Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem switch HDMI, żeby nie babcia nie musiała przełączać wyjścia HDMI w telewizorze.

Kabel kablowi nie równy choć wyglądają identycznie-miałem taką sytuację że gdy uruchamiałem TV w nowym miejscu podpinałem dekoder i PS4(które już wcześniej działały z tym samym TV) dekoder zadziałał perfekt,ale PS4 działało bez fonii,nic nie pomagało aż wreszcie wpadłem na genialny pomysł ;) zamieniłem miejscami kable i "o dziwo" wszystko zaczęło znów działać.

Tak że nie panikuj wymień tego na inny, bo to działać musi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od wczoraj Evoboxa, trzeba przyznać, że to bardzo dobry dekoder :)
Mam tyko jedną sugestię - przy kanałach sportowych, podczas przełączania kanałów - na pasku, chciałbym widzieć czy transmisja (według EPG) jest na żywo. W dekoderach HDXXXX informacja ta była od razu widoczna, bo był od razu widoczny opis. Obecnie muszę wybrać "i" żeby zobaczyć czy wg. EPG jest to transmisja na żywo czy powtórka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam dalej problem z Evoboxem. Co jakiś czas zanikają mi programy (nie wszystkie) i mam czarny ekran bez żadnych napisów. Przywróciłem do fabrycznych z usunięciem nagrać jak tutaj wyczytałem i dalej nic. 

N

Możliwy jest uszkodzony dekoder? 

 

Opisz dokładniej swój problem.

Jaką masz instalacje antenową?

Jaką konfiguracje Anteny w menu dekodera?

W jakiej sytuacji pojawia się czarny obraz?

Czy na każdym kanale?

Jaki masz model TV?

Mam od wczoraj Evoboxa, trzeba przyznać, że to bardzo dobry dekoder :)

Mam tyko jedną sugestię - przy kanałach sportowych, podczas przełączania kanałów - na pasku, chciałbym widzieć czy transmisja (według EPG) jest na żywo. W dekoderach HDXXXX informacja ta była od razu widoczna, bo był od razu widoczny opis. Obecnie muszę wybrać "i" żeby zobaczyć czy wg. EPG jest to transmisja na żywo czy powtórka. 

 

Na którym kanale masz brak oznaczenia?

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@support458, na Eurosporcie 1 HD, Eleven Sports. Raczej jest to niezależne od kanału, bo odpowiednie informacje w EPG są. Więc może źle się wyraziłem ;) Chciałbym od razu przy przełączaniu kanałów (+/-) widzieć, czy jest to transmisja na żywo, a nie dopiero po naciśnięciu "i" i zobaczeniu opisu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne wielkiej różnicy nie będzie, ale będą to dość znaczne dodatki. Numer to pewnie już 2.0.

Żeby tylko ta aktualizacja nie była ostatnią aktualizacją. Bo skoro wszystko na raz jest wpychane,a ni na raty to tak jakby ADB nie chciało już potem aktualizować tego sprzętu.

Edytowane przez wojtekmedia2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz sygnał na problematycznych kanałach? Przytrzymaj przycisk "i" na pilocie do czasu pojawienia się miernika. Podaj siłę, jakość i SNR oraz wielkość czaszy. Czy posiadasz konwerter Unicable?

Konwerter unicable, ustawienia w dekoderze ok.. Teraz nie mam w ogóle kanałów. Siła sygnału - 90%, jakość 70% w górę. SNR 12,4 w górę.

Problem miałem odrazu po podłączeniu konwerter unicable, myślałem że to uszkodzone gniazdo złote i wymieniłem w punkcie. Wszystko było ok przez ponad miesiąc, ale pojawił się ten sam problem co wcześniej. Ojciec wyciągnął kabel z konwertera i podłączył raz jeszcze i niby to zadziałało. Chwile było ok aż do wczoraj.

 

@nie wiem o co biega...

Podłączyłem Evoboxa pod drugi tv, tam gdzie mam multiroom - wejście złote zwykłe i wszystko działa.

Na tv gdzie mam Evo podpiąłem dekoder z multi i też wszystko ok.

No to podpinam wszystko tak jak miałem na początku i...działa.

Nie ma szans na zdiagnozowanie gdzie leży problem. 

Edytowane przez rzeznik997
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czytałem cały temat, ale nadal mam problem z konfiguracją. Mam Hotbirda z zezem na Astre. Hotbird - wejście sat 1, Astra - wejście sat 2. DiSEqC - port A Hotbird, port B Astra ustawione na dwóch wejściach sat. Gdy włączone jest jedno wejście sat, wszystko jest OK, tylko brak kanałów z Astry (czyli normalna). Po włączeniu drugiego wejścia sat Astra działa, ale nie działa większość kanałów z Hotbirda. I teraz pytani: co robię źle?

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tu Nowa, gdyby moje pytanie powtórzyło się to przepraszam.

 

  • Nabyłam dekoder Cyfrowego Polsatu EVOBOX - mam antenę na dwa wejścia, lecz oba używane bo mam też drugi dekoder.
  • EVOBOX działa na sat 2 i na ok.80% , bo sat 1 jest podłączony do drugiego dekodera.Mogłabym wymienić konwerter na jeszcze jedno wejście, nie uśmiecha mi się powiększać dziury w okiennej ramie - na ten trzeci kabel.
  • Co w takim razie mogę zrobić, by mój EVOBOX działał w 100%?
  • Czy mogę użyć rozgałęziacza?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ty Jezu. Rozłącz to natychmiast, jeśli nie chcesz mieć dwóch spalonych dekoderów.

 

Nie, nie możesz użyć rozgałęziacza. Na forum było to pisane setki a może i tysiące razy. Wystarczy przejrzeć kilka tematów.

 

W Twoim przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie konwerter Unicable. Wtedy do Evoboxa będzie biegł jeden przewód(podłączony do złotego gniazda w konwerterze), natomiast drugi dekoder podłączysz do drugiego wtyku.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem EVOBOXa do zestawu kina domowego przez wyjście optyczne. Kino identyfikuje dźwięk jako 2.0... Również dla programów HD.  Tak - ustawiłem dźwięk w: Ustawienia > Obraz i dźwięk > Dźwięk > Przestrzenny. Dział techniczny nie jest w stanie pomóc. Ma ktoś może pomysł co może być przyczyną, albo jak to zmienić? Z góry dziękuję, Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...