chaosu, ale jeżeli ktoś może się ze mną podzielić doświadczeniami będę bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem krótko swojego Philipsa DSR 7201/91 na czaszy 60cm i nie było na nim problemów z kanałami SD i HD - przy dobrej pogodzie. A miałeś w ustawieniach anteny pojedynczy konwerter? Jeśli znika sygnał na tych tunerach to pewnie mają inną czułość głowicy i wymagają lepszego ustawienia anteny satelitarnej. Warto zainwestować w czaszę min. 80cm dla kanałów HD dla większego zapasu sygnału na złą pogodę, a konwerter typu Twin najlepiej pasuje do dekodera PVR ze względu na wykorzystanie możliwości nagrywarki, chyba że Ci na tym nie zależy, to może pozostać jeden przewód i nie ma to wpływu na odbiór. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż się boję pisać, żeby nie zapeszyć - mianowicie z powodu niedzieli nie mogłem kupić anteny - więc wymieniłem jeszcze przewód HDMI na nowy 1,5 metra marki Titanum, zakupiony w NETTO na wyprzedaży - cena 7 pln. Na razie wszystkie objawy p[beep]sania ustąpiły. :D Aż nie do wiary. Gdyby nie weekend nigdy nie poszedłbym w tym kierunku. To prawie nielogiczne. Dzięki za porady, myślę że chyba już będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym się liczę, ponieważ podczas deszczu na tej małej antenie gasną również dekodery SD. Jest to jednak "inny rodzaj p[beep]śnięcia". Tutaj miałem obawy o uszkodzeniu dekodera i wtedy większa antena by nie pomogła. Skoro jednak widzę że dekoder śmiga - to antenę chętnie zmienię na większą nawet na 90-tkę, może nie od ręki, ale już kilka obejrzałem. myślę czy warto inwestować w czaszę aluminiową, bo stalowe nie są nawet drogie. Dzięki za odzew na mój problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam mam taki mały problem.Dekoder nie chce się włączyć próbowałem wyłączać z prądu i zapala sie zielona lampka ze złą godziną poźniej pokazuje się dobra godzina i czerwona dioda i nie chce się włączyć, myślałem że coś z pilotem ale na drugi pilot też nie reaguje.Wie ktoś co można zrobić ?? Czy od razu iść odmienić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w czwartek przedłużyłem umowę z nc+

dostałem nowy pakiet

mam problem z uzyskaniem uprawnień

 

cała noc dekoder był ustawiony

na kanałach 15 TVP INFO, 43 Ale kino+ oraz na TVP 1 SD 211

 

i nic - bez zmian

 

ustawienia w dekoderze mam dobre

bo sprawdzałem to na infolinii

 

macie jakieś pomysły co mogę jeszcze zdziałać ?

czy iść do punktu i sprawdzić kartę ?

 

do punktu NC+ to można iść z samą kartą czy dekoder też mam brać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Wyszukaj ponownie kanały.

2. Możesz mieć nieaktualny soft, sprawdź aktualizację.

3.Kolejny krok to wysłanie uprawnień przez ICA albo zlecić to konsultantowi.

4. Ustawić na ale kino i wyłączyć dekoder i włączyć ponownie.

Jak nic nie da to dekoder i kartę pod pachę i do salonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...