Skocz do zawartości

VIVA Polska


Gość Peter Parker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Poświęciłem nieco czasu i jak dla mnie za dużo grania typu Remady & Manu-L, Mike Candys, Taio Cruz, człowiek featuring Pitbull czy RIO - takie pop-dance, trzeba zobaczyć stosunkowo dużo (jak dla mnie) słabych rzeczy, żeby wygrzebać z tego jakąś perełkę, a całość bez ładu i składu, jakby shuffle ktoś odpalił na bazie teledysków. Pewnie kwestia gustu. Ale Philip George, DJ Fresh czy ZHU IMHO na plus, umiarkowanie niska powtarzalność muzyki wielką zaletą, reklamy psują efekt, ale zawsze były, więc cóż, chociaż licznik jest (mersi, że jesteś tu :lol2: )... Niektóre klipy z niezrozumiałych dla mnie powodów są z jakimiś podpisami jak do karaoke (wycięte z dawnych audycji Vivy, zamiast prosto z oryginału, wpadłem na to kilka razy).

 

Ale ogólnie no jest to mocny przełom - po trzech latach stawiania na seriale, gdy oglądalność co roku leciała w dół - wreszcie jednak doszli do wniosku, że na polu serialowo-rozrywkowym nie wygrają z potentatami. Żeby wygrać trzeba mieć naprawdę mocne zaplecze, dobre produkcje w portfolio i kasę. Coś takiego można powiedzieć np. o FOX, nie o MTV, niestety i zaklinanie rzeczywistości w tym zakresie nie miało od początku absolutnie żadnego sensu. Wręcz pomogli Esce i teraz odbudowa muzycznego wizerunku wymaga dłuższego okresu ciężkiej pracy, wytrwałości i konsekwencji (żeby się nie okazało, że zaraz im się odwidzi).

 

Na razie działa efekt nowości oraz tych perełek, rozchodzi się pocztą pantoflową (gdyby przyłożono jakąś promocję, byłoby lepiej), więc mogą stopniowo odnotować jakieś odbicie się od dotychczasowego dna, ale to nie jest recepta na dłuższą metę. Potrzebna jest jakaś organizacja, odpalenie poza audycją ogólną jak teraz jakichś bloków tematycznych, choćby godzinny blok z lat .90, top z list z wybranego roku lub/oraz nowości raz w tygodniu (pilnując, żeby to faktycznie były nowości), żeby przyciągać o określonej porze fanów określonego grania - stale, uzależnić od pomysłów/audycji, zaciekawić, a nie liczyć na przypadkowego widza, bo to się sprawdzi tylko na początku. Wystarczająco długo siedzę w mediach, żeby być powiedzmy stosunkowo mocno przekonanym co do słuszności moich słów.

 

Na plus dobra jakość techniczna - jak na ogólny poziom SD w Polsce, to można powiedzieć, że się starają. Wideo 720x576, maksymalna przepływność do ok. 4,8 Mbit/s, audio ładne 256 kbit/s, brzmi dobrze (o ile klip jest dobrej jakości).

 

Hmmm... Poleciał Gigi D'Agostino - La Passion, fajnie to usłyszeć. Mimo tego, co napisałem wyżej (tzw. konstruktywna krytyka), to wielki plus za zmianę, to kolejny dowód, że polska ekipa MTVN ma niezłe koncepcje i gdyby w Polsce realizowano wszystkie kanały międzynarodowe oraz dano pełny dostęp do wszelkich archiwów, to by postawili kanały muzyczne MTV na nogi. Zmiany oceniam bardzo wysoko, a muzycznie jestem dość wybredny. Pewne rzeczy biorę na karb tego, że mam specyficzny gust, to prywatna sprawa, innym granie może podobać się bardziej. Zobaczymy jak będzie po miesiącu, czy nie okaże się, że playlista jest niemal zamrożona i choć klipów jest sporo, to jednak będą lecieć do znudzenia.

 

@1993andrey1993 - deleting is disabled, please edit Your posts if You want to add something and nobody yet answered - to keep board clean ;) Edit button is on the right ;)

 

EDIT: PvD - Such a Feeling - ładnie :brawo: Konkretnie ta wersja:

I pomyśleć, że kiedyś granie Darude, Ian van Dahl, czy Paula van Dyka było zupełnie oczywiste (MTV 2 Pop), a teraz człowiek się cieszy, gdy gdziekolwiek ktoś puści...

 

EDIT 2: AronChupa bez cenzury (tak powinno być), a na MTV Dance ocenzurowany tekst...

 

EDIT 3: ATB - 9PM (Till I Come) - taka niby oczywistość, a cieszy, bo od lat ciężko to było zobaczyć poza YouTube i nielicznymi chwalebnymi wyjątkami ;) Coś z lewym kanałem audio na tym klipie nie tak...

 

EDIT 4: David Guetta - Dangerous - ocenzurowane stroje z logosami, ech co za jakieś czasy - tak jakby ktoś strasznie na te logosy zwrócił uwagę jakby ich nie rozmyli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yeah, good old classic :) It would be nice if they would try to find even older ATB work with Sequential One/SQ-1 ;) André has got nice voice (in my opinion), it's pity that he is refraining from singing ;)

 

Now on VIVA: Danzel - Pump it up, also nice classic ;)

 

EDIT: Deadmau5 ft. Kaskade - I Remember :brawo: Absolute hammer :brawo: But "talked" version, not my favourite one ;)

 

Fear Nothin'

[...]

Reject the Mainstream

Rule Is: Never Fail!

 

EDIT 2: Pierwsza powtórka po ok. 2:40 oglądania (Timmy Trumpet ft. Savage). Wynik nieosiągalny dla MTV Dance.

 

EDIT 3: Scooter - The Only One, może nie jakiś klasyk, ale przynajmniej Kontor jest obecny. Wstyd, że sami Niemcy nie promują własnej muzyki. Tego nagrania chyba nigdy nie widziałem w TV, a tylko na YouTube.

 

EDIT 4: O, proszę, Blonde ft. Melissa Steel - I Loved You bez cenzury, a na MTV Dance ocenzurowany... Da się? Da.

 

EDIT 5: Faithless - God is a DJ :brawo:

 

EDIT 6: Inna - Endless - lubię ją, jest śliczna (i oby moja dziewczyna tego nie zobaczyła :P w razie czego pragnę odnotować, że moja dziewczyna jest najśliczniejsza na świecie ;) )

 

EDIT 7: Well, like on old german VIVA - Werbung now :P

 

EDIT 8: Modjo - Chillin' - nice classic :brawo:

 

EDIT 9: O, proszę, Shapeshifters - Lola's Theme w lepszej jakości niż było na MTV Dance. Da się? Da.

 

EDIT 10: Przez 4 godziny powtórzyły się tylko 3 nagrania, a teraz Calvin Harris - Acceptable in the 80's, czyli z czasów mniej komercyjnych (na MTV Dance nieosiągalne, bo dla nich Calvin Harris zaczyna się gdzieś od Bounce z Kelis Da się? Da). W tamtych czasach traktowałem go niemal jak Hot Chip, ale skręcił w komercję.

 

EDIT 11: Clear Bandit ft. Jess Glynne - Real Love, zgrabny house.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież Bryśka Spears i "I wanna go" to nie jest typowy popik :)

Gorsze jest to disco polo po angielsku co leci aktualnie Claydee "Mamacita buena" :|

 

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/vi ... teledyskow zapraszam do lektury, znowu zdjęcie "cudownego" szefuncia, dlaczego, jak go widzę to mam ochotę go zapytać czy jest osobą myślącą? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Claydee jest spoko - zależy kto co lubi :-) Claydee - Sexy Papi by puścili :-) Właśnie przeglądam nagranie moje z nocy z pasma "VIVA Dance Mix" i mało rodzynków puścili niestety :-( ale już od rana lepiej :-)

Z moich źródeł dowiedziałem się że MTV Dance Int. korzysta niestety z archiwum MTV UK czyli nadają je z Londynu (stąd sporo cenzury w klipach :-() a nie z Amsterdamu a myślałem że wersję Int. MTV Hits, MTV Dance i Rocks będą już nadawać osobno z Amsterdamu z uwagi na bogatsze archiwum pod względem choćby muzyki Dance czy Club w Holandii niż w Londynie. Jak widać Londyn chciał mieć nadal piecze nad markami swoimi w wersji Int. :-( MTV Dance Int. nie dorasta do pięt obecnej VIVA Polska :-) Nie da się oglądać MTV Dance Int. w kółko to samo leci ok 30 klipów na krzyż i czasem coś poleci w klasyki ale bardzo rzadko :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/vi ... teledyskow zapraszam do lektury, znowu zdjęcie "cudownego" szefuncia, dlaczego, jak go widzę to mam ochotę go zapytać czy jest osobą myślącą? 8)

 

They could delete s**t, such as Krowe Hardkoru (cows of hardcore, but not "queens of hardcore" :D ) , Love by the money (Milosz na bogato), The Kardashians, etc. And increase music time.

 

Really someone watching entertainment unmusical programs and films? Only little (school) girls or women, who don't have men :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają sporo byków w podpisach do klipów bo np. klip David Geutta feat. JD - The World Is Mine zamiast JD jest w podpisie "feat. Estelle" co jest błędem :-( Ktoś na szybko chyba opisywał to archiwum albo ich system emisji generuje takie błędy? Klipy Inna wszystkie prawie maja dopisek "feat. Pitbull" a nie pamietam w ogóle żeby coś nagrała z nim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, w belkach jest jakaś zwiecha. Są artyści, którym dowalają featuring w momencie gdy go tam nie ma. Np. Inna wszystkie piosenki wykonuje z Pitbullem, Shakirze wszędzie towarzyszy Wyclef Jean i jeszcze chyba są jakieś przypadki. To denerwuje jednak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądaj FB VIVA POLSKA można natknąć się na informację pod postem "czy będa zmiany/nowe pasma na wiosnę" "Tajemnica ;)" wydaję mi się że to dopiero początek pozytywnych zmian na Vivie :)

Gorzej jeśli chodziło im o nowe programy show. Ale miejmy nadzieje że chodzi o muzykę. Zwłaszcza po 20:00 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://wrzucaj.net/image/En0

Mogliby puszczać ten klip na VIVIE teraz :-)

http://wrzucaj.net/image/EgP

A to tylko raz na razie widziałem :-)

 

http://wrzucaj.net/image/Eg9

http://wrzucaj.net/image/Egs

No i jeszcze mile widziane by były te kawałki :-)

 

http://wrzucaj.net/image/Egj

No a zobaczenie tego to by był prawdziwy cud! :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy klip Ian Van Dahl "Castles..." to puścili wersję normalną czy remix Future Breeze? Bo dawna Viva puszczała tylko remix, który jest sto razy lepszy, ale opisany bez rmx:

 

(wersja normalna i puszczana w UK)

 

(remix puszczany tylko na Viva Polska w tamtych czasach, bo Viva DE nie promowała tego klipu).

 

W końcu zobaczyłem dziś normalną wersję "King of my castle", a nie tą brytyjską.

Przydałoby się, żeby puszczali czasem trochę więcej klipów z MTV Dance - tych najnowszych i "niedawnych" np.

Ed Sheeran "Don't (Don Diablo Remix)",

Peking Duk "High",

Madeon Ft. Kyan "You're On",

Calvin Harris "Slow Acid " (tylko dwa razy widziałem ten klip na MTV Dance, a jest to świeżynka),

Sub Focus "Turn Back Time",

Ten Walls "Walking With Elephants"

Armin Van Buuren "Ping Pong"

ZINC "Show Me"

Henry Krinkle "Stay"

Wilkinson ft. Detour City "Too Close"

Gorgon City ft. Laura Welsh "Here For You"

i konieczne Dimitri Vegas i Dimitri Vangelis.

Skoro puszczają algierskie (Elvana chyba po algiersku śpiewa) lub rosyjskie (WTF!) to miło byłoby zobaczyć DJ SMASH "Volna" lub więcej rumuńskiego dancu (Akcent, Visez, Morandi, Tom Boxer, Yarabi, Dan Balan dawny Crazy Loop:) itp itp. Aha i polski dance też był fajny w swoim czasie.

Viva zaskakuje codziennie od tygodnia i wierzę, że te klipy też się pojawią.

Co do INNA to jakiś błąd systemowy mają, bo ostatnio Pitbull był w każdym klipie Shakiry :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy klip Ian Van Dahl "Castles..." to puścili wersję normalną czy remix Future Breeze? Bo dawna Viva puszczała tylko remix, który jest sto razy lepszy, ale opisany bez rmx:

 

(wersja normalna i puszczana w UK)

 

(remix puszczany tylko na Viva Polska w tamtych czasach, bo Viva DE nie promowała tego klipu).

Puścili tą drugą wersję czyli remix.

Przydałoby się, żeby VIVA puszczała wreszcie nową wersję piosenki Dr. Kucho & Gregor Salto - Can't Stop Playing bo cały czas stary teledysk puszczają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...