Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie, również.

 

Może przypomnienie ustawiłeś na kanale którego nie masz na liście Ulubione. Część kanałów jest zdublowana na liście , to może dać taki efekt. Przykładowo do listy Ulubione dodałeś kanał Polsat HD z pozycji 1 a przypomnienie  ustawiłeś na Polsat HD z pozycji 111 (...)

 

Nie. Wszystkie przypomnienia ustawiałem na liście Ulubionych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi rozjechały się zaplanowane nagrania serii po zamianie czasu. Wszystko nagrywa się o godzinę za wcześnie.

U mnie także nagrywa o godzinę wcześniej od zaprogramowanego czasu. I były to zaprogramowane nagrania z ręki, indywidualnie. Więc to ogólna usterka w oprogramowaniu w związku ze zmianą czasu. Coś informatykom nie wyszło z automatyczną zmianą czasu.

 

W tej samej sprawie błędnego programowania przy dzisiejszej ręcznej korekcie zauważyłem ciekawą i dziwną sytuację.

Zdarza się (bo nie zawsze tak jest) że przy programowaniu nagrań przed zmianą czasu konkretnej audycji teraz są zaznaczone dwie kolejne audycje: zbędna i ta właściwa, następna w programie. Przy odznaczaniu niepotrzebnej wyłącza się jednocześnie (bez mojej ingerencji) także ta właściwa!

I jeszcze jedna ciekawostak. Zauważyłem to na kanałach HBO. Program zaznaczony przez zmianą czasu, po zmianie okazuje się być zgodnym jeśli chodzi o godzinę ale już nie o kanał i treśc! Przykładowo: audycja A przygotowana do nagrania o godz 20:00 na HBO1 staje się audycją B o godz. 20:00 i na HBO3

 

A dekoderach HD7000 czy HD550s była opcja ustawień odnośnie strefy czasowej. W EVOBOXie nie znalazłem czegoś zbliżonego w ustawienaich. Jak zatem poprawić błąd w oprogramowaniu EVOBOXa bez kasowania nagrań i bez kłopotów z programowaniem nagrań?

 

Przez ponad 6 miesięcy posiadania EVOBOXa nie miałem najmniejszego problemu technicznego. Od kilku dni (po wymianie softu i po zmianie czasu) ma dziwne zachowania:

- z nie wiadomo z jakiego powodu EVOBOX teraz niektóre nagrania (jeden po drugim na tym samym kanale) nie nagrywa z pokrywającą się zakładką 5 minut (5 minut dłużej z 1 nagrania i 5 minut wcześniej z 2) przez co nie mogę skasować obejrzanego 1 nagrania  przed obejrzeniem drugiego bo drugi będzie bez początku,

- zawiesił się podczas oglądania nagrania i poza miganiem diody nie reagował na cokolwiek wciskanego z pilota a potem się sam zrestartował.

Edytowane przez Zolmar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mnie też w końcu się objawił bug.


Zaplanowane nagranie The walking dead na FOX HD, a nagrywa się 22.11.63. Po wyłączeniu trwającego nagrania wyłączyły się oba. Zaplanowałem ponownie, zobaczymy, co wyjdzie. Wcześniejsze pozycje nagrywałem z HBO - pojedyncze nagranie jak i seria (Westworld). Nagrało się OK.

edit: The walking dead nagrywałem jako oddzielny odcinek, nie jako serię.

Edytowane przez Barti
Wyrażenie "OK" piszemy wielkimi literami. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje opcji np:

Nagraj sezon (i wybieram kanał z którego ma nagrywać).

Obecnie objaw jest taki:
Wduszam CSI CYBER nagraj sezon

i nagrywa odc. 4 z Polsatu i odc. 20 z AXN

 

a chciałbym tylko te "premierowe" nagrywać, a nie też powtórki z poprzedniego roku z Polsatu.

 

Z reguły fajnie gdyby to działało tak:
Wduszam nagraj sezon, wyszukuje kanały z EPG, które ten sezon emitują. Do wyboru mam POLSAT, ATM, AXN

Wybieram AXNi zatwierdzam.

 

Ciekaw jestem, czy w ogóle da się to zrobić? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm...

Przez parę minut wyświetlacz włączonego dekodera nie pokazywał numeru kanału (zauważyłem ok. 23:50). Zmiana kanałów/głośności - dalej czarny wyświetlacz.

Wyłączyłem - pokazuje godzinę (23:53).

Włączyłem - czarno. Zmieniam kanały na 1, 2, 61 - obraz na tv jest, wyswietlacz na dekoderze czarny.

Nagle znów pokazuje numer kanału (chwilę przed północą).

Przedtem zajrzałem do ustawień (jasność średnia przy włączonym, niska w czasie uśpienia).

 

PS A miałem wpisać coś o byciu zaskoczonym zmianą czasu i rozjazdem nagrań... Na pocieszenie, przez lata w nc+ też była jazda (PVR a potem Turbodekoder).

