Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie od początku nie było z nim żadnych problemów, a tymczasem od kilku dni restartuję się sam w trakcie oglądania średnio raz na godzinę! Szlak mnie już trafia, wiec podpinam się do pytania powyżej.

 

EDIT: Mam im wcześniej ten problem zgłaszać czy mogę od razu walić do punktu po wymianę?

 

Restartuje Ci się pewnie co 1,5 godziny. Ten typ tak ma. Poprzedni egzemplarz tego dekodera, właśnie z tego tytułu musiałem wymienić 2 lata temu. "Nowy" niedawno też zaczął się restartować. Ale przywróciłem go do ustawień fabrycznych ... i jak ręką odjął :). A jak nie pomoże idziesz i wymieniasz. Nie musisz nic wcześnie zgłaszać, wymienią od ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest to samo... Zadzwoniłem do nich i babka powiedziała, że najprawdopodobniej dekoder chcę pobrać aktualną wersję oprogramowania. Powiedziała, żebym sprawdził jaką mam, ale jestem w pracy i takiej możliwość nie mam. Dodała, że powinna być wersja 146, a mi się wydawało, że ostatnia to była 122 czy coś takiego. Później sprawdzę, tylko najpierw muszę się dowiedzieć jak :D

 

Ale dodała, że faktycznie można w punkcie bez problemów wymienić.

 

EDIT: Brat mi sprawdził i jest ta 122 jak myślałem. Pierwsze słyszę o jakieś 146, ale jak wrócę to spróbuje pobrać tą wersję (o ile ona jest) i zobaczymy czy problem zniknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te złomy są jeszcze wymieniane, czy dają PACE 500GB?

 

Mnie udało się wymienić na Pace'a w ramach migracji do nc+. Ale szybką schodzą. Obdzwoniłem kilkanaście APS-ów w Kraku i sąsiednich miasteczkach. Dopiero udało mi się dostać w Myślenicach. Gość mówił, że przez dzień zeszło 6 sztuk, a zostały mu jeszcze 4. W innych APS-ach dostawy po min. tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Nie dawno nabyłem używany tytułowy dekoder. Teraz zauważyłem, że power button wystaje delikatnie z prawej strony. Czy mógłby mi ktoś powiedzieć czy tak musi być, a może mój egzemplarz zwyczajnie jest walnięty? Poniżej zamieszczam zdjęcie

 

http://s6.ifotos.pl/img/P1000139J_nhnshae.JPG

 

Dodam jeszcze, że raczej wszystko chodzi sprawnie. Dziwi mnie tylko praca dysku na wyłączonym dekoderze (szum podczas gdy pali się czerwona dioda).

Dziwne jest też wyłączanie i włączanie tunera. Przy wyłączaniu dioda zmienia kolor na czerwony po czym na 2 pomarańczowe, po tym czerwone i znów zapala na zielony (maszyna w tym czasie coś tam mieli) i dopiero w ostatniej fazie kiedy na wyświetlaczu pojawia się zegar zapala się znów czerwona kontrolka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. :beer: . Myślałem, że u mnie coś skopane. W tej kwestii jestem już spokojny jednak muszę jeszcze przyprowadzić speca z miernikiem do ustawienia sygnału. Jest na zielono prawie pod 5 ale jak włączam tvn na chwile pojawia się monit, że słaba jakość sygnału i może być problem z odbiorem, choć nic na razie nie przerywa. Sygnał dzielę spliterem na 2 tv ale jak zmienię w ustawieniach typ konwertera na twin sygnał znika całkowicie, dlatego też odbieram na pojedynczy.

 

Ps. Faktycznie po włączeniu ECO dysk cichnie w momencie gdy dekoder jest wyłączony. Gdy jest włączony pracuje bez przerwy bez względu na to czy jest używany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkusiło mnie dziś, żeby przełączyć ustawienie typu konwertera na twin, a po powrocie na pojedynczy zaczęły się problemy z odbiorem. Nie mam kanałów TVN hd, TVN turbo hd, TVN 24 hd, TVN style hd, ale np. TVN 7 hd już jest. Na dole ekranu pokazuje się informacja "słaby sygnał satelitarny, mogą wystąpić problemy...", a po chwili wskakuje "brak sygnału. upewnij się, że typ konwertera ..." Pozostałe HD takie jak kuchnia, tvp 1 hd, tvp 2 hd, ale kino, mini mini, planete, hbo itd działają bez problemu z małym wyjątkiem jeśli chodzi o eurosport HD który czasami przerywa (pojawiają się artefakty). Siła sygnału jest prawie na 4.9 (bez mała 5). Ponawiałem też wyszukiwanie programów satelitarnych.

 

Pod ten sam zestaw kabli (antena, hdmi) podłączyłem sagemcoma DSI83 hd i kanały HD działają bez zarzutu. Pokazuje siłę sygnału na 89% , a jakość 75%

 

Ps.

Zapomniałem edytować poprzedni post, sorry.

 

Edycja 2.

Znalazłem dziś trochę czasu i poczytałem ten wątek. Może ktoś odpowiedzieć czy w dalszym ciągu cyfra + nie sprzedaje dekoderów PVR? Nieświadomy zakupiłem na portalu aukcyjnym i teraz nie wiem co zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś odpowiedzieć czy w dalszym ciągu cyfra + nie sprzedaje dekoderów PVR?

Nie sprzedaje, co jest dziwne, bo zarobiliby na sprzęcie który kiedyś oddadzą do płatnej utylizacji

Nieświadomy zakupiłem na portalu aukcyjnym i teraz nie wiem co zrobić
Drżeć ;) A w każdym razie, nie podłączać do internetu i najlepiej oddać sprzedawcy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Sześć postów wyżej opisałem brak brak większości programów HD TVN. Dziś zauważyłem, że nie ma ich tylko z rana, a po południu powracają. Czy jest to wina źle ustawionej anteny czy padnięta jest głowica? Sagemcom 83 śmiga aż miło.

 

2) Czy jest już jakaś możliwość wyłączenia aktualizowania, pobierania w tle biblioteki VOD i innych ustrojstw jak HBO digital, których nie wykupowałem i nie używam? Posiadam zwykły abonament kompakt HD bez dodatkowych opcji.

 

3) Czy jest możliwość wyłączenia timeshift?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał już ktoś może kłopoty z kablem HDMI na Philipsie? Od jakiegoś czasu, czasem muszę się przełączać na kabel Scart, bo obraz na HDMI "świruje".

Szczerze mówiąc stawiam, że mam uszkodzony kabel, bo wystarczy nim poruszać, nieco zmienić położenie i już jest w porządku, tylko jestem ciekawy od czego, skoro od paru lat podłączony jest cały czas tylko na linii dekoder - TV?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Philips daje po garach ostatnio, resetuje się 3-4 razy na dobę podczas oglądania TV. Przywrócenie ustawień fabrycznych może pomóc, czy raczej konieczna wymiana? Kolejnego resetu zaraz przed strzałem z rzutu karnego nie strawię... :D

 

U mnie przywrócenie ustawień fabrycznych pomogło i przestał się restartować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...