Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich - trafiłem na to forum dopiero dziś i jak go czytam to mam wrażenie  że mam zajefajny dekoder. Mnie nic nie przerywa  nie zacina i nie zwiesza się. Nie jestem młodzikiem ,ale nie mam problemów z menu. Użytkowałem w życiu różne dekodery i z tych oferowanych przez sieci satelitarne to tylko Turbo z N-ki był porównywalny. Jeśli jednak Evobox użytkować z dedykowanym konwerterem to już jest kosmos. Ustawiłem raz listę ulubionych i wiem pod jakimi numerami mam ulubione kanały ,więc po co jakieś szukanie po nazwie czy literce, Widzę że niektórzy chcieliby przerostu formy nad treścią i są ciągle niezadowoleni. To jest tylko dekoder a nie komputer z fajnym oprogramowaniem. Mam go od pół roku i moim zdaniem jest intuicyjny, nie musiałem szukać instrukcji obsługi ani czytać porad jak go obsługiwać, więc czego chcieć? Ma kilka wad wieku młodzieńczego jak choćby rozpędzona lista kanałów ,ale to naprawdę niewiele. Pozdrawiam wszystkich i na boga ,nie kombinujcie tyle z tym sprzętem. Raz ustawiony śmiga że aż miło. :wink:

 

Również przyłączam się do tej opinii . Moje wątpliwości dotyczyły jedynie trybu czuwanie- uśpienie. Nie otrzymałem jednoznacznej odpowiedzi od CP do dzisiaj. Poza  tą usterką dekoder pracuje bez żadnych uwag. A poza tym , gdyby na forum podawano wiek uczestników, to myślę że otrzymałbym stanowisko marszałka-seniora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich - trafiłem na to forum dopiero dziś i jak go czytam to mam wrażenie  że mam zajefajny dekoder. Mnie nic nie przerywa  nie zacina i nie zwiesza się. Nie jestem młodzikiem ,ale nie mam problemów z menu. Użytkowałem w życiu różne dekodery i z tych oferowanych przez sieci satelitarne to tylko Turbo z N-ki był porównywalny. Jeśli jednak Evobox użytkować z dedykowanym konwerterem to już jest kosmos. Ustawiłem raz listę ulubionych i wiem pod jakimi numerami mam ulubione kanały ,więc po co jakieś szukanie po nazwie czy literce, Widzę że niektórzy chcieliby przerostu formy nad treścią i są ciągle niezadowoleni. To jest tylko dekoder a nie komputer z fajnym oprogramowaniem. Mam go od pół roku i moim zdaniem jest intuicyjny, nie musiałem szukać instrukcji obsługi ani czytać porad jak go obsługiwać, więc czego chcieć? Ma kilka wad wieku młodzieńczego jak choćby rozpędzona lista kanałów ,ale to naprawdę niewiele. Pozdrawiam wszystkich i na boga ,nie kombinujcie tyle z tym sprzętem. Raz ustawiony śmiga że aż miło. :wink:

Idąc tym tropem można nauczyć się listy kanałów CP na pamięć i ulubione nie są potrzebne:)

Moje bolączki to właśnie brak tego sortowania i drak DLNA, na które liczyłem przeglądając instrukcję przed podpisaniem umowy z CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami wystarczy do końca wsunąć kartę, która czasami nie styka.

 

To nie to. Wachlowałem kartą dość długo i namiętnie, zanim zdecydowałem sie na reset. Poza tym u mnie niektóre kanały były czarne, albo pisał, że nie mam uprawnień (ale nie non stop, raz odbierał dany kanał, a raz sypał komunikatami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio padł mi router wi-fi, dzisiaj kupiłem nowy. Połączył się z laptopami, telefonami komórkowymi ale z evo nie. Na wcześniejszym wszystko działało ok, obecnie widzi sieć, ale po wpisaniu prawidłowego hasła nie łączy się i nie mogę skonfigurować go z siecią. Niedawno miałem podobny problem (opisywałem go w tym wątku na forum) i wymienili mi dekoder, bo nie łączył się u mnie jak i APS z siecią. Nie che mi się znowu go wymieniać bo to już przesada. Może coś w sofcie jest nie tak, bo wszystko inne działa prawidłowo. Dodam, że przywracałem ustawienia fabryczne ale to nie pomogło. Normalnie krew mnie zalewa.

 

Przetestuj inne channel'e w konfiguracji wi-fi. Jeśli nie pomoże to sprawdź, czy połączy się z niezabezpieczoną siecią. Może jednak źle wpisujesz hasło :P

 

Dzisiaj po włączeniu dekodera przeszedłem do HBO GO i okazało się, że zatrybił, przy czym nie kombinowałem od nowa z wpisywaniem hasła i konfiguracją wi-fi. Normalnie szok. Cieszę się, że już wszytko OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie to. Wachlowałem kartą dość długo i namiętnie, zanim zdecydowałem sie na reset. Poza tym u mnie niektóre kanały były czarne, albo pisał, że nie mam uprawnień (ale nie non stop, raz odbierał dany kanał, a raz sypał komunikatami).

Podsumowując, rozwiązałeś problem przez przywrócenie ustawień domyślnych czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Support458

Czy jest szansa na poprawkę dzięki której dekoder będzie się uruchamiał na liście ulubionych?? Ponieważ teraz za każdym razem włącza się na głównej.

Tak, nowe oprogramowanie ma poprawki w tym zakresie.

Po odłączeniu od prądu, dekoder zawsze będzie się uruchamiał na liście Kanałów TV / Wszystkie.

W każdym innym przypadku będzie się uruchamiał na ostatnio wybranej liście kanałów.

@support,

Czym się różni graphyne2 od graphyne? Bo CP zgłosił EVOBOX PVR do Sat Krak z opisem, że dekoder z graphyne2 :)

Różnymi dodatkowymi funkcjami :) Wizualnie innym zestawem fontów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, nowe oprogramowanie ma poprawki w tym zakresie.

Po odłączeniu od prądu, dekoder zawsze będzie się uruchamiał na liście Kanałów TV / Wszystkie.

W każdym innym przypadku będzie się uruchamiał na ostatnio wybranej liście kanałów.

 

Czyli w przypadku nowego softu po każdym wyłączeniu z prądu przejdzie na listę WSZYSTKIE? Trochę słabo.

Czerwcowy, wycofany soft miał poprawkę, w której nawet po wyłączeniu z prądu dekoder włączał się na ostatnio używanej liście. Sam nie miałem jeszcze wtedy Evo, ale niektórzy tutaj pisali o tej poprawce.

Edytowane przez mingo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj po włączeniu dekodera przeszedłem do HBO GO i okazało się, że zatrybił, przy czym nie kombinowałem od nowa z wpisywaniem hasła i konfiguracją wi-fi. Normalnie szok. Cieszę się, że już wszytko OK.

 

A to u Ciebie trzeba było jakieś "wygibasy" robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w przypadku nowego softu po każdym wyłączeniu z prądu przejdzie na listę WSZYSTKIE? Trochę słabo.

Czerwcowy, wycofany soft miał poprawkę, w której nawet po wyłączeniu z prądu dekoder włączał się na ostatnio używanej liście.

 

Dekoder nie jest projektowany z założeniem, że użytkownik będzie użytkował go niezgodnie z zaleceniami operatora, które jasno nie zalecają odłączania dekodera od prądu. Robiąc to decydujesz się na wszelkie niedogodności, które z tego wynikają.

Poprawka dotyczy przypadku wychodzenia dekodera ze stanu Uśpienia, a nie odłączania od prądu.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to u Ciebie trzeba było jakieś "wygibasy" robić?

 

Wczoraj nie mogłem połączyć się z wi-fi, wyskakiwał komunikat coś w stylu abym wpisał poprawnie hasło lub zmienił sieć. Dzisiaj bez niczego tylko po wejściu do HBO GO było już połączenie, nie musiałem konfigurować, wpisywać hasła ani jak to określiłeś robić jakiś wygibasów. Tak jakby wczoraj długo "myślał" a dzisiaj "załapał" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie działać. 

Potwierdzam. Tez miałem problem z hasłem do wi-fi. Nie zgadzała się długość hasła lub hasło było niepoprawne. Dekoder chodził już kilka dni gdy postanowiłem go podłączyć do sieci. Dopiero wyłączenie go z prądu rozwiązało problem. Teraz mam tylko komunikaty po 5 razy dziennie,  że komunikacja z wi-fi się zerwała i że ponownie zaskoczyła. Można by opóźnić ten komunikat o te 10 sekund. W bloku gdzie w każdy sąsiad ma przynajmniej jedną sieć wi-fi, starą mikrofalówkę i włączone bluetooth w 4 komórkach to nic niezwykłego. 

Edytowane przez mariuszpk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was mam pytanko czy mając instalację 2 antenową ,będzie mi działał ten dekoder poprawnie , bo mając Hd 7000 działa mi na nim 2 nagrywania na raz ,a jak sie ma tutaj z tym sprawa was pytam?.

 

EVOBOX w tym zakresie nawet na instalacji dwu przewodowej daje zdecydowanie większe możliwości niż HD 7000.

Przy dobrym układzie nagrań, będziesz mógł nagrywać trzy kanały i oglądać czwarty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawka dotyczy przypadku wychodzenia dekodera ze stanu Uśpienia, a nie odłączania od prądu.

 

To chyba mam jakiś "wybrakowany" soft, bo jak wychodzę ze stanu uśpienia, to mam ostatnio użytkowaną listę ;)

 

Edytowane przez Barti
Poprawiono błędnie zamieszczone cytowanie fragmentu treści innego postu. Usunięto rownież fragment postu niezwiązany z tematem niniejszego wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie Ci wszystko działać,praktycznie gdy trafi Ci się tak ekstremalna sytuacja że będziesz nagrywał jednocześnie dwa kanały a jeszcze włączysz nagrywanie trzeciego to dekoder w pewnym stopniu może ograniczyć dostęp do niektórych kanałów,ale to zobaczysz zaraz na liście bo one będą "wyszarzone" i będziesz widział gdzie Cię nie wpuści,ale ile razy może trafić się taka sytuacja :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Support Team Czyli mam go brać bez obaw o działanie ,bedzie wszystko dobrze tak?.

Zdecydowanie tak, jednak trzeba pamiętać, że podstawą do zadowolenia jest dobrze wykonana instalacja antenowa z rekomendowanym konwerterem Unicable lub przynajmniej dwu przewodowa z konwerterem typu Twin.

Na dniach będzie udostępniona aktualizacja softu, która doda nowe funkcje i rozwiąże znane problemy.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...