Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@rudy13 Jaki czas masz ustawiony w tunerze , chodzi oczywiście o czas wyłączenia dekodera np. 1h , 2h itp. ? Spróbuj ustawić jak najdłuższy czas wyłączenia Philipsa HD PVR , więcej nie da się zrobić . :)

Chyba nie wiesz o czym mówisz. Nie ma takich opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie jest straszna lipa z wygladem MENU. W porownaniu do Sagemcoma mojego drugiego to niebo a ziemia... Sagemcom wygrywa w tym... wina moze byc kabla HDMI czy to raczej nie istotne?

 

@Aha i ten prawda, ze od poniedzialku do srody ma byc wypuszczona aktualizacja softu dla Philipsa PVR ? Tak powiedzial dzisiaj konsulant lub dystrubutor mojemu ojcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zmieniły się jakieś opcje funkcjonalne, bo grafika nie powala, zginął pasek z graficznym wykresem trwania audycji, trzeba od nowa nauczyć się obsługi po dodaniu paska zadań. Co do jakości programów to mam ten soft dopiero od dzisiaj i muszę trochę poobserwować.

 

Faktycznie soft automatycznie zmienił się 9 sierpnia na wersję 127 bez podłączenia do internetu. :jupi: (Opcja autoaktualizacje aktywna).

Przyzwyczaiłem się już do długiego czasu przełączania kanałów, jednak mój dekoder bardzo trudno uruchomić z czuwania, tak jakby wcale nie reagował na pilota (piloty mam dwa) , można sobie przyciskać, a kontrolki na panelu nie reagują, czasami rusza po kilkunastu przyciśnięciach, i jak już wystartuje to chodzi płynnie co prawda wolno w stosunku do innych tunerów ale do tego można przywyknąć - robił tak przed zmianą softu i po zmianie nic się w tym względzie nie zmieniło. Nie wiem czy to przypadłość mojego tunera, czy ten typ tak ma. :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Od wczoraj posiadam ten dekoder. Używany wcześniej.

Dość hałasuje. Powiedzmy, że podczas oglądania to zbytnio nie przeszkadza, ale nie mogę go wyłączyć 'do końca' pilotem.

Po naciśnięciu 'wyłącz' na pilocie na chwilę cichnie zupełnie i czerwona dioda się pojawia, potem zaczyna migać żółta i hałas powraca, przechodzi przez zieloną i wraca zegar.

Ostatecznie świeci się dioda na czerwono, jest zegar i jest hałas pracy dysku/wentylacji.

Przywracałam już ustawienia fabryczne.:(

 

Wie ktoś może jak to 'naprawić'?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę spróbować tego:

- Na pilocie przycisk MENU

- na pasku zadań na dole wybrać i kliknąć OK w USTAWIENIA

- w Menu Głównym, które się otwarło wybrać poz.4 USTAWIENIA TERMINALA, OK,

- w USTAWIENIA TERMINALA poz nr 1 USTAWIENIA TERMINALA, OK

- w otwartym menu wybrać poz. nr 6 TRYB EKO i strzałką zmienić na ZAŁĄCZONY

- wyjście z ustawień na pilocie przycisk ze strzałką (pod przyciskiem HD)

 

To powinno załatwić sprawę - działało na 100% w poprzedniej wersji oprogramowania.

 

Pozdrawiam :D

 

PS. To jest procedura pozbycia się hałasu dysku po wyłączeniu. Co do "dziwnych" zachowań z migającymi diodami i zegarem podczas wyłączania - to jest normalne zachowanie tego deokdera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie napisać w jaki sposób dokonujecie aktualizacji?Ja wchodzę w menu główne, aktualizacja oprogramowania dekodera, potwierdzam aktualizację po czym dekoder wyłącza się i przez ok. 2min miga czerwona dioda, następnie na chwilę zapala się pomarańczowa, potem czerwona i dekoder samoczynnie się włącza. Wchodząc jednak w parametry techniczne i wersję oprogramowania nie jest ona zaktualizowana (wersja 116). Z góry dzięki za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pojawił mi się "nowy" błąd w dekoderze...gdy mam zaplanowane nagranie, a oglądam inny kanał to dekoder potrafi się sam wyłączyć przy okazji kasując u siebie informacje, że miał coś właśnie nagrywać. Nie zdarza się to zawsze, ale czasem niestety tak (dziś akurat podczas oglądania meczu ekstraklasy na C+ Family HD, a nagrywać chciałem film z C+ Film2 HD).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście w funkcji Pilot jest pasek z graficznym wykresem trwania audycji, jednak jest prawie niewidoczny, szczególnie na tle liter. Jeśli audycja ma długą nazwę, to napis skutecznie go zagłusza. Nowsza grafika powinna eliminować błędy poprzednich , być bardziej intuicyjna. Rozumiem że trzeba nauczyć się zmian (np. pasek menu), ale omawiany pasek graficzny jest zdecydowanie na minus i watro by to zmienić - kolor obojętny, może tnawet aki jak na pasku głośności - byleby to było widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...