Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Poniżej  klawisza "MENU" masz klawisz "WYJDŹ" >kliknij i już jesteś na kanałach(działa też na inne rzeczy)

mało tego nawet podczas odtwarzania jak się przez przypadek naciśnie to wychodzi się do kanału  i jak potem chcemy wrócić do oglądanego materiału to nie zapamiętuje tego czasu i trzeba szukać na nowo, więc stanowczo radzę uważać na ten klawisz  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od niedawna mam ten dekoder i drażni mnie w nim dysk twardy,bardzo głośno pracuję (charakterystyczne cykanie) słyszalne nawet z 4 metrów.Mam jeszcze u siebie turbodekoder i dysk w nim jest niesłyszalny.Czy to kwalifikuje się do wymiany? Model dysku WD5000LUCT-63RC2Y0. I druga sprawa a mianowicie czy w przyszłości jest możliwość dodania radia internetowego do oprogramowania jak to jest w turbodkoderze od nc+?

Edytowane przez Maciej_Majchrzak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@support458, w moim Evobox cały czas załącza się dysk, gdy dekoder jest w trybie uśpienia. Było tak na starym sofcie, jest tak na nowym. Po update robiłem przywrócenie do ustawień fabrycznych ze skasowaniem nagrań. W ciągu godziny od 5:30 do 6:30 dysk załączył się ponad 20 razy. Objaw jest mniej więcej taki: wyłączam dekoder, dysk jeszcze jakiś czas pracuje (max kilka minut) i się zatrzymuje. Następnie po kilkudziesięciu sekundach znów startuje, pracuje 2-4 minuty, wyłącza się i znów po kilkudziesięciu sekundach startuje. Powtarza się to przez cały czas, gdy dekoder jest w wyłączony (tryb uśpienia). Nie sądzę, że jest to normalne zachowanie.

 

Edit:

Jeśli dekoder wyłączony jest w trybie czuwania, opisany wyżej problem nie wystepuje.

Wczoraj wymieniłem mój dekoder w APS. Na nowym problem jest dokładnie taki sam. Dysk w trybie uśpienia cały czas załącza się i wyłącza. Jest to bardzo dobrze słyszalne szczególnie w nocy, chociaż w dzień też bez wytężania słuchu da się usłyszeć start dysku. W moim obecnym, jak i poprzednim dekoderze jest dysk ST500VT000-1DK142. U kolegi, gdzie ten problem nie występuje, lub występuje ale tego nie słychać jest dysk WDC WD5000LUCT-63RC2Y0.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez 6 miesięcy kompletny brak problemów technicznych, a teraz kolejna totalna zwiecha, a potem samoczynny restart dekodera po wymianie softu podczas wejścia na HBO Go.

Edytowane przez Barti
Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pkonrad

A to nie jest przypadkiem objaw np. pobierania aktualizacji, EPG, itd.?
Miałem Pace PVR z Cyfry+ i dysk załączał się co kilkanaście sekund. Dekoder komunikował to pikającą niebieską diodą. Trwało to 2 lata. :D
Rozwiązałem umowę, mam teraz Evobox z Polsatu i objaw jest dokładnie taki sam, ale nie pika żadna dioda nic, tylko dysk wiruje co kilkanaście sekund załączając się.
Charakterystyczny rozruch talerza w środku dysku może spowodować w[beep]ienie w w nocy, jednak chyba tak musi być.
Nie chcesz słyszeć dysku, podłącz sobie HD5500. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie musi tak byc. Przez kilka lat byłem użytkownikiem turbo box od N'ki i dysku słuchać nie było. A dzisiaj od rana oglądałem na Evobox serial nagrany wczoraj i stwierdzam, że wymiana dekodera w moim przypadku tylko pogorszyła komfort jego używania. W wymienionym dekoderze w trakcie oglądania nagrań z dysku, dysk zaczyna dość często brzęczeć. Jest to bardzo dobrze słyszalne z kilku metrów. W poprzednim dekoderze taki problem nie występował.

Edytowane przez pkonrad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co SSD z ograniczoną liczbą zapisów, który padnie szybciej, niż HDD? Fakt, ograniczona liczba zapisów jest duża, ale koszt SSD jest zbyt wysoki, żeby ładować go do dekoderów PVR, przynajmniej na ten moment. Poza tym dekodery cały czas zapisują na dyskach bufor time shift, więc SSD w dekoderze padnie szybciej, niż w komputerze.

Edytowane przez Vsat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co SSD z ograniczoną liczbą zapisów, który padnie szybciej, niż HDD? Fakt, ograniczona liczba zapisów jest duża, ale koszt SSD jest zbyt wysoki, żeby ładować go do dekoderów PVR, przynajmniej na ten moment. Poza tym dekodery cały czas zapisują na dyskach bufor time shift, więc SSD w dekoderze padnie szybciej, niż w komputerze.

Ceny SSD spadają i spadać będą, zapewne pojawią się też bardziej trwałe pamięci. Ale póki co, nie ma co gdybać. EOT.

 

Zaplanowałem nagranie Voice of Poland na 20 dzisiaj. Podchodzę przed chwilą i co widzę? Dioda czerwona. Odpalam dekoder, wchodzę na listę nagrań - brak nagrania. Wchodzę w zaplanowane - a jakże, audycja jest na zaplanowanych. W EPG widać czerwoną ikonkę koło tytułu audycji.

 

Edit:

Po resecie poprzez wyjęcie wtyczki z zasilaniem, nagranie pojawiło się na liście (z oczywistym błędem, że nagranie przerwane przez brak prądu).

Edytowane przez cabott
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, kiedy w końcu Cyfrowy Polsat pozmienia (zaktualizuje) logotypy w EPG dekodera EVOBOX PVR na kanałach TNT HD, Filmbox Eextra HD i National Geograhpic HD ?

Edytowane przez Barti
Nazwy kanałów nie piszemy WIELKIMI literami w całości. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...