Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 11.03.2021 o 17:30, Mati06 napisał:

No na większości jest podobnie, na na niektórych kanałach jest nawet 80 na 80%

Najsłabszy jest na kanałach BBC jakość 61% siła 75%🙂

 

W przypadku wystąpienia większych opadów deszczu będziesz miał problemy z sygnałem. Instalacja do poprawy. 

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, czytnik napisał:

Dziś zauważyłem coś takiego , dysk zapełniony 25% .

Po obejrzeniu programu z dysku nie mogę go wykasować .

Robię to tak jak zwykle , ale program pozostaje.

Też tak mam. Pomaga odłączenie na chwilę dekodera od prądu.

I zdarza się też, że pod pvr nie ma nagrania a wiem, że na pewno się nagrywało. Na to też pomaga wyciągnięcie wtyczki z gniazdka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, support458 napisał:

 

W przypadku wystąpienia większych opadów deszczu będziesz miał problemy z sygnałem. Instalacja do poprawy. 

nie każdy jest specem, nie każdy musi mieć 100 na 100% Jest taka grupa ludzi którzy nazywają się niepełnosprawni 🙂

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, czytnik napisał:

Mój dekoder nie pobiera EPG , jak przywrócę ustawienia fabryczne czy to skasuje mi dysk .

Mam na nim kilka odcinków seriali których jeszcze nie obejrzałem.

podłączenie dekodera do neta przyśpiesza pobieranie "epg" , reset do fabrycznych może spotęgować oczekiwanie na aktualizacje epg itp , nie wszędzie będą logotypy kanałów w epg , w trybie epg przytrzymanie " i " spowoduje aktualizacje epg ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, K63 napisał:

@support458  Czy Evoboxy - PVR i HD - mają identycznie skalibrowane paski sygnałowe, tzn. czy wartości procentowe jakości  sygnału w obydwu odpowiadają takim samym wartościom SNR?

 

Niestety nie, wynika to z innego hw i dostępności parametrów, które wystawia głowica oraz tuner. Największym wyzwaniem jest właśnie jakość sygnału.

Evobox HD jest po tym względem mniej dokładny. Dokładne skalowanie w stosunku do pomiaru wykonanego profesjonalnym zewnętrznym miernikiem np. Promax otrzymał PVR.

 

EVOBOX HD

 

Signal quality Step 1 (red) Step 2 (yellow) Step 3 (green)

 

SNR  [dB]

0 7 8 9 10 18

 

Percent

0% 39% 40% 49% 50% 100%

 

EVOBOX PVR

     
Signal quality Step 1 (red) Step 2 (yellow)

 

Step 3 (green)

 

SNR  [dB] 0 3 4 9 10 15 >
Percent 0% 20% 30% 40% 50%

 

100%

 

 

           
Przepraszam za rozjazd ale edytor SK jest troszeczkę ograniczony ;)            
Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Mati06 napisał:

nie każdy jest specem, nie każdy musi mieć 100 na 100% Jest taka grupa ludzi którzy nazywają się niepełnosprawni 🙂

 

Oczywiście, ale są graniczne parametry, które wskazują na to, że dekoder przy pogorszeniu się jakości sygnału w wyniku opadów np. deszczu nie będzie w stanie poprawić sygnału aby jego odbiór był możliwy. Możesz z tym polemizować , ale samo życie zweryfikuje kto ma rację.

Warto poprosić kogoś, kto lepiej zna się na tematach technicznych, aby z danej instalacji antenowej wyciągnął jej maksymalną sprawność.

Najczęściej wystarczy wyłącznie dokładniejsza regulacja anteny i precyzyjniejsze ustawienie konwertera. Czasami poprawa stabilności mocowania anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mati06 napisał:

Lepiej poprawcie radio internetowe w tym dekoderze bo aż sypie błędami, nie da się normalnie korzystać 🙂

 

Część z serwerów dostawców stacji radiowych jest przeciążona i odrzuca kolejne połączenia.

Cześć stacji wyłączyła strumienie mp3 lub AAC dostępne dla wszystkich i udostępnia wyłącznie dostęp przez własne dedykowane playery.

Rynek się zmienia i za chwile dotychczasowe bezpłatne radio internetowe również przejdzie do historii.

CP może tylko usuwać z listy radiowej kolejne stacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, support458 napisał:

Warto poprosić kogoś, kto lepiej zna się na tematach technicznych, aby z danej instalacji antenowej wyciągnął jej maksymalną sprawność.

Najczęściej wystarczy wyłącznie dokładniejsza regulacja anteny i precyzyjniejsze ustawienie konwertera.

 

Oferowałem pomoc ...

 

W dniu 26.01.2021 o 14:20, K63 napisał:

  @Mati06 pisz na PW. Bywam czasami w Limanowej. Mam miernik.

 

... ale bez odzewu. :?:

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, K63 napisał:

No to i telewizji (w domu) nie masz za bardzo okazji oglądać. :wink:

Jeżeli zmienisz zdanie - pisz na PW.

 

No niestety. Ale ok dzięki bede pamiętał 😊

Na tą chwilę obecną siła sygnału u mnie to 87%

jakość to 81%

Źle chyba nie ma? Na wskaźniklu brakuje tylko jednej zielonej kreski? 

😊 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...