Edytowane przez Darek80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim którzy mają problemy po aktualizacji oprogramowania , rekomenduje przywrócenie ustawień domyślnych z usunięciem danych użytkownika. Już o tym pisałem.Ze względu na znaczące zamiany wniesione w nowym sofcie,innego rozwiązania nie ma.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć wszystkim,

od 4 dni testuję Evoboxa, do tej pory, przez ponad 6 lat miałem Turbo z N-ki. Jestem generalnie pod dużym wrażeniem.

Oczywiście mogę potwierdzić ochy i achy wszystkich, którzy piszą o szybkości dekodera (używam go z konwerterem Unicable). Dekoder był w wersji 1.7.3, a po mniej więcej pół godzinie wykrył nowszą wersję i mam już 1.9.5.

Podoba mi się szczególnie opcja nagrywania sezonu jak i nagraj serię odcinków. Niestety zauważyłem, że nie przy wszystkich programach (serialach) można jej użyć. Np. nie mogę nagrać odcinków serialu Westworld na HBO... Muszę je wszystkie pojedynczo zaznaczać. Z czego to może wynikać? Program nie jest oznaczony jako serial? 

 

A czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć jaka jest różnica między nagraj sezon a nagraj serię odcinków?

Sezon = jak rozumiem, dekoder tworzy folder i szuka w różnych kanałach emisji tego serialu i wybranego sezonu i próbuje nagrać wszystkie odcinki. Jak czytałem wyżej, nie można kasować obejrzanych, bo dekoder dogra je później? Szkoda, bo fajnie byłoby mieć coś a'la cache obejrzanych odcinków...

A Seria odcinków? Domyślam się (ale nie jestem pewien), że nagrywa się to co aktualnie leci na danym kanale? Np. 6 odcinków, które są emitowane pod rząd?

 

Z innej beczki - w moim odczuciu (po prostu to kwestia wieloletniego przyzwyczajenia się do Turbodekodera n-ki) ekran pokazujący nagrania jest mało wygodny... Szkoda, że nie można na jednym ekranie zobaczyć wszystkich nagranych jak i zaplanowanych do nagrania programów. 

No, ale to już raczej moje widzimisię.

Poza tym - całość jest naprawdę na 5+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyj sobie ten odcinek:

https://satkurier.pl/news/150635/test-evobox-pvr-cyfrowego-polsatu-nagrywanie.html

na prawdę warto a nawet całą serię,zwłaszcza jak się ten dekoder ma dopiero kilka dni,

ten odcinek akurat odpowie szczegółowo na Twoje pytania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć wszystkim,

od 4 dni testuję Evoboxa, do tej pory, przez ponad 6 lat miałem Turbo z N-ki. Jestem generalnie pod dużym wrażeniem.

Oczywiście mogę potwierdzić ochy i achy wszystkich, którzy piszą o szybkości dekodera (używam go z konwerterem Unicable). Dekoder był w wersji 1.7.3, a po mniej więcej pół godzinie wykrył nowszą wersję i mam już 1.9.5.

Podoba mi się szczególnie opcja nagrywania sezonu jak i nagraj serię odcinków. Niestety zauważyłem, że nie przy wszystkich programach (serialach) można jej użyć. Np. nie mogę nagrać odcinków serialu Westworld na HBO... Muszę je wszystkie pojedynczo zaznaczać. Z czego to może wynikać? Program nie jest oznaczony jako serial? 

 

A czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć jaka jest różnica między nagraj sezon a nagraj serię odcinków?

Sezon = jak rozumiem, dekoder tworzy folder i szuka w różnych kanałach emisji tego serialu i wybranego sezonu i próbuje nagrać wszystkie odcinki. Jak czytałem wyżej, nie można kasować obejrzanych, bo dekoder dogra je później? Szkoda, bo fajnie byłoby mieć coś a'la cache obejrzanych odcinków...

A Seria odcinków? Domyślam się (ale nie jestem pewien), że nagrywa się to co aktualnie leci na danym kanale? Np. 6 odcinków, które są emitowane pod rząd?

 

Z innej beczki - w moim odczuciu (po prostu to kwestia wieloletniego przyzwyczajenia się do Turbodekodera n-ki) ekran pokazujący nagrania jest mało wygodny... Szkoda, że nie można na jednym ekranie zobaczyć wszystkich nagranych jak i zaplanowanych do nagrania programów. 

No, ale to już raczej moje widzimisię.

Poza tym - całość jest naprawdę na 5+

Tez przesiadłem się z turbo enki na evoboxa i oczywiście Evo  dużo lepszy u mnie nagrywa sezon Westworld bez problemu z takim wyjątkiem ze odcinek 5 jest premierowo w poniedziałek a mnie nagra go dziś o 22

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez przesiadłem się z turbo enki na evoboxa i oczywiście Evo  dużo lepszy u mnie nagrywa sezon Westworld bez problemu z takim wyjątkiem ze odcinek 5 jest premierowo w poniedziałek a mnie nagra go dziś o 22

chyba coś się zmieniło w opisie w EPG tego serialu, bo wczoraj po południu już faktycznie można zaznaczyć Westworld do nagrywania całego sezonu.

 

A jeszcze jedno pytanie. Obejrzałem film, który sugerował Fezuj - komu w takim razie przydaje się opcja "Seria odcinków", skoro jest taka masakryczna ilość powtórzeń więc i nagrań będzie setka? Do czego można wykorzystać tę funkcję tak naprawdę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie po wprowadzeniu zakładki "Nagraj Sezon" ta >nagraj serię< dosłownie traci rację bytu-choć by ze względu na to że dekoder nagrywa wszystko co się pod danym tytułem po satelicie porusza robiąc totalny bałagan i bez potrzebnie zapycha dysk,

myślę że przy następnej aktualizacji bez żadnego uszczerbku ta zakładka może zniknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pierwszy temat: Wczoraj chciałem zainstalować Euronews HD który pojawił się FTA na satelicie. Instalowałem go ręcznie z podanych przez SatKurier parametrów. Kanał zainstalował się na końcu listy lecz po jego wybraniu wyświetliło planszę: Brak sygnału itd. Okazało się, że pomimo tego iż wpisywałem prawidłowy SR 29900, dekoder uparł się żeby SR był 27500. Pomogło dopiero przywrócenie ustawień fabrycznych i ponowna instalacja wszystkiego. Tak chyba nie powinno być.

Drugi temat: Tv Puls HD. Support napisał parę stron wcześniej, że wyszukiwanie kanałów kodowanych w dekoderach dedykowanych jest bezcelowe i w sumie ma rację, choćby ze względu na parowanie kart i dekodera. Dlaczego jednak dekoder wyszukuje paczkę Canal+ lub Bein Sport, a nie potrafi wyszukać Puls HD z kodowaniem CP? To pierwsze nie halo w tej sprawie. Drugie to takie, że mając np. pakiet darmowy z dekoderem HDxxxx ma się dostęp do tego kanału, a mając pakiet premium max z tym super, hiper dekoderem, tego dostępu się nie ma. Wychodzi na to, że dla CP ci płacący dużo to, cytując klasyka " drugi sort".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi temat: Tv Puls HD. Support napisał parę stron wcześniej, że wyszukiwanie kanałów kodowanych w dekoderach dedykowanych jest bezcelowe i w sumie ma rację, choćby ze względu na parowanie kart i dekodera. Dlaczego jednak dekoder wyszukuje paczkę Canal+ lub Bein Sport, a nie potrafi wyszukać Puls HD z kodowaniem CP? To pierwsze nie halo w tej sprawie. Drugie to takie, że mając np. pakiet darmowy z dekoderem HDxxxx ma się dostęp do tego kanału, a mając pakiet premium max z tym super, hiper dekoderem, tego dostępu się nie ma. Wychodzi na to, że dla CP ci płacący dużo to, cytując klasyka " drugi sort".

 

Dekoder wyszukuje kanały FTA na podstawie parametrów opisujących emisje danego kanału i ustalonych przez nadawcę parametrów.

Fakt wyszukania kanałów, które są oznaczone jako FTA np. CANAL+ nie znaczy, że to są rzeczywiste kanały FTA. Podobnie jak fakt nazwy CANAL+ nie oznacza, że jego treść jest kodowana.

Kanał TV Puls HD nie wchodzi w skład oferty CP, w każdej chwili może być niedostępny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Support napisał parę stron wcześniej, że wyszukiwanie kanałów kodowanych w dekoderach dedykowanych jest bezcelowe i w sumie ma rację, choćby ze względu na parowanie kart i dekodera. Dlaczego jednak dekoder wyszukuje paczkę Canal+ lub Bein Sport, a nie potrafi wyszukać Puls HD z kodowaniem CP?

Widzę że też udało Ci się te kanały "zainstalować" ;)

no cóż ciekawostka w kontekście Puls HD :)

 

Kanał TVP Puls HD nie wchodzi w skład oferty CP, w każdej chwili może być niedostępny.

No to żadna nowość,ale tak szczerze to co to za kanał TVP Puls HD i dlaczego :"w każdej chwili może być niedostępny"

a jest :?::shock:    :wink: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Evo nie, na innych dekoderach tak. Ja np. na HD 5500s mam Puls w HD :)

 

Czytałem, że jest niedostępny na Evo, ale @support458 napisał w wątku dotyczącym tego dedykowanego dekodera, że " w każdej chwili może być niedostępny". Dlatego też myślałem, że coś w tym zakresie może coś się zmieniło i że może już jest :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...