Skocz do zawartości

Narzekamy na Polsat Box


J.S
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, SkyEleven napisał:

Każdy by chciał włączyć 14 ego i żeby mu naliczało dopiero 13 kolejnego miesiaca

O czym ty piszesz? Stwierdzam w danym dniu że chcę obejrzeć mecz na żywo, to włączam przykładowo pakiet eleven i oglądam, a nie czekam nie wiadomo ile na aktywację. Według Ciebie mam kilka tygodni wcześniej zaplanować co będę oglądał w przyszłości? Przecież to absurd. Poczytaj co @czerstwynapisał jak to wygląda normalnie u konkurencji.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pawel napisał:

Widać miałem szczęście, bo korzystałem kilka razy z opcji dodatkowych (HBO,Eleven) i zawsze były włączane w kilka minut po aktywacji w ICA. Mało tego. Za część z tych opcji nie policzono opłaty :). 

A czy mogli by naliczyć wstecz jeśli się zorientują? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem włączam opcje dodatkowe i działały po kilku minutach i wyłączenie było możliwe z końcem najbliższego pełnego okresu rozliczeniowego. Ten niepełny nie naliczało opłat, jednak wyłączenie w ICOK było nieaktywne do pierwszego dnia nowego okresu, więc w odróżnieniu od konkurencyjnej platformy nie można włączyć na kilka dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, maks27 napisał:

Czasem włączam opcje dodatkowe i działały po kilku minutach i wyłączenie było możliwe z końcem najbliższego pełnego okresu rozliczeniowego.

Właśnie tak to powinno normalnie i zawsze działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest bałagan na liście kanałów na dekoderach Polsat Box. Stacje radiowe są obecnie na 790-798, a zagraniczne nieco powyżej 900. Niektóre kanały nie działają, a jak działają to jest tylko dźwięk. Mowa o dekoderze Mini HD 2000.

 

@czerstwy Spójrz na listę kanałów. Jest kompletny bałagan. RMF FM na pozycji 790 zamiast 300, a zagraniczne kanały jeszcze dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, BiL napisał:

@czerstwy Spójrz na listę kanałów. Jest kompletny bałagan. RMF FM na pozycji 790 zamiast 300, a zagraniczne kanały jeszcze dalej.

Nie pasuje to są listy ulubionych. Ja nie znam listy ani PB ani Canal+ mimo że abonuje bo tych list to na oczy od lat nie wiadziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, BiL napisał:

Jest bałagan na liście kanałów na dekoderach Polsat Box. Stacje radiowe są obecnie na 790-798, a zagraniczne nieco powyżej 900. Niektóre kanały nie działają, a jak działają to jest tylko dźwięk. Mowa o dekoderze Mini HD 2000.

 

@czerstwy Spójrz na listę kanałów. Jest kompletny bałagan. RMF FM na pozycji 790 zamiast 300, a zagraniczne kanały jeszcze dalej.

Według nowej listy kanałów właśnie tak ma być. Pozycje 300 mają teraz zajmować kanały sportowe. 

Moim zdaniem ta lista byłaby ok gdyby nie pozycje 1-199. Polsat Box powinien przyzwyczajać abonentów do nowego położenia stacji tematycznych a utrzymywując stare pozycje tego nie zrobią. Dla wielu pozycje 500+ to dalej będzie przedział testowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie prawda, że dla wielu 500+ będzie nie do ogarnięcia, tym się nie martw, ludzie się przyzwyczają, w Orange także są takie wysokie pozycje i bez problemu ludzie to ogarnęli. Problem jest największy w dublach oraz w pozycjach 1-199 które są nadal tak naprawdę starą listą, jak ktoś się przyzwyczaił do starej to praktycznie ją ma, a z nowości ma tematyczne w wyższych pozycjach. Pozycje 1-199 mogą być pozycjami płatnymi, są kanały które płacą za odpowiedni numerek, więc możliwe że nie łatwo je zmieniać. Na miejscu polsatu zrezygnował bym z płatnych numerków i ostro przerobił bym listę 1-199 oraz usunął wszelkie duble, poprawił FTA, itd.... Już tam jakieś światełko w tunelu jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wirtualny temat listy mobilnej w ogóle nie rozumiem i nie popieram. Na kanałach w pierwszej setce powinny być tylko i wyłącznie kanały OGÓLNOTEMATYCZNE lub do nich zbliżone łącznie z niekodowanymi PL, ja tak mam poczynając od:

1. TVP1

2.TVP2

3.TVP3

itd.

