Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Witam, zakupiłem w środe dekoder 7201 dziś dopiero pobrał aktualizacje do wer. 129 i jest wszystko ok poza brakiem kanałów. Wyszukał wszystkie kanały lecz obraz jest tylko na tv4, canal+, polsat2 a na tvn i innych kanałach wyskakuje "słaby sygnał, sprawdz antene" lecz to nie wina anteny bo mam jeszcze dwa takie dekodery i one działają, a jak ten wezmę do innych pokji to dzieje sie to samo. Czy coś może być uszkodzone w środku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sąsiad mówi ze było ok lecz minęło z pół roku, leżał u niego bo zmienił na jakiś inny czy coś. Naziemne łapie elegancko a z satelity tylko niektóre. Ale jak by była walnięta to nie było by żadnych kanałów, nawet w menu pokazuje siłę sygnału 4,5 jak inne. Czy ta głowice można przełożyć z dekodera do dekoder by ja sprawdzić? Zna ktoś serwis co by to naprawił? Co robić w ogóle?

 

Dodam jeszcze że rozmawiałem z sąsiadem raz jeszcze mówił ze było ok ale możliwe ze wilgoć w piwnicy mogła mu zaszkodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, czy ktoś też tak ma jak ja : od początku ub. grudnia dekoder zawiesza się, czarny obraz, brak fonii. Muszę go wyłączyć. Wtedy zaczyna się jazda : dysk przyśpiesza i zwalnia, zegar znika, diody mocno świecą na żółto i pomarańczowo, czerwono, potem na zielono, pojawia się zegar, w końcu dioda czerwona świeci = można włączać. Trwa to 3 - 4 minuty. Gdy dekoder był wyłączony, w nocy, kilkakrotnie w ciągu ok godziny zrobił trzy takie rundy, innych nocy było podobnie. Czy ten typ już tak ma, czy też nie jest to normalne zjawisko ?

Jeszcze inny "kwiatek" - od początku tej rundy wiosennej ekstraklasy podczas relacji live, dwa - trzy razy w trakcie meczu na ekranie wyświetla się, w różnych kolorach, taki ciąg liczb : 124 774 416 099. Ki diabeł, czy u kogoś też tak jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy nikt nie slucha angielskiej wersji BBC Earth? Od kilku dni jest skopany dzwiek i nikt nie narzeka? BBC Knowledge (HD Eng) zawsze mialo fatalny dzwiek, wiec zawsze sluchalem wersji SD. BBC Earth zlikwidowalo SD i wersja semi-stereo jest nie do sluchania w sluchawkach. Teraz juz totalnie nie da sie sluchac. Ani lewy ani prawy kanal nie nadaje poprawnego dzwieku. Chyba maja filtry z Marsa. Do kogo z tym sie zwrocic? Dla angielskojezycznych i tych co sie ucza jezyka, BBC Earth w tym momencie nie ma w ofercie! Polski dzwiek jest chyba ok.

 

Takze HBO czasem w nocy daje 20 sec. dzwieku, 10 sec. ciszy, 20 sec. dzwieku. Znowu tyczy to sie tylko sciezki orginalnej. Od 13 lat, Cyfra+/NC+ wciaz reklamuja kanaly wielojezyczne, i zawsze sa z wersjami nie-polskimi jakies problemy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nikt nie slucha angielskiej wersji BBC Earth? Od kilku dni jest skopany dzwiek i nikt nie narzeka?

 

Wtorek, 5-ty maja, 2015. Znowu BBC Earth ma zapalenie pluc. Nie da sie sluchac. Akurat leci program o astmie. Szkoda, ze nie chca sie "podzielic wiedza" tak jak to reklamuja tu i tam. A temat jest superwazny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam inny problem, który pojawił się w tym tygodniu.

 

Dekoder się zaczął resetować w trakcie pracy, czy to bezpośrednio podczas oglądania jakiegoś kanału, czy podczas odtwarzania nagrania. Od poniedziałku do wczoraj działo się do dokładnie o godzinie 19.28, dzisiaj restart był dwa razy, o 17.43 i 19.13. Wygląda to tak, jakbym wyłączył terminal, ale sekwencja migania diod jest krótsza, a brak obrazu i dźwięku trwa około minuty, następnie dekoder wraca do kanału, który był wcześniej włączony (dla porównania: uruchamianie dekodera po włączeniu do kontaktu i wyłączanie do stand by trwa około 3 minut). Najgorsze w tym wszystkim jest to, że przerywa trwające, planowane wcześniej nagrywanie. Jeśli przerywa w trakcie odtwarzania nagrania, to po powrocie mam albo początek nagrania, albo uruchamia mi się w miejscu gdzie jeszcze wcześniej zrobiłem pauzę. Nic nie było zmieniane w ustawieniach, burza w środę rano też raczej nie miała na to wpływu, bo to się zaczęło dziać już w poniedziałek. Terminal - bez większych problemów - służy mi ponad 2,5 roku. Co może być przyczyną takiej sytuacji i jak temu zaradzić, czy konieczna będzie wymiana dekodera (mam na dysku sporo nagrań)? Jak będę miał jakieś nowe obserwacje, to dopiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie są takie same problemy od dłuższego czasu, tylko restart dekodera powoduje dodatkowo np. naciśnięcie klawisza MENU oraz także ucina nagrania lub nagrywa i przy odtwarzaniu przycina obraz. Tak samo mam go już prawie trzy lata, więc chyba już czas udać się z nim do punktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj nagrywając film występowały czasami przycięcia przy odtwarzaniu

Czy ja dobrze Cię rozumiem, przycięcia zdarzają w czasie równoczesnego odtwarzania i nagrywania?

 

Jutro spróbuję przywrócić ustawienia fabryczne. Z tego co wiem, taka operacja nie usuwa nagrań.

Nie usuwa, ale trzeba pamiętać, że dekoder praktycznie wymaga wtedy całej konfiguracji od nowa. Ale to najwyżej 5 min roboty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...