Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

122i

EDIT:

Nic w tym odkrywczego, ale tak jak dla Pace'a tak i dla Philipsa można spodziewać się aktualizacji oprogramowania. Świadczy o tym nowa instrukcja obsługi dostępna na stronie nc+ http://ncplus.pl/~/media/ncplus/Dokumenty/instrukcje%20dekoderow/PVR-box-philips-DSR-7201.pdf Jednak kiedy to nastąpi to idę o zakład, że nawet w nc+ nie wiedzą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wyłączonym trybie ECO również pracuje tragicznie wolno, jedynie szybciej się uruchamia (bo tak naprawdę jest włączony), ale wyłącza się minutę robiąc restart. Wolę tryb ECO mieć włączony wtedy przynajmniej od czasu do czasu dysk nie wyje w nocy. Nakładka na soft z nc+ na pewno nie przyspieszy pracy dekodera - zmiany kanałów, po prostu z STI7109 na którym bazuje ten dekoder więcej wycisnąć się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z tym tunerem od około tygodnia. Mianowicie nie mogę nagrywać równocześnie z telewizji satelitarnej i telewizji naziemnej, gdy chcę włączyć na nagrywanie to pojawia się plansza że nagrania kolidują ze sobą. Konwerter mam ustawiony na pojedynczy, przywracałem ustawienia fabryczne jakiś czas temu. Mam podłączony jeden kabel pod sat 1 i oczywiście zwykłą antenę . Ma ktoś jakiś pomysł co jest nie tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mariusz7 wymień Philipsa na Pace PVR - mnie też już Philips do szału doprowadzał, raz mi go wymienili na drugiego Philipsa a za drugim razem zażądałem wymiany na Pace - który jest o niebo szybszy, cichszy i lepszy od tego Philipsa. Polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fajny06, daw46

Miałem podobny problem. Dodatkowo nie działały mi TVN HD, TVN24 HD itp. Kupiłem na znanym portalu aukcyjnym nowy konwerter bo stary miał już 7 lat, ustawiłem precyzyjnie antenę (80cm) i problem zniknął. Nie wyskakuje już komunikat o słabym sygnale na kanałach z rodziny TVN, a paczka tematycznych od Canal+ idzie jak burza w każdą pogodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:idea: Jajca z kanałami zaczęły się u abonentów po zmianie usytuowania niektórych kanałów na innych transponderach satelity i zmianie kodowania.

Wszyscy powinni ponownie precyzyjnie poustawiać sobie anteny by działało jak dawniej. NC mogło by w tej sprawie wysłać stosowny list... napisali tylko o tym na Facebook'u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Davidsss miałeś rację z tym konwerterem. Mój też miał ponad 7 lat i jak się okazało padał. Po wymianie na nowy wszystko działa jak należy. łącznie z programami, które wcześniej świeciły od czasu do czasu. a i odbiór HD znacznie się poprawił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W teorii powinny trzymać miejsce ale widać w ciągu doby coś się zmienia... też tak miałem-zakłócenia o regularnych porach dnia. Pomogła wymiana konwertera i ustawienie przy okazji satelity na nowo.

Przemyśl ile musiałby się zmieniać, żeby to rzutowało na odbiór. No i sprawa podstawowa, dlaczego jednym się "zmienia" a innym nie?? Na marginesie dodam, że paradoksalnie większa czasza wymaga precyzyjniejszego ustawienia, ale też zapewnia jeszcze odbiór kiedy mniejsze już klękają. Pojawiające się kłopoty w ciągu doby są zazwyczaj skutkiem różnych błędów w instalacji antenowej, a nie myszkowania satelity po orbicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jackar nie do końca masz rację, satelity cały czas poruszają się w obrębie ustalonego pola, nie są przywiązane do ziemi, :wink: niedokładne ustawienie anteny odbiorczej może skutkować problemami w odbiorze. Pamiętam dawne czasy, gdy mój tuner satelitarny posiadał 16 (słownie szesnaście kanałóww tym polskich 0!) oczywiście analogowych :P i czasami na ekranie pojawiał się śnieg (na ok 5 sec) następnie następowała korekta położenia satelity i obraz wracał do normy. Nie za często tak bywało, ale się zdarzało. Ech, to były czasy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...