Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W Turboboxie po wypięciu kabla z jednej głowicy pojawia się na ekranie telewizora w czasie oglądania info o braku sygnału na wejściu 1 czy 2. Myślałem, że podobnie jest w Evo, dlatego zdziwił mnie fakt, że można mieć ustawioną konfigurację z dwoma kablami, a fizycznie mieć podłączony jeden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest Turobobox. Komunikaty pojawią się na chwilę aby nie przeszkadzać w oglądaniu, jeśli przynajmniej jedno wejście działa poprawnie. Ktoś może mieć chwilowe problemy z sygnałem na jednym z wejść, ale dlaczego ma mieć zasłonięty obraz jak w Trubobox? Koniec off topic.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie.Powinien być komunikat o braku sygnału.Konwerter mam 12 sto letni.Talerz nowy 110 cm.To było na TVP 1HD.Siła sygnału 81 procent,jakość 63.

Liczba wejść jedno,konwerter uniwersalny.Status karty poprawny.Czyli wszystko ok.Tylko siła sygnału i jakość jak na 110 to słaba..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie,próbowałem ustawić i nie idzie uzyskać mocniejszego sygnału.Jak już wymieniać to konwerter na unicable.Co do kabla wydaje mi się że jest ok.Ps,tylko który bo ceny są różne na allegro jast nawet za 139 zł ale większosć powyżej 200 zl

Edytowane przez Max2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel Triset 113 pe a konwerter jeśli już to Unicable II skonfigurowany pod Evobox.

https://satsklep.pl/mobile/pl/p/Konwerter-Unicable-II-%2C-5278-Inverto/15672

Do ustawienia całości zamów profesjonalnego instalatora. Nie będzie czarnych ekranów i będziesz mógł korzystać z pełni możliwość dekodera Evobox PVR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jestem świeżym posiadaczem tego dekodera i w związku z tym pytanie o aplikację HBO GO.

Mianowicie: mam podłączony dekoder do amplitunera przez HDMI, dźwięk po odpowiednich ustawieniach w dekoderze jest przestrzenny (5.1), ale w aplikacji HBO GO jest już 2.0. Czy to zasługa samej aplikacji, czy sposobu przesyłu audio w strumieniu HBO GO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanko. Czy spotkał się ktoś ze zjawiskiem samoczynnego włączania i wyłączania się Evobox'a? Dzieje mi się to już z drugim tunerem i nie wiem, czy to wina tunera, czy może instalacji. Tuner stoi w dość dobrze wentylowanym miejscu, więc nie ma mowy o przegrzewaniu. Konwerter INVERTO IDBL-QUDL42-UNI2L, czasza anteny polsatowska. Proszę o pomoc, bo już mam dosyć tego gó..... ! Dodam że z tunerem multirom nic złego się nie dzieje .

Edytowane przez Piotr73sw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście cały komplet na nowy i chyba pojadę i wymienię znowu, jak się nie uspokoi. Dzisiaj włączył mi się dwa razy - raz w środku nocy i raz w dzień - i wyłączył mi się raz.


 

Dzwoniłem do Polsatu, a konsultant na to: "No, o ja mogę panu poradzić. Proponuję wymianę." No i chyba trzeba tak zrobić, tylko się boję, że znowu tak będzie, że trochę popracuje i zaś będzie to samo.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości. Niechlujna pisownia w poście. Na forum piszemy poprawnie po polsku, z poszanowaniem zasad polskiej pisowni, gramatyki, ortografii i interpunkcji. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest włączone, a że tak spytam: od czego to jest i czy to wyłączyć? Bo ja w te klocki zielony.


Już wiem od czego to HDMI-CEC, ale to nie powinno mieć wpływu na działanie tunera.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości. Niechlujna pisownia w poście. Na forum piszemy poprawnie po polsku, z poszanowaniem zasad polskiej pisowni, gramatyki, ortografii i interpunkcji. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki tryb oszczędzania energii masz ustawiony?

 

Ustawiony mam - SZYBKI START.

Właśnie mi się ten złom wyłączył drugi raz dzisiaj.

Ratujcie bo już nerw nie mam!!! :twisted:

 

Tak też zrobiłem. Poczekamy na efekt. Tylko nie będę wiedział, kiedy się włączy, bo telewizor się nie włączy. [...]

 

Wyłączyłem HDMI-CEC i też się wyłączył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to nic do rzeczy, bo pomiędzy wyłączeniami było około godziny, a ustawiony mam na 3 godziny. I nie ważne czy podłączony jest pod listwę zasilającą czy bezpośrednio pod gniazdko , reakcja jest taka sama , a co najlepsze to z multirumem nie mam najmniejszych problemów , a jak wytłumaczyć włączenie się dekodera w środku nocy ?

Edytowane przez Piotr73sw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drażę dalej temat wyłączającego się tunera Evobox. Dzisiaj zadzwonił technik, ustawiłem tuner zgodnie z jego zaleceniami (które nie różniły się od tego, co miałem wcześniej zrobione), i jak myślicie, poprawiło się? Żeby nie trzymać w niepewności - sam się włączył po około 2 godzinach, a jak siadłem, żeby coś obejrzeć to wziął i mi się wyłączył. Tyle z pomocy było. Jutro podjedzie człowiek od ustawienia anteny i posprawdza instalację. Zobaczymy, co powie. Już mam dosyć tego Polsatu!

Edytowane przez Barti
Niechlujna pisownia w poście. Na forum piszemy poprawnie po polsku, z poszanowaniem zasad polskiej pisowni, gramatyki, ortografii i interpunkcji. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest problem Polsatu, a wyłącznie problem lokalny u Ciebie, który musisz rozwiązać we własnym zakresie.

Z dekodera Evobox korzystają setki tysięcy użytkowników i nikt nie ma takich jak Ty opisujesz problemów.

Może ktoś Ciebie nie lubi i pilotem steruje przez okno dekoderem, to jest możliwe ;)

Nie napisałeś kompletnie nic na temat jak masz podłączony dekoder, rodzaj instalacji antenowej, model telewizora i sposób podłączenia dekodera do internetu. Zastanów się, czy zjawisko nie ma jakiejś wspólnej przyczyny np. włączanie oświetlenia LED, ściemniacza oświetlenia lub innego urządzenia elektronicznego, sterującego, które może mieć wpływ na dekoder.

Na nasz rynek trafia masa elektronicznych śmieci, głównie z Chin, które nie trzymają żadnych standardów, za to mają jedną cechę wspólną, są tanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...