Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki model konwertera Unicable masz zainstalowany, a jaki jest wybrany w menu Ustawienia / Antena / Konfiguracja ?

 

Konwerter ten co jest w zestawie od CP a w ustawieniach mam Inverto IDLB-QUDL42-UNI2L-1PP

 

 

Robiłeś powrót do ustawień fabrycznych z kasowaniem nagrań? Konwerter masz od początku Evobox-a, czy zmieniłeś go później? Jeśli później to powinny pomóc fabryczne z kasowaniem nagrań.

 

Od początku mam Unicable ale też robiłem fabryczne z kasowaniem nagrań ale to nie pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwerter ten co jest w zestawie od CP a w ustawieniach mam Inverto IDLB-QUDL42-UNI2L-1PP

Od początku mam Unicable ale też robiłem fabryczne z kasowaniem nagrań ale to nie pomogło.

Sprawdź dekoder na innej instalacji antenowej np. w APS.

Na wszelki wypadek sprawdź również wersje oprogramowania, powinna być 1.7.3 Ustawienia / Informacje / Dostęp Warunkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przed i po wymianie występuje problem, to znaczy że uszkodzenie jest poza dekoderem. Możesz podłączyć dekoder do konwertera do wejścia legacy i zmienić konfiguracje na Typ konwertera = Uniwersalny. Będziesz wiedział czy to problem konwertera na wyjściu Unicable. Konwerter ma dwa wyjścia (srebrne) z tradycyjnym sygnałem legacy,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder jest nowy. Wymieniłem go ale problem pozostał. Wersja oprogramowania jest 1.7.3

 

Zarób od nowa złączki ( F ) na kablu. Sprawdź czy kabel się gdzieś nie uszkodził ( brak masy ) czy zwarcia nie ma.

Jak masz zwykły miernik do prądu to też możesz sam kabel sprawdzić czy jest dobry

Podepnij pod instalację inny dowolny dekoder i sprawdź jak działa instalacja. Jeśli będzie problem wymień konwenter.

Jak masz dobry dostęp do anteny i kabla to tak zrób.

Jak wymieniałeś na nowy dekoder i dalej to samo to coś w musi być nie tak w instalacji.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Jestem posiadaczem Evoboxa od soboty. Wszystko ładnie chodzi (oprócz bolączek opisanych wcześniej ;) ale niestety przy nagrywaniu z TVN już 2 razy wszystkie programy grupy TVN (TVN, TVN7, TVN24 i TVN Style) siadły, a mianowicie czarny ekran na nich mimo sygnału, no i oczywiście nic się nie nagrało również. Po wymuszonym przerwaniu nagrania, programy wracają natychmiast :( ? Proszę o pomoc...

 

Ogarnąłem, ogarnąłem już w pierwszy dzień nawet ;)...dopowiadając - antena 90 cm, konwerter zalecany Unicable, siła sygnału 98, jakość 68 (wiem, że to nie idealne parametry), pogoda była ok. Dziwi mnie to dlatego, iż to się powtórzyło, no i zastanawiającym jest fakt, że jak przerywam nagrywanie, to naraz programy wracają natychmiast :(

Edytowane przez swojadroga
Połączyłem dwa wpisy, po usunięciu bzdur innego użytkownika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

support458 pisałeś niedawno, że testujesz nową wersję oprogramowania do evo, jak sprawa wygląda, tzn. czy wyszły w testach jakieś poważniejsze błędy, czy wszystko jest ok i zmierza w kierunku wypuszczenia tego do ludzi?

I jeszcze jedno pytanko, kiedyś było na forum ale nie mogę znaleźć, chodzi o aktualizację epg, czy jak dekoder jest stale podłączony do netu po LAN, to aktualizuje się epg przez internet czy satelitę? Co ma większy priorytet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

support458 pisałeś niedawno, że testujesz nową wersję oprogramowania do evo, jak sprawa wygląda, tzn. czy wyszły w testach jakieś poważniejsze błędy, czy wszystko jest ok i zmierza w kierunku wypuszczenia tego do ludzi?