Dla mnie Polsat na pierwszej pozycji jest wyłącznie lokowaniem produktu, jak każdy dubel, a niektórych dubli jest po 7 razy na liście, więc to nie dla mnie, reklama na liście kanałów mnie nie interesuje. Takim samym lokowaniem produktu są 200 – 299 – kanały z Grupy Polsat Plus, dla mnie takiej grupy nie ma bo jest niepotrzebna.
Czytaj więcej na: https://satkurier.pl/news/211257/polsat-box-nowy-uklad-kanalow-w-dekoderach.html

Operator, który zrobi pierwszy eksport i import ulubionej listy kanałów na pendrive i łatwy program na komputer do układania zdobędzie bardzo dużo nowych Klientów, wspomnicie moje słowa, kiedyś będą musieli walczyć o widza z internetem i będą musieli być bardziej elastyczni.

Nie rozumiem dlaczego FTA chcesz dawać na koniec, FTA nie trzeba dawać na koniec, dla mnie np. Polonia 1 i Tele5 są w pierwszej setce na mojej liście (nawet w pierwszej 50), bo uważam je za kanały ogólnotematyczne. Ostatnio powiem wam, że poziom filmów na Polonia 1 poprawił się, kilka oglądałem i aż byłem w szoku :) Tak samo TBN Polska mam koło Trwam i co z tego że są FTA, są ciekawe i mam je także w pierwszej setce, bo dla mnie mają większą wartość niż sport, gdzie sportu w ogóle nie mam w pierwszej setce. Każdy ma inne priorytety ulubionych kanałów.

To tak samo jak nie popieram tylko HotBirda, dla mnie takie coś nie istnieje, w moich konfiguracjach minimalnym zestawem standardowym jest HotBird + Astra, więc robię listy powiększone o te kanały na standardzie (bez 4k, bo nie uznaje wodotrysków :) ). Nie wyobrażam sobie, żeby na mojej liście nie było np. MTV Germany, Deluxe Music, Trwam czy bajkowych wszystkich dlatego też nie uznaje unicable.

Edytowane przez pietrek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FTA mógłby być na końcu ale pod warunkiem przekopiowania jego kanałów do odpowiednich tematyk więc takie Tele 5 byłoby ze stacjami ogólnymi. Co do TV Mobilnej to w innym temacie przedstawiłem pomysł gdzie pozycje jedno i dwucyfrowe miałyby stacje z DVB-T. TV Mobilna też bo to MUX4. Kanały ogólnotematyczne o których wspomniałeś dałem do drugiej setki w nawiązaniu kablówek gdzie kanały ogólne są właśnie od pozycji 100 lub 101. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie nie ma takich grup jak mobilna mux4 dvbt czy paczka polsatów, ja skanuje wszystkie transpondery na obu satelitach ręcznie i nie robię nigdy dubla przy układaniu listy. NIE PRZERABIAM LEKKO LIST, JA JE UKŁADAM OD PODSTAW. Wszystko robię ręcznie, robię tak i takimi metodami jak to było kiedyś, sprawdzonym sposobem czyli ogólnotematyczne w pierwszej kolejności, później informacyjne, filmowe, dokumentalne, bajki, sport, muzyka, międzynardowe informacyjne, niemieckie, włoskie, arabskie i egzotyki, religijne, sklepowe, radio fta, pozostałe niekodowane z obu satelit, a luki zapełniam testami i różnymi kanałami, bo ulubione nie mają odstępów, to jest najbardziej problematyczne bo czasami cięzko to spiąć. Ma to ogólnie ręce i nogi, są pewne grupy jak np. lifestylowe (w tym także kulinarne, kryminalne, modowe, religijnePL), które ciężko zaliczyć do dokumentów i często w listach dopisuje je do ogólnotematycznych czyli są w pierwszej setce.

Tak naprawdę te ogólnotematyczne bez dubli kończa się na 60tce bo wiecej ich nie ma po polsku. Jutro robię modyfikację swojej listy, może czasowo się wyrobię :) 

Bardzo lubię to logicznie układać i segregować z pasją, aby było przyjemnie i bez lokowania produktów, może Polsat mnie kiedyś zatrudni :) Dobra lista to podstawa :) 

Przechodzę na listę operatora tylko i wyłącznie, aby dodawać nowe kanały lub zmienione do ulubionych i tylko po to, nie mogę patrzeć na brak logiki w przedziale 1-199, więc szybko wracam do ulubionych i tam mam już inny wymiar.

Edytowane przez pietrek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na liście ulubionych sortowanie jest trochę inne: 10 stacji ogólnych a następnie stacjr sportowe, filmowe + TVP Kultura, informacyjne, dokumentalne, dla panów, bajki, dla pań, reszta ogólnych + TBN Polska, muzyczne, sklepowe (TV Okazje), ponownie sportowe (w tym Polsat Games), VOD, erotyczne, testy i duble, zagraniczne (zaczynając od sportowych i informacyjnych ale z podkreśleniem muzycznych), radio i kanały abonenckie. Całość to 299 kanałów bo taki limit ma HD6000.

W przypadku listy głównej jest więcej pola do manewru przez co z kanałów ogólnych można wydzielić stacje naziemne a z nich (przy uzupełnieniu z innych kategorii) także TV Mobilnej i FTA. Mi osobiście pasowałaby lista podzielona na niniejsze kategorie. 

1 - 59 DVB-T(2)

60 - 99 TV Mobilna 

100 - 159 Ogólne (+ obowiązkowy kanał Dla Abonentów i w drodze wyjątku na końcu stacje religijne)

160 - 179 Informacyjne

180 - 199 Nowości (coś na zasadzie "Otwartego okna" w kablówkach ale na nowododane kanały) 

200 - 299 Kanały grupy Polsat

300 - 399 Sportowe

400 - 499 Filmowe i Serialowe

500 - 599 Dla dzieci

600 - 699 Popularnaukowe (w tym też kryminalne)

700 - 799 Rozrywkowe, lifestylowe, i muzyczne

800 - 899 Premium

900 - 929 Polskie FTA (w tym też w swoich sekcjach)

930 - 979 Zagraniczne

980 - 997 Testy

997 - 999 Abonenckie (Strefa Abonenta też na pozycji 0)

Myślę że w takiej liście śmiało można byłoby się połapać. Warunek jest tylko jeden a mianowicie Polsat Box musi przestać traktować pozycje 200+ jako strefę testową i pozwolić by tak nie traktowali je też abonenci.

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj 299 to co to za limit, zmień dekoder na PVR, tam jest sporo miejsca i ulubione działają super, inny wymiar. Gdybym miał tylko 299 to bym nic nie zrobił, ja segreguje 1000 bez powtarzania i bez pustych miejsc.

Za dużo dziwnych kategorii, ja wolę proste, sprawdzone rozwiązania i kategorie jak wyżej pisałem..

Edytowane przez pietrek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

No właśnie mam Evobox PVR i tam limitu nie ma ale za to od pewnego czasu są bugi techniczne. Limit zaś jest na dekoderze od Multiroomu czyli HD6000. 

Co do układu to ten przedstawiony przeze mnie byłby optymalny gdyby tylko nie wiązał się że z produkcją dużej ilości dubli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...