I jeszcze jedno pytanko, kiedyś było na forum ale nie mogę znaleźć, chodzi o aktualizację epg, czy jak dekoder jest stale podłączony do netu po LAN, to aktualizuje się epg przez internet czy satelitę? Co ma większy priorytet?

 

Softu można spodziewać się niebawem, nie podam konkretów :wink:

EPG jest pobierane głównie z satelity i to jest priorytet , uzupełnienie stanowi Internet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio padł mi router wi-fi, dzisiaj kupiłem nowy. Połączył się z laptopami, telefonami komórkowymi ale z evo nie. Na wcześniejszym wszystko działało ok, obecnie widzi sieć, ale po wpisaniu prawidłowego hasła nie łączy się i nie mogę skonfigurować go z siecią. Niedawno miałem podobny problem (opisywałem go w tym wątku na forum) i wymienili mi dekoder, bo nie łączył się u mnie jak i APS z siecią. Nie che mi się znowu go wymieniać bo to już przesada. Może coś w sofcie jest nie tak, bo wszystko inne działa prawidłowo. Dodam, że przywracałem ustawienia fabryczne ale to nie pomogło. Normalnie krew mnie zalewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio padł mi router wi-fi, dzisiaj kupiłem nowy. Połączył się z laptopami, telefonami komórkowymi ale z evo nie. Na wcześniejszym wszystko działało ok, obecnie widzi sieć, ale po wpisaniu prawidłowego hasła nie łączy się i nie mogę skonfigurować go z siecią. Niedawno miałem podobny problem (opisywałem go w tym wątku na forum) i wymienili mi dekoder, bo nie łączył się u mnie jak i APS z siecią. Nie che mi się znowu go wymieniać bo to już przesada. Może coś w sofcie jest nie tak, bo wszystko inne działa prawidłowo. Dodam, że przywracałem ustawienia fabryczne ale to nie pomogło. Normalnie krew mnie zalewa.

 

Przetestuj inne channel'e w konfiguracji wi-fi. Jeśli nie pomoże to sprawdź, czy połączy się z niezabezpieczoną siecią. Może jednak źle wpisujesz hasło :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od 13 go września mam to "cudo" i już się zaczyna - dziś stale komunikat brak karty - wyłączenie i włączenie nic nie daje, dopiero po drugim wył. z prądu komunikat rzadziej się pojawia. To że podczas oglądania nagrań co jakiś czas na chwilę włącza się pasek info to mnie nawet bawiło, ale te manewry dzisiaj mnie zdenerwowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich - trafiłem na to forum dopiero dziś i jak go czytam to mam wrażenie  że mam zajefajny dekoder. Mnie nic nie przerywa  nie zacina i nie zwiesza się. Nie jestem młodzikiem ,ale nie mam problemów z menu. Użytkowałem w życiu różne dekodery i z tych oferowanych przez sieci satelitarne to tylko Turbo z N-ki był porównywalny. Jeśli jednak Evobox użytkować z dedykowanym konwerterem to już jest kosmos. Ustawiłem raz listę ulubionych i wiem pod jakimi numerami mam ulubione kanały ,więc po co jakieś szukanie po nazwie czy literce, Widzę że niektórzy chcieliby przerostu formy nad treścią i są ciągle niezadowoleni. To jest tylko dekoder a nie komputer z fajnym oprogramowaniem. Mam go od pół roku i moim zdaniem jest intuicyjny, nie musiałem szukać instrukcji obsługi ani czytać porad jak go obsługiwać, więc czego chcieć? Ma kilka wad wieku młodzieńczego jak choćby rozpędzona lista kanałów ,ale to naprawdę niewiele. Pozdrawiam wszystkich i na boga ,nie kombinujcie tyle z tym sprzętem. Raz ustawiony śmiga że aż miło. